marks66

Reisiguru ja toimetuse liige, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
174 meeldimist
65 postitust / 966 kommentaari
103 (16.5%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Asi ju ei ole ainult varastamises või purukspildumises- äraantaval pagasil on ju kombeks mõnikord lihtsalt haihtuda, heal juhul siis mitme-setme päeva järel välja ilmuda.

Tahtsin vastata nagu tripp, aga siis avastasin, et kasutan ühte kaardiäppi:)

andresk, Titicaca järve ikka mõtled ju:) Atitlan'i järv on Guatemalas.

Tarquin-olen Salvas kindlustanud ja ka kasutanud- nii reisitõrke kui ka tervisprobleemide korral. Toimis ilusti. Kusjuures reistõrke puhul olid minu reisikaaslastel Swedi kuldkaardi kindlustused ja neil läks hüvitise saamisega ikka päris kaua ja kuna asi vindus, siis tõid mu kaaslased Swedile minu Salva näite- et kindlustusfirma juba ammu hüvitanud. Seepeale hakati ka Swedis liigutama.

Kulutasin Svaasimaa peale 2 päeva (1 ööbimine), millest ühel päeval matkasin üksi tähistatud matkarajal. Matkarada oli täitsa OK, kõrval kõrges rohust pistsid pead välja impalad, veidi eemal kablutasid jaanalinnud. Kui rada jõudis järve äärde, tulid hoiatussildid- krokud ja jõehobud.

Meie tulime bussiga Siam Rep'st Koh Chang'ile ja pärast sõitsime saarelt bussiga Bangkoki. Praamipilet, just, hinna sees.

Bintan on ka saar (Indoneesia), kuhu saab Singapurist praamiga. Singapurlased käivad seal rannapuhkamas.

Minul on veebruarist 2005 Gambiast mõned märksõnad:

  1. mõnus kliima, lahedad rannad;
  2. kalapüük Gambia jõel (reisi eesmärk);
  3. giid-taksojuht Black-Buba (peaks siiamaania kandma särki "Estonia") ja tema vaesematest vaesed sugulased;
  4. teekeetmise tseremoonia;
  5. (eks)president Jammeh, kes "leiutas" HIV-viiruse vastase ravimi;
  6. "Teeme ära" a la Gambia: pühapäeval riisutakse ja kogutakse kogu prügi maanteede keskele (liiklus seiskub) ja pannakse põlema- pole prügi, pole probleemi:)

Elasin 9 aastat Hispaanias+1 Portugalis (Algarves), enamuse Hispaania-ajast Costa del Sol'is, Malaga Gibraltari vahel. Minu ujumisperiood lõppes novembri algusega, algas märtsi lõpus, aprilli alguses. Ma pole talisupleja:) Kõige varem sain vette 2. jaanuaril Tarifas (kus juba Atlandi ookean) ja vesi oli siis +18 (läänetuule, mis lükkas sooja pinnavee kaldasse). Costa del Sol'is võib vesi külm olla ka juuli keskel, sõltub tuultest ja hoovustest. Kui idatuul (meretuul), siis soe, kui läänetuul (maatuul), siis külm. Olukord sarnane näiteks meie Piritaga- protsessi nimi up-welling, kus tuul lükkab sooja pinnavee eemale ja külm tõuseb alt asemele. Alates Cabo de Gata'st (Almeria) ülespoole (Valencia-) see probleem juba minimaalne ja vesi suvel garanteeritult soe. Olen oktoobri keskel ka +23 veetemperatuuriga Costa del Sol'is ujunud, kuid näiteks 3 päeva varem oli +17-18. Nii et loterii ka suvel.
P.S. Olen ilmafriik ja mõõdan ööpäevaseid temperatuure (ka vee, kui võimalik), tuult, jne. ning kirjutan ka igapäevaselt ülesse.

Lendan ka tihti, otsest paanikat ei tunne, aga igasugune väiksemgi turbulents ajab ärevaks küll. Kunagi õnnestus ühel kauglennul istuda mitu tundi teise piloodi kohal (ärge küsige, kuidas see võimalik oli) ja kapten seletas mulle igasugu lennuki õhuspüsimise põhitõdesid. Siis küll kadus igasugune hirm ära. Aga muidu võtan ka Xanax'it, aeg-ajalt.
Kunagine lapstäht tegeleb lennuhirmu seljatamisega: http://www.accelerista.com/heateada/abc/seljata-teadlikult-lennuhirm/
Ja niisama lugemiseks:
http://www.ranker.com/list/celebrities-afraid-of-flying/celebrity-lists

OT, võtsime tänavalt mingist kioskist, kus müüdi erinevaid trippe. Käisin 3 aastat tagasi, pean märkmed ülesse otsima, et täpsemat numbrit nimetada. Kuna võtsime kamba peale terve "laeva", siis oli seal vist ka mingi allahindlus. Arvan, et see päevane retk kuskil 40-50 euri kanti jäi, varustus söögid hinnas+transport hotellist ja tagasi, ka meie püütud kala küpsetati kohe laevas ära ja käis lõunasöögi juurde. Neil oli ka snorgeldamisvarustus pardal ja kui kalapüügist villand sai, palusime kaptenil meid rifile kärutada ühe väikesaare juurde.

