Oyster card

 pilt
00

Oyster card on soodustusi võimaldav reisikaart Londonis millele saab raha peale kanda.
kes on sellega kokku puutunud ja kuidas olete kasutanud?
kas sellel on üldse mõtet?


 

Mister CoolEST pilt
0

Mugavam sellega metroos kindlasti, lihtsalt korraks puudutad sensorit ja lähed sisse/välja. Mis puutub raha lisamisse siis sul kui turistil need võimalused on ilmselt piiratud – pangakontot sul seal pole, telefoni teel lisamine on sigakallis sulle, ainule viis on piletimüügi punkti külastada, maksta sularaha ja töötaja lisab vastava summa Oysteri peale.

l pilt
0

Oyster on palju palju

Oyster on palju palju odavam.

 pilt
0

aga ma lähen juulis kolmeks päevaks Londonisse ja kumb oleks siis mõistlikum, kas see Oyster või Travelcard…olen mõelnud et võtan Travelcard'i, aga seal on nende tsoonide jama, kuigi olen kuulnud et 1–2 tsoonist piisab…ma ei tea, segadus…

 pilt
1

Oyster odavam

Oyster on odavam, sellele saab raha juurde laadida ka automaatides sularahaga

 pilt
0

Oyster kaart ise...

…maksis viimati £3. Yldiselt Oysteriga on ikka odavam (ja mugavam), aga kui ainult kolmeks paevaks siis peaks travelcard ka ok olema. Travelcardi saab ka Oysteri peale panna.1–2 tsoonis on 3 paevaks tegemist kyll, kui just ei ole soovi kuhugi ‘maale’ kobida. Terv'

 pilt
0

Nüüd maksab Oyster £5..

Nüüd maksab Oyster £5.. ja adult Oysteriga peaks tavahinnast 33% maha minema kui ma nüüd ei eksi.. päris kindel ei ole.

 pilt
0

Travelcard

1–2 tsoon on täiesti piisav, sinna mahub ka veel Greenwich sisse. Tähtsad asjad kõik kesklinnas.

Joseph pilt
0

Travelcard j atsoonid

Aga Docklands jääb vist välja?

Joseph pilt
0

Palju laadida

Palju sina Oysterile peaks peale laadima kui olla LOndoni 6 päeva ja teha 5-l päeval kuskil a 8 sõitu (ümberistumistega 2-st metrooliinist algusega Hyde Parki juurest Docklandi trammile ja niiedasi-tagasi ja siis veel paar sõitu õhtuti lisaks.

hippo pilt
0

vaata...

http://www.tfl.gov.uk/…08-01-02.pdf

seal on kirjas hinnad ja muud infot oysteri kohta.

muah pilt
0

Meie ostsime küll metrookaardi, millega võid terve päeva sõita nii palju kui tahad, kaasa arvatud bussides. Selle hind küll oluliselt kallim polnud ja see Oyster on ikka rohkem kohalikele mõeldud.

EiSiil pilt
0

Ostsin Oysteri ja olin sellega väga rahul. Oysteriga maksad iga sõidu eest, aga seal on näiteks peal päevalimiit mis jäi umbes 6–7£ juurde, kui sõidad rohkem kordi, siis enam raha maha ei lähe. Igal juhul soodsam ja mugavam kui travel card.
Sõit teisest tsoonist kolmandasse maksis 1£, esimeses tsoonis 1,5 või 2£. Samas üksikpilet automaadist on alates 4£.

Oyster kehtib ka bussides, DLR' peal jms.

Oysteri deposiit on 3£, mille saad tagasi suvalisest piletikontorist suvalisest metroojaamast jm, kui kaardi tagasi annad. Seal peal olnud kasutamata krediidi saad ka tagasi.

