Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Trip.ee

Uus kasutaja / Toimetus

Trip.ee

Kasutaja Trip.ee liitus 10 aastat tagasi

 • 57
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 12 / 7
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 0 (0%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 0

  SAS uuendab vormiriietust

  • Reisihuviline

   Kuidagi on nii juhtunud, et järjestikku teine uudis puudutab Scandinavian Airlinesi ja taas on tegemist piltuudisega.

    

   Äsja 70. sünnipäeva tähistanud Scandinavian Airlines kasutas tähtpäeva ka selleks, et esitleda SAS-i uut vormiriietust. SAS-i praegune vorm on kasutusel olnud alates 1999. aastast ja selle kujundasid kolme Skandinaavia riigi moedisainerid.

    

   Visuaalne identiteet laiemalt on lennufirmadele oluline, sest esimene mulje lennufirmast kujuneb sageli just selle põhjal, kuidas pardateenindajad välja näevad. Lennufirmad ei pea paljuks tellida vormiriietust maailma kõige kuulsamatelt moeloojatelt. SAS-i vorme on muuhulgas disaininud Christian Dior ja Calvin Klein. Meenutame, et ka Estonian Airi vormid tulid Eesti tippmoeloojate käe alt.

    

   [[19231]]

    

   SAS-i uue vormiriietuse on kujundanud Göteborgis asuv moefirma Ted Bernhartdz koostöös SAS-i töötajatega. Endiselt on säilinud SAS-ile omane tumesinine värv, kuid seni kontrastiks olnud helesinise vahetab välja tumedam sinine. Niisiis hakkavad SAS-i stjuuardid ja stjuuardessid nägema välja senisest tumedamates toonides.

    

   [[19232]]

    

   Tundub, et mitte kõik riideid testinud SAS-i töötajad ei näita uue vormi suhtes üles oodatud vaimustust ja seda ka praktilisest vaatenurgast. Näiteks kipuvad juuksed kinni jääma naiste vormide selja peal asuva luku külge ja see lukk hõõrub selga. Vormijakk on disainitud nii, et pagasit pagasiriiulile tõstes tõuseb see "kõrvuni". SAS-i põhiliselt rootslastest töötajad kogusid uue vormi vastu protesteerimiseks isegi allkirju.

    

   [[19233]]

    

   Nagu võib lugeda portaalist check-in.dk, peavad moeloojad SAS-i senist vormi elegansemaks, uus sarnaneb liigselt pangatöötajate stiiliga.

    

   [[19234]]

    

   SAS vahetab senised vormid välja 17. oktoobril.

    

   Kõik fotod: SAS

 • 0

  No bluff you! Jetstar Asia teavitab reisijaid singlishis.

  • Reisihuviline

    

   9. augustil 2016. aastal tähistab Singapur oma iseseisvuse 51. sünnipäeva. Rahvuspüha tähistamiseks otsustas Singapuris baseeruv odavlennufirma Jetstar Asia Airways valitud Singapuri suunduvatel lendudel reisijate teavitamiseks kasutada inglise keele asemel singlishit.

    

   [[18411]]

    

   Tegemist pole esimese korraga, kui Jetstar Asia pardal singlishit kuuleb. Korra kasutati seda 1. aprillil ja see aprillinaljana mõeldud katsetus sai reisijatelt väga positiivset tagasisidet.

    

   Singlishi näol on tegemist Singapuris räägitava inglise keelel baseeruva kõnekeelega, kus inglise keelele on lisandunud sõnavara malai, hokkieni, kantoni, teochew, tamili ja muudest keeltest, aga ka laene Ameerika ja Austraalia inglise keele slängist, mis on singlishisse jõudnud tänu teleseriaalidele ja filmidele.

    

   Ametlikult pole singlishil Singapuris kõige parem reputatsioon. Singapuri valitsus töötab aktiivselt selle nimel, et kõik kasutaks standard inglise või standard mandarini keelt. Samas kasutatakse singlishit aktiivselt eravestluses ja kohati ka meedias.

    

   Näide Jetstaris kasutatavast singlishist:

    

   And hor, if you're flying with us, remember to kiap your seatbelt tight, and be careful when opening the overhead compartment as your barang-barang may have moved during takeoff.

   Remember to cheong duty free shopping onboard cos everything so cheap don't buy you rugi!

   Really leh, no bluff you!

    

   Singlishi sõnavara leiab Vikipeediast.

    

 • 39

  turvalisus Türgis? reisisihtkohti alternatiiviks (Septembri lõpp)?

  • Reisihuviline
   Veidi off-topic, aga vastus küsimusele "Kas on mõeldav et mõni arukas inimene jätab Londonis või Pariisis käimata?" on paraku "jah". Tänu novembris toiminud terrorile on Pariisi hotellidel jäänud saamata 150M € väärtuses tulu.

   Kui rääkida Türgist, siis Istanbulis või Ankaras paratamatult mõjutab paljude inimeste arvamust ka tuhandeid km eemal Vahemere ranniku ääres valitsevast olukorrast. Inimeste üldistusvõimel pole ju piire. Samamoodi laienes Lääne-Aafrikas olnud ebola-puhang automaatselt tervele mandrile hoolimata sellest, et Madriid, Pariis või London asusid ebolale lähemal, kui Addis Ababa, Nairobi või Johannesburg.

   /Veigo/
 • 38

  Reisiaasta 2016

  • Reisihuviline
   Aasta lõpetuseks ja uue hakatuseks küsib Trip.ee oma lugejatelt: 1. Kuhu reisiplaanid 2016. aastal viivad?   2. Kuhu ootad Trip.ee lendude sooduspakkumisi?