Tööd ja elamine Londonis

 pilt
52

Tahaks Londonisse elama ja tööle, on kellegil pakkumisi või infot kust saab kiirelt tööd, kui ruttu on võimalik elamist üürida ja mis on näit. väikese maja üür (2–3 tuba)?


 
Svenso pilt
01

Endal sama mure,sooviks londonisse tööle. tean niipalju,et paljud firmad pakuvad omaltpoolt elamist,tavaliselt maja,näiteks ratta tehasesse kus asub 300 eestlast vast juba:D

pöialliisi pilt
00

Otsin Inglismaal elavaid eestlasi?!!

Tahaksin teada kui lihtne on Inglismaal tööd saada,kas paljud töö firmad pakuvad elamist tasuta ja kui palju nad siis palka maksavad,aga eelkõige huvitaks mind töö saamine otse tööandjalt,mitte vahenduse kaudu?Tahame koos mehega minna Inglismaale tööle aga ei jõua Londonis elamist üürida kuna see on nii kallis ei ole nii palju raha,võibolla Inglismaal elavad eestlased saavad kuidagi aidata,hea oleks kui saaks 2 päevagi kuskil ööbida,et tööd otsida!Igasugune info Inglismaa kohta on teretulnud!Email on paialliisi@hot.ee tel56703881

momm pilt
00

oi oi

Ärge trügige kõik Londonisse, seal rahvast ülearu ning poolakaid kõik tööbürood täis. Inglismaal ju ka teisi piirkondi.

Maal pilt
00

kas tõesti 2 päevaga on võimalik töö leida?
Palju on muidu lihttöölise kuupalk(või tunnipalk) umbes Inglismaa lõunaosas või Londonis

chick pilt
00

alati need lihttoolised!

miks te koik tahate siia lihttooliseks tulla? miks mitte otsida korralik ja hastitasuv tookoht, et saaks mugavalt ara elada ja elu nautida ja ka piisavalt saasta, lihttooline saad ka eestis olla ja raha sama palju (ok kui siinse palga kroonidesse arvutad, siis jah mega suur palk, aga elamine ja elu yldse siin kallis)..ja kes tuleb nyyd kisama, et riided odavad, siis jah igasugu hilbud ja mittekvaliteetne hooaja toodang jah odav, ja sama toiduga, kui eestis oled harjunud saastumarketiga, siis siin selle miinimumpalgaga Morrisons' peale ara ei ehmu, aga kui ikka head sooki tahad, siis ei ole voimalik iga paev Marks&Spenceris v Waterose's kaia.
Ma ei taha kellegile oelda, et ara tule siia, tulge, aga miks nii madalate ootustega?

 pilt
00

Minuarust need kallima ketipoed on täielik jama, miks ma peaksin näiteks sama kapsa eest topelt maksma kui saan sama näiteks Tescost?
Ja Tesco on vägagi normaalne pood…

Kutike12 pilt
00

Newbury

Kas on eestlasi, kes elavad Newburys või seal lähistel? Ja kas keegi teab odavat elukohta soovitada seal kandis.

annie03 pilt
00

Pakkuda tuba üürile

Pakkuda Londonis üks tuba üürile. Piirkond Canary Wharf (tsoon 2 – 20 mintsa kesklinnast, 1 minut Thamesi jõeni), 420 £/kuus – kõik hinnas, isegi Internet. Ainult elekter tuleb juurde, aga seda iga mitme kuu tagant. Tagatis on ühe kuu üür. Majas hetkel elab 5 inimest (rahvusvaheline punt, kellest 2 Eestist). Köök ja elutuba on kõigi peale, aga vannituba tuleks jagada koos teise kahe eestlasega. Majal on ka aed. Tuba oleks vaba alates 20.09.
Kellel huvi, võtke ühendust annie03@hot.ee.

sacc pilt
01

Noo Inglismaal ma arvan on lihtsam saada tööd kui Eestis. Jah, Eestis kui oled väga haritud ja kogenud siis saab heale kohale. Aga lihtöölisine, palju sul saantse on? Ma arvan, et Inglismaal lihtööliseks on lihtsam saada kui Eestis. Palk kõrgem, aga elu kallim, kuid sa elad, mitte ei ole ilma tööta ning võlgades. Ma tulin Inglismaale selle pärast, et mu vanemad ei peaks minu eest hoolitsema ja ma ilma tööta ei oleks…
Rasked ajad igal pool… Aga paari päevaga siin tööd ei leia ma arvan. Pead valmistuma kuuks.
See teeks peamiselt kasutaja chick postituse kohta. Ma ise alustasin Morrisonis miininum palgaga ning töötasin end üles sama palga peale , mis kohalikud saavad.
Nojah, ma töötan Morrisons produce vabrikus. Väikses linnas(Tartu suurune või nii).

Sorry, veidi mööda teemast, aga tundsin, et pean kirjutama teist poolt veidi.

Ning see kõik on minu arvamus. Igal ühel oma arvamus.

Lily-marleen pilt
00

Inglismaale!

Hei
Otsin kedagi kes lähima aja jooksul( oktoober/hiljemalt novembri algus) plaanib Inglismaale tööle,elama minna. Ja otsib kedagi kellega koos seda teha ja ka elamis pinda koos otsida. Olen seal varem ka olnud,elanud.

