Töö ja elamine Norras

robot pilt
00

Tere kas on lähiajal norrasse tööle ja elama siirduvaid inimesi? Endal plaan minna kaksi ja tunneks huvi kas on veel minejaid või kaasa tulijaid?


 
eleni pilt
00

Norra elama ja tööle!

Endal plaan norrasse elama ja tööle minna uuest aastast! Otsin ka kaaslasi,kel sama huvi!
Kas robotil juba mingi plaan paika pandud,kuhu minna ja millist tööd otsida?

robot pilt
00

to Eleni

Tegelengi hetkel töö otsimisega Norrasse. Lihtsaim viis oleks nii nagu mul senised otsingud näitavad ennast sebida kuhugi hotelli või restosse. Hotelli kohapealt muidugi see pluss, et kui õnneks läheb siis ju osad pakuvad ka majutust oma töötajatele-seega oleks mure väiksem. Kuid samas kui saab normaalse kamba kokku siis on vist mõtekam mingi korter või majaosa üürida. Otsin tööd üle Norra mingeid piiranguid endale ei ole seadnud. Kas sul on kindel töökoht juba olemas ja kas sa minemas üksi, kaksi… Ahjaa mina siis naine ja 23 aastat vana Tallinnast- kus kandist ise ?

IsaJaan pilt
00

Otsin Veikkot

võtsin hääletaja kord peale & ütles, et on ehitaja Norras, nimi Veikko – kas keegi on kuulnud, näinud. Tahaks kontakti saada.

Freiah pilt
00

esimestele

Kas vanusepiirang on teil ka paigas ? Olen 40+ n.
Mina sätin ka lähiajal sammud Norrasse. Pole otsustanud paikkonna suhtes.
Mis tööd lähete tegema ?
Kas keeled suus ?
Samuti ei tahaks üksi minna.

eleni pilt
00

krussile

Vanus ei oma mingit tähtsust! Kui ise hakkaja ja töökas,saad kindlasti hakkama! Kui tahad töötada vabrikus või mingil lihtsal alal,siis inglise keel on esmatähtis! Pead seda valdama vähemalt suhtlustasandil.
Mul endal ka plaan minna uuest aastast. Mingi kogemus Norras töötamisest olemas. Kui jätaksid oma e-mail aadressi,siis arutleks edasi.

Freiah pilt
00

elenile

Minu e-mail hangellica ät gmail.com

eleni pilt
00

krussile

Kontrolli,kas andsid õige e-maili aadressi. Krjutasin,aga ei läinud läbi!

antonioconto pilt
00

Plaan ka aasta alguses Norra minna. Inglise keel on perfektne aga ei ole mingisugust ettekujutust sealsest tööturust. Kui keegi raatsib infot anda siis kindlustus@yahoo.com.

marekj pilt
00

Ka soovija:P

Tere endal oleks plaan välismaale minna järgmine aasta. Praegu on sihtriikideks jäänud Norra ja Inglismaa. Kas on äkki kellegil juba mingi kindel plaan olemas kuhu minna jne, ise olen kokk ja otsiks ka mõnda koka kohta. Äkki leiaks ka mõne teise valdkonna esindaja kellel plaan nt kuskile hotelli või restorani suunduda.
Ootaks ettepanekuid ja mõtteid marek.joemaa@mail.ee.

stonesto pilt
00

Tere :)

Otsime ka sõbraga norra pingsalt tööd, ise olen seal juba ka olnud aasta tagasi. Meil ka plaan minna 2009 alguses, et võiks kambaga minna kyll :)
oo.my@mail.ee

kuisu pilt
00

tere:D

tahan ka hirmasasti Norra tööle.Suvel olin juba 7 nädalat seal.Kas teil on kamp koos ja mingi töö leitud?

kuisu pilt
00

unustasin kirjutada et olen 29 a n

sebra2 pilt
00

kokk

Kas Norras kokkadele ka tööd liigub praegu ? On kellegil kogemusi, nõuandeid ? Kas tasub näiteks Oslosse või Bergenisse minna ja kohapeal hoopis otsida ? Inglisekeelt räägin vabalt. nav.no pakutavaga olen kursis.

Andres

meljaco pilt
00

Tere kokad

Eelmine aasta oli küll kokkadele mitu tööpakkumist, aga praegu ei oska öelda. Meil ka Bjorlis kokk eestlanna ja on väga rahul. Jõudu teile ja head uut aastat. 5174394 MEL.

Cuba pilt
00

Otsime tööd Norras sadamates või laevadel

Tere,

2 nooremat (22.a) ja 1 noorem härg (36.a) otsivad tööd Norras sadamades laadijatena perspektiiviga hiljem tööd leida deckhandidena kalalaevadel. Sellealane kogemus küll puudub, aga oleme väga musta ja rasket tööd ennegi teinud. Viimane koht Saksamaal 1500-pealises seafarmis, kuhu nõrgema närvikava ja kopsudega inimestele väga asja pole:)

Keeltest esindatud inglise, vene, saksa. Loomulikult, kui on võimalus tööd leida, siis tuleb norra keelt ka õppima hakata, sest nii palju tean, et norrakad (nagu iga teinegi endast lugupidav rahvas) peavad eriti lugu inimestest, kes nende keelt ka oskavad.

