Tööd ja elamine Londonis

 pilt
52

Tahaks Londonisse elama ja tööle, on kellegil pakkumisi või infot kust saab kiirelt tööd, kui ruttu on võimalik elamist üürida ja mis on näit. väikese maja üür (2–3 tuba)?


 

Svenso pilt
01

Endal sama mure,sooviks londonisse tööle. tean niipalju,et paljud firmad pakuvad omaltpoolt elamist,tavaliselt maja,näiteks ratta tehasesse kus asub 300 eestlast vast juba:D

pöialliisi pilt
00

Otsin Inglismaal elavaid eestlasi?!!

Tahaksin teada kui lihtne on Inglismaal tööd saada,kas paljud töö firmad pakuvad elamist tasuta ja kui palju nad siis palka maksavad,aga eelkõige huvitaks mind töö saamine otse tööandjalt,mitte vahenduse kaudu?Tahame koos mehega minna Inglismaale tööle aga ei jõua Londonis elamist üürida kuna see on nii kallis ei ole nii palju raha,võibolla Inglismaal elavad eestlased saavad kuidagi aidata,hea oleks kui saaks 2 päevagi kuskil ööbida,et tööd otsida!Igasugune info Inglismaa kohta on teretulnud!Email on paialliisi@hot.ee tel56703881

momm pilt
00

oi oi

Ärge trügige kõik Londonisse, seal rahvast ülearu ning poolakaid kõik tööbürood täis. Inglismaal ju ka teisi piirkondi.

Maal pilt
00

kas tõesti 2 päevaga on võimalik töö leida?
Palju on muidu lihttöölise kuupalk(või tunnipalk) umbes Inglismaa lõunaosas või Londonis

chick pilt
00

alati need lihttoolised!

miks te koik tahate siia lihttooliseks tulla? miks mitte otsida korralik ja hastitasuv tookoht, et saaks mugavalt ara elada ja elu nautida ja ka piisavalt saasta, lihttooline saad ka eestis olla ja raha sama palju (ok kui siinse palga kroonidesse arvutad, siis jah mega suur palk, aga elamine ja elu yldse siin kallis)..ja kes tuleb nyyd kisama, et riided odavad, siis jah igasugu hilbud ja mittekvaliteetne hooaja toodang jah odav, ja sama toiduga, kui eestis oled harjunud saastumarketiga, siis siin selle miinimumpalgaga Morrisons' peale ara ei ehmu, aga kui ikka head sooki tahad, siis ei ole voimalik iga paev Marks&Spenceris v Waterose's kaia.
Ma ei taha kellegile oelda, et ara tule siia, tulge, aga miks nii madalate ootustega?

 pilt
00

Minuarust need kallima ketipoed on täielik jama, miks ma peaksin näiteks sama kapsa eest topelt maksma kui saan sama näiteks Tescost?
Ja Tesco on vägagi normaalne pood…

Kutike12 pilt
00

Newbury

Kas on eestlasi, kes elavad Newburys või seal lähistel? Ja kas keegi teab odavat elukohta soovitada seal kandis.

annie03 pilt
00

Pakkuda tuba üürile

Pakkuda Londonis üks tuba üürile. Piirkond Canary Wharf (tsoon 2 – 20 mintsa kesklinnast, 1 minut Thamesi jõeni), 420 £/kuus – kõik hinnas, isegi Internet. Ainult elekter tuleb juurde, aga seda iga mitme kuu tagant. Tagatis on ühe kuu üür. Majas hetkel elab 5 inimest (rahvusvaheline punt, kellest 2 Eestist). Köök ja elutuba on kõigi peale, aga vannituba tuleks jagada koos teise kahe eestlasega. Majal on ka aed. Tuba oleks vaba alates 20.09.
Kellel huvi, võtke ühendust annie03@hot.ee.

