Inglismaa juhiload

 pilt
00

Kas keegi on endale Inglismaa juhiload teinud. Eesti kodanikele peaks see ilma testita ka v6imalik olema ning 38 naela eest peaks k2tte saama. Kuid kas vanad load v6etakse t6esti 2ra ja neid enam tagasi ei saa. Eestis v6ib jah UK omadega vabalt s6ita, Inglismaal Eesti omadega yle 12 kuu vist ei v6i. Kellel kogemusi, palun jagage


 

 pilt
0

Aga kas kellelgil on esmaste lubade tegemise kogemusi? Ma nyyd Inglismaal ja tahaks siin load teha!

Rando pilt
0

Vastukaja

Mul omal on Eesti load ja nendega võin sõita niipalju kui tahan – peaasi, et õige kategooria peal oleks.
Kuna töötan bussijuhina, siis pidin taotlema UKs juhilubadele lisaks väga olulise paberi (käib UK lubadega alati kaasas) – Counterpart. Sellel on kirjas, kui palju on punkte peal ja muid rikkumsi. Eestist tulles ju meil mingeid punkte pole ja Eestist keegi midagi kontrollima ka ei hakka ja seega ongi puhas leht. Tegu nagu sellise registreerimisega, et nüüd vist hakkavad punkte peale panema.
Tasuline? Ei tea, firma saats ise load sinna DVLAsse ära. Võtab mingi paar kuud aega ja niikaua sõidan juhilubade koopiaga ringi.

Soovitus: UKs olles ärge vahetage Eesti lubasid UK omade vastu. Isegi peale 12 kuud – see POLE kohustuslik. “Kohustuslik” oleks registreerimine, kuid sellega kedagi vahele võtta ei saa… võin alati öelda, et ma olin mingi aega UKs, kui poitsei mind kontrollis ja vahepeal olin Eestis. Keegi ei saa kontrollida.

Samas on ka hea variant mõlemaid lubasid omada – EE näitad UKs ja vastupidi.

http://www.direct.gov.uk/…e/DG_4022556

Rando pilt
0

Vastukaja2

Esmaseid lube (Provisional) saab siin isegi ilma eksamiteta – lihtsalt maksan ära riigilõivu ja saadan neile pildi ja uud andmed. Suhteliselt ruttu tulebki luba kohale.
Sõita saab UKs, kui täislubadega isik kõrval istub.
Eestis ja mujal (isegi USAs) saab nendega vabalt sõita ka üksi. Keegi, ei tea, mis see “provisional” tähendab. Ärme siis kiirust ületa – ma ka ju vahel käin jala ja tahaks ikka turvaliselt koju jõuda.

http://www.direct.gov.uk/…/DG_10012514

zubastik pilt
0

Load

UK load
Mul on UK load ja sain need lihtsalt . Maksin 42 naela riigiloivu ja andsin oma eesti load neile ära. Eesti load olid mul B ja C katekooriaga. C katekooriat nad ilma eksamideta ei anna nii et alguses sain vaid B kategooria load siin. Kuid 7 kuud hiljem otsustasin ka C kategooria teha. Tegin testid ja soidu eksami. Ning maksin 75 naela loivu riigile. Ega neid muidu vaja olekski aga mul vaja dumperit juhtida ehitusel ning ilma nendeta ei saaks ma seda teha. Inglise load saad ainult siis ilma eksamiteta, kui annad oma eesti juhiload ära! Nemad annavad sellest teada ARK-i Eestisse, kui tahad oma lube Eestis tgasi saada, siis pead Eestis oma UK load ära andma!.
NB! Kahtede lubade olemasolu nad ei taha lubada!

 pilt
0

To rando

Ära Eesti Politseid oma aru järgi mööda. On juba 2 juhtumit kus selliste loadega on politsei inimesed rajalt maha vötnud.