Kel võimalik infot jagada v teavad, kuidas tööd leida Norras, siis oleme väga tänulikud. Teate võib jätta siia v minu e-mailile villuj@hotmail.com

Tänades,
Villu

Chino2 pilt
00

Kalatöötlemine Norras, kahtlen veidi

Kas on väga räige ? Olen pikemat aega Norrasse tööd jälginud. Lihtsalt ei vastata, sest Norra ei räägi. Nüüd üks tuttava tuttav pakkus kalatöötlemisvabrikusse kuskile mere äärde , eestlastega koos. Minnakse ühiselt autos, elamine tööandja poolt. On keegi kursis ja kas ca 140 NOK on enda mõttetult müümine ?

Kai234 pilt
00

140 NOK? Mida sa selle all mõtled :)?

Chino2 pilt
00

rahast

mõtlen et 140 kohalikku raha/ tunnitasu.
Töötunde kahes nädalas miinimum 60 h.

unimog pilt
00

Info

Eks arvestage ise..Kui miinimum on 60 tundi nädalas…siis keskmine tundide arv kuus on 120. Korrutame tundi arvu tunnipalgaga ja saame ca 16 000 Nok-i. Ärme ka samas unusta, et sellest 140 Nok-ist arvatakse maha ka tulumaks. Keskmine tulumaksu protsent varieerub 28 kuni 36%-ni.
Keskmine netopalk tuleb siis ca 12 000 nok-i kuus. Lisame kulutustena transpordi, toidu ja joogid… Ega eriti palju seda raha pole tõesti. Olen rohkem kui kindel, et seal KUSKIL MERE ÄÄRES on ainult üks pisike jOKKERI tüüpi pood, kus on päris kirved hinnad.
Samas ka kohe kindlasti peaks ka täpsustama elamistingimusi, kuna vabalt võib juhtuda, et topitakse 3 inimest ühte pisikesse tuppa.
Aga kui on valida sellevahel, et mingigi töö Norras või siis muu töö Eestis…Eks Lugupeetud Chino2 teab ise ikka paremini, et mida on kaotada ja mida võita.

Hilsen H.

moin pilt
00

140 NOKi tunnis ja prii elamine pole just halb pakkumine, samas 120 tundi kuus pole just palju. Tulumaks tuleb arvatavasti 36 ja toit külapoes on kindlasti kallis. Tavaliselt sellised kalatöötlemised asuvad norra urgastes kus pole mitte midagi peale kivide ja veidrate inimeste. 120 tundi tööd jätab palju vaba aega.
Inimene , kes on harjunud sõprade ja perega peaks mötlema hoolega mida sinna otsima minna. 140 NOKi tunnis kindlasti rikkaks ei tee. Ühine trantsport teeb inimese elu , kes on harjunud liikumisvabadusega ka väga piiratuks. Samas inimene kellel pole kohustusi ja midagi paremat teha vöib endale väikese seikluse lubada ja oma arvamuse kujundada.

Chino2 pilt
00

Ikka veel kõhklen...

Tänud vastajatele. Uurisin vahepeal, et jah koht on täielik kolkaküla permanentselt viletsa suusailmaga ja tõesti, tõesti kohapeal on 1 pood 2 km. kaugusel. Samas inimesed, kes seal varem töötanud lähevad autoga ja see poeasi ei pidanud siiski probleem olema. 60 h. nädalas on miinimum tööaeg, sest reeglina pidi tööd ikka rohkem olema. Elamine on mingi maja, kus igaühel väike tuba ja ühine köök. Agaramad võtavad koristusülesandeid õhtuti, et rohkem raha teenida.
Makse makstakse Eesti töölepingu põhjal ja kohal võib olla max 3 kuud. Reisikulud tuleb endal kanda, aga mul on Tallinki kinkekaart, millega saame soodsalt Stockholmi.
Minek on järgmise kuu algul, ma hetkeseisuga ikka proovin ära selle orjatöö ! 3 kuud on tegelikult lühike aeg ja suveks kodus tagasi.

M23 pilt
00

Te ärge kujutage ette et Norrasse kõik saate. Seal on inimestel omalgi töögfa kitsas. ma isetöötan ehitusel ja hetkel olen 1,5 kuud kodus olnud kuna tööd pole. Firma on päris arvestatav kus töötan. Paljudel tuttavatel on sama keiss. Eks kevadel läheb paremaks.

Ssander pilt
00

Ehitus ehituseks, aga kas ka Kokale tööd seal saab? Olen 20 aastane 2 aastase köögitöö kogemusega. 1 aasta a.la.carte, 6 kuud kohvikus ja 6 kuud pizza teinud. Ja kõik ühes firmas. Siinsed lood on normid aga kohapeal püsimine hakkab juba üle viskama. Tahaks keelt praktiseerida ja näha maailma/kultuuri. Leidsin cv-keskusest läbi Unic Management OÜ tööpakkumise, ei tea, kas tasub läbi selle firma minna. Muidugi esialgu oleks see kindlasti kasulik ja kogemusrohke ettevõtmine aga edasi saab juba omal käel mindud.
Kokapaberid saan ma 5.märtsil ka alles kätte, nii, et Aprillis või siis suve kuudel võiks maailma avastama minna. Kui kellegil on käpp sees, siis võib minuga kontakteeruda: ssaannder(at)gmail.com
Kes tahab minuga seda plaani rakendada, siis võiks ju selle teo ära teha.

hannes1988 pilt
00

Tere on soov Norra tööle minna

Oleks soov koos sõbraga Norra tööle minna. Olen töötanud varem ehitajana Norras ja ka Eestis samuti olen töötanud köögimõõbli paigaldajana ja kummiboksis. Olen aus, töökas, kiire taibuga ja alkoholiga probleeme ei ole.