sacc pilt
01

Noo Inglismaal ma arvan on lihtsam saada tööd kui Eestis. Jah, Eestis kui oled väga haritud ja kogenud siis saab heale kohale. Aga lihtöölisine, palju sul saantse on? Ma arvan, et Inglismaal lihtööliseks on lihtsam saada kui Eestis. Palk kõrgem, aga elu kallim, kuid sa elad, mitte ei ole ilma tööta ning võlgades. Ma tulin Inglismaale selle pärast, et mu vanemad ei peaks minu eest hoolitsema ja ma ilma tööta ei oleks…
Rasked ajad igal pool… Aga paari päevaga siin tööd ei leia ma arvan. Pead valmistuma kuuks.
See teeks peamiselt kasutaja chick postituse kohta. Ma ise alustasin Morrisonis miininum palgaga ning töötasin end üles sama palga peale , mis kohalikud saavad.
Nojah, ma töötan Morrisons produce vabrikus. Väikses linnas(Tartu suurune või nii).

Sorry, veidi mööda teemast, aga tundsin, et pean kirjutama teist poolt veidi.

Ning see kõik on minu arvamus. Igal ühel oma arvamus.

Lily-marleen pilt
00

Inglismaale!

Hei
Otsin kedagi kes lähima aja jooksul( oktoober/hiljemalt novembri algus) plaanib Inglismaale tööle,elama minna. Ja otsib kedagi kellega koos seda teha ja ka elamis pinda koos otsida. Olen seal varem ka olnud,elanud.

Kui kellelgi plaan minna või äkki kellelgi tahtmine, aga esimest korda julgem koos kellegagi minna , siis võta julgelt ühendust ja siis saab juba koos plaanida kuhu ja millal minna ja kuidas :)

Ise olen 22.aastane tütarlaps ja p2rit Tartust!

lilian.liias@hotmail.com

MrsOva pilt
01

Mul on infot töö ja elamise kohta olemas (omast käest).

Lugu järgmine, kui esimest korda Londonisse tulin, siis peatusin oma sõbranna juures (siit soovitus, kergem on kui ees juba inimene keda tead ning saad usaldada, nt. sõbranna, sugulane). Elasin tema peres nädalake oma säästuse peal, kuid siis sain aru, et ega need säästud siin kaua ei püsi. Ikkagi transport, pubid, toit jms lõbustus tegi rahakoti õhemaks. Omast kogemusest soovitus- pole mõtet tühja rahakotiga Inglismaale tulla. Kui juba Eestis hakkama ei saa, kus on loogika, et see hetkega õnnestub UKs? Muidugi proovida võib. Elu on liiga lühike, nagu öeldakse.

Läksin siis uhkelt tööotsingule, kuna olen ikkagi Eestist, inglise keel 4ndast klassist suus ja töökogemused olemas, siis arvasin, et kõik kohe tahavad mind tööle võtta. Enne seda vaatasin veel gumtree.com kuulutusi ning saatsin paarile restoranile oma cv.

Pool päeva (um 6 tundi) jaotasin oma Cv-sid pubidesse, poodidesse, kuid tulemuseta, kuna küsiti kas sul NI number ja Bank account on? Ei vastuse peale öeldi, et kui on, siis tule tagasi. Teisel päeval olin teel uuesti oma CVdega, kuid siis tuli mulle kõne (kohast, millele kandideerisin gumteee.com kaudu) ja nad kutsusid mind samal päeval proovipäevale. See uhke restoran saigi minu uueks töökohaks. Järgmisel päeval leidsin omale ka tuba (kuulutus poe akna peal), mis maksis mulle 90 naela nädalas (kõik maksud hinnas va internet). Kuu aega pärast tööleasumist tegin omale ka NI numbri ja Bank account.

Kolm kuud töötasin õnnelikult oma uuest töökohas ja elasin Londoni elu. Kõik oli super. Minu edasine plaan oli Londonist Walsalli kolida, ülikool oli ju põhjuseks miks siia Briti saarele tulin. Elukoht Walsallis oli juba ülikooli ühiselamus olemas. See läks mulle maksma 2500 naela õppeaasta.