 pilt
0

Huvitav et rolleriga soitmiseks peab siin ka luba olema

opinion pilt
0

Provisional

Provisional tähendab seda, et sa oled ennast DVLA registris arvesse võtnud ja saad nüüd hakata autosõitu õppima. Kas siis läbi autokooli või iseseisvalt. Good luck!

 pilt
0

Hmm

Hmm… Mulle saadeti küll UK lubadega ka mu eesti load tagasi

lilzzz pilt
0

Provisional

Kui lasta teha lihtsalt provisional load, kas siis ei pea oma eesti lubasid ära andma? Eesti lubadega olen siin sõitund peaaegu kaks aastat ja pole olnud probleemi. Provisional lube tahaks sellepärast, et siis oleks see kaart ID eest. Siis mõnes putkas ei teata eesti lubadest ning id kaardist midagi ning mulle ei taheta isegi pudelit veini müüa (olen 24 !). Passi ei taha ka kogu aeg kaasas kanda, seetõttu tundub see provisional license isikutunnistusena täitsa ok olevat.

teiko pilt
0

Provisional to full

Huvitav kas inglise provisionale saab eestis t2islubadeks vahetada?

mileedi pilt
0

Saan asjast aru nii:
Eesti lubadega on auto omamine Inglismaal suur luksus, kuna liikluskindlustus väga palju kallim.
Kohalikkude lubadega kindlustus palju odavam.
See vist siis põhjus, miks peaks load ära vahetama, sest autot ostes/omades seal ju liikliskindlustus isikuline? Kui sul kindlustust pole, siis ei saa ju ka sõbra/tuttava auto rooli istuda?
Olen ma asjast õieti aru saanud??
Tegemist siis tõsi Shotimaa poolega…

hippo pilt
0

Jah, kindlustus on nimeline. Hindade kohta soovitan uurida kindlast firmast – minul on eesti lubadega siin kindlustus tehtud ja see ei olnud kallim kui UK juhilubadega inimesele (direct line insurance). Kúll aga sóltub kindlustuse makse paljust muust: kaua sul load olnud on, kui vana sa oled (alla 25a on kallim), loomulikult tóuseb ka kindlustuse hind peale avariid ja ka peale liikluseeskirjade rikkumist.

mileedi pilt
0

Kahjuks ei ole ma ise hetkel seal, aga abikaasa mul seal.
Ostis eile auto ja uurides kindlustust selgus, et eesti lubadega tuleks mingi 1000 naela aasta, kohalikega aga 50 naela kuu(umbes).
Load tal juba 25 aastat, ühtki rikkumist pole ja vanust ka üle 40.
Nii et ehk siis küsisid nad valest firmast?
Igavene jama ikka kui õiget matsu ei jaga:P

cqcq pilt
0

Mul on eesti load, kuid kindlustus (kõigi lisadega) on umbes 20 naela kuu. Tuleb võtta tõend oma eesti kindlustusfirmast, palju sul on avariideta sõidu kindlustuse staazi Eestis. Üllatuseks väga kiire ja meeldiv teenindus Eesti kindlustusfirmast (e-mailiga)! Tõend isegi inglise keeles, pole tõlkimise muret ka :)Oleneb ka, millise auto ostad.
Kolm aastat võid sõita EU lubadega www.direct.gov.uk/…e/DG_4022556

mileedi pilt
0

Ma olen tõesti väga tänulik selle väärtusliku info eest.
Tekkis veel 2 küsimust:

  1. kas UK võib ka kindlustuse hind sõltuda kindlustuse firmast või on tariifid samad erinevates firmades?
  2. Kui Eestis pole näiteks mehe nimel autot olnud, kust seda kindlustuse paberit siis võiks võtta? Kõik pereautod olnud minu nimel(mehe nimi siis kasutaja lahtris allpool) ja tööauto ju liisingufirma oma. Avariisid ja rikkumisi pole tal küll ühtki olnud aga siiski??