Eliiis pilt
00

No, ma ei saa aru, miks kõik nüüd Norrase jooksevad? Kui te norra keelt ei oska, siis pole Norras midagi teha, sest umbes 25% norrakatest oskab inglise keelt ja see on ka ainult nooremast põlvkonnast.

katti pilt
00

Kulutused Norras?

Kas keegi, kes Norras elab võiks anda mulle umbkaudse pildi kulutuste kohta. Kui palk on 40 000 eeki kuus kätte, korteri yyri maksab firma, siis palju kulub ylejäänud asjade jaoks nn. elekter, interneti yhendus, kyte, prygi… Ning palju umbes kulub söögi peale yhele inimesele.

Ja kas sellest palgast oleks võimalik ka midagi kõrvale panna. Palgapäevast palgapäevani võib ju eestis ka elada, selleks ei pea Norra minema. Yritangi nyyd teha enda jaoks õiget otsust , kas jääda kesise palgaga Eesti või mõneks ajaks ära minna.
Tänan , kes viitsivad ja vaevuvad kirjutama.

skya pilt
00

Mind hämmastab palganumber, mida esimest korda siia tulijale pakutakse. Ise töötan hotellis ja suvekuudel kui tööd palju on, ei küündi palk miinus maksud küll sinna poolegi. Aga kulutustest nii palju, et kõik oleneb sellest kuidas kulutama oled harjunud. Meid on kaks ja söögi peale üle 3000–4000 kuus ei kulu, tegelikult jääb see summa ikka tunduvalt alla poole. Samas olen lugenud postitusi siit samast, et vähemalt 6000 nokki tuleks söögi peale arvestada. Arusaamatuks jääb, mida see üür sisaldab, mida firma maksab?? Selle sees tavaliselt ongi prügi, mõnedel juhtudel ka internet ja küte on suurelt osalt elektriküte. Seega siis eeldan, et elektri peale ikka kulub üht-teist (oleneb jällegi köetava pinna suurusest). Aga sellise palga juures on see tühine summa. Mis ma lõpetuseks oskan öelda: kui palk nii hea, siis anna aga tuld. Mõistliku kulutamise juures säästad tuhandeid.

katti pilt
00

Kahjuks selgus, et see on ikkagi bruto palk.

Norra Troll pilt
00

Eliisile

Norras on tegelikult vaadata ja teha palju ilma norra keeleta.

Kui sa pead silmas Norras töötamist ilma norra keeleta, siis on sul õigus. Norrakeele oskus on mõistliku töö saamise eeliseks ehk õigemini öeldes eelduseks.

Kui rääkida norrakate inglise keele oskusest, siis minu kogemuse kohaselt oskab 98 % norrakatest inglise keelt. Võimalik et sa elad mingis huvitavas piirkonnas, aga “tavalises” Norras on inglise keelega probleemivabalt voimalik hakkama saada.

Norra Troll pilt
00

Kattile - kulutused Norras

Meil kulub söögi peale ca 6000 nokki (3 last ja 2 vanemat), elektri peale ca 2000 kuus koos nettleiega (elame suures majas ja kytame elektriga), internet on meil odavaim ca 299 nokki kuu, telefonid mõnisada, viasatile läheb paarsada, lisaks veel NRK litsents.

Mingisuguse seaduse kohaselt peab elamispinna yyrisumma sisaldama koiki kulusid, st yyrnik ei tohi juurde maksta muud kui elektrikulu (voimalik et ka vett, aga meil on oma puurkaev). Meie oleme tellinud lumekoristuse ise ja norrakatest sobrad on pehmelt öeldes yllatunud, et maja omanik seda kinni ei maksa.

Lisaks automaksud ja kytused jms, mille peale sul ilmselt ei kulu. Arvesta siis mingisuguse transpordikuluga (jälle oleneb piirkonnast ja töö-kodu vahemaast).

ehakene 65 pilt
00

Sanderile

Kui låhed selle vahendusfirma kaudu, siis saad raudselt rahas pygada, sest Unicu reklaamis øeldakse, et søit ja majutus, toit on tasuta. Seda see kindlasti pole, sest køik arvestatakse sinu palgast maha ja palka saad muidugi eesti kroonides, mis on kohe kondlasti mitu, mitu korda våiksem, kui saaksid nokides, aga alustuseks ehk aitab, kui sul enadal mingeid tuttavaid ees pole, 1.a.vøid ju selle firma kaudu minna, aga siis pead ise otsima edasi, sest neil on ainult 3kuuks vist lepingud. Kokkadel peaks Norras våhemalt tunnitasu algama kuskil 130nokist, -vøin ka eksida muidugi, aga eesti rahas saad ehk kåtte 75eek. Ma tegelikult enam ei teagi, palju nad nyyd maksavad inimestele, aga teenivad nad håsti Eestist saadetud inimeste pealt. Siin Norras on våhe hotelle jårgi jåånud, kes selle Unicuga yldse tegemist teevad, nii, et ise tead. Elan ise juba 3.a.Norras ja selle firma kaudu tøøtavad veel møned mu tuttavad, aga enamus on køik ise omale siin tøød vaadanud ja saavad hakkama. Tasuta pole midagi siin. Edu sulle.

