Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

marks66

Reisiguru / Toimetus

marks66

Kasutaja marks66 liitus 10 aastat tagasi

Ma tahaksin külastada järgnevaid sihtkohti: Madagaskar Uus-Meremaa Paapua Uus-Guinea

 • 1877
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 54 / 650
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 102 (16.29%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 21

  Uut Gambia kohta

  • Reisihuviline
   Minul on veebruarist 2005 Gambiast mõned märksõnad:
   1) mõnus kliima, lahedad rannad;
   2) kalapüük Gambia jõel (reisi eesmärk);
   3) giid-taksojuht Black-Buba (peaks siiamaania kandma särki "Estonia") ja tema vaesematest vaesed sugulased;
   4) teekeetmise tseremoonia;
   5) (eks)president Jammeh, kes "leiutas" HIV-viiruse vastase ravimi;
   6) "Teeme ära" a la Gambia: pühapäeval riisutakse ja kogutakse kogu prügi maanteede keskele (liiklus seiskub) ja pannakse põlema- pole prügi, pole probleemi:)
 • 4

  Oktoobris Costa del Sol-i ja Lissaboni

  • Reisihuviline
   Elasin 9 aastat Hispaanias+1 Portugalis (Algarves), enamuse Hispaania-ajast Costa del Sol'is, Malaga Gibraltari vahel. Minu ujumisperiood lõppes novembri algusega, algas märtsi lõpus, aprilli alguses. Ma pole talisupleja:) Kõige varem sain vette 2. jaanuaril Tarifas (kus juba Atlandi ookean) ja vesi oli siis +18 (läänetuule, mis lükkas sooja pinnavee kaldasse). Costa del Sol'is võib vesi külm olla ka juuli keskel, sõltub tuultest ja hoovustest. Kui idatuul (meretuul), siis soe, kui läänetuul (maatuul), siis külm. Olukord sarnane näiteks meie Piritaga- protsessi nimi up-welling, kus tuul lükkab sooja pinnavee eemale ja külm tõuseb alt asemele. Alates Cabo de Gata'st (Almeria) ülespoole (Valencia-) see probleem juba minimaalne ja vesi suvel garanteeritult soe. Olen oktoobri keskel ka +23 veetemperatuuriga Costa del Sol'is ujunud, kuid näiteks 3 päeva varem oli +17-18. Nii et loterii ka suvel.
   P.S. Olen ilmafriik ja mõõdan ööpäevaseid temperatuure (ka vee, kui võimalik), tuult, jne. ning kirjutan ka igapäevaselt ülesse.
 • 17

  Paaniline lennuhirm

 • 5

  Kalapüük Tais

  • Reisihuviline
   OT, võtsime tänavalt mingist kioskist, kus müüdi erinevaid trippe. Käisin 3 aastat tagasi, pean märkmed ülesse otsima, et täpsemat numbrit nimetada. Kuna võtsime kamba peale terve "laeva", siis oli seal vist ka mingi allahindlus. Arvan, et see päevane retk kuskil 40-50 euri kanti jäi, varustus söögid hinnas+transport hotellist ja tagasi, ka meie püütud kala küpsetati kohe laevas ära ja käis lõunasöögi juurde. Neil oli ka snorgeldamisvarustus pardal ja kui kalapüügist villand sai, palusime kaptenil meid rifile kärutada ühe väikesaare juurde.