Tänud kui keegi veel oskab vastata rumalatele küsimustele;)

cqcq pilt
0

Hinnad on erinevates firmades erinevad. Võid proovida vaadata siit http://www.autotrader.co.uk/ mõni auto välja (mõnel pildil on reg nr. näha ka) ja siis seal samas proovi hakata vormistama kindlustust. Näed, kui palju andmeid vaja läheb jne. Kui mehe nimel pole kindlustust olnud, siis pole vist midagi teha. Isegi Eestis maksaks ta ju kõrgeimat kindlustust, kui praegu auto ostaks. Võid ju oma kindlustusfirmast küsida igaks juhuks.

adeliine pilt
0

Küsimus? Kas UK esmaseid juhilube saab Eestis vahetada vahtralehtede vastu?

Tiina Wilder pilt
0

Kaval Adeliine

Esmased juhiload saab suvalisest postkontorist umbes 40 naela eest, pole sul vaja mingeid oskusi selleks demonstreerida. Kahtlen küll sügavalt, et Eestis (kui vähemalt tollest informatsioonist teadlik ollakse) nii lihtsalt asi läbi läheks. Kui – siis oleks loomulikult hiilgav äriidee, kuidas sõidutundite ja eksamite eest maksmata kohe Eesti vahtralehega load saaks. Rahaline võit missugune

adeliine pilt
0

Kas keegi oskab veel midagi lubade vahetamise kohta öelda?
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed ja eemaldas liigsed küsimärgid!

mileedi pilt
0

Lähed ja võtad Post Offisist tumepruuni ümbriku, kus sees lubade vahetamiseks vajalikud ankeedid, täidad ära, lisad vajaliku rahamaksmist tõendava tseki, saadad ära ja saad Inglise load vastu. Kuna Inglise lubadel on peale trükitud ka kodune aadress, siis ei tasu vahetada, kui liiga tihti kolid. EU load kehtivad 3 aastat.
See jutt siis lubade vahetamise kohta, mitte esmaste lubade kohta.

Tiina Wilder pilt
0

Juhiload tuleb vahetada elukohajärgses riigis

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?…

Toimetas Kristin Aasma
13.08.2009 09:46

Alaliselt teise riiki elama asunud Eesti kodanikul tuleb Eestis väljastatud juhiload vahetada kehtivusaja lõppemisel elukohajärgse riigi juhilubade vastu.

See tähendab, et isikud, kellel on Eesti Rahvastikuregistris elukohaks märgitud välisriik, ei saa Eestis juhilubasid vahetada, vaid nad peavad seda tegema elukohajärgses riigis, selgitas Maanteeamet. Enne juhilubade vahetamist tuleks tutvuda vastava riigi seadusandlusega, kuna juhilubade vahetamise tingimused on riikides erinevad.

Eestis väljastatavate juhilubade vorm vastab Viini 1968. aasta teeliikluse konventsiooni (RT 1992, 12, 194) ning selle juurde kuuluvate hilisemate kokkulepete ja konventsiooni täienduste põhimõtetele. See tähendab, et konventsiooniga liitunud riikides tunnustatakse Eesti juhilubasid. See, kas juhiloa vahetamisel tuleb läbida täiendavaid eksameid, on riigiti erinev.

Konventsiooniga liitunud riigid on kirjas aadressil http://www.unece.org/…_RT1968.html.

Oluline on pöörata tähelepanu sellele, kuidas suhtuvad riigid liikluseeskirja rikkumistesse. Võib juhtuda, et mõnes riigis juhilubade vahetamise taotlust ei rahuldata, kuna isik on toime pannud rikkumised, mis ei luba tal sõidukiga liikluses osaleda.

Kui isik on juhiload saanud Euroopa Liidu liikmesriigis, siis ei pea seda Eestisse naastes ümber vahetama enne, kui selle kehtivusaeg hakkab lõppema.