Elku87 pilt
00

Oslo, elamine?

Tere!

Kolin august 2010 Oslosse, kuid päris aus olles ei tea ma Oslost ja Norra elust üldiselt mitte kui midagi.

Hakkan õppima Arhitektuuri ja Disaini koolis aadressiga Maridalsveien 29.

Otsin elamist. Kõige esimene küsimus oleks kohe, et kas 2600 NOK on üldse mingistki otsast reaalne summa üür+kommunaalid? Saan 350€ stipendiumi ja ega eriti seda raha juurde kusagilt ei tule :S

Lisaks et olen äärmiselt vähenõudlik elamise suhtes. Vajan vaid kahte asja: puhats ja korralikku duššinurka ning voodit. telekas-köök-diivan-malelaud-jne ei ole olulised. Oma korteri kööki olen ma nelja aasta jooksul 2 korda kasutanud ning telekat ei ole ma viitsinud isegi stepslisse pista. Arvestades oma väikeste nõuetega elamisnurgakesele loodaks ise küll, et saan 2600 NOKiga hakkama??!!

Aga Oslokad… kas ma olen liiga optimistlik?

Ning kui keegi tahab ise mulle mõnd tuba või voodit üürida, siis heleri@windowslive.com

Krisshy pilt
00

Kes tahab minna Norra tööle?

Tere!
Kel huvi Norra tööle minna voi kes kohapeal ja otsib yyrikaaslast kirjutage ka. Tore kui 29 ringis lobus sobralik n oled.
Pitsa23@live.no

urki39 pilt
00

Otsin tööd Norrasse(ehitus)

Olen mitmekülgsete oskuste ja suurte kogemustega ehitaja. Töökogemust 22a. Töötanud Norras aastatl 2004–2006.
Otsin võimalusi et uuesti Norrasse tööle minna.
Minu töödega on võimalik tutvuda siin:
http://public.fotki.com/urmas38/
Kontakt:lenny001@hot.ee

Kristina26 pilt
00

Norra tööle!

Kas keegi teab, kuidas saaks Norra tööle? Kust peaks tööd otsima? Kas on olemas netis Norra tööturu lehekülg? Näiteks nagu Soomes: www.mol.fi jne. Huvi pakuvad siis talutööd, koristamine jne.

unimog pilt
00

Info.

Töökuulutusi leiab www.finn.no lehelt. Samas proovi ka www.nav.no www.adecco.no www.manpower.no www.rettbemanning.no

Norra Troll pilt
00

Info

lisaks Unimogi mainitule veel www.zett.no

Mkat pilt
00

Elamine Oslos

Elku87,

Kas leidsid omale elamist? Ma nimelt suundun ka Oslosse õppima (muusikaakadeemiasse) ning uurin elamis – ja arvatavasti ka töötamisvõimalusi…

mihklepp pilt
00

Minek

Lähen ise 16.september Aalesundi, sain toa kesklinna( Keiser Wilhelmssgate) korterisse ning proovin koha peal tööd leida kalandusvaldkonnas. Lõpetasin siin alles Maaülikooli baka ja tuli mõte minna ära, õnneks on sugulased ees.

jantsberg pilt
00

Julgust!

Kui otsite tööd, vaadake amdirect.no See on kohalik tööjõu vahendus firma, mis tegutseb enamasti Molde-alesund-Kristiansund sektoris. Betoneerijatest kokkadeni! Ise töötan selles firmas vahelduva eduga (reisisin ringi) 4jas aasta. Ühtegi paha sõna öelda pole, palga laekumise järgi võib kella õigeks panna, tööriided ja vahendid nendelt, kindel tunni palk, mida paar korda aastas osava jutuga tõsta õnnestub, elamine nende poolt, kuid üüri maksad ise(ca7500nok). reeglina on net igas korteris või majas ja kui ei , siis saab kontorist neti pulga.Kõik on ametlik, seega siis puhkuse raha ja igal aastal tulumaks tagasi. Ise olen ehitus sektoris(sisetööd), kuus teenin ca18000–20000nok, millest on üür juba maas, uustulnuk võib arvestada ca 15000 kätte.
Kui kellelgi on küsimusi, andke julgelt tulla jantsberg_7@hotmail.com

uuuuuuuu pilt
00

To: jantsberg 27/06/2010 – 15:46.

Tere

Ei leia ühtegi tööpakkumist sellelt lehelt http://amdirect.no/
Kuidas töö leidmine nende kaudu välja näeb?
Olen seni aru saanud, et kohaliku keelt mõistmata tööd Norrast ei saa.
Eriti veel kui kogemus ja või eriharidus puudub.