Järgmiseks, Walsallis kohal olles mõistis ega Londonis teenitud raha ei olnud piisav, et terve õppeaasta end toita ja riietada. Hakkasin kiiresti tööd ootsima. Nii, Black Country-s oli tööga keeruline. Otsisin seda kaks kuud. Uueks tööks oli hotellis restorani ning baari superviisor. Väga meeldiv, kuid kahjuks olid seal omad miinused: 1) peakontoris vist raamatupidaja puudus, kuna palka sain iga kahe kuu tagant 2) Töökoht asus 1 h bussisõidu kaugusel, mis tähendas, et pidin max kell 11 õhtul lahkuma, et viimasele bussile jõuda. See jällegi tähendas vähem töötunde.

Samal ajal panin ennast kirja Pertemps agentuuri, et rohkem töötunde teenida. Kuid jah, ega tööandjad agentuurist tulnud inimestega hästi ei käitunud. Hakkasin omale uut tööd otsima (lahkusin ka Ramadast, kuna sissetulek hakkas võrduma väljaminekuga ja sääste praktiliselt ei laekunud).

Samal ajal sain aru, et peaksin minema elama suuremasse linna, kui Walsall. Suuremas linnas rohkem võimalusi tööd leida ja ei pea kaua bussiga sõitma. Kohe lähedal asub Birmingham ning arvutasin, et õppeaasta transpordikaart maksaks mulle 398 naela, (sisaldab piiramatu rongi, trammi ja bussi sõitu West Midlandsi piires). Võtsin selle sammu ja kolisin Birmingham, et sealt Walsall ja Wolverhamptoni vahet sõita. Kolme kuu pärast tuli mulle kõne suuremast hotellist, kus töötasin aasta.

Kolm kuud veel jäänud ülikoolis õppida, siis lähen kindlasti tagasi Londonisse. Seda just kahel põhjusel: 1) Mulle tehti pakkumine asuda oma erialale tööle, võrreldes Birminghamiga, siis vaadati, et olen “Eastern European” ning imestati, miks ma laotööliseks ei kandideeri 2) Londonis mulle keegi kunagi ei öelnud et olen poolast ning ka taksojuhid ei rääkinud minuga kunagi teemadel mis puudutavad allapoolevööd.

Küsimused igati teretulnud.

Karlsson3 pilt
00

MrsOva, kõigepealt aitäh ülevaate eest. Kasutaksin siis kohe juhust ja küsiksin kui suur on sinu arvates miinimumsumma, mis peaks taskus olema Inglismaale tulles, et oleks piisavalt aega tööd otsida ja kui tuttavaid ees pole?

MrsOva pilt
02

Tere Karlsson3! Minu vastus sulle on ligikaudne.

Kui saaksid kokku 1200 naela, siis kuuks ajaks elaksid sellest küll ära pluss jääks alles raha järgmiseks kuuks, kui sa tõesti kiiresti tööd ei leia.

Näiteks, kui lähed Londonisse (võtan ühe kallima linna näiteks), siis 90 naelase toa eest küsitakse sul kohe umbes 180 naela deposiidiks ja nädal ette. See tähendab, et 540 naela on sul juba elamise peale läinud, kui liskas kaks nädalat ette arvestad. Seega elamine on sul kuuks ajaks kindlustatud. Leia omale tuba, kus on kõik arved hinnas ning pluss veel internet. Siis sa ei pea ekstra kulude eest muretsema. Tuba saad leida omale www.gumtree.com.

Niisiis sul on jäänud 660 naela, millest läheb sul transpordi peale. Siin on sulle link http://www.tfl.gov.uk/…s/14416.aspx Londoni transpordi hindadest. London on jaotatud tsoonideks (zone) 1–7. säästlikum on leida omale elamine ja töö samas tsoonis, et ei peaks palju transpordi peale kulutama. Ning siis ehk saad ka ratta või jala hakkama. Pea meeles, et iga aastaga tõusevad transpordi hinnad.

Muidugi tahad ka süüa. Toit on siin odavam kui Eestis (Võrdlen Selveri hindadega). Odavamad toidupoed on Aldi, Lidl, Asda, Tesco ja Morrison. Siin on link Tesco hindadest http://www.tesco.com/. Registreeri end ja siis näed hindu toidukaupadest jne. Minul kulub nädalas kuskil 25 naela (elan mehega koos) toidule. Puu ja juurvilju ostan turult või Lidlist ja ülejäänud Tescost.

