Mis ilm hetkel Türgis?

Katikene pilt
00

Kas siin kommenteeriks keegi, kes tuli just sel nädalavahetusel Türgist. Kas seal oli tõesti 23 kraadi ja vihm, nagu ilmateates näitas. Endal plaanis kohe järgmisel nädalal minek, tahaks nagu soojemat ilma.


 
silvar pilt
00

hmm..

Näib et elementaarne kodutöö tegemata või lihtsalt rännulise abc eneseabi teadmisi veidi vajaka, sest kogenud rändurid saavad sedalaadi asjades ikka eneseabiga hakkama:). Mis siis ikka kui ehk veel ei olnud allolev link teada, siis – www.wunderground.com

Jyrka pilt
00

Lisaksin juurde, et Türgi pindala on u. 781 000 km2 ja kõrguste vahe 5165 m …

Katikene pilt
00

OK, vabandust.

Jätsin tõesti täpsustama, et mõtlen Antalya ümbrust. Aga küsimus jääb üles, sest just ilmakaardilt ma selle 23 kraadi isegi leidsin, aga lootsin saada kellegi vahetud kommentaari, kuidas see ilm seal meie jaoks on – 23 kraadi seal ja Eestis tunduvad kindlasti erinevad (seal ju õhk näiteks kuivem?)- või ei ole vahet?

123 pilt
00

Pole hullu

Kui minek niikuinii plaanis, võta purgiga siit meie õhku kaasa, saad kohapeal võrrelda ja hiljem siin kogemusi jagada.

lepatriin pilt
00

Antalya ilm

Tulin täpselt nädal tagasi Türgist ja Antalya piirkonnas oli päeval julgelt 35 kraadi sooja, õhtuks pimedaks viskas vb 26 kraadi. Kindlasti ei ole külmem.
Reisikotist oli vaja pikad varrukad välja võtta ainult 1 kord kogu tripi jooksul kui ööbussiga Antalyast Istambuli sõitsin ja siis kell 1.30 bussijuht söögi-kaubanduskeskuse-vetsu-peatuse tegi. Siis kuskil keset seda marsruuti oli 16.kraadi.

KerliL pilt
00

Marmarise piirkonnas eelmine nädal kohalike sõnul 40 kraadi sooja, usun seda rohkem, kui ilmateadet.

õhtuleht pilt
00

Ilm Antalyas

Meie saabusime nädalavahetusel/laupäeval Antalyast, Belekist…sooja oli 30 kraadi päeval ja esimene pilves ilm, kahenädalase reisi ajal…kuna kaks nädalat oli päeva keskmine temperatuur olnud u 42 kraadi ja päikesepaiste, siis oli see laupäevane päev ikka päris külm, samas oli mõnna ära tulla…ei tekkinud pahameelt, et jälle sinna külma Eestisse tagasi. Arvata, aga võib, et pühapäeval oli jälle päike väljas ja ilma soe:)))

novel333 pilt
00

novel

windguru.com

Katikene pilt
00

Tänan Lepatriinu ja Õhtulehte ja Kerlit

Tegite mul tuju paremaks. Loodan, et on natuke aega veel sama soe, kuigi ennustused (kaasa arvatud siin välja pakutud windguru ja CNN) jäävad ikka 23 kraadi kanti.

KerliL pilt
00

Nüüd Marmarise piirkonnas juba õhtune temperatuur 20 kraadi, kiirelt langeb see nende temp.

marusja1 pilt
00

ilm

Varsti minek Kemerisse (okt teises pooles) ja kui imaeenustust vaadata siis Kemeris justkui päeval 20 kraadi ja õhtul 7. Kas tõesti???