Kui kellelgi plaan minna või äkki kellelgi tahtmine, aga esimest korda julgem koos kellegagi minna , siis võta julgelt ühendust ja siis saab juba koos plaanida kuhu ja millal minna ja kuidas :)

Ise olen 22.aastane tütarlaps ja p2rit Tartust!

lilian.liias@hotmail.com

MrsOva pilt
01

Mul on infot töö ja elamise kohta olemas (omast käest).

Lugu järgmine, kui esimest korda Londonisse tulin, siis peatusin oma sõbranna juures (siit soovitus, kergem on kui ees juba inimene keda tead ning saad usaldada, nt. sõbranna, sugulane). Elasin tema peres nädalake oma säästuse peal, kuid siis sain aru, et ega need säästud siin kaua ei püsi. Ikkagi transport, pubid, toit jms lõbustus tegi rahakoti õhemaks. Omast kogemusest soovitus- pole mõtet tühja rahakotiga Inglismaale tulla. Kui juba Eestis hakkama ei saa, kus on loogika, et see hetkega õnnestub UKs? Muidugi proovida võib. Elu on liiga lühike, nagu öeldakse.

Läksin siis uhkelt tööotsingule, kuna olen ikkagi Eestist, inglise keel 4ndast klassist suus ja töökogemused olemas, siis arvasin, et kõik kohe tahavad mind tööle võtta. Enne seda vaatasin veel gumtree.com kuulutusi ning saatsin paarile restoranile oma cv.

Pool päeva (um 6 tundi) jaotasin oma Cv-sid pubidesse, poodidesse, kuid tulemuseta, kuna küsiti kas sul NI number ja Bank account on? Ei vastuse peale öeldi, et kui on, siis tule tagasi. Teisel päeval olin teel uuesti oma CVdega, kuid siis tuli mulle kõne (kohast, millele kandideerisin gumteee.com kaudu) ja nad kutsusid mind samal päeval proovipäevale. See uhke restoran saigi minu uueks töökohaks. Järgmisel päeval leidsin omale ka tuba (kuulutus poe akna peal), mis maksis mulle 90 naela nädalas (kõik maksud hinnas va internet). Kuu aega pärast tööleasumist tegin omale ka NI numbri ja Bank account.

Kolm kuud töötasin õnnelikult oma uuest töökohas ja elasin Londoni elu. Kõik oli super. Minu edasine plaan oli Londonist Walsalli kolida, ülikool oli ju põhjuseks miks siia Briti saarele tulin. Elukoht Walsallis oli juba ülikooli ühiselamus olemas. See läks mulle maksma 2500 naela õppeaasta.

Järgmiseks, Walsallis kohal olles mõistis ega Londonis teenitud raha ei olnud piisav, et terve õppeaasta end toita ja riietada. Hakkasin kiiresti tööd ootsima. Nii, Black Country-s oli tööga keeruline. Otsisin seda kaks kuud. Uueks tööks oli hotellis restorani ning baari superviisor. Väga meeldiv, kuid kahjuks olid seal omad miinused: 1) peakontoris vist raamatupidaja puudus, kuna palka sain iga kahe kuu tagant 2) Töökoht asus 1 h bussisõidu kaugusel, mis tähendas, et pidin max kell 11 õhtul lahkuma, et viimasele bussile jõuda. See jällegi tähendas vähem töötunde.

Samal ajal panin ennast kirja Pertemps agentuuri, et rohkem töötunde teenida. Kuid jah, ega tööandjad agentuurist tulnud inimestega hästi ei käitunud. Hakkasin omale uut tööd otsima (lahkusin ka Ramadast, kuna sissetulek hakkas võrduma väljaminekuga ja sääste praktiliselt ei laekunud).

Samal ajal sain aru, et peaksin minema elama suuremasse linna, kui Walsall. Suuremas linnas rohkem võimalusi tööd leida ja ei pea kaua bussiga sõitma. Kohe lähedal asub Birmingham ning arvutasin, et õppeaasta transpordikaart maksaks mulle 398 naela, (sisaldab piiramatu rongi, trammi ja bussi sõitu West Midlandsi piires). Võtsin selle sammu ja kolisin Birmingham, et sealt Walsall ja Wolverhamptoni vahet sõita. Kolme kuu pärast tuli mulle kõne suuremast hotellist, kus töötasin aasta.

Kolm kuud veel jäänud ülikoolis õppida, siis lähen kindlasti tagasi Londonisse. Seda just kahel põhjusel: 1) Mulle tehti pakkumine asuda oma erialale tööle, võrreldes Birminghamiga, siis vaadati, et olen “Eastern European” ning imestati, miks ma laotööliseks ei kandideeri 2) Londonis mulle keegi kunagi ei öelnud et olen poolast ning ka taksojuhid ei rääkinud minuga kunagi teemadel mis puudutavad allapoolevööd.

Küsimused igati teretulnud.

Karlsson3 pilt
00

MrsOva, kõigepealt aitäh ülevaate eest. Kasutaksin siis kohe juhust ja küsiksin kui suur on sinu arvates miinimumsumma, mis peaks taskus olema Inglismaale tulles, et oleks piisavalt aega tööd otsida ja kui tuttavaid ees pole?

MrsOva pilt
02

Tere Karlsson3! Minu vastus sulle on ligikaudne.

Kui saaksid kokku 1200 naela, siis kuuks ajaks elaksid sellest küll ära pluss jääks alles raha järgmiseks kuuks, kui sa tõesti kiiresti tööd ei leia.