15000nok on muidu hea palk näiteks võrreldes Küprose 800 – 900 eur,
millest läheb maha veel üür 500 – 700 eur enamasti
Või kui võrrelda Eesti palgaga 320–500 eur millest maha läheb 320+ eur juba üüriks ja muudeks maksudeks.

stend pilt
00

To Jantsberg

Kirjutasin Sulle mailile.

jantsberg pilt
00

to:uuuuuu

Norra keele oskus on suur boonus, sellega kaasneb automaatselt suurem palk ja hüved. Suurepäraselt ajab inglis keel asja ära, sest enamus kohalikke räägib kenasti inglist, iseasi kui mõni jonnib:) ja põhimõtteliselt ei räägi, kuid õnneks on selliseid vähe. Helistan lähipäevil kontorisse ja uurin, mis selle kodulehega on. Igatahes annan siin teada, juuli lõpus saavad suvepuhkused läbi ja siis on ehitajaid, betoonivendi vaja.

Igaahes annan seda ka siin teada, mis ameti mehi-naisi hetkel vaja oleks…ehk saan kedagi aidata!

KriimsilmYks pilt
00

to jantsberg… Tervist kas

to jantsberg. Tervist, kas vene keel ja soome keel ei anna mingeid boonuseid , suhtlen normaalselt inglise, soome ja vene keeles, norra keelt veel ei oska! Olen ka huvitatud pakkumistest. Plaan saabuda sinna kuskil 15–20 juuli!
Tauno!

jantsberg pilt
00

Soome keelest küll tolku pole, venest niipalju, kui et saad kohalike poolakate ja venelastega suhelda:) Hea inglis on piisav. Suhu kanti plaanid minna?

KriimsilmYks pilt
00

Keeltega siis selge! Tahaks Oslosse, aga eks siis reaalselt peab liikuma sinna kanti kus on töö! Esmalt maandun Oslosse ja siis vaatab edasi!

secumen pilt
00

Uskumatu.

Lugesin siis, et 60 tundi nädalas, see on 240 tundi kuus ja seda 24000.- eekuse palgaga??? Eestis makstakse ju 160 tunni eest kuus sama palka. Hindade vahe ehk siis elukallidus on aga hoopis midagi muud.

uuuuuuuu pilt
00

to: secumen 02/07/2010 – 08:12.

Eestis 160 tunni eest 24000 Õ͜Õ
ei ole sellist palka näinud.
Ennem saab pool minimum palka ~ 1900 eek 160 tunni eest. Näiteks Tarmeko maksis nii vähemalt enne ärakolimist.

sebra2 pilt
00

Küsimus selline, et kas keegi teab kuhu põõrduda Norras kui tekib töövaidlus küsimusi lepingu üle. Minult võeti alusetult maha palgast üür ja teatud maksud.
Tänud abi eest.

ehakene 65 pilt
00

Sebrale

Loomulikult vøetakse sinu palgast maha nii yyr kui tulumaks, midagi pole tasuta,see ju selge. Kas oled Eesti firma all tøøl vøi Norra? Elan juba palju aastaid siin Norras ja mitte keegi ei maksa sinu eest sinu elamist ega muid asju, see peaks ju igayhele selge olema. Aga kui tekkivad tøøl mingit probleemid, siis ma arvan,et vøid køigepealt nav.no poole pøørduda vøi kohalikku maksuametisse, alati aidatakse.
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed lausete algusesse ja tühikud peale kirjavahemärke!

supastar pilt
00

to jantsberg

Tere, see koduleht amdirect.no ei ole neil kasutusel vist ? :d

sebra2 pilt
00

to Ehakene65

Point on selles, kui sinu lepingus puuduvad need punktid ja meil ei olnud juttu tööandjaga sellisest asjast, et kui sa lahkud katseajal omal soovil, siis on meil õigus võtta sinult toidu kulud ja ja minu sõbra poolne majutus maksab sulle ka nii, kuidas sõber heaks arvab selle 1 toalise eest. Asi pole rahas, asi on selles, et miks siis kohe ei või sellest jutustada ja lepingusse need punktid viia, kui sa lahkud, mitte nii, et ok, nüüd sa lahkud ja me tahaks seda ja seda tagasi saada, millest pole juttu olnud. Töötasin kokana ühes restoranis kuu aega, aga kuna ülemuste suhtumine töötajatsse andis soovida, siis lahkusin omal soovil. Nüüd olen ühes teises hotellis, kus on kõik korralikult kajastatud allkirjadega.

olku65 pilt
00

Norrasse tööle

Tere! Plaanin siin lähiajal ka Norra tööle siirduda, seega mõned küsimused heale foorumirahvale. Nagu aruteludest aru sain, oleks CV-de saatmise asemel mõistlik ise töövahendusfirmade ukse taha ilmuda. Kas seal aga ingliskeelega hakkama saab ja ilma soovitajateta lootust tööd saada on? Ja kas oskuse kohta ka alati tunnistus olema peab? Ise hiilin kohta ehitusse (ka keevitamine) ja kui seal kitsas, sobib ka lihttöö.Millal kalakasvatuses kõrghooaeg on? Kuna plaanin tulla autoga, siis kas Norras automaks ka on ja mis suurusjärgus? Oleksin tänulik iga viite või nõuande eest, meiliks on olev20@hot.ee.

pike pilt
00

Tuba Trondheimis?