Ka “parim enne” puudub. ;) Milleks maksta rohkem ja sõita travel cardiga? :)

karinyy pilt
0

Kust täpselt saab osta seda Oyster Card'i ? Ja kuidas see täpselt toimib? Kas päevalimiiti saab ise panna ja kuidas see raha sinna peale pannakse?

hippo pilt
0

oyster

Osta saab metroojaamadest ja ka osadest váiksematest poodidest, kus vastav silt váljas.
Toimib nii nagu vaja:

  1. Travelcard – kui valid selle, siis saad nt terve nádala sóita nii palju kui soovid enda valitud tsoonides – sellel kindel hind + £3 kaarditasu, mille saad hiljem tagasi, kui kaardi tagastad. Kasulik on see variant siis kui oled nt nádala Londonis ja tead et tuleb vága palju sóitmist.
  2. Laed oysterile enda poolt nimetatud summa raha peale, sel juhul láheb iga kord kui metrood, bussi, DLR'i.. kasutad su kaardilt kindel summa maha, bussis úhe korra eest oli vist 90p, metroos vist umbes £2 (vóibolla ka rohkem, kindel ei ole). Páevas aga úle 1-páevase travelcardi maksumuse sealt maha ei vóeta (see on vist kuskil £6 ringis).

Kasulik, kui viibid kohapeal nt paar páeva ja palju sóitmist ei ole.

hippo pilt
0

Oystercard travelcardina (1.

Oystercard travelcardina (1. eelmisest kommentaarist) on póhimótteliselt sama mis osta paber-travelcard, ainult oysteri puhul pead maksma see £3 lisaks alguses.
Paber-travelcardi puhul ei soovita seda hoida samas taskus mobiiltelefoniga, ega úldse selle vahetus láheduses – travelcardi magnetriba lihtsalt útleb úles…

mercuryspirit pilt
0

Ühistransport Londonis?

Tere!
Ma lähen aprillis 10-ks päevaks Londonisse ja tahaks teada, kas mul on mõtekas osta Londonist ühistranspordi pileti või siis näiteks Estraveli kaudu? Ma olen ka kuulnud Oyster Cardist ja tahaks teada, et järsku see on odavam kokkuvõttes? Vaatasin ka Stanstedi lennujaamast Londonisse pileteid ja edasi-tagasi oli Estravelis üle 500.- Olen siin lugenud, et saab ka odavamalt. Mis mul on siis mõtekam teha, kas Estraveli kaudu osta ühistranspordi perioodipilet (umb.800kr.) või siis mõni muu variant?

tydruk173 pilt
0

Mina soovitaksin sul osta Oyster Cardi. Sa saad seda kasutada bussis/trammis ja metroos. Ma hinda ei mäleta, aga sellega on seal tõesti odav liigelda. Tegemist on pm plastikkaardiga, millele saad raha juurde laadida igas metroos. /+ veel mõned nurgapealsed putkad/poed, mida on seal tõesti palju). Ja see kaart kehtib sul igavesti. Pm on nii, et kui oled ära sõitnud mingi summa eest selle kaardiga, päevas, siis üle summa maksma ei pea. Bussi ja trammiga oli see summa päevas vist 4 naela.
Siis igakord sisenedes näed palju raha kaardil on. Bussi minnes paned ühe korra sinna puuteekraanile. Väljudes ära pane, muidu läheb topelt raha maha!
Metrooga oli midagi nii, et kui sularahas maksad siis maksad 4 näela ja Oystriga 1,80. (Metroos on tsoonid). Mulle see metroo värk ei istu, sõitsin vist ühe korra ainult. Aga metroosse minnes paned selle kaardi sinna puuteasja vastu ja siis väljudes jälle. Kuna siis läheb summa maha. Kuna erinevates tsoonides on erinev hind ja kui tsooni ületad, siis ju hind muutub.
Kui sa kunagi jälle Londoniss elähed või mõni sõber siis soovitan Oystrit. Seda võib teistele ka laenata, see ei ole isikustatud kaart. Või uuri sõpradelt vb kellegi on juba kaart ja saad laenata? Siis laed ainult raha peale ja kokkuhoid missugune!
Stanstedist linna ja tagasi ma võtas mingi easybussi variandi. Jopates võid saada ühe otsa 2 naelaga. Maksimum vist 14 naela? Ja easyga on nii, et kui bussis kohti võid minna ka varasemale bussile. Terravison on ka mingi buss, kes seal opereerib. Kiiresti saad rongiga ja metrooga, kuid see on kallim.

hip pilt
0

Oyster on kõige odavam ja mugavam

Käisime märtsi alguses, Stanstedist tulime Easybusiga, hindu näed
http://www.easybus.co.uk/london-stansted
Metroos sõitsime põhiliselt 1.tsoonis ja mõlemale Oyster kaardile jäi lisaks kohustuslikule 3 naelale 11 naela sõitmiseks peale. Kassat öeldi, et tagasi antakse kuni 7 naela.
Kui oled huvitatud, anna teada reetme@hotmail.com, on 2 kaarti varuks. Endal hetkel tagasiminekuks plaane ei ole.