Näiteks, kui lähed Londonisse (võtan ühe kallima linna näiteks), siis 90 naelase toa eest küsitakse sul kohe umbes 180 naela deposiidiks ja nädal ette. See tähendab, et 540 naela on sul juba elamise peale läinud, kui liskas kaks nädalat ette arvestad. Seega elamine on sul kuuks ajaks kindlustatud. Leia omale tuba, kus on kõik arved hinnas ning pluss veel internet. Siis sa ei pea ekstra kulude eest muretsema. Tuba saad leida omale www.gumtree.com.

Niisiis sul on jäänud 660 naela, millest läheb sul transpordi peale. Siin on sulle link http://www.tfl.gov.uk/…s/14416.aspx Londoni transpordi hindadest. London on jaotatud tsoonideks (zone) 1–7. säästlikum on leida omale elamine ja töö samas tsoonis, et ei peaks palju transpordi peale kulutama. Ning siis ehk saad ka ratta või jala hakkama. Pea meeles, et iga aastaga tõusevad transpordi hinnad.

Muidugi tahad ka süüa. Toit on siin odavam kui Eestis (Võrdlen Selveri hindadega). Odavamad toidupoed on Aldi, Lidl, Asda, Tesco ja Morrison. Siin on link Tesco hindadest http://www.tesco.com/. Registreeri end ja siis näed hindu toidukaupadest jne. Minul kulub nädalas kuskil 25 naela (elan mehega koos) toidule. Puu ja juurvilju ostan turult või Lidlist ja ülejäänud Tescost.

Odavamaid riideid ja tekke ning patju saad osta Primarkist, mis asub Oxford St. Trüki järgmine aadress googlemapi: 499–517 Oxford St
London W1C 2QQ, siis saad täpsed koordinaadid kus see megapood asub.

1200 naela kindlustab sind ning saad stressivabalt omale kiiresti töö leida ning ka panna raha kõrvale, kui on hiljem hädasti vaja.

kicki pilt
00

Ma omalt poolt lisaks, et 1200 naelast jätkuks isegi kauemaks kui Inglismaa elu väljaspool Londonit alustada. Proovige avastada väiksemaid kohti Inglismaal-poole põnevam ja soodsam. Ma ka vanasti arvasin, et London on see kõige-kõigem, kuid praegu naudin just seda tõelist Inglismaa elu. Lemmik kohad mul siin näiteks Brighton, Exeter ja Torquay. Ja tööd leiab väga edukalt ka metropolist väljaspool.

Karlsson3 pilt
00

Aitäh teile. Cornwallis olen käinud ja see oli ilus kant. Olen mõelnud Liverpoolile ja Leedsile. 1200-le pean lisama veel oma koefitsiendi, kuna olen üle saja kilone ja hirmsa söögiisuga :)

MrsOva pilt
00

Olen nõus, ei pea alati Londonist alustama. Kuid ma ei soovita piirkondi, mis nutavad vaesuse käes (näiteks West-Midlands). Natukene eeltööd võiks enne teha.

MrsOva pilt
00

Karlsson3, edu sulle UKsse tulemisega! Sul saab kõik hästi olema. Pealegi siin on väga hea söök (palju erinevaid rahvusi oma retsepte kaasa toonud). Muidugi hakkab sulle ka meeldibma fish and chips :)

evilx pilt
00

Ma tulin 310 naelaga siia :D..Joppas ja sain hakkama ( paljuski oli abiks tuttavad )

MrsOva pilt
00

Olen sellega nous. Kui tuttavad on ees, siis ehk saaks ka £10 hakkama. Iseenesest, kas nad ka parast sinu tuttavad oleksid… Kui kauaks sul £310 jatkus?

Kiire-kiire pilt
00

Tere,

Asun järgmise kuu algul tööle Uxbridge'is(London).
Kas keegi oskaks öelda mis ja kus oleks normaalne elada. Et siis oleks norm suhe tööl käimise ja Londonis käimise vahel. Elamine kuhugi Finchley road lähedusse? Palju peaks arvestama üüriks ja kust seda leida?
On ka seal läheduses teisi kaasmaalasi?

Ette tänades

UK pilt
00

Tere,

Tulin tagasi Londonisse 3 Veebruaril, kaasas tagasihoidlik kogus naelu. Viimati elasin siin 4 aastat tagasi. Hetkel olen juba 10 päeva tööl olnud. Õnneks oli meeles kuidas oma paberimajandust sättida nii, et saaksid koheselt tööd alustada. Omaltpoolt lisaks eelnevale, et Tesko on suhteliselt kallis koht ja primarki on mõtet minna hommikul kell 9 kui see avatakse, siis väga vähe rahvast ja kohalike seal :)

Kui kõik korraliklt kodutöö ära teed siis peaksid 2 nädalaga töökoha leidma. Seega poolteist kuus on vaja leida raha, et elada ja süüa:) Kui esimene palk käes siis on mured murtud :)

UK pilt
00

Kui keegi tahab midagi täpsemalt teada siis. kroyk@msn.com

FreedomIsEverything pilt
00

Londonisse elama & tööle
Tere reisihuvilised :)

Olen 20 aastane neiu, olen mõtelnud juba kaua minna Londonisse elama ja ka tööle.
Terve maailm on minu kodu, hakkama võib saada kõikjal.
Hetkel on Eestis töökoht olemas ning tegelen hoolega raha kogumisega:)
Plaan on minna sügisel, arvatavasti septembris.