Tere. Olen N 24. Elan praegu lõuna-Norras, aga on suur soov tulla elama Trondheimi. Kõige suurem probleem on elukoha leidmisega. Ja kuna olen üksinda, siis oleks väga meeldiv, kui saaksin üürida toa kellegi seal elava eestlase juures.
Kui kellegil on pakkuda midagi, siis andke märku :)

naksitrall pilt
00

Saatsin sulle sönumi.

Whynot pilt
00

Tere, kas keegi töötab ka hotellis? Andke märku kui on vaba housekeeperi töökoht :) Olen eelnevalt töötanud Norras hotellis 4 kuud tubade koristajana, kaasa saaksin ka hea soovituskirja. Inglise keele oskus. :)

CarolinM pilt
00

Trondheim

Tere. Kas keegi siinsetest elab ka juba Trondheimis?
Ise jõudsin siia eelmine nädal ja nüüd peaks hakkama tööd otsima, aga mõnikord oleks vahva suhelda siin ka eestlastega;) Andke endast märku:)

stsvetaj pilt
00

IT või kokk ajutiselt

Tere,

suur plaan on minna välismaale tööle. Rohkem eelistan ikkagi Rootsi või Norra, kui Inglismaa. Oman kokka haridust ja kõrgharidust IT alal, milles ringlen juba 4. aastat, koka töö kogemus on 3 .aastat. Kui raske on leida tööd IT alal ja kas peab pöörduma agentuuride poole või ise otsima, käia koha peal või vaadata Norra cv lehtesid, millest muffigi aru ei saa.

Parimat,
Stanislav

sebra2 pilt
00

kokk

IT alal raske õelda kuna ma arvan, et pigem pead oskama norra keelt kui jus kuskile rahvusvahelisse firmasse ei satu. Kokad saavad inglisekeelega kenasti hakkama Norra köökide, kuna 90 protsenti mulle tundub on nagunii kõik kokad väljamaalt.

Elku87 pilt
00

Tere Mkat!

:) Kuule, ma alles nüüd nägin su postitust. Ma leidsin endale pooleks aastaks elamise. Sain SiO kaudu ühikasse. Lendan Oslosse paari päeva pärast, aga sellegi poolest võiks võibolla midagi Oslos ette võtta? heleri@windowslive.com
.
.
.
Lause algab suure algustähega!
Trip.ee

manni14 pilt
00

Perega Norra elama

Hei! Kas keegi ka lastega Norra kolinud – endal 2 last ja mees pidevalt seal tööl, et kas kellelgi on kogemusi jagada?

Norra Troll pilt
00

mannile - lastega Norras

Me kolisime imiku, lasteaialapse ja koolilapsega mõned aastad tagasi. Kogemusi on kuhjaga.
Jagan ka kui teaks täpsemalt mida jagada. Soovitan Pereklubisse piiluda, seal on norrakatel oma teema ja lastest käib enamsti jutt.

ahtix pilt
00

Homme õhtul lähen üksi autoga ja ootaks meelsasti seltsi, kellega küttekulu jagada :)

Annuska26 pilt
00

Norrasse tööle

Tere,
Soov oleks leida Norra Oslosse tööd, nt hotellikoristus.
Elamine oleks olemas Oslos
Kas keegi äkki töötab seal koristus alal ja on äkki pakkuda tööd?
Terv.

mer penger pilt
00

...... nagu Norras

Tervist milline oleks õigem valik: 1.Unicmanagement 2.Jobnorway 3.Eures
Parim variant oleks muidugi kellegi kaudu otse tööle saada eelistusega hotelli töömees (handyman) praktiliselt sama tööd teinud pea 2 aastat UK-s

Mikk07 pilt
00

Minu teada Eures ei kuulu samasse punti teiste sinu poolt nimetatutega ehk Eures vahendab kontakte ja ei võta kedagi ise tööle. Selles mõttes on Eures neist kõige parem, sest siis saad otse tööle. Eurese lehel on need samad töökuulutused, mis Norra tööturuameti lehel.

is pilt
00

Töövõimalused?

Küsiks samuti it-alaseid töid (n. programmeerimine) norras. Kas keegi teab öelda, millised palgad seal võivad olla? Eelistaksin mõnesse suuremasse linna (Oslo, Trondheim, Bergen, Tromsø, jt) või selle ligidale. Elamistingimustest niipalju, et piisab vaid väikesest toast koos pesuvõimalustega ja internetiga. Arvata on, et Norra keele oskus on vajalik, kuid mis seal veel tavaliselt nõutakse?

unimog pilt
00

Til is.

IT alaseid tøøpakkumisi saad vaadata alljårgneva lingi abil. Kokku 762 vabat kohta.

http://www.finn.no/…ltime/result?…

P.S esmajårjekorras nøutakse riigikeele oskust.

barbi pilt
00

Praktikale Põhja-Norrasse

Tere!

