Töö ja elamine Norras

robot pilt
00

Tere kas on lähiajal norrasse tööle ja elama siirduvaid inimesi? Endal plaan minna kaksi ja tunneks huvi kas on veel minejaid või kaasa tulijaid?


 

eleni pilt
00

Norra elama ja tööle!

Endal plaan norrasse elama ja tööle minna uuest aastast! Otsin ka kaaslasi,kel sama huvi!
Kas robotil juba mingi plaan paika pandud,kuhu minna ja millist tööd otsida?

robot pilt
00

to Eleni

Tegelengi hetkel töö otsimisega Norrasse. Lihtsaim viis oleks nii nagu mul senised otsingud näitavad ennast sebida kuhugi hotelli või restosse. Hotelli kohapealt muidugi see pluss, et kui õnneks läheb siis ju osad pakuvad ka majutust oma töötajatele-seega oleks mure väiksem. Kuid samas kui saab normaalse kamba kokku siis on vist mõtekam mingi korter või majaosa üürida. Otsin tööd üle Norra mingeid piiranguid endale ei ole seadnud. Kas sul on kindel töökoht juba olemas ja kas sa minemas üksi, kaksi… Ahjaa mina siis naine ja 23 aastat vana Tallinnast- kus kandist ise ?

IsaJaan pilt
00

Otsin Veikkot

võtsin hääletaja kord peale & ütles, et on ehitaja Norras, nimi Veikko – kas keegi on kuulnud, näinud. Tahaks kontakti saada.

eleni pilt
00

krussile

Vanus ei oma mingit tähtsust! Kui ise hakkaja ja töökas,saad kindlasti hakkama! Kui tahad töötada vabrikus või mingil lihtsal alal,siis inglise keel on esmatähtis! Pead seda valdama vähemalt suhtlustasandil.
Mul endal ka plaan minna uuest aastast. Mingi kogemus Norras töötamisest olemas. Kui jätaksid oma e-mail aadressi,siis arutleks edasi.

Freiah pilt
00

elenile

Minu e-mail hangellica ät gmail.com

eleni pilt
00

krussile

Kontrolli,kas andsid õige e-maili aadressi. Krjutasin,aga ei läinud läbi!

antonioconto pilt
00

Plaan ka aasta alguses Norra minna. Inglise keel on perfektne aga ei ole mingisugust ettekujutust sealsest tööturust. Kui keegi raatsib infot anda siis kindlustus@yahoo.com.

marekj pilt
00

Ka soovija:P

Tere endal oleks plaan välismaale minna järgmine aasta. Praegu on sihtriikideks jäänud Norra ja Inglismaa. Kas on äkki kellegil juba mingi kindel plaan olemas kuhu minna jne, ise olen kokk ja otsiks ka mõnda koka kohta. Äkki leiaks ka mõne teise valdkonna esindaja kellel plaan nt kuskile hotelli või restorani suunduda.
Ootaks ettepanekuid ja mõtteid marek.joemaa@mail.ee.

stonesto pilt
00

Tere :)

Otsime ka sõbraga norra pingsalt tööd, ise olen seal juba ka olnud aasta tagasi. Meil ka plaan minna 2009 alguses, et võiks kambaga minna kyll :)
oo.my@mail.ee

kuisu pilt
00

tere:D

tahan ka hirmasasti Norra tööle.Suvel olin juba 7 nädalat seal.Kas teil on kamp koos ja mingi töö leitud?

kuisu pilt
00

unustasin kirjutada et olen 29 a n

sebra2 pilt
00

kokk

Kas Norras kokkadele ka tööd liigub praegu ? On kellegil kogemusi, nõuandeid ? Kas tasub näiteks Oslosse või Bergenisse minna ja kohapeal hoopis otsida ? Inglisekeelt räägin vabalt. nav.no pakutavaga olen kursis.

Andres

meljaco pilt
00

Tere kokad

Eelmine aasta oli küll kokkadele mitu tööpakkumist, aga praegu ei oska öelda. Meil ka Bjorlis kokk eestlanna ja on väga rahul. Jõudu teile ja head uut aastat. 5174394 MEL.

Cuba pilt
00

Otsime tööd Norras sadamates või laevadel

Tere,

2 nooremat (22.a) ja 1 noorem härg (36.a) otsivad tööd Norras sadamades laadijatena perspektiiviga hiljem tööd leida deckhandidena kalalaevadel. Sellealane kogemus küll puudub, aga oleme väga musta ja rasket tööd ennegi teinud. Viimane koht Saksamaal 1500-pealises seafarmis, kuhu nõrgema närvikava ja kopsudega inimestele väga asja pole:)

Keeltest esindatud inglise, vene, saksa. Loomulikult, kui on võimalus tööd leida, siis tuleb norra keelt ka õppima hakata, sest nii palju tean, et norrakad (nagu iga teinegi endast lugupidav rahvas) peavad eriti lugu inimestest, kes nende keelt ka oskavad.

