Töö Havail

rioja pilt
00

Tere!
Kas keegi on töötanud või töötab hetkel Hawail? Rääkige palun oma kogemustest töö ja elukoha leidmisel.

Tänan!


 

MILANOS pilt
00

Kirjuta siin oma aadres, ja saan aidata nii tööga kui elamisega.Mis ood lavatsed teha?Anna aadres ja raagin koik lahemalt.

Ise elan Hawaii, Big Island-KONA.

rauno6 pilt
00

Siiski

Aga siiski, kuidas te mõtlete minna. Turismiviisaga illegaalina. Järelikult lühikest perioodi töötada, kuna ca 3 kuud max võib USAs ju viibida?

sinervinger pilt
00

Hawaii

Kahju, et rahvas ei ole saanud siin soovitud vastust oma e-mailile. Hawaii on kindlasti unistustemaa ning ka paljude eestlaste ja eriti surfarite üks kaugemaid ja eksootilisemaid sihtkohti. Kellel täpsemalt soovi Hawaii kohta lugeda, siis Eestikeeles on ilmunud sellise pealkirjaga raamat nagu “Surf”. Autoriteks surfarid ise, hind poes peaks olema alla 50 krooni. Usun, et see tekitab juba esimese tunde sisse :)
Kui “rioja” nimelisel kasutajal või mõnel teisel Hawaii Eestlasel on veel soovi teistega Hawaii elamise ja töövõimalusi jagada, siis andku endast siin foorumis märku.

rioja pilt
00

Hawaii

Minul on ikka veel suur huvi Hawaii vastu ja oleksin väga tänulik igasuguse info eest, täna lõuna ajal lähen poodi seda raamatut otsima! Wise, kas sa oled ise Hawail töötanud?

sinervinger pilt
00

Töötanud Hawaiil ei ole,

Töötanud Hawaiil ei ole, küll aga surfan ning tean neid, kes seal käinud on :)

kiusupunn pilt
00

Tulge jah eestlased k6ik siia, olekski siin palju lahedam. Ise elan Oahu saarel, ausalt siin on mega. Ilm on soe, aastaringi ca 32C, no Eestisse tagasi ei kisu kyll miski. T66d ei ole raske leida kui on t66luba, oleneb muidugi kuhu saarele ja linna otsid aga t66ga rikkaks siin ei saa aga elab 2ra kyll. Lihtt66lise tunnipalk on u 10–15 taala. Aga oleneb mida teed. Yyrihinnad on v2ga erinevad. Toa saad yyrida alates 400–500 taalast kuus.
v6in vabalt aidata ja kysimustele vastata, kas siis siin tripis v6i messis.
Mu msn on ainult-sulle(at)hotmail.com

liinekiintok pilt
00

Kiusupunnile.

Kui kaua Sa ise seal olnud oled?Kuidas sinna sattusid?Võtsid seljakoti selga ja lihtsalt läksid?

kiusupunn pilt
00

olen 2 aastat siin elanud, niisama s6brannaga tulin, t2pselt seljakott seljas:D kylma eesti eest peitu. ma ennem olin 1 korra havail k2inud ja meeldima hakkas.

732 pilt
00

Seega illegaal või ikka ametlikult?

Jolants pilt
00

Kas töö-ja elamisloa taotlemisel tuleb raskusi?

Jolants pilt
00

ja oleksin ka tänulik igasuguse lisainfo eest Hawaii kohta:)

email: jouykas@hot.ee

alooha pilt
00

Tööle Hawaile

Tere käisin see aasta Hawail J-1 viisaga, nüüd oleks talvel plaan uuesti minna tööle. Kas kõige targem on saatkonnast hakata tööviisat ajama, olen kuulnud et kui organisatsiooni kaudu ei lähe on suht võimatu seda saada ja kas see peaks olema see H2B viisa vist oli? Palun aidake, kindlasti keegi elab Hawail ja teab täpselt kuidas sinna saab:))

pets63 pilt
00

KIUSUPUNN...

tsau…kle mul siin tydrukuga plaan Eestist vaata et igaveseks minekut teha..algul m6tlesime Hispaaniat, aga keelega raskusi..ma panen su praegu msn`i aga sa v6iks k6igile pikalt ja laialt rääkida kuidas selle tööviisa taotlemisega lood on ja kauaks selle saab jne..kindlasti k6iki huvitab. Kui me yhel ajal messengeri ei juhtu siis v6id midagi e-maili peale saata…kui viitsid…

sänx!