Ma saan iseendaga ilusti hakkama ja plaan ei sõltu kellestki teisest, kui endast. Kuid arvasin, et miks mitte siia kirjutada, koos on alati kindlam minna.:)
Loodetavasti leidub siin kedagi, kes on sama hullumeelne :D
Arvan, et kaaslase sugu pole oluline, iseloom aga küll.;)
Kui keegi on huvitatud, kirjutage julgelt siia, edasi vaatame, mis saab.:)

Päikest soovides,
S.

Moito pilt
00

Kas keegi elab Londonis või Londoni lähistel mõnes väiksemas linnas, kus mõnus elutseda? Plaan selline, et esimesel võimalusel sooviks Inglismaale lennata ja hea meelega tuleks kellegile kaasüüriliseks. Olen keskealine mees, mittesuitsetaja sportlike eluviisidega ja tegelen IT valdkonnas. minu e-mail on mojmoito@gmail.com

Panoraam pilt
00

Teretere!

Kas keegi oskaks soovitada, milline oleks kena,roheline ja mitte rikkuritele moeldud piirkond Londonis,kus oleks turvaline, normaalne elukeskond lastega perele?Samas on oluline ka see, et transportside oleks normaalne, st. et rongid kaiksid tihdamini kui iga poole tunni tagant, kuna tookoht asub West endis. Oleksin soovituste eest vaga tanulik. Voib olla ka 5 voi 6 zone kuna selge on see, et mida lahemal kesklinnale,seda kallim on maja voi korteri rent.
Olen kuulnud sellistest kohtadest nagu Surrey, Sutton, Putney…kas keegi oskab kommenteerida?
Elan Londonis juba teist kuud aga kui pole kohalik,siis on keeruline orienteeruda.Millistest piirkondadest tasuks pigem hoiduda?

Ette tanades.

New York City pilt
00

Otsin reisikaaslast Inglismaale,kellega koos leida elamispinda ja
töökoha?

Kontakt: qarthur@hotmal.com

evilx pilt
00

to
MrsOva
no sellest 310 naelast erit kaua ei jätkunud,aga sain kiiresti selgeks kuidas siin kõige mugavam ja odavam opereerida siis ei ole midagi hullu.Söögid joogid hästi otsides saad sama hinaga mis Eestist ja ja esialgu ongi põhiline mure toa rentimine ja maksmine

barbi pilt
00

Noorsootöö Londonis?

Tere!

Kas keegi Londonis oskab äkki anda infot Noorsootöö kohta Londonis.
Nimelt on plaan septembris Londonisse tulla ja tahaks teada kuidas toimub Londonis noorsootöö, kas seal on ka ilusti olemas Noortekeskused jms.?
Kust otsida selle eriala tööd? jne. Kõik info on teretulnud:)

Samuti, kus oleks kõige parem otsida taskukohast elamist?

Kui kiiresti võiks minna töö leidmine, ala abikokk,ettekandja,koristaja jms?
Ja kas keegi oskab öelda palju keskmiselt võiks maksta lapsehoidja tund(kes oleks usaldusväärsed aga odavad variandid)?Kust siis ka otsida?

Ette tänades!

Kermok pilt
00

Tere.
Kas kellegil on pakkuda tööd lõuna-inglismaal juuli alguses? Alguses sobiks ka farmi töö, hiljem ise kohapeal olles saaksin ise ringi vaadata.
Kui kellegil midagi pakkuda on siis kijutage mulle kermo.kapten@mail.ee
Aitäh.

Sirelyn pilt
00

Au Pair/lapsehoidja Londonis :)

Tere :)

Liiguvad siis sellised mõtted peas, et sügisel Londonist oma maailma avastamist startida. Et rahulikumalt, energiat ning raha säästes uude keskkonda sisse elamine oleks mõnusam, mõtlesin just lühiajaliselt au pairi või lapsehoidjana alustada. Otsin inimesi, kes raatsiks minuga natuke oma elamusi jagada. Kui mõnel armsal on kogemus analoogse tööga ja muidugi uhkem veel, kui samas linnas, siis oleksin väga tänulik meili/msni jagamise üle :)

Mazza pilt
00

Elamine Camdenis?

Hei, kas on kedagi, kes elab/töötab Camdenis? Kui kerge on tööd/elamist leida? Kui suur peaks olema algkapital ja kuidas on lood rendihindadega? Kogemusi on nii baaris kui ka hostelis töötades. Osad on öelnud, et Camden on väga kallis koht elamiseks..teised jällegi, et suhteliselt odav ?!

Aitäh

Malbert pilt
01

Londonisse elama.

Tervist, kas on kedagi, kes elab Londonis. Endal oleks plaan tulla lähiajal Inglismaale, täpsemalt oleks soov peatuda kuskil Londoni ümbruses. Kas on kedagi kellelt saaks elust kohapeal ülevaate. Näiteks kuidas hõlpsamini pind leida, kuidas olukord tööga on jne.. Ehk oleks võimalik mõne lahke inimese juures peatudagi, siis oleks hulga parem kohapeale saabuda. Kõigil kellel on hüva nõu, saatke mu seda mu mailile duck5@hot.ee.
Ette tänades. :)

janne007 pilt
00

Tere!