Olen käinud Mak'il ja Wai'l, kala püüdmas ja snorgeldamas. Paraku ööbisin ainult Chang'il ja tegin sealt päevaseid paaditrippe väikesaartele. Kenad kohad, aga keegi vist kuskil siin kommentaariumis väitis, et saarekesed liiga rahulikud, õhtul pole midagi teha. Mind ennast see ei morjendaks, aga inimesed on erinevad.

Olen püüdnud, Koh Changil, paadist.

Albufeira (linn) asubki Algarves (piirkond).

Mul on ATM mõnel korral kaardi "ära söönud", näiteks Hispaanias. Viimati Hispaanias oli ATM õnneks panga välisküljel, läksin sisse, nurisesin veidi, mille peale tehti automaat seestpoolt lahti ja sain kaardi kätte.

Kasutasin eelpoolnimetatud Binterit eelmisel sügisel lendamaks Tenerifelt Gran Canariale. Mugav ja suht odav.

Madrid asub Hispaania keskel, kiltmaal (Meseta), üle 600 m kõrgusel, mistõttu palavad suved ja suhteliselt külmad talved, võrreldes mereäärse ja lõunas asuva Malagaga. Olen elanud pikalt mõlemas linnas ja kui näiteks ühel aastavahetusel oli Malagas +20, siis järgmisel päeval Madridis aga pargitiikidel jää peal hommikul. Päeval päike soojendas plussini. Kui nüüd Veigo erand välja jätta, siis eelmisel aastal viibisin Madridis oktoobri teisel poolel, sooja päeval nii +18-20 ja öösel +7-9 (vaatasin märkmikust järgi), Malagas samal ajal öösel +15 ja päeval +25-27, kui lõunas oli ka üks väga sajune päev. Muideks, ajalooliselt kõige madalam temperatuur, mis Malagas registreeritud, on -0,9 kraadi (sama, mis Miamis). Tõsi, Wikipedia annab -3,8 (?!). Madridis on aga ajalooliselt madalaim temperatuur registreeritud jaanuaris 1945 ehk siis -10.1 kraadi.

Mnjaa, ise ka lennanud nendega nii mõnedki korrad Tansaanias. Kahju.

Firsty, kui te just Kili otsa jooksuga minna ei taha, siis on Kili+mitmepäevane safari suht keerukas (kuid võimalik) 7-päevaga teha. Arvestaks 8-9 päeva. Kili peale läheb min 5 päeva (käiakse ka lühema ajaga, aga need tegijad on ultra-midaiganes maratoonlased). Netis on erinevate tõusuradade pikkused ja arvestatavad ajakulud olemas. Arvestage ka aklimatiga, sest Kili on pea 6 km kõrge.
Veigo, Arusha Rahvuspargis saab ka ühepäeva-safari teha, algusega Arushast.

Tahvlilt on kehva vaadata oma profiili ja pildid udused ja poolikud, kus iganes nad ka pole.

Mina majutusin ka keskuses ja käisin jala randa (varemetepoolsesse), läks veidi alla tunni, nii et AndresR-i kilometraaž on ligilähedane. Üks kord kasutasin taksot, kui sõitsin varemeteni. Lastega on muidugi keeruline niimoodi edasi-tagasi vantsida. Aga süüa saab nii rannas kui ka keskuses, hästi saab:)

Olen sarnast otsa teinud mitmeid kordi ja variandid olid sellised:
KLM Amsterdamist Kilisse, hiljem Kili-Sansibar ja tagasi samamoodi;
Kenyan Airways Londonist Nairobisse, sealt buss Arusha'sse, peale Kilimanjarot ja safareid buss Dar es Salaami (ei soovita), sealt praamiga Sansile, tagasi ka praamiga Dar'i, kust juba lennukiga Nairobisse ja Londonisse;
Uurinud varianti ka Condoriga Frankfurtist.

Minule jälle Tulum ja ta rand väga meeldisid. Tulumist käisin mingi seiklusturismifirmaga Sian-Ka'an'i Biosfääri kaitsealal. Jääb Tulumist lõunasse Belize poole: sõitsime džiipidega mööda liivaseid teid, paadiga mangroovimetsades, vaatlesime delfiine, merikilpkonni, snorgeldasime rifil, lõpetasime Punta Allen'i idüllilises külakeses. Tulumi lähedal 2 kenat cenote't: Dos Ojos ja Gran Cenote- ujud või snorgeldad ja selline tunne on nagu hõljuksid õhus, sest vesi on nii läbipaistev. Chichen Itza juures on kuulus Ik Kil cenote. Lisaks käisin Coba templikompleksi lähedal mingites ohverdus-cenote'des, kuhu tuli kitsast august nöörredelist alla laskuda- seal vedelesid põhjas inimluud kolpadega, mille vaatamist saab vältida ainult kinnisilmi või selili ujudes:)

Costa del Sol'is oluline tuule suund- kui laanest (Poniente), siis puhub sooja vee kaldast eemale ja vesi kulm (isegi kesk-suvel), kui idast (Levante), siis ujutav. Poniente puhul tuleks minna ujuma teispoole Tarifat, st Atlandi randa (olen seal ujunud ka 2.jaanuaril). Costa del Sol'is algas minu suplushooaeg harilikult 1.aprillil. Ma ei ole talisupleja:-)