KerliL pilt
00

Täiesti reaalne, nüüd

Täiesti reaalne, nüüd hakkab Türgis juba talv. Juba pisut sisemaa poole on hetkene temperatuur 18 kraadi ja täna sadas jälle vihma.

kilu-mari pilt
00

Ei usu, et nii külm

Eelmisel aastal Alanyas okt algul oli veel soe-nagu meie suvi.Kuu keskel juba tuuline ja vähe tuli ka vihma. Vesi oli umbes 25 kraadi. Üleeelmisel aastal olime Alanyas okt lõpus, siis ilmad päeval umbes 32 ja vesi 27. Viimasel päeval seal olles, see oli 31.okt, siis ilm vines ja Kleopatra rannapool linnas oli ka vihma sadanud.

Katikene pilt
00

Türgist tagasi

Nagu ma vaikselt loota julgesin, olidki ilmaennustused liiga madalate temperatuuridega. Tegelikult oli umbes kella 10-st hommikul kuni hilise pärastlõunani temperatuur vahemikus 28–30 kraadi. Õhtul pärast päikese loojumist muidugi 20 kraadi, aga see on muidugi arusaadav.

Tšultanja pilt
00

Kas oli väga külm?

kadri87 pilt
00

Türgıs...

Ilmad mönusalt soojad. Pruunıks saab:)

kasep pilt
00

Hetkel olen Kemeri

Hetkel olen Kemeri piirkonnas ja päeval on ikka soe nii 28–29 kraadi, aga õhtud on juba jahedamad, on mingi 17 kraadi.

koomerdaja pilt
00

Ilm Alanyas

Tõesti nii soe? Wunderground näitab 20 päeval ja öösel 10. Mis ilm Alanyas võiks praegu olla? Endal minek Alanyasse viimasel oktoobrikuu nädalal ja loodan, et 25 võiks ikka vähemalt olla sooja.

pitsu pilt
00

http://www.wunderground.com/c

http://www.wunderground.com/…/getForecast?…

Kust sa selle 20 said…ma näen küll et ka ilmateate järgi 28 kraadi

Kakskümmend pilt
00

Alanya temperatuurid

Alanya kodulehel
http://alanya.bel.tr/
näed vasakus veerus (veidi alla kerides) temperatuure, mõnikord küll merevee oma puudub, aga siis võta lahti detailne info ja ikka näed. (Paremal ülal võimalik valida isegi vene keel, teistest ei räägigi). Veebikaameratest võib isegi tuuletugevust oletada (merelained, palmide kiikumine)

blakuaadu pilt
00

Hetkel

Ehk siis kell 16 õhtul Alanyas 29, homsest kuni teisipäevani ennustab vahemikus 23–26.

terenti pilt
00

5 päeva ennustus

http://www.dmi.gov.tr/…turkiye.aspx?g=1
Ja saab keelt kah tudeerida… :)

koomerdaja pilt
00

To pitsu

Kasep rääkis Kemeri piirkonnast mitte Antalyast. http://www.wunderground.com/…/getForecast?…

Tšultanja pilt
00

Mina ei saa

Mina ei saa lõppkokkuvõttes miskit aru! On siis Türgis soe või külmakraadid juba?

koomerdaja pilt
00

Ilmaennustus

Wundergroundi vaadates tundub, et Alanya kandis mõnusalt soe veel (25–30), aga Kemeri kandis ja mujal juba külma võitu.

Tšultanja pilt
00

Tänud Koonerdaja! Asi

Tänud Koomerdaja! Asi selge!

suursuss pilt
00

Aga kas oktoobri lõpus, viimase reisiga tasub minna? saab ikka sooja ja päikest ja pruuniks? või tasuks hoopis Gran Canariale minna

reisuline2 pilt
00

Alanya

Tulime äsja just Alanyast. Supersoe. Õhtuti näitas termomeeter +28. Päeval päikese käes oli küll vähemalt +30– +35.

kilu-mari pilt
00

tasub minna

Tasub küll okt.lõpus minna Alanyasse, sest pruuniks saad ja ujuda ka kindlasti.Olen seal palju puhanud(ka oktoobri lõpul) ja kordagi pole pidanud pettuma. Okt.lõpus hea,sest vähem turiste nii linnas kui rannas. Kui on küsimusi-vastan meelsasti!