Otsin samuti elukohta, kas lühiajalist või pikaajalist, hetkel sobib kõik :) Tulek on kindel ja plaan sinna elama jääda.
•korter/tuba peaks olema Londonis
•soov oleks saada 1–2 tsooni
•olen koos elukaaslasega
•alates 14.nov

Suured tänud kontaktide eest! jannelondon007@gmail.com

kurvike pilt
03

Tervist!

Kui keegi kaasmaalastest peab plaani Londonisse elama tulla ja muret tekitab elukoha leidmine, siis kirjutaga email aadressile eurooms@gmail.com. Töötan momendil selles kinnisvaraagentuuris ja meil on palju erinevaid tube Ida-Londonis (tsoonid 1–3). Hinnad algavad kuskil 60 poundist nädalas, kui te tahate kellegagi tuba jagada, single room maksab 70–110 naela vahel. kõik arved(internet, coucil tax etc) on juba hinna sees.

Parimate soovidega,

k

EneliR pilt
00

Hei!
Mõtlesin, et lisan siia enda blogi aadressi – www.siksonloll.blogspot.com (mitte reklaami pärast, vaid kui enne minu tulekut oleksin saanud midagi sellist lugeda, siis usun, et oleks abiks olnud).
Tulime siia 19. sept kahe sõbrannaga. Eelnevalt olime vaid internetist leidnud ühe korteriagentuuri andmed, et elamine leida. Elame Kentish Townis (Camden Town on nurga taga pm – siin teemas uuriti selle kohta)

Kerige algusesse ja ehk on abi, kirjutan elust nii nagu ta meil siin on. Kui on täiendavaid küsimusi, siis kirjutage blogis kommentaaridesse ja püüan aidata. :)

mlintnermann8 pilt
01

Sooviks isegi tulla Londonisse või selle lähiümbrusesse elama ja töötama.
Otsiks kaaslast kellega kasvõi homne päev minema liikuda.
Ootan pakkumisi ja lisainfot Inglismaa kohta.

mlintnermann8@gmail.com

sweetymente pilt
00

Mul ka sama plaan minna uk-sse, perega.
Ei tea kui kiirelt saab sinna toole ja muidugi see ei pea olema Londonis, ei tea mis teha ja kuyidas teha, asju ajada mis oleks esmajoones vaja ajada korda? Kas see NI number on vaja sebida kohe kui oled UK-s ja kui mul olemas account kas see kehtib ka UK-s või vaja taodelda uus?

Ette tanades:)
sweetymente@yahoo.com

Tiina Wilder pilt
00

Mis accountist (kontost) siin juttu on? (Tuleks ehk täpsustada).
Töö saamise kiirust ei suuda keegi ette ennustada. Mu Soomes elanud (soomlannaga abielus olev) ameeriklasest sõber kolis täpselt kuu aega tagasi perega Birminghami. 3 nädalaga leidis elukoha. Soomlanna (medõde) peab ootama dokumentide ümbervormistamisega 3 kuud, siis saab erialal siin tööle asuda. NI numbreid neil veel pole (kumbki ei tööta veel siin), see-eest said omale siinelava soomlasest sõbra abiga majja Interneti püsiühenduse sisse.
Pangaarve said nad täna avatud. Samuti oma lapsele koolikoha (kodust 1 miili kaugusele kristlikusse kooli).
See on siis reaalne pilt ümberasumisest siia riiki. (Sõbra ameeriklastest sõbrad küsisid Facebooki kaudu, et kas nad kolisid Ukrainasse või UKsse, kui nad olid bürokraatia tõttu ummikseisus, õnneks kõik lahenes ja nad said omale elukoha – elukoha jaoks oli nõutav siinse töökoha olemasolu või vähemalt 6 kuu üüri ettetasumise võimalus; nemad said 3 kuu üüri tasuda, õnneks juhtus neil olema leplik majaomanik – nad üürisid kinnisvarabüroo kaudu – ja polnud vaja käendajaid jms. – Vedas. Alati ei pruugi nii minna.)

Aga usun, et eestlased on kindlasti visamad ja nutikamad ka rasketes oludes lahenduste leidmisel. Ja edu! Mütsiga viskama ei tasu tulla, aga kes tahab, sellele on kõik võimalik!

pebeetu pilt
00

Kas oskab keegi öelda sellist asja,et kui töötasin oma 6 aastat tagasi Inglismaal ja sain ka NI numbri,siis kas sellel on ka mingi kehtivusaeg või mitte?Nüüd on plaanis taas Suurbritanniasse kolida,seega tõusis see küsimus päevakorda.

Tiina Wilder pilt
00

Eluaeg kehtib.

mlintnermann8 pilt
00

Otsin elamist/tóód Londonis/Londoni lähistel.

Kaks tublit meesterahvast otsivad Inglismaal tood ja elamispinda.
Oodatud k6ik pakkumised.