Kel võimalik infot jagada v teavad, kuidas tööd leida Norras, siis oleme väga tänulikud. Teate võib jätta siia v minu e-mailile villuj@hotmail.com

Tänades,
Villu

Chino2 pilt
00

Kalatöötlemine Norras, kahtlen veidi

Kas on väga räige ? Olen pikemat aega Norrasse tööd jälginud. Lihtsalt ei vastata, sest Norra ei räägi. Nüüd üks tuttava tuttav pakkus kalatöötlemisvabrikusse kuskile mere äärde , eestlastega koos. Minnakse ühiselt autos, elamine tööandja poolt. On keegi kursis ja kas ca 140 NOK on enda mõttetult müümine ?

Kai234 pilt
00

140 NOK? Mida sa selle all mõtled :)?

Chino2 pilt
00

rahast

mõtlen et 140 kohalikku raha/ tunnitasu.
Töötunde kahes nädalas miinimum 60 h.

unimog pilt
00

Info

Eks arvestage ise..Kui miinimum on 60 tundi nädalas…siis keskmine tundide arv kuus on 120. Korrutame tundi arvu tunnipalgaga ja saame ca 16 000 Nok-i. Ärme ka samas unusta, et sellest 140 Nok-ist arvatakse maha ka tulumaks. Keskmine tulumaksu protsent varieerub 28 kuni 36%-ni.
Keskmine netopalk tuleb siis ca 12 000 nok-i kuus. Lisame kulutustena transpordi, toidu ja joogid… Ega eriti palju seda raha pole tõesti. Olen rohkem kui kindel, et seal KUSKIL MERE ÄÄRES on ainult üks pisike jOKKERI tüüpi pood, kus on päris kirved hinnad.
Samas ka kohe kindlasti peaks ka täpsustama elamistingimusi, kuna vabalt võib juhtuda, et topitakse 3 inimest ühte pisikesse tuppa.
Aga kui on valida sellevahel, et mingigi töö Norras või siis muu töö Eestis…Eks Lugupeetud Chino2 teab ise ikka paremini, et mida on kaotada ja mida võita.

Hilsen H.

moin pilt
00

140 NOKi tunnis ja prii elamine pole just halb pakkumine, samas 120 tundi kuus pole just palju. Tulumaks tuleb arvatavasti 36 ja toit külapoes on kindlasti kallis. Tavaliselt sellised kalatöötlemised asuvad norra urgastes kus pole mitte midagi peale kivide ja veidrate inimeste. 120 tundi tööd jätab palju vaba aega.
Inimene , kes on harjunud sõprade ja perega peaks mötlema hoolega mida sinna otsima minna. 140 NOKi tunnis kindlasti rikkaks ei tee. Ühine trantsport teeb inimese elu , kes on harjunud liikumisvabadusega ka väga piiratuks. Samas inimene kellel pole kohustusi ja midagi paremat teha vöib endale väikese seikluse lubada ja oma arvamuse kujundada.

Chino2 pilt
00

Ikka veel kõhklen...

Tänud vastajatele. Uurisin vahepeal, et jah koht on täielik kolkaküla permanentselt viletsa suusailmaga ja tõesti, tõesti kohapeal on 1 pood 2 km. kaugusel. Samas inimesed, kes seal varem töötanud lähevad autoga ja see poeasi ei pidanud siiski probleem olema. 60 h. nädalas on miinimum tööaeg, sest reeglina pidi tööd ikka rohkem olema. Elamine on mingi maja, kus igaühel väike tuba ja ühine köök. Agaramad võtavad koristusülesandeid õhtuti, et rohkem raha teenida.
Makse makstakse Eesti töölepingu põhjal ja kohal võib olla max 3 kuud. Reisikulud tuleb endal kanda, aga mul on Tallinki kinkekaart, millega saame soodsalt Stockholmi.
Minek on järgmise kuu algul, ma hetkeseisuga ikka proovin ära selle orjatöö ! 3 kuud on tegelikult lühike aeg ja suveks kodus tagasi.