turk pilt
00

kilu-marile

Paar – kolm kohta, kuhu peaks võiks kindlasti minna linnas ja selle lähemas ümbruses, endal ka 25-ndal minek nädalaks. Ja kus õhtuti öösiti võiks olla nautida – mõned kohad. Väljas olemiseks õhtuti restoranid – kohvikud jne kõik kallis seal arvatavasti. Raha, mida kaasa võtta.

turk pilt
00

kilu-marile

Raha mõtlen eurod dollarid , mis paremini läheb või kohalik liir ka.

kilu-mari pilt
00

kuhu minna Alanyas

Hea disco koht on Havana Club, see jääb Kleopatra ranna algusesse, vaata ka nende kodulehteja linna keskel Robin Hood. Joogid seal muidugi kallid nagu ka mujal, aga sissepääsu raha ei ole.Mõnes suuremas baaris on ka Happy Hourid kus õlu või muud joogid odavamad. Vein ei ole Türgis kõige maitsvam. Mcdonalds on 3 korda umbes kallim kui Eestis. Kuid linnas kui näed kohti kus Döner Kebab kirjad, siis need väga maitsvad ja maksavad tavaliselt 2 eurot-kõhu saab täis isegi ühest kebabist.Liiridega on arveldada kõige kasulikum.Aga tahavad türklased ikkagi eurosid, seejärel dollareid. Suuremates kohtades saab maksta kaardiga, aga kehtivad siiski ettevaatusreeglid nagu mujal maailmas s.t. et ära lase oma kaarti silmist. Hinnad on kõrged-toit väga kallis ja jook ka.Riided ja kuld odav kui oskad kaubelda. Hinnad võrreldes mitu aastat tagasi on palju tõusnud. Kui oled napsitaja, siis soovitan kaasa osta joogid Antalya lennujaamast tax-freest.Seal alati mingeid soodsaid pakkumisi. Üks soovitus veel, et nagu ikka lõunas siis varu palju kannatust nii kohvikus kui poes-seal ajal hoopis teine tähendus. Minna tasub kindlasti Tauruse mägedesse dziibisafarile või kui kannatad bussiga loksumist siis väga fantastiline koht on Kappadookia või Pamukkale. Reise saad osta tänavalt, pettust pole vaja karta. Linna sees on mägi, kus kindlus-sealt ülevalt avaneb hea vaade kogu linnale. Sinna saab jalgsi või bussiga. Kleopatra ranna alguses on ka avatud stalahiidide koobas ja seal lähedal arheoloogia muuseum, mis muide on väga huvitav.

sirel pilt
00

Ilm Türgis

Tulin Türgist (Kemerist) 2.oktoobril. Siis oli küll veel täitsa soe, viimasel päeval umbes 30 kraadi. Nüüd olen ka jälginud ilma seal ja ikka näitab 26 – 28 kraadi.Ise ei julgenud ka reisi oktoobrisse planeerida, aga nüüd vaatan, et oleks võinud küll.Vesi oli ka soe, 26 –28 kraadi. Mis rahasse puutub, siis kui veel Türki läheksin, võtaksin kaasa ainult dollareid. Muidugi võtavad nad vastu nii liire, eurosid kui dollareid, kuid arvlemine käib neil nii umbkaudu, mitte nii nagu meie oleme harjunud, et ikka täpse kursi alusel. Minul jäid küll Türgist ilusad muljed, käisime ekskursioonidel Pamukkales, Demre-Myra-Kekkovas, jahiga merel ja dZiibiga mägedes.Kappadokias jäi käimata, kuna lootsime osta reisi kohalikelt, kuid nemad ei saanud gruppi kokku. Seepärast soovitan osta selle ekskursiooni oma reisibüroolt. Teised võib küll julgesti osta tänavalt, saab ikka palju odavamalt.
Soovin ilusat reisi neile, kellel see veel sel sügisel ees.