Odavamaid riideid ja tekke ning patju saad osta Primarkist, mis asub Oxford St. Trüki järgmine aadress googlemapi: 499–517 Oxford St
London W1C 2QQ, siis saad täpsed koordinaadid kus see megapood asub.

1200 naela kindlustab sind ning saad stressivabalt omale kiiresti töö leida ning ka panna raha kõrvale, kui on hiljem hädasti vaja.

kicki pilt
00

Ma omalt poolt lisaks, et 1200 naelast jätkuks isegi kauemaks kui Inglismaa elu väljaspool Londonit alustada. Proovige avastada väiksemaid kohti Inglismaal-poole põnevam ja soodsam. Ma ka vanasti arvasin, et London on see kõige-kõigem, kuid praegu naudin just seda tõelist Inglismaa elu. Lemmik kohad mul siin näiteks Brighton, Exeter ja Torquay. Ja tööd leiab väga edukalt ka metropolist väljaspool.

Karlsson3 pilt
00

Aitäh teile. Cornwallis olen käinud ja see oli ilus kant. Olen mõelnud Liverpoolile ja Leedsile. 1200-le pean lisama veel oma koefitsiendi, kuna olen üle saja kilone ja hirmsa söögiisuga :)

MrsOva pilt
00

Olen nõus, ei pea alati Londonist alustama. Kuid ma ei soovita piirkondi, mis nutavad vaesuse käes (näiteks West-Midlands). Natukene eeltööd võiks enne teha.

MrsOva pilt
00

Karlsson3, edu sulle UKsse tulemisega! Sul saab kõik hästi olema. Pealegi siin on väga hea söök (palju erinevaid rahvusi oma retsepte kaasa toonud). Muidugi hakkab sulle ka meeldibma fish and chips :)

evilx pilt
00

Ma tulin 310 naelaga siia :D..Joppas ja sain hakkama ( paljuski oli abiks tuttavad )

MrsOva pilt
00

Olen sellega nous. Kui tuttavad on ees, siis ehk saaks ka £10 hakkama. Iseenesest, kas nad ka parast sinu tuttavad oleksid… Kui kauaks sul £310 jatkus?

Kiire-kiire pilt
00

Tere,

Asun järgmise kuu algul tööle Uxbridge'is(London).
Kas keegi oskaks öelda mis ja kus oleks normaalne elada. Et siis oleks norm suhe tööl käimise ja Londonis käimise vahel. Elamine kuhugi Finchley road lähedusse? Palju peaks arvestama üüriks ja kust seda leida?
On ka seal läheduses teisi kaasmaalasi?

Ette tänades

UK pilt
00

Tere,

Tulin tagasi Londonisse 3 Veebruaril, kaasas tagasihoidlik kogus naelu. Viimati elasin siin 4 aastat tagasi. Hetkel olen juba 10 päeva tööl olnud. Õnneks oli meeles kuidas oma paberimajandust sättida nii, et saaksid koheselt tööd alustada. Omaltpoolt lisaks eelnevale, et Tesko on suhteliselt kallis koht ja primarki on mõtet minna hommikul kell 9 kui see avatakse, siis väga vähe rahvast ja kohalike seal :)

Kui kõik korraliklt kodutöö ära teed siis peaksid 2 nädalaga töökoha leidma. Seega poolteist kuus on vaja leida raha, et elada ja süüa:) Kui esimene palk käes siis on mured murtud :)

UK pilt
00

Kui keegi tahab midagi täpsemalt teada siis. kroyk@msn.com

FreedomIsEverything pilt
00

Londonisse elama & tööle
Tere reisihuvilised :)

Olen 20 aastane neiu, olen mõtelnud juba kaua minna Londonisse elama ja ka tööle.
Terve maailm on minu kodu, hakkama võib saada kõikjal.
Hetkel on Eestis töökoht olemas ning tegelen hoolega raha kogumisega:)
Plaan on minna sügisel, arvatavasti septembris.