+447500737511
Terv,Martin

atsik pilt
00

Soovin üürida esialgu 2–3 nädalaks toa või korteri mõistliku hinnaga Londonis või muus piirkonnas UK-s join@mail.ee

Samanthamarie pilt
00

Elu Londonis

Tere! Plaanime sõbrannaga sügisest Londonisse elama minna , hetkel arvestame kuskil 1aastaga. Sooviksime seal leida elamispinna ja töö.Ideaalis tahaks siis kuskile Londoni südalinna. Kus ei peaks väga palju raha transpordi peale kulutama sest see pidi päris kallis olema . aga kuna Londoni linnaosadest veel väga täpselt eitea siis äkki oskab keegi meid aidata kes sellega rohkem kursis on. Kus oleks siis kõige parem Londonis elada ? pean silmas siis sellist kohta kus hinnad ei oleks meeletult laes ja keskused/poed,restoranid js oleks võimalikult lähedal . Aitäh !

Tiina Wilder pilt
02

Londoni südalinnas on kohe kindlasti hinnad meeletult laes. (Tegu on ainult ühe kalleima linnaga maailmas ja südalinna hinnad on igas suurlinnas kalleimad).
Nt South-Kensingtonis on double studio (kus lubatakse kahel inimesel elada ja mis on umbes kööktoa sarnane, mahutades kaheinimesevoodit ja veel veidi elementaarset eluks tarvilikku nagu tualett jms…) umbes £1000 kuutasuga.
Aga hinnavaatluseks/-võrdluseks: http://www.gumtree.com/london

minime pilt
00

Londonis on palju keskuseid a la poed, restoranid, ööklubid jmt :) Transpordikulude kokkukoidmiseks on oluline töökoht kodu lähedale leida. Majutust võite ka spareroom.co.uk-st vaadata, mida te eelduslikult otsite on tuba Zone 1-s (oleneb, mis inimesed olete, aga noorte pidutsemishimuliste seas on popid nt London Bridge, Camden, Shoreditch, Kings Cross). Zone 2 on ka mu meelest täitsa okei.

mmailism pilt
00

Hei!

Kolin Londonisse septembri alguses ning oleks tarvis leida töökoht, kui kellegil on mingeid pakkumisi, siis olen avatud. Võite pakkumisi teha mmailism(ät)hot.ee.
Samuti, kui kellegi on pakkuda elukohta septembrist, siis see info oleks samuti väga teretulnud.

Ette tänades,

M.

Gelly00 pilt
00

Kolimine Londonisse!

Nii, on plaan nüüd Londonisse kolida augustist. Probleem ei seisne töös, see on olemas, ent hoopis korterites. Võimatu on leida korterit. Otsin portaalidest, kuid vastust ei saa. Helistamine on jällegi liialt kallis. Pealegi säästan hetkel siis Londoni jaoks. Ehk on kellegil siin kogemusi Londonisse või UK-sse kolimisega. Abiks on igasugune info. Kuidas leidsite korteri, kas pidite ise kohale sõitma enne kolimist, et leping sõlmida vms? Tänud juba ette info eest.

Tiina Wilder pilt
01

Ikka tuleb ise kohale minna. Tavaliselt nt kinnisvarabüroode ja paljude üürileandjate puhul tahetakse ka (eelistatult kellegi inglase) soovituskirju jms.

S.t et kui helistamine on liiga kallis, siis tekib küsimus, et kuidas Londoni korteri eest üldse tasutud saab (s.t et üür ja transport on kõige kulukamad ja Londoni korterid maksavad omajagu). (Ei taha seda pilkena küsida, sest saan aru kogumise vajadusest, aga üürileandja võib nt soovida kolme kuu üüri ette). Samas mõni üürileandja soovib töökoha olemasolu tõendust ja käendajate olemasolu, kes riski maandaksid.

akirate pilt
14

Kui head pakkumist ei leia, siis pigem broneeri esimeseks paariks-kolmeks päevaks endale hostel või hotell ja käi kohapeal ise kortereid üle vaatamas.
Oma silm on ikka kuningas :)

cqcq pilt
04

Augustis on olümpiamängud, ju on kõik juba välja üüritud. Ja tudengid kolivad samuti augustis. Arvatavasti pole kerge leida head pakkumist sel ajal. Helista skype'st lauatelefonile, on odavam.
Ja siinsamas portaalis neiud otsisid majakaaslast Londonisse, ehk saad kaubale.

pepe- pilt
00

Üürida tuba UKs Londonis W9

Tere,

Üürida tuba Londonis W9 teises tsoonis. Korterikaasalseks üks couple, kellest pool on eestlane.
Otsime töötavat mittesuitsetajat, kellel plaan tuba kauemaks kui paar kuud üürida.
Hind 160pw, sisaldab kõiki makse. Ühe kuu üür ette.
Huvi korral kirjutage sõnumitesse.

Nippel1 pilt
02

Otsime lapsehoidjat Londonisse

Tere, otsime oma 1.5 pisitutrele hoidjat Londonisse.
Elamine, sook, trantsport Londonisse meie poolt.
Minimum 4–5 kuud(22.04.13 lennuga)
Eelnevalt kogemust lastega ja mingil tasemel inglise keel.
Info saamiseks
maarjalahe@gmail.com
Tervitades, Lonon

elfa pilt
00

Tere sooviks leida tööd inglismaal (norwich linnas).
Olemas kogemused nii ehitusel,puidu ja metalli peal.
Olen käinud (cnc,keevitusja pottseppa)koolitustel.
Muiduki kui on muud pakuta,siis õpin kiiresti ära ja võib olla mujal ka töö olla.Ise olen 25 aastane mees talun raskusi olen rahumeelne ja sõbralik. Minu e mail on evar2006@hot.ee tänan kõiki häid inimesi

Mariii24 pilt
00

Tere!