maiuspala pilt
00

Just praegu näitab

Just praegu näitab rambler.ru Kemeris 26–28 kraadi päeval, öösel 18–20. Norm. minuarust!

maiuspala pilt
00

sorry, hoopis 29–30 päeval.....paremat pole tahtagi

turk pilt
00

Alanya

Siin link Alanya kodukas, kus üleval vasakul nurgas neli kaamerat, näed otse Alanya ilma ja allpool vasakul temperatuur nii maal kui vees (vähemalt suvel)

http://alanya.bel.tr/

mikki123 pilt
00

Tore

seal ei paista külm ega vihma olema. Kemer ju kaugel pole kuidas seal selline jube on?

Mati pilt
00

Merevee temperatuur Alanyas

Vaatasin just Alanya kodulehte, kus õhutemp. kirjas aga merevett pole. Oskab ehk keegi öelda, palju see hetkel võiks olla?

Kakskümmend pilt
00

www.wetter.de

Hommikul oli Alanya veetemperatuur 25! Vaata www.wetter.de, üsna vasakul “strandwetter” ja siis kaardil soovitud kohta klõpsata jne.

kaseke pilt
00

Tere, Plaanin minna

Tere,

Plaanin minna abikaasaga pulmareisile oktoobris või novembris.
Hetkel on palju sooduspakkumisi Türki hooaja lõpureisidele. Olen Internetist ka uurinud ilmastikuolude kohta, kuid ei oska mingit seisukohta võtta.

Kas üldse on mõtet Türki (Alanyasse) reisida oktoobris-novembris, kui hooaeg hakkab lõppema?
On siis veel ilmad ilusad ja saab ikka rannailma nautida?
Tahaks ikka ilusat sooja päikest, mitte vihma ja pilvi :)

Kui keegi oskab nõu anda, siis olen tänulik!

pilveke pilt
00

Käisin eelmise aasta oktoobris ja ilm oli korralikult soe, päikest oli ja randa sai korralikult nautida. See aasta käisin augusti keskpaigal ja siis oli ikka liiga kuum ja niiske. Soovitaks pigem ikka minna oktoobris, kui keset suve.

turk pilt
00

oktoober

Käisin 2008 a oktoobri viimasel nädalal, koolivaheajal. Vesi oli kusagil 25 kraadi ringis, õhk päeval mõni kraad soojem, päike pidevalt,öösel paar korda oli vihma ja paar hommikupoolikut nats pilvine, mõnus oli. Võib oktoobri lõpus suvitada küll, siis just turismielu hakkab välja surema, baarid kohvikud tunnevad klientidest puudust, reisibürood on paljud lõpetanud reisid.

turk pilt
00

oktoober ja Alanya

Ikka Alanyasse suvitama, ta kõige lõunapool seal ja soojem, ülevalpool enam mitte nii.

kyllipa pilt
00

ilm novembris?

Top tours korraldab ka nüüd novembris Türki reise, ei tea kui külm seal nov. lõpus võib olla?

helen27 pilt
00

Täna on 31 kraadi, aga hommikul oli natsa pileves, nüüd juba päike jälle väljas. VESI on 27 kraadi. Väga hea ilm on olnud viimased 5 päeva, koguaeg 30–35 kanti. Keskpäeval on isegi liiga lämbe.

Mavish pilt
00

to kyllipa :

Eelmine aasta olen oktoober-november Antalyas elanud.
Päeval oli palav, üle 30 kraadi. Peale 15 kella järsku külmenes ja kell 17 oli juba pime.
Öösiti külm.
Ilmad vihmased ja tuulised mõnikord olid.
Aga kõik see ei tähenda, et ka sel aastal tuleb sama ilm.

Bella2 pilt
00

No mul sama teema, et kas riskida lastega veel novebri algul Türki minna vöi minna Egiptusesse kus garanteeritud soe ja päike. Samas Egiptusest ikka kopp suht ees:) Huvitav miks TopTours sinna novembris veel reise teeb kui seal juba suht jahe ja tuuline ja vihmane?

Reisipakkumised