Ma saan iseendaga ilusti hakkama ja plaan ei sõltu kellestki teisest, kui endast. Kuid arvasin, et miks mitte siia kirjutada, koos on alati kindlam minna.:)
Loodetavasti leidub siin kedagi, kes on sama hullumeelne :D
Arvan, et kaaslase sugu pole oluline, iseloom aga küll.;)
Kui keegi on huvitatud, kirjutage julgelt siia, edasi vaatame, mis saab.:)

Päikest soovides,
S.

Moito pilt
00

Kas keegi elab Londonis või Londoni lähistel mõnes väiksemas linnas, kus mõnus elutseda? Plaan selline, et esimesel võimalusel sooviks Inglismaale lennata ja hea meelega tuleks kellegile kaasüüriliseks. Olen keskealine mees, mittesuitsetaja sportlike eluviisidega ja tegelen IT valdkonnas. minu e-mail on mojmoito@gmail.com

Panoraam pilt
00

Teretere!

Kas keegi oskaks soovitada, milline oleks kena,roheline ja mitte rikkuritele moeldud piirkond Londonis,kus oleks turvaline, normaalne elukeskond lastega perele?Samas on oluline ka see, et transportside oleks normaalne, st. et rongid kaiksid tihdamini kui iga poole tunni tagant, kuna tookoht asub West endis. Oleksin soovituste eest vaga tanulik. Voib olla ka 5 voi 6 zone kuna selge on see, et mida lahemal kesklinnale,seda kallim on maja voi korteri rent.
Olen kuulnud sellistest kohtadest nagu Surrey, Sutton, Putney…kas keegi oskab kommenteerida?
Elan Londonis juba teist kuud aga kui pole kohalik,siis on keeruline orienteeruda.Millistest piirkondadest tasuks pigem hoiduda?

Ette tanades.

New York City pilt
00

Otsin reisikaaslast Inglismaale,kellega koos leida elamispinda ja
töökoha?

Kontakt: qarthur@hotmal.com

evilx pilt
00

to
MrsOva
no sellest 310 naelast erit kaua ei jätkunud,aga sain kiiresti selgeks kuidas siin kõige mugavam ja odavam opereerida siis ei ole midagi hullu.Söögid joogid hästi otsides saad sama hinaga mis Eestist ja ja esialgu ongi põhiline mure toa rentimine ja maksmine

barbi pilt
00

Noorsootöö Londonis?

Tere!

Kas keegi Londonis oskab äkki anda infot Noorsootöö kohta Londonis.
Nimelt on plaan septembris Londonisse tulla ja tahaks teada kuidas toimub Londonis noorsootöö, kas seal on ka ilusti olemas Noortekeskused jms.?
Kust otsida selle eriala tööd? jne. Kõik info on teretulnud:)

Samuti, kus oleks kõige parem otsida taskukohast elamist?

Kui kiiresti võiks minna töö leidmine, ala abikokk,ettekandja,koristaja jms?
Ja kas keegi oskab öelda palju keskmiselt võiks maksta lapsehoidja tund(kes oleks usaldusväärsed aga odavad variandid)?Kust siis ka otsida?

Ette tänades!

Kermok pilt
00

Tere.
Kas kellegil on pakkuda tööd lõuna-inglismaal juuli alguses? Alguses sobiks ka farmi töö, hiljem ise kohapeal olles saaksin ise ringi vaadata.
Kui kellegil midagi pakkuda on siis kijutage mulle kermo.kapten@mail.ee
Aitäh.

Sirelyn pilt
00

Au Pair/lapsehoidja Londonis :)

Tere :)

Liiguvad siis sellised mõtted peas, et sügisel Londonist oma maailma avastamist startida. Et rahulikumalt, energiat ning raha säästes uude keskkonda sisse elamine oleks mõnusam, mõtlesin just lühiajaliselt au pairi või lapsehoidjana alustada. Otsin inimesi, kes raatsiks minuga natuke oma elamusi jagada. Kui mõnel armsal on kogemus analoogse tööga ja muidugi uhkem veel, kui samas linnas, siis oleksin väga tänulik meili/msni jagamise üle :)

Aktiivsed teemad