TjaM pilt
0

Ega siin lubade vahetamisega midagi keerulist ei ole. Lihtsalt maksad oma £50 ja täidad õige vormi (D1 vorm tavaline B kategeooria ja D2 vorm on C, CE ja D kat). D2 vormi postofficest ei saa, vaid pead tellima endale DVLA koduleheküljelt. Vorm tuleb nädalaga kohale. Lubade vahetamiseks läks minul 3 nädalat.
Muidu võid sõita Eesti EU juhilubadega siin nagu nalja. Neid pea neid kunagi ära vahetama. Peale 6 kuulist (või oli 12 kuud) perioodi pead sa ennast aga DVLA-s registreerima ja hankima endale COUNTERPARTI (leht kuhu märgitakse rikkumised). Seda aga on kiirelt raske kontrollida kui kaua sa täpselt siin oled olnud, seega pole väga hull kui seda kohe ei võta.
Siinsed ettevõtted eelistavad kui töötajatel on kohalikud juhiload. Põhjus on selles, et tööandja teeb töötajale antud sõidukile kindlustuse ning GB load annavad sageli kuni 40% väiksema kindlustussumma!

HighPing pilt
0

Tervitus .. Tekkis küsimus A katekooria kohta ehks Mootoratta . Nimel kuulsin kunagi ,et kui Eesti load vahetad UK omade vastu ja B katekooria olemas paneb UK sulle automaatselt A1 katekooria sisse. Kas see on muinasjutt ?

Ja teine asi,et kas nüüd on seadused nii paigas ,et kui kunagi peaksid UK load Eesti omadeks tagasi vahetama pead uuesti eksamid tegema ?

cqcq pilt
0

Vaatasin oma lubade pealt, Eestis oli B, nüüd UK-s on lubade peal AM, A, B1, B, fkpq.

HighPing pilt
0

Niiet pm pandi AM ja A juurde ?

Ja kui vahetan lube ega see midagi ingalsele ei loe kui mul vahtralehe aeg muidu eestis on ?

yhexateist pilt
0

Tere, on tekkinud kysimusi seoses juhilubade ja auto ostmisega.

Nimelt sai tehtud 2ra eestis juhiload alles hiljuti ja on esmased juhiload.
Nyyd olen inglismaal.
Kas ma v6in eesti esmaste juhilubadega inglismaal s6ita? ( on plaanis 2ra vahetada kui see on vajalik )
Mida t2hendavad L ja P t2ht inglismaal autode peal? Kas pean endale ka auto peale miskit panema, kuna eestis ju vahtraleht?
Plaanis on ka kasutatud auto osta. aga ei tea kuidas siinsed toimingud k2ivad. Kas on vaja ja kuidas auto enda nimele kirjutada? Ei taha ju et saaksin syydistuse autovarguses, kui auto ost on eraisikult.

Ait2h kui keegi oskab k6igele vastata !

Tiina Wilder pilt
0

Omal veel lube pole. Aga vähemalt hea õpetaja on võtta:) Aga L peaks tähendama Learner – siin saab need load kui postkontorist esmased õpivõimalust lubavad load tellida, umbes £45 maksva summa eest. Nendega võib siis sõita, kui teine nn pärislubadega inimene kõrval istub.

yhexateist pilt
0

Kas t6esti pole eesti esmaste lubadega siin lubatud yksi s6ita? Sooviks siiski iseseisvalt s6ita.

Tiina Wilder pilt
0

Eesti esmased load on siin täisõigusega load.
Siinne õppija lubade variant Eestis puudub.

sussumussu pilt
0

Sellel D1 vormil on kirjas, et lube saab taotleda siis kui juba mingi 185 paeva oled riigis olnud, aga kas kellelgi kogemusi sellega, et kas varem ka saab? Mis juhtub kui ma a la 30 paeva siin olles juba taotlen seda? Ja teine kysimus on see, et ma ei tea kas ma sain oigesti aru, et sinna tuleb originaal dokument kaasa panna ymbrikkusse. See ajab mind vaga k6hedaks ja mul ju endal neid vaja kuna palju asjaajamist hetkel k2sil siis mitut varianti dokumente on vaja.