alooha pilt
00

neile kes minna tahavad

üürihinnad on seal ikka tegelikult päris kõrged seega üksinda vast hakkama ei saaks, arvan mina, aga kahekesi kuluks jah mingi 400–500 dollarit nägu aga seda muidugi juhul kui saate 1000 dollariga korteri.Ja noh selline korter on üldjuhul muidugi stuudio või siis ühe toaline. Arvestama peab kindlasti kohese deposiidi maksmisega mis on siis teine üüri summa:) Kui oled tudeng on töö viisat hea saada, praegu isegi uurin kuidas nagu muudmoodi ka saaks ja pikemaks ajaks, ilmselt saatkonda õiget viisat tuleb taotlema minna:) Tööd leiab, aga muidugi peab endal palju tahtmist olema seal:)

Heela pilt
00

Tere!

Käisin ise selle aasta suvel Havail Oahul ja tahaks kindlasti järgmisel kevadel tagasi minna. Kuid nüüd juba pikemaks ajaks – aastaks, muidu ei tasu ära. H2B viisat on vist suht raske śaada, ise üritan viisat taodelda ettevõtte kaudu, kus suvel töötasin. Aga mul ka 2 sõpra, kes ei ole tudengid ja tahaksid ka kaasa tulla. Idasugune info Havaile mineku kohta on teretulnud.
Kuna korteriüürid on suhteliselt kallid, eriti Waikiki piirkonnas siis tasuks üürida suurem korter või majaosa mitme inimese peale, tuleb odavam. Kes oleks huvitatud, andke teada.
heela_mottus0410@hotmail.com

732 pilt
00

Ma arvan, et see töö

Ma arvan, et see töö leidmine on köömes võrreldes tööloa saamisega. Minimaalselt 6 kuud arvesta tööviisa saamiseks.

texasetibin pilt
00

no jah

ikka, esmalt on vaja ju tooviisat, rahvas…aga see ei ole mitte kerge ja ajama peab seda Eesti poolsest otsast, koige kindlam. Aega votab see ka palju. Seal pool ise ei saa omale midagi tekitada. Kuidas plaanite tootada, kas mustalt? See on ainuke voimalus voibolla mingit tood selle lubatud 3 kuu valtel teha. Aga riskantne ja tugevalt mitte soovitav. Arvestma peab tosiasja, et usa on paksult illegaale ja mustalt tood leida yritavaid inimesi tais…sama kui tooandjad enam ei taha tooloata toojoudu palgata. Nii, et uurige enne hoolega kuhu ja kuidas minna, ehku peale voib orki lennata…(vahel siin postitusi lugedes jaab mulje, et osaliselt on inimestel tekkinud vale arusaam viisavabadusesest. See ei muuda turistile mitte midagi USA too ja elamisoiguste osas)Edu!

Silja pilt
00

Kindel plaan minna- N23

Hei, mul kindel plaan mai 2009 J1 viisaga Work and Travel programmi raames Havaile 3–4kuuks tööle/reisima minna. Teen seda läbi StudentTour´i. Neil päris head kogemused, mida meeleldi jagavad, kuid eks see programmitasu on päris kirves. Kuid kes tahab, see saab … Otsustasin valida programmi, kus ei pea eelnevalt töökoht olemas olema, seega lähed kohale ja ise otsid sobiv. Ei pea ennast mingite lepingutega eelnevalt siduma kui päris täpselt ei teagi millega tegemist on.

Rõõmuga nõus jagama mõtteid/ideid jms mineku, oleku ja tuleku kohta- e-mail ja msn silja.charleen@mail.ee

StudentTour pilt
00

Work And Travel

Kui kedagi, kes on üliõpilane, huvitab Hawaiil legaalne töötamine suve jooksul 4 kuud, tulge kuulake infotunde J-1 viisa kohta. Sellega käib igal aastal umbes 300 tudengit Ameerikat avastamas. Videoid sellest on võimalik vaadata siit: http://www.vimeo.com/3009727

Infotundide toimumine:

24.03
Tallinna Ülikool ruum K-315 kell 18:00–19:00

25.03
Tartu Ülikooli raamatukogus, ruum 243 kell 18:00–19:00
TTÜ II korpus, ruum 309, kell 18:00–19:00

26. märts
Estonian Business School, ruum 204 18:00–19:00

31.03
Tallinna Ülikool ruum K-315 kell 18:00–19:00

01.04
Tartu Ülikooli raamatukogus, ruum 243 kell 18:00–19:00
TTÜ II korpus, ruum 309, kell 18:00–19:00

Sygis pilt
00

Töö- ja elamisluba Havail?