Kas keegi oskab soovitada, anda nõu, kuidas ja kas üldse on võimalik teha UKs endale pangakontot, kui puudub tõestus elukohast?

Kolisin UKsse peaaegu 2 aastat tagasi ja olin kuni viimase kuuni au pair. Kogu arveldus käis sularahas. Nüüd olen leidnud endale siin boyfriend`i ning uue ametliku töökoha. Suureks probleemiks on aga pangakonto tegemine. Olen käinud mitmes erinevas pangas ning siiani on kõik kinnitanud, et pangakonto avamiseks on tarvis üürilepingut või kommunaalmaksete arvet, mida mul ei ole. Minu elukoht on üüritud minu partneri poolt. Proovisin veearvet oma nimele teha, aga seal öeldi, et kui pind ei ole renditud minu nimele, siis ei saa. Kokrteri omanikuga otsene kontakt puudub, kuna pind on renditud rendifirma poolt. Minu partner ei taha ,et ma võtaksin omale rendikohustuse ja selletõttu ei saa ma ka tema juures elades rendilepingut enda nimele teha. Seega on probleem suur. Olen proovinud töölepinguga, NI numbri teatisega, NHS kaardiga, kuid miski ei sobi peale elukoha tõestuse. Kui keegi oskab head nõu anda, oleksin väga tänulik!

Tervitused!
Mari

Tiina Wilder pilt
01

Council tax teatis ehk? Linnavalitsus ehk arvestab sinu sealoluga. Sa ei pea rendikohustust võtma, nt mu tütar on üürilepingus teise isikuna kirjas kui nn permitted occupier (tenant ehk üürniku asemel).

cqcq pilt
01

Mari!
Proovi avada Lloyds Classic Account online, http://www.lloydstsb.com/…accounts.asp
Või taotle Barclays Bank Account online https://featuresstore.barclays.co.uk/…ttingStarted
No ja kui su boyfriend on rentnik, siis sina oled tema allüürnik, ja tema võiks kirjutada sulle paberi, et sa üürid elamispinda tema juures ;)

Mariii24 pilt
00

Aitäh Teile nõu eest!

Lloydstsb ja barklays mõlemad proovitud ja ei õnnestunud. Nüüd tegin online taotluse Halifaxis ja ootan siis posti teel vastust. Seal oli valida, et kas elan näiteks vanematega või ühikas või isegi “others” ja pidi panema kirja kõik elukohad, kus elanud viimased 3 aastat. Loodan, et läheb õnneks. :)

Igasugused paberid teiste isikute poolt, kes üürivad pinda, kus elad, need ei toimi. Sellise paberiga proovisin igale poole juba. Samuti ei aidanud tööleping, kuigi sellel on olemas aadress ja tegemist on korraliku firmaga.

mlp pilt
00

Londonisse elama 2013 august

Tere!

Plaanin minna Londonisse tööle, elama ja kogemusi hankima augustis 2013. Olen 22-aastane neiu. Töötan hetkel hotellis ja õpin turismi. Elukohaks on Tallinn.
Kui kellelgi on sarnased plaanid sellel ajavahemikul, siis oleks tore suhelda ja ehk kooski see teekond ette võtta. :)

Minu meil Liisa915@gmail.com

MeganB pilt
00

Tere Mari,

Tegin Barclaysse konto ca 2 aastat tagasi ja minule saadetud kiri oli piisavaks elukoha tõestuseks, tundub, et asjad on muutunud.

Hetkel olen elukaaslase yyrilepingus sees ja minu maksekohustuseks on märgitud £0. Võibolla tasuks partneri yyrileandjaga yhendust võtta ja sind yyrilepingule lisada? Lepingusse saab teie mõlemad nimed panna aga see ei tähenda, et pead automaatselt renti maksma, rendisumma kohustuse saab määrata 100% noormehe nimele (kui ta seda soovib).

Miilu pilt
00

Tere,
Soovin suhelda (küsida, uurida) eestlastega, kes on väikeste lastega kolinud (elavad) Londonisse.
miilukas7@hot.ee

UK pilt
02

Tere Mari,

Kõige kiirem viis pangakonto avamiseks on vahetada oma eesti load UK lubade vastu. Kuna siin prinditakse lubadele sinu kodune UK aadress siis on see ka piisav tõestus su elukoha kohta. Kui mingil põhjusel pangas keeldutakse sulle kontot avamast siis mine koheselt teisse panka. Kui ma oma lubadega läksin avama oma kontot siis oli koheselt vastus EI. Saatsin selle esinduse kukkele ja võtsin teise.
Pangatöötajatel pole kohustust sulle kontot avada kui sa tundud neile “kahtlane”. Tegemist võib olla suuresti rasissmiga või lihtsalt isikliku vaenuga võõrriigi kodanike vastu. Ise londonis olles tean rääkida, et mida kallim piirkond seda koostöö aldis on töötajad :)

Igaljuhul edu.

MeganB pilt
10

Tere UK,

Huvi p2rast kysiks, kas on keeruline Eesti lubade UK omade vastu vahetamine?

cqcq pilt
01

Ei ole keeruline vahetada. Vaata siit https://www.gov.uk/…ving-licence

mustikmari pilt
00

Tere!