Nimelt on plaan minna praktikale Norrasse, hetkeseisuga Tromso.
Kuna praktikaga seoses pean ise omale elamiskoha vaatama, siis palungi abi, et äkki keegi oskab soovitada midagi, mis ei ole väga kallis, mingeid linke ühikatest v odavaid kortereid jne…

Suur suur aitäh!

unimog pilt
00

Info

Keskmine hind on ca 4500 nok…odavaim elamispind oli 2500 nok..
Aga eks oma silm on kuningas. http://www.finn.no/…tings/result?…
MvH H.

Kadrit pilt
00

Lisaks IT too kohta.

Suuremates firmades Oslo kandis (Statoil, Hydro) tootab inimesi IT alal, kes ei raagi norra keelt. Oleneb kohast, eks nad soosivad selle oppimist. Osad on toodud tytarfirmadest yle, aga eks seal ole muid ka. Vahest jaavad silma IT alased inglise keelsed tøøotsimiskuulutused.

http://www.aftenposten.no/jobb/jobbsok/, siis pane linnuke IT/IKT/Telekommunikasjon ette. Hetkel on mitmeid inglisekeelsed tøøkohti selles vallas. Ma muidugi ei tea, milline sulle sobib.

www.finn.no vali: JOBB → Alle stillinger → Siis Kategori alt linnuke IT ette, keri alla ja vajuta Søk (tahendab otsi). Tuleb palju vasteid ja moned ka inglise keelsed.

Palgad soltuvad vaga haridusest, kogemusest jms. Kui vajatakse magistrikraadiga inimest, siis vahemalt riigisektoris alla umbkaudu 350 tuhat NOK aastas ei tohi maksta. Tapsemalt kull IT kohta ei tea.

Cuba pilt
00

Tere kõigile,

Sattusin üle pika aja trip.ee-sse. Mõtlesin, et uurin, kuidas võimalused Norra töölesaamisega hetkel on. Tean, et ega neid ka masu puudutamata ei jätnud ja väiksemates külades endilgi tööga väga kitsas oli. Kuidas olukord täna on? Otsin vennaga vaikselt tööd ja Norra paistab palkade ning keskkonna poolest kõige parem olevat. Ise oleme varem Soomes ja Saksas töötanud ehitusest sigalani,

Igaljuhul sooviks leida Norras mingi tööotsa. Tööga pirtsutama ei hakka. Kui teate, kust midagi saada on, siis oleksin väga tänulik. Mööda neid tööportaale olen ka kolanud ja 30sse kalafirmasse oma jutte saatnud ning läbi helistanud, aga see tegevus väga ei toida, kui ikka kellegi tuttav või väga vajalik spetsialist pole.

Keeltest inglise, saksa, vene, vähe soome keelt ka.

Minu ja venna tegemistest näeb siit:

http://www.facebook.com/!/album.php?aid=237301&id=680889448

http://www.facebook.com/!/album.php?aid=170579&id=680889448

http://madmenexpress.wordpress.com/

Tervitades,
Villu
51 051 30

Kadrit pilt
00

Villu,
mina hetkel masu ei näe. Eks oleneb sektorist. Kiika ikka mõned korrad nädalas koik need portaalid, mis enne mainutud on üle. Google translator Chrome brauseris on vast norra keelsest tekstist aru saamisel abiks kui norra keelt ei oska. Kui soov teenida ja raha kõrvale panna, siis soovitan Oslost eemale hoida, üüriturg on täitsa laes.

Kui tööga ei pirtsuta, siis ma usun, et kindlasti leiate tööd. Lihtsamat tööd on palju ja norrakad pirtsutavad kõvasti :)
NAVis on natsa raske navigeerida kui norra keelt ei oska, sel lingil on kohe otsing olemas: https://www.nav.no/…ok/enkelt.do

PS: Kui enne Norras töötanud ei ole, siis tehke oma CV'd VÄGA ilusaks ja lisage varasemast soovitusi ja korralik kaaskiri. Nad suht skeptikud väljast tulijate suhtes ja kui on kehvad dokumendid, siis läheb tavaliselt “ei huvita” virna.

sebra2 pilt
00

See viimane variant on päris hea :) , soovitan ka seda skeemi, aga CV d ma küll uhkustama ei pane – pigem pean ausust asjakohaliseks st yle oma varju üle hüppama ei hakka. Minge mägede vahele, vastasel juhul kaotatade raha väga palju ja selle investeerimine oleks Eestis mõtetu juba.

Kadrit pilt
00

Sebra2– ega liialdada/valetada ei ole muidugi mõtet, seda ma ei mõelnudki. See oleks ikka väga rumal start. Lihtsalt et ei oleks vigu dokumentides ja oleks korralik ja informatiivne. Neid saite on küll, mis aitavad Cv-d ja kaaskirja vormistada ja tahtmise korral leiab ka kellegi, kes mõnesaja krooniga (maks) inglise keele/norra keele korrektuuri teeb. Norrakad hindavad korrektsust, ei ole mõtet oma võimalusi laiskusega ära lörtsida.

fjord pilt
00

Villu, väga lahe blogi! Jääb arusaamatuks, kuidas teil selle hullu töö kõrvalt jäi veel aega midagi kribada! Edu Norras!