M23 pilt
00

Te ärge kujutage ette et Norrasse kõik saate. Seal on inimestel omalgi töögfa kitsas. ma isetöötan ehitusel ja hetkel olen 1,5 kuud kodus olnud kuna tööd pole. Firma on päris arvestatav kus töötan. Paljudel tuttavatel on sama keiss. Eks kevadel läheb paremaks.

Ssander pilt
00

Ehitus ehituseks, aga kas ka Kokale tööd seal saab? Olen 20 aastane 2 aastase köögitöö kogemusega. 1 aasta a.la.carte, 6 kuud kohvikus ja 6 kuud pizza teinud. Ja kõik ühes firmas. Siinsed lood on normid aga kohapeal püsimine hakkab juba üle viskama. Tahaks keelt praktiseerida ja näha maailma/kultuuri. Leidsin cv-keskusest läbi Unic Management OÜ tööpakkumise, ei tea, kas tasub läbi selle firma minna. Muidugi esialgu oleks see kindlasti kasulik ja kogemusrohke ettevõtmine aga edasi saab juba omal käel mindud.
Kokapaberid saan ma 5.märtsil ka alles kätte, nii, et Aprillis või siis suve kuudel võiks maailma avastama minna. Kui kellegil on käpp sees, siis võib minuga kontakteeruda: ssaannder(at)gmail.com
Kes tahab minuga seda plaani rakendada, siis võiks ju selle teo ära teha.

hannes1988 pilt
00

Tere on soov Norra tööle minna

Oleks soov koos sõbraga Norra tööle minna. Olen töötanud varem ehitajana Norras ja ka Eestis samuti olen töötanud köögimõõbli paigaldajana ja kummiboksis. Olen aus, töökas, kiire taibuga ja alkoholiga probleeme ei ole.

Eliiis pilt
00

No, ma ei saa aru, miks kõik nüüd Norrase jooksevad? Kui te norra keelt ei oska, siis pole Norras midagi teha, sest umbes 25% norrakatest oskab inglise keelt ja see on ka ainult nooremast põlvkonnast.

katti pilt
00

Kulutused Norras?

Kas keegi, kes Norras elab võiks anda mulle umbkaudse pildi kulutuste kohta. Kui palk on 40 000 eeki kuus kätte, korteri yyri maksab firma, siis palju kulub ylejäänud asjade jaoks nn. elekter, interneti yhendus, kyte, prygi… Ning palju umbes kulub söögi peale yhele inimesele.

Ja kas sellest palgast oleks võimalik ka midagi kõrvale panna. Palgapäevast palgapäevani võib ju eestis ka elada, selleks ei pea Norra minema. Yritangi nyyd teha enda jaoks õiget otsust , kas jääda kesise palgaga Eesti või mõneks ajaks ära minna.
Tänan , kes viitsivad ja vaevuvad kirjutama.

skya pilt
00

Mind hämmastab palganumber, mida esimest korda siia tulijale pakutakse. Ise töötan hotellis ja suvekuudel kui tööd palju on, ei küündi palk miinus maksud küll sinna poolegi. Aga kulutustest nii palju, et kõik oleneb sellest kuidas kulutama oled harjunud. Meid on kaks ja söögi peale üle 3000–4000 kuus ei kulu, tegelikult jääb see summa ikka tunduvalt alla poole. Samas olen lugenud postitusi siit samast, et vähemalt 6000 nokki tuleks söögi peale arvestada. Arusaamatuks jääb, mida see üür sisaldab, mida firma maksab?? Selle sees tavaliselt ongi prügi, mõnedel juhtudel ka internet ja küte on suurelt osalt elektriküte. Seega siis eeldan, et elektri peale ikka kulub üht-teist (oleneb jällegi köetava pinna suurusest). Aga sellise palga juures on see tühine summa. Mis ma lõpetuseks oskan öelda: kui palk nii hea, siis anna aga tuld. Mõistliku kulutamise juures säästad tuhandeid.

katti pilt
00

Kahjuks selgus, et see on ikkagi bruto palk.

Norra Troll pilt
00

Eliisile

Norras on tegelikult vaadata ja teha palju ilma norra keeleta.

Kui sa pead silmas Norras töötamist ilma norra keeleta, siis on sul õigus. Norrakeele oskus on mõistliku töö saamise eeliseks ehk õigemini öeldes eelduseks.

Kui rääkida norrakate inglise keele oskusest, siis minu kogemuse kohaselt oskab 98 % norrakatest inglise keelt. Võimalik et sa elad mingis huvitavas piirkonnas, aga “tavalises” Norras on inglise keelega probleemivabalt voimalik hakkama saada.

Aktiivsed teemad