Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

piloot

Rändur

piloot

Kasutaja piloot liitus 10 aastat tagasi

 • 2
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 2 / 17
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 60 (9.58%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 67

  Kompensatsioon lennufirmalt katkestuse/hilinemise puhul 250 EUR miinimum!

  • Reisihuviline
   Minul on hea kogemus kompensatsiooni saamisel firmaga www.aireclaim.com

   Pidime lendama LOTiga TLL-WAW-TBS, Tallinna lennujaamas oli juba pagas ära antud ja ootasime boardingut, kui ühel ajal tuli kõlaritest nii lennujaama teadaanne kui ka LOTilt SMS telefoni, et lend on tühistatud (hiljem selgus, et see lend ei olnud Varssavist startinudki). Sihtkohta jõudsime läbi Helsingi ja Istanbuli pisut üle 12 tunni planeeritust hiljem . Direktiivi järgi oli meil õigus kompensatsioonile 400€ ulatuses. Edasi läks huvitavaks, LOT saatis meid muidugi kuu peale väitega, et tegu oli erakorralise juhtumiga ja me peaksime õnnelikud olema, et nad üldse meie Helsingi lennujaamas ööbimise kinni maksid.

   Pöördusime tarbijakaitse poole, sealt saime vastuseks pika ja põhjaliku pettumuskirja. Lühidalt öeldi seal, et LOT esitas lennuametile logid ja neil oli õigus kompensatsiooni mitte maksta. Siin ka mõned lõigud kirjast. :
   "Lähtuvalt LOT Polish Airlines esitatud dokumentatsioonist, on võimalik täie kindlusega järeldada, et tegemist on lennuki SP-LDF MAU 3 NIC / PROC 1 mooduli rikkega (P/N 7026542-1901). See tehniline rike on erakorraline ja ettenägematu. Nimetatud tehniline rike võib ilmneda ka õhusõiduki korrapärase ja nõuetekohase hoolduse korral. Antud tehnilise rikke võib paigutada määruse nr 261/2004 loetelu punkti nr 25 alla.

   Kuivõrd lennu tühistamise põhjustasid erakorralised asjaolud, ei ole lennuettevõtja kohustatud maksma hüvitist määruse nr 261/2004 artikli 7 alusel summas 400 eurot.

   Avaldame kahetsust, et Teie kaebus ei lahenenud Teile meelepäraselt. Juhul, kui Te ei nõustu Tarbijakaitseameti seisukohaga, on Teil õigus pöörduda lennuettevõtja vastu hagiga kohtusse."

   Mida sellise vastusega ikka peale hakata, kui kaks autoriteetset riigiametit on lennukompaniiga nõus, et tegu oli erakorralise asjaoluga. Kohtuteed ju ka ette võtma ei hakka. Justkui oleks pidanud asja sinnapaika jätma. Aga uued arengud tulid kui üks reisikaaslane ca' 11 kuud peale ärajäänud lendu www.aireclaim.com poole pöördus, saatis lendude andmed ning kolm kuud hiljem oli LOT kompensatsiooni välja maksnud. Ei tea kuhu nüüd erakorralised asjaolud kadusid? Tänaseks on kõik reisikaaslased 300€ oma kontole saanud, 100€ ehk 25% summast jäi väljanõudjale.

   Justkui õnnelik lõpp. Kurvaks teeb ainult see, et nii Tarbijakaitseamet kui Lennuamet lasid endale LOTil korralikult hambasse puhuda, kui suvalisel firmal neist rohkem võimu oli tarbijate huvide kaitsmisel.


 • 0

  USA maailmakaardil võrreldes teiste riikidega

  • Reisihuviline
   USA võrdluses erinevate riikidega, päris huvitav vaadata ja mastaape tunnetada: http://www.buzzfeed.com/hnigatu/19-maps-that-will-help-you-put-the-united-states-in-perspect
 • 23

  Soovitage mida näha ja kus käia Berliinis.

 • 125

  Estonian Air`i pahad päevad

  • Reisihuviline
   EPL kirjutab: "Kesk-Aasias ja Venemaal edukalt tegutsev lennufirma on juba mõnda aega soovinud avada liine Euroopasse, kuid pole kvalifitseerumiseks leidnud sobivat partnerit. Kasahhid ei soovi liituda tugeva partneriga, kes võib hakata liiga jõuliselt oma mängureegleid dikteerima. Estonian-Airi sugune ettevõte, mis otsib omakorda pääsu Aasiassse oleks just sobiv partner".

   See võib olla üks põhjus, miks Astana huvitatud võib olla. Kuid lisaks EA'le on hulk muid lennufirmasid, kes samadel põhjustel partneriks sobiksid.

   Aga et mitte kogu seda lugu liialt tõsiselt võtta, siis veel üks tsitaat artiklist: "Teadaolevalt on president Nazarbajev ka ettevõtete lähenemise heaks kiitnud, põhjendades seda asjaoluga, et "eestlased on meie sõbrad".

   See on nüüd küll tugev argument, millele äriplaani üles ehitada.

   Lihtsalt infoks Air Astana route map: www.airastana.com/kaz/en/Route-Map.aspx