Bärl pilt
00

Hooaja töö välismaal,eelistatuim oleks Norra.

Sauki, kas keegi oskab nõu anda, kuidas saaks või kust saaks infot Norrasse hooaja töödele. Ma mõtlen ikka reaalselt, kust küsida või pakkuda end, mitte neid tohutuid lehekülgi sirvida ja cv-d saata. Muidu olen hakkaja naine ja saan kõigega hakkama. Ehk saab keegi aidata, võib-olla on kellegil tutvusi selles osas?

diadora pilt
00

Norra tööle

Tere! Kas keegi elab Norras, Hamari linnas? Äkii oskate öelda midagi sealsete töökohtade kohta?

-volwman- pilt
00

Tervitus! Kas keegi teab , kas Norra , automehanikut oleks vaja. Olen ise just kooli lõpetamas selle erialaga, õppinud 4.a . Et kui kellelgi on mõni tuttav sellel erialal , siis palju nende palk on ja tingimused. Tänud ette!

muks24 pilt
00

Tere. Mure selline et oleme kahekesi ja otsime elamispinda Oslosse või lähiümbrusesse. Võib olla ka üks tuba korterist. Töö olemas, aga pole elukohta. Asjaga kiire, ette tänades. Minu meil muks24@hot.ee

vyrstigor pilt
00

Hei

Olen Norras elanud/töötanud umbes kolm aastat. Elan Oslo lähedal. Momendil töötan IT-sektoris, enne töötasin ka NAV's konsultandina tööotsijate kursustel, seega kui kellelgi on küsimus või soovib abi näiteks CV kirjutamisel, võib saata meili aadressile vyrst.igor@gmail.com. Kui juba Norras elad/elate, võiks saada ka kokku ja rääkida :)

Mario Lobanovski

Saskia123 pilt
00

Tere:)
Otsin tööd Norra ehitusjärgsele koristusele,hotelli koristajaks,akendepesijaks vms.( Kogemused olemas Soomest )
Keelte kohapealt niipalju, et oskan ainult Inglise keelt,aga Norras olles on plaan minna Norra keele kursusele,kuna tahan jääda sinna pikemaks ajaks.Juhiload on tegemisel.Esialgne elukoht asub Gjövikis.Kui kellelgi on pakkuda tööd,kasvõi esialgu poole kohaga siis kirjutage mulle meilile sannu_30@hotmail.com ja võin saata teile oma CV.

Sandra.

Saskia123 pilt
00

Tere:)

Enne juba kirjutasin siia, aga nüüd küsimus, et kas keegi teab mõnda vahendusfirmat kes värbaks Norra töölisi koristusele?

Tänud:)

Krisshy pilt
00

Otsin Norra elamispinda?

Tere,
Olen 30 n ja huvitatud Norras tøøtamisest. Olen eelnevalt elanud 4 a seal ja tøøtanud, see oli våike kohake Ostfoldis. Seega on mul kogemus olemas.
Kui keegi on huvitatud leidmast omale yyrikaaslane, andke teada.
Praegu ka elamine vålja pakkuda kahepeale, kus enne elasin. Seal on kasulik auto olemasolu. Yyr oleks 3500 noki kahepeale.
Kirjutage, kel pakkumisi ja huvi.
:)
Pitsa23@live.no

Airin pilt
00

vyrstigor 10. jaan. 2011 12:52

Hei,soovviks abi cv koostamisel,elan Norras
rinas64"mail.ru

Krisshy pilt
00

Otsin üürikaaslast Norras

Tere,
Asukoht østfold. Trøgstad. Yyrikorter saadaval. Eelnevalt elanud seal ca neli aastat. 3500 noki pluss maksud. See siis kahepeale.
Olen n 30 a.
Pitsa23@live.no

muhemees pilt
00

32 aastane mees otsib tööd ehitusele Norra. Olemas tööriistad ja vajadusel ka auto.
Kirjutage, kel pakkumisi :)
chandler@hot.ee

tredes pilt
00

Tere.
Suur soov oleks elukaaslasega välismaale ära kolida.
Olen mees(27). Olen varem Norras ja Soomes ehitus alal töötanud. Teinud põhiliselt üldehitust, Eestis olnud ka töödejuhataja. Keelt kahjuks ei oska. Load ja auto kasutamise võimalus on olemas.
Ideaalne oleks kui tööandja saaks aidata ka korteri leidmisel, kuhu mahuksime nii mina kui ka minu elukaaslane. Oleme mõlemad korralikud, ei suitseta ega liialda pidutsemisega.

Kui kellegil on midagi pakkuda siis võtke minuga kindlasti ühendust. tredes100@gmail.com

Suured tänud!

tarmo 2105 pilt
00

Tere sõbrad! Keegi teist on nüüd nii hea inime ja seletab mulle ära, kuidas ma oma autoga Norrassse tööle saan? Siit, Eestist, Virumaalt, Rakverest on minek Toyotaga ja Trondheimi lähedale on vaja jõuda. Milline on kõige kiirem, ökonoomsem, reaalsem, stabiilsem jne., ühesõnaga mõttekam variant sinna jõudmiseks? Mul on hea inglise keel ja kehtivad MIG/MAG keevitaja sertifikaadid.