Kas keegi oskab öelda, kuidas ja kui kauaks on võimalik saada töö-ja elamisluba Hawaiile. Plaan on minna aasta pärast, aga ei ole leidnud häid võimalusi, kuna pole enam üliõpilane.
Olen tänulik igasuguse informatsiooni eest. email: erko.matikainen(ät)gmail.com

texasetibin pilt
00

Kui pole opilane Usa-s, abielus ameeriklasega voi tooandja poolt sponsoreeritud, siis ei saagi. Agentuuride kaudu vast saaks toole, aga kas just Hawaiile..

MILANOS pilt
00

Nii, mine Hawaile, leia endale tööndja, kes on nõus olema sinu sponsor. Siis mine koju(sest tööluba sa USA s oodata ei saa) ja oota paberi ajamist, paberi ajamine võtab kaua aega, sina aga tohid olla USA s ainult 90 päeva, kui aga saad tööloa kätte, siis tagasi Hawaile ja ilusat elamist ja tootamist. Arvesta et kah tooluba eest pead laduma ilusa raha ja pead taotlema elamais luba ,mis maksab palju. Ära unusta et meditsiin Ameerikas on väga kallis(mina näiteks maksan iga kuu oma palgast $200 tervise kindlustus firmale(ülejäänud maksab minu firma) ja minnes arsti juurde ikka pead välja käia miinimum $20, specialist $30. Mamogrammi eest näiteks maksin ule $1000, vaatamata sellele, et on olemas tervisekindlustus firma, kes maksab osa kuludest, rentgen kopsudest $800. Rent ja kõik kaubad on palju kallimad kui mujal Ameerikas. Kui näiteks leiad tood kuskil baaris, siis selle raha eest sa saad oobida ainult rannas palmi all. Aga jah kõik sinu käes, sponsorit pead ise leidma(tooandja), kui just sa pole väga hea arst ja saad tõestada, et ilma sinuta nad seal hakkama ei saa.Siis saad kergemini leida endale mõni haigla, kes hakkab sulle sponsoriks.Nii et- ilusat olemist ja Hawaii nautimist!

betka pilt
00

StudentTour´i tagasiside küsitlus

Palun kõigil, kes on osalenud Work and Travel programmis StudentTour´i kaudu täita tagasiside küsitlus.
Küsitluse link
http://spreadsheets.google.com/viewform?…

Suur aitäh!
:)

rrrrrait pilt
00

Plaan on minna siis elama sinna kahekesi sõbraga.
Kas keegi oskaks midagi soovitada, kõik on oodatud.
Et mida kõigepealt orgunnima tuleks hakata?
Palju umbes seal elamine maksab?
Kuhu saarele minna jne:)

Aitäh.

AavoP pilt
00

Kõigepealt soovitaksin tutvuda viisatingimustega.

anttix pilt
00

Viisatingimuste osas on USA üks raskemaid maailmas.
Kui kange tahtmine lihtsalt soojale maale ära kolida, siis vaadake parem Tai või mõne EU-sse kuuluva riigi saarestiku (Azoorid, Prantuse Polüneesia vms) poole. Isegi Austraaliasse on lihtsam saada.

Work & Travel USA programm on üks mõistlik võimalus, aga see on ainult 4 kuud ja pärast seda pead sääred tegema. Samas on see parem kui mitte midagi ja võib-olla peale seda ei tahagi enam niiväga :P

USA viisasüsteem on esiteks üle mõistuse keeruline, teiseks on tööandjale kulukas sind importida ja kui sa just ei ole väga väärt spetsialist või sinu erialal on piirkonnas tõsine tööjõupuudus, siis on odavam kohalik tööle võtta. Eriti kehtib see tüüpiliste “noortetööde” kohta.

Kel on tõsine huvi, siis soovitan Eleanor Turneri raamatut “Live & Work in the USA”, see on küll UK kodaniku seisukohalt kirjutatud, aga viisatingimused on Eestiga praktiliselt identsed.

k2rkaa pilt
01

Havaile 2012 august või september?

Kas keegi on mõelnud või teate kedagi, kellel on kindel soov minna 2012 augustis või algaval sügisel Havaile tööle, elama, mingil muul eesmrägil? Ise soovin raudselt minna, kuid teeks seda meeleldi teiste kaasmaalastega! ;)

madison pilt
00

Kusjuures endal käis ka vahepeal selline mõte peast läbi:)

k2rkaa pilt
00

Väga lahe kuulda, ehk on ka teisi, kellel on sellised mõtted peas mõlkumas? Mitmekesi oleks kindlasti lihtsam ja ka huvitavam edasi mõelda. ;)

Aktiivsed teemad