akak pilt
0

Sain ma õigesti aru, et Estravel pakub sulle Stansted-London-Stansted 500.- kr eest? See küll liiga palju. Mina ostsin edasi-tagasi Terravision bussile siin netist pileti ja sain 14 naelaga, seega pea poole odavamalt. Aga kohapeal liiklemiseks kindlasti Oyster.

mammu43 pilt
0

Tere, kas Oysetriga saab Gatwickist Londoni kesklinna ka sõita? (Metrooga)

minime pilt
0

Ei saa, Gatwicki lennujaama ei sõida metrood. Vaata Gatwicki lennujaama teemat.

Rein pilt
0

Kas on mingit vahet tavalisel Oyter kaardil ja Visitor Oysteril? Näiteks sellel lehel räägitakse Visitor Oysterist: http://www.visitlondonoffers.com/…card/faq.htm
Nagu ma olen aru saanud, siis tavalise Oysteri saab tagasi anda ja saab 3£ deposiidi ka tagasi. Visitor Oysterit nagu tagasi ei saa anda ja kaardi tasu on 2£, mida tagasi ei saa.
Kui ma nüüd lähen 4-ks ja pooleks päevaks Londonisse, siis Gatwicki lennujaamast saab vist kohe selle Oysteri osta ja see oleks ilmselt siis ikka tavaline Oyster. Visitor Oysteri peaks vist ette tellima? Oskab keegi seda veel kommenteerida?
Kuna tavaliselt käin palju jala, siis ilmselt pole Travelcardi mõtet võtta, vaid just Oyster.

mti pilt
0

Visitor Oyster on sisuliselt tavaline Oyster, millele £10 peale laetud juba ja maksad lisaks £2 non-refundable tasu. Laadima pead nagunii, kui 4 päeva ringi traavid, £10 just kaua vastu ei l88. Võta tavaline, pole mõtet lisavaeva näha sisuliselt sama asja saamiseks teise nime all.

tydruk173 pilt
0

Easyjeti lennul Oysteri ostmine, palju maksab?

Tegin juba lolli peaga uue teema, siis tuli meelde, et päris Oystery teema ka olemas.

Endal kaart olemas, aga vaja vist sõpradel osta. Et kas on mõtekas sealt osta või ikkagi linnast? Ja kas lennukist ostes on see tagastava summaga või mitte? Ja palju see maksab?

Ja kuidas on selle kaardi registreerimisega, sest kodukalt ma lugesin välja, et kui kunagi ammu ostsid ja pole registreerinud, siis saad ainult poes/kioskis seda teha? Ja mingi isikut tõendava dokumendiga, et kas välismaalasena ma saangi seda teha? Ma ei pea silmas seda nn NEW Deal programmi mis neil toimub.

akak pilt
0

Pole küll oma Easyjeti sõitude ajal kunagi märganud, et Oysterit oleks pakutud- küll aga võib osta bussipileteid linna sõiduks. Samas on minu viimasest käigust aasta möödas, võibolla on asjad muutunud.

karlis10 pilt
0

Kui kellelgi on alles Oyster card ning ise ei plaani seda lähiajal kasutada, siis oleksin huvitatud kahest kaardist.
Palun kirjutada hallikkarlis@gmail.com

Katrina40 pilt
0

Kas seda Oysterit on võimalik ka öösel kusagilt metroojaamast või lennujaamast osta? Lennuk nimelt jõuab Londonisse hilja, edasi sõidame Stanstedist easybus-iga kesklinna, aga sealt oleks vaja üks jupike veel metrooga sõita, kell on selleks ajaks juba üle südaöö.

Tiina Wilder pilt
0

Öösel peaks teoreetiliselt mõned ajalehekioskilaadsed poekesed lahti olema küll, kust toda osta saaks. Aga ehk keegi teab konkreetselt öelda.

schmdt pilt
0

Paar aastat tagasi sai seda Oysterit EasyJeti lennukist lausa osta. Sealt saab küll nn turisti-oysteri, mida ei saa hiljem tagasi müüa, aga muidu toimib samamoodi ja meie ostsimegi lennukist.