Otsin Londonis toakaaslast. Tulen ise 20.mai ja alguses peatun sõbra pool, kuid edasi plaanis tuba üürida. Üür on umbes 60–70 naela nädalas, ühe voodikoha eest. Seal sees on elekter, vesi, internet. Soovitavalt naissoost kaaslane. Äkki keegi soovib kampa asutda.

Kätlin

meriliis.s pilt
13

Pangakonto avamine on jah paras peavalu. Minul 6nnestus avada konto samuti Lloydsis. Kysisin t66 juurest eraldi kirja selleks, et t66tan seal ja kirjutati sinna eraldi ka aaddress peale. Pangast pakuti see variant ise välja ja sobis. Tihti oleneb muidugi kelle juurde sa seal pangas satud :) iga ametnik natuke erinev selles osas.
Aga edu!

Mariii24 pilt
01

Tere taas!

Tänud kõikidele headele soovitajatele. Sain oma aadressi tõestuse lõpuks korda. Nimelt helistasin korteri üürija poolt Council Taxi ja palusin oma nime lisada. Esimene arve tuli küll valesti kirjutatud perekonna nimega, kuid saatsin e-maili ja lubati saata edaspidi õigele nimele.

Kes lubade vahetamisest rääkis.. küsimus! Kas peab tegema ka eraldi testi, kuna tegemist on vasakpoolse liiklusega, või vahetatakse need niisama ära?

Edu kõigile!

cqcq pilt
01

Juhiload vahetatakse ilma testi tegemata :)

saarsalu46 pilt
00

Tere

Plaanis siis minna elama inglismaale nimelt Leedsi.
Ja mind siis huvitaks selline asi , et kui kellegil on võimalik leida mulle seal mõni tüükoht! Ning korter normaalse raha eest1!
Plaanis siis augustis minna.

Kirjad seoses sellega võite saata e-mailile
saarsalu46@gmail.com

Triinutzka pilt
00

Hei!

kolin Inglismaale 2 august ning saan tasuta korteri kuuks ajaks (25 dani). Seejärel pean kolima, soovitatavalt oma ülikooli lähedale (Whitechapel, Aldgate) ning mõtlesin uurida, et kas seal on mind eestlasi ees ka ootamas?
Sooviks leida baaris/pubis/restos töö ja varem arvasin, et see on lihtne, kuna keel suus ja eestist kogemus ka olema, siis siit uurides tuleb välja, et see on hoopis paras peavalu. On äkki keegi eestlastest selles piirkonnas tööl ning teab, et tema töökohta otsitakse uusi töötajaid?

Marionette pilt
00

Soov kolida Inglismaale! :)
Tere,

Olen 23-aastane neiu, kes sooviks minna järgmise kuu alguses elama ning tööle Inglismaale. Sooviks oleks leida keegi, kelellega seda koos teha, kuna üksiminek tundub veidike hirmutav esialgu. Ehk saaksime koos ka elamiskohta otsida?

Ehk siis – ootan vastuseid toredatelt inimestelt :). Vahet ei ole, kas oled mees või naine.

UK pilt
00

Load saad vahetada DVLA kontoris ja maksavad nüüd (vist) 60£
Siis kui mina esimest korda load vahetasin siis võeti ära pass koos lubadega nn kontrolli. Pass saadeti tagasi 1 nädala pärast ja load 30 päeva pärast. Load saad koos suure hunniku paberitega, mis on tulevikus väga tähtsad. Nimelt, kui vahetad elukohta, siis esitad need paberid täidetud kujul ja load vahetatakse ära tasuta. Muidu maksad jälle 60.-
Nüüd vist passi enam ära ei võeta.

Pärast lubade saamist saad avada endale pangakonto. Küsid kuidas ? Lihtne.
Marsid panka sisse ja ütled infoleti töötajale, et soovid avada oma panga kontot. Edasi küsitakse sinult passi ja aadressi kinnitust. Esitad oma passi ja UK juhiload.

Edasi on kolm võimalust, kas teenindaja tänab, võtab dokumendid ja 10 minuti pärast oled konto omanik. Kaardid koos pin koodiga saadetakse eraldi ja saad kätte kuskil 10 päeva pärast(umbes nii).

Teine võimalus on see, et teenindaja hakkab pinnima, et kus elad ja kas sul pole äkki mõnda arvet tõestamaks, et sa elad seal aadressil. Selle peale võid sa ta nn p..sse saata ja osutada UK juhilubadele. Kui ta aga keeldub kontot avamas, siis astu uksest välja üle tee teisse panka või kontorisse ja ava oma konto. Käisin Natwesti pangas 3 kontoris ja viimases ei küsinud keegi midagi. õnneks olid nad kõik 5 minuti jalutuse kaugusel.

Kolmas võimalus on veel, et teenindaja ütleb, et kõik on korras, kuid nad saavad sulle pakkuda vaid kontot, millel on 8–10£ kuus tasu ja lepingu pikkus vähemalt 12 kuud. Sellest kindlasti keelduda, sest sellega tahetakse sulle pähe tõmmata müts :D Nad võivad öelda, et oled välismaalane ja rahapesu tõkestamise eesmärgil on neil vaja seda kontot teha. Eriti on HCBC ja Barclay on osavad raha võtma.

Muidugi küsite, et milleks ikka need UK load?
See on kiirem ja kõige ametlikum viis saada endale aadressi kinnitus, mida on lihtne rahakotivahel hoida. Vaevalt, et te koguaeg A4 taskus ringi liigute.