Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Buldooza

Rändur / Toimetus

Buldooza

Kasutaja Buldooza liitus 10 aastat tagasi

 • 37
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 10 / 777
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 33 (5.27%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 20

  Liiklustrahv Itaalias

  • Reisihuviline
   Teemakohasel veebilehel väidetakse, et Itaalia liiklustrahvid aeguvad üldreeglina aastaga alates sellest, millal ametivõimud said rikkujast teada: http://www.initaly.com/travel/avoid_tickets.htm. Seega kui juba aasta ja kolm kuud möödas, siis võimalik et nõue pole enam kehtiv. Ma pigem imestan et Itaalia politsei vaevus üldse sind taga ajama - tavaliselt esitavad nad nõude rendifirmale, kes siis sinu krediitkaardilt summa koos oma menetluskuluga küsimata maha võtab.
 • 3

  Parkimine Brüsselis

  • Reisihuviline
   Parkimisest: öösel avatud parkimismajade leidmiseks on parim kasutada en.parkopedia.com lehte, kus saad sisestada linna ning plaanitava parkimisaja ning süsteem annab vastu ülevaate parkimiskohtadest ning selle perioodi hindadest.

   Kresklinna piirkonna kohtadest soovitaksin Albertine parkimismaja,
   http://www.interparking.be/fr-BE/find-parking/Albertine-Square/, asub see kohe keskraudteejaama kõrval (Gare Central, NB mitte segamini ajada pearaduteejaamaga Gare du Midi), paarisaja meetri kaugusel raekoja platsist ning ka autoga väljaspoolt linna tulles hõlpsasti juurdepääsetav. Öö otsa parkimist (kl 19 õhtul kuni kl 5 hommikul) on seal fikseeritud hinnaga 5€

   Tänava peal parkimist võib kaaluda, ent sellisel juhul mitte vanalinnas, kus tänavad kitsad ning laaberdavat rahvast palju. Pigem eelistada mõnd ärikvartalit, mis öisel ajal tühjad, ent kus hoonetes tavaliselt valved ning seetõttu rahulikum. Üks variant on seetõttu jätta nt eurokvartalisse (rue Montoyer, rue du Commerce, rue de l'Industrie), sealt kesklinna 1,5 km ehk 15-20 min jala. Parkimine öösel on seal tasuta, peab ainult vaatama et mõne väljasõidu ette ei pargiks.

   Ohtus nii väga hull ka pole, mitmekesi liikudes pole kunagi probleemi tekkinud. Paari-kolme tunniga peaks jõudma piisava tiiru teha (raekoda, börs, pissiv poiss + tüdruk + koer, kuningaloss, Kunsti mäe vaade). Ja eksootilisemaks laadi lõpetuseks võib Matonge Aafrika kvartalis, erinevalt must linnast, kus kõik kõrtsud hiljemalt keskööl kinni panevad, on Matonges alati mõni lahke maja lahti, kus külaline saab sisse astuda, kannu õlut võtta ning moambet ja fufut maitsta. Põhipiirkond asub seal rue Longue Vie ja rue Sans Souci juures (ehk siis Pika Elu tänava ning Muretu tänava vahel :)
 • 4

  Mehhikos lastega

  • Reisihuviline
   Käisin Yucatanil paari aasta eest küll ilma lasteta, aga kuna endal kaks last, siis nõu annaks siiski. Esimesed paar päeva võiks Cancunis veeta, rand on seal kena ning aja/kultuurivahega hea kohaneda. Mis ülejäänud aega puutub, siis sõltub sellest, kas soovid rohkem randa või sisemaad näha.

   Kui rand, siis ega suurt peale Playa del Carmeni ja Tulumi valida polegi, vahepeal ainult üsna ühenäolised resorthotellid.

   Kui aga soov sisemaad kaeda, siis soovitaksin baasiks kas Meridat või Valladolidi, siin on ka üks mõne aasta tagune LP teema koos soovitustega: https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/americas-mexico/mexico/yucatan-with-kids-suggestions-first-out-of-country-adventure-for-them. Mõlemad üsna ehedad Yucatani linnad, kust hea väljasõite teha, kas rendiautoga omal käel või mõne turfirma kaudu. Merida on ka rannale üsna lähedal, ca 30 km, kui seal peatusin siis sõitsin Merida lähedasse randa Progresos isegi linnalähibussiga, umbes nagu Tallinnast Laulasmaale minna :) Progreso ise on kohalike rand, turiste seal pole, sellevõrra rahulikum ja odavam ning rand sama kena kui mujal.

   Turvalisuse ja puhtuse pärast ei maksa karta, elu seal muidugi rohkem lõunamaisem, aga rahvas sõbralik, eriti kui lastega reisida ning kui nendega avatult suhelda, siis heameelega võtavad kontakti. Auto rent ei tohiks olla keeruline, liiklus pole väga tihe, ainuke asi millega tasuks ettevaatlik olla on lamavad politseinikud, need on seal päris kõrged ja tähistamata, seega pimedas väiketeedel sõita ei soovita või kui, siis äärmise ettevaatusega.

   Veel - kui tahta umbes pilti ette saada, et kuidas üks või teine rand või linn välja näeb, siis võib vaadata Google Street Viewst, saab üsna adekvaatse pildi ette.
 • 0

  Venemaa-Valgevene piir välismaalastele suletud

  • Reisihuviline
   Kel plaanis lähiajal samaaegselt Venemaale ning Valgevenesse reisida, nendele teadmiseks et paari nädala eest sulges Venemaa oma põhilise Valgevene piiril, E30 maanteel asuva piiripunkti välismaalastele. Põhjendus - kuna Venemaa ja Valgevene on tolliliidus, siis olevat Venemaale sisenemine võimalik vaid mujalt kui neist riikidest. Rohkem infot leiab nt siit: http://www.rbc.ru/politics/10/10/2016/57fb83439a7947de8c2f6800. Olgugi et uudis puudutab vaid E30l olevat puntki, laieneb selline tõlgendus tegelikult kõigile piiripunktidele. Hetkel on sel uudisel kõige suurem mõju poolakatele, kuna nüüd tuleb neil Venemaale minna kas Ukraina, Läti või Eesti kaudu. Poola on teema ka ametlikult tõstatanud arupärimisega Euroopa Parlamendis: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=WQ&reference=E-2016-006845&format=XML&language=EN. Eks näis, kas see on üksikjuhtum või suurema piiri kokkutõmbamie algus.