veigo

Reisiguru ja toimetuse liige, liitus Tripiga 18 aastat tagasi
308 meeldimist
882 postitust / 824 kommentaari
25 (4%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Muidugi on Trip.ee korrektse eesti keele kasutamise soovitus solvav. Siin Eestis on üldse kõik väga solvav, kaasaarvatud permanentselt vilets kliima. Minu peal võib kõik oma emotsioonid vabalt välja elada - ma olen samuti sulepeaga kirjutanud ja vihiku taga oli kuivatuspaber. Aga minu emakeele õpetaja oli vaatamata raskele ajale lausevahelistest tühikutest justkui midagi kuulnud.

Trip.ee kasutustingimused:

Palun kasuta postitustes ilusat emakeelt. Meid on siin maamunal niigi vähe ja Trip.ee võiks olla see koht, kus eesti keelt ei solgita. See tähendab näiteks seda, et kahe lause vahel on tühik ning kohanimed ja laused algavad suure tähega. Pole ju nii keeruline või mida sulle seal koolis õpetatigi?

Väljavõte Trip.ee kasutustingimustest:

Palun kasuta postitustes ilusat emakeelt. Meid on siin maamunal niigi vähe ja Trip.ee võiks olla see koht, kus eesti keelt ei solgita. See tähendab näiteks seda, et kahe lause vahel on tühik ning kohanimed ja laused algavad suure tähega. Pole ju nii keeruline või mida sulle seal koolis õpetatigi?

Jah, that's Arab Emirates...

Märksõna on VPN. Veidi maksab, aga kõik värk toimib.

Kas Hispaanias peabki nii kurja häälega rääkima?

No sõltub, mida näha plaanid. Nairobist Ugandasse liikuda pole mingi probleem, bussid sõidavad päev läbi, aga selle teekonna vahel on mu meelest päris palju vaatmis- või kogemisväärset. Kampala ja Ugandaga sama lugu. Rwanda on samuti väga lahe maa, kus tasub ringi vaadata. Burundi olukorda ei tea keegi ette, aga jäta see hetkeseisuga pigem vahele. Tansaania - vääga suur riik ja võta selle jaoks aega.

Minimaalne aeg kõige selle jaoks on 3 nädalat. Kui tormata. Soovitus - vali paar riiki välja ja siis avasta. Lihtsalt mõõtkava mõttes - see pisike Uganda on sama suur kui Suurbritannia.

Edu arvamises, et "kolmanda maailma" elanikud ei mõista prügi taaskasutamise kontseptsiooni. Prügimajandus, nii kaootline, kui see ka ei tundu, on tegelikult väga hästi reguleeritud, Ei, see ei tähenda tingimata puhtamaid tänavaid, kuid sellegipoolest, see ON väga hästi reguleeritud. Isegi sedavõrd hästi, et ei soovita kõrvalisel isikul sellesse majandusharru investeerida, kui just väga-väga häid tutvusi pole.
Pole see Aasia midagi nii ropp ja must kant. Olen Aafrikas kaugelt hullemat näinud ja ikka ei ütle, et oi-oi-oi. Põhjusi ei tasu otsida inimestes, vaid süsteemis.

Mina juhuslikult olin Kaplinnas just septembris ja ütleks, et see maksimum 18 kraadi on jama. Tõsi on see, et ilm on kohutavalt muutlik. Üks päev võib kõik olla uduvines, järgmine päev on jälle superilus. Parajalt prognoosimatu värk. Aga kindlasti oli päeval kogu aeg 20+. Hommikuti, jah, oli kohati jahedavõitu.

Ja sai ka rannas käidud. Ütleme nii, et palavus liiga ei teinud. Vedeleda täitsa kannatas, aga seda tunnet, et kohe peab vette minema, ka ei tekkinud. Kaplinn hoovuste tõttu klassikaline rannapuhkuse koht siiski pole.

Mattiase poolt esialgselt küsimustikule vastamine on arenenud päris huvitavaks aruteluks teemal mobiil vs arvuti. Ma pean ennast paratamatult samuti sinna arvuti parteisse liigitama, sest need äpid lihtsalt ei tööta. Näiteks Hostelbookers on mobiilis sisuliselt kasutamatu, arvutis ei oska samas paremat lahendust tahtagi. Küsimus pole niisiis kinni tingimata harjumistes, eas või seksuaalses sättumuses, vaid kõigest soovis asju ajada korralikult töötavas ja ülevaatlikus keskkonnas. Ja hetkel pole vähemalt minu harjumuste/soovide juures mobiilist arvutile mingit vastast.
Lugesin huvi pärast hinnanguid mõnede enamlevinud broneerimislehtede äppidele ja välja joonistus muster, et oli päris hea asi, kuni uuendusega kõik tuksi keerati.

Vahest on lihtsam vaadata Trip.ee uudistesse. Ülevaate Egiptuse viisajandist leiab siin.

Ma siis ütlen niipalju, et mu plaan nutikaga rattalt mingit filmi teha tundub kohalikele nii turvalisuse kui kvaliteedi osas ikka päris jabur idee. Tänan kõiki, kes soovitusi ja linke jagasid ja püüan edaspidi nii loll mitte olla. Iseasi, kuidas see õnnestub.

Kambodžas mõned eestlased ikka leiab. Ja nad täitsa suhtlevad omavahel. Saada sõnum.

Kasutasin paar kuud tagasi. Toimib väga hästi.

Ma julgeks siiski väga soovitada Kaplinna. Miks?

  • Siselennud sinna on odavad, sest konkurents on suur. Pikemalt ette ostes ja soodukate ajal leiab pileteid väga hea hinnaga, muul ajal lihtsalt hea hinnaga.
  • Kaplinn lihtsalt on sellise mõnusa auraga.
  • Table Mountain (Laudmägi) on elamus omaette.
  • Kloof Streetil asuvad paarisaja meetri ulatuses Kaplinna ühed parimad (ja väga taskukohased) söögikohad.
  • Victoria & Alfred Waterfront. Turistide tõmbekeskus, kind of Tallinna vanalinn.
  • Võimalus oma silmaga üle vaadata need veinistandused, mille veini Eestis tarbid. Muuseas, ära imesta, kui poes leiad veinisildilt ka eestikeelsed kirjad.
  • Malai kvartal ehk Bo-Kaap.
  • Mitmed päris huvitavad muuseumid. Mulle meeldisid apartheidile pühendatud District Six muuseum ja Juudimuuseum, mis üllatavalt kombel on täis hoopis Leedu ajalugu.

Ja haara ööbimiskohast kaasa tasuta reisijuht Coast to Coast. Suunatud pigem seljakotireisijale, kuid täis küllaga infot kõigile. Kui Johannesburgis tekkis isegi Melville'is teatud küsimus, et miks ma siin nüüd ikkagi olen, siis Kaplinnas sellist küsimust küll ei tekkinud.

Olifantsi nimelisi jõgesid on Lõuna-Aafrika Vabariigis 3 tükki. Provintsidest siis Southern Cape, Western Cape ja Krügeri rahvuspargis ning selle lähedal (Mpumalanga ja Limpopo).

Aitäh soovitmast! Tundub väga hea idee,
Samas, pühapäevafilmijana 200-300 dollarit välja käia on selle lõbu eest justkui paljuvõitu (olen fotograafia hindadega kursis ja tean, et hea asi maksabki omajagu). Mõtlesin, et äkki on mingi shortcut saadaval. Mingi odav plastmassjubin. Tahaks kõigepealt lihtsalt katsetada ja siis sealt edasi vaadata.

Vaktsineerimised võiks ära teha, need kuluvad igal pool ära. Aga malaaria puhul lähtun ühe malaariaravimeid tootva firma juhi eravestluse käigus saadud soovitusest, et väike varu võiks ju ohtlikus piirkonnas olemas olla, aga tarbida tuleks seda alles siis, kui tõesti nakkus käes. Testimine on üldjuhul kõikjal saadaval ja kiire.

Kagu-Aasias on sääsed paras tüütus. Sa ei kuule neid. Nad nillivad eelkõige su jalgu. Magades hammustavad vabalt ka läbi lina ja kõikjale. Hoolitse, mis sa hoolitsed, aga iga päev kipub vähemalt 10 sutsu ära tulema. Suuremates linnades on see väiksem probleem.

Isiklik kogemus puudub, kuid Ergo reisikindlustuse tingimused tunduvad päris mõistlikud,

Mis seal salata, Swissoteli 71. korruse baar on Singapuris tase omaette ja kõrgemate korruste vaated kindlasti samamoodi. Pole ise peatunud, kuid see hotell on seal olnud juba mõnda aega ja ei imestaks, kui toad veidi väsinud on.

Kui firma nimi ja koduleht tekitab usaldust, siis miks mitte. Aga nagu märgitud, tegemist on Leedu firmaga, mis GoAdventure ära ostis.

Mingi konkreetse firma reisikindlustust soovitada on täiesti võimatu, sest kõik algab pihta vajadustest. Ja need vajadused on peidus seal peenes kirjas.

Pagas hilines - palun, hüvitatakse põhimõtteliselt ainult hambaharja maksumus (Seesam: hüvitatakse esmatarbekaupade ostmiseks välisriigis tehtud kulud kuni 30 eurot ööpäevas). Ja kui oled reisil perega, siis palju õnne, ka 6-liikmeline pere saab vaid 30 eurot hüvitust (Punkt 1.8. Pere reisikindlustuse korral kehtib perele ühine pagasi- ja vastutuskindlustuse kindlustussumma.)

Teisisõnu, sa oled ikka puhta loll, kui teed endale Seesamis reisikindlustuse perepoliisi. Mina näiteks olen korra see loll olnud. Aitäh, Seesam! Ilgelt hea ja vajalik hambahari oli. Tegelikult oli hoopis muid olulisi asju vaja, aga lollilt tulebki ju raha ära võtta, eks?

Kui sinuga juhtub õnnetus ja vajad arstiabi, siis võid olla suremas, aga enne, kui sind opereerida tohib, pead eelnevalt informeerima Seesamit haiglaravi või operatsiooni vajadusest ning kooskõlastama kulu ja ravi ulatuse. Kui sa seda ei tee, on see paberite põhjal kindlustustingimuste rikkumine ja kindlustusfirma (antud juhul Seesam) ei pruugi sulle mitte midagi hüvitada.

Nii et kui oled juhuslikult teadvuseta ja Seesami reisikindlustusega, siis parem on korraks teadvusele tulla puhtalt selleks, et Seesamisse helistada, kalkuleerida vaatamata oma igasugustele puuduvatele teadmistele meditsiinist ja kohaliku arstiabi maksumusest sendi täpsusega vajaliku operatsiooni hind ja ühtlasi teatada, et oled parasjagu verest tühjaks jooksmas.

Hoolitse, et sul oleks kaasas kõigi sihtkohariigis räägitavate keelte meditsiinisõnaraamatud, sest sa pead veenduma, et arstil ja raviasutusel on kõik vajalikud litsentsid olemas. Sisuliselt tähendab see seda, et kui Seesam ei soovi sulle meditsiinikulusid hüvitada, on neil alati võimalus viidata, et sa ei ole esitanud raviasutuse kõiki olemasolevaid litsentse. Aga mis seal ikka, tavainimesele on see kõik käkitegu ja esimene asi, mis vigasena arsti juurde sattudes mõistlik teha tundub, on templiga bumaagat nõuda.

Ja kindlustuskaitsest arusaamiseks on vältimatu endale selgeks teha mõiste "repatrieerimine" (üldjuhul nimetatakse nii sõjapõgenike ja vangide kodumaale toomist). Nii et koos Seesami kindlustusega võta reisile kindlasti kaasa ka võõrsõnade leksikon - kulub kindlustusega suhtlemisel abiks ära. Muide, nad ise nimetavad seda kõike "kliendikeskseks lähenemiseks". Viited kindlustustingimustele on lingitud.

Ausalt, kes on see idioot, kes sõlmib Seesamiga sellistel tingimustel reisikindlustuse lepingu? Sa oled viimane kõnts, ilma igasuguste õigusteta põhjendatud kindlustushüvitiseks. Ah jah, raha ilma mingite kohustusteta võetakse sult loomulikult vastu. Ja seda mitte vähe. Kas kindlustusmaaklerid ütlevad, et Seesami reisikindlustuse tingimuse ei kindlusta sulle mitte midagi? Vastus on "ei". Kas kindlustust teostav järelvalve kergitab kõige selle peale silma? Ei. Me elame džunglis, kus kindlustusfirma ainus mure on sult raha kasseerida ilma igasuguse kohustuseta kindlustusjuhtumi puhul mingit hüvitist maksta.

Streik lõi reisiplaanid segamini? Palun väga, sinu enda mure: If ei hüvita, kui kahju põhjustas streik või töökatkestus.

If kindlustusega tulebki arvestada, et nad tõlgendavad oma kindlustustingimusi väga loominguliselt. Näiteks 2004. aastal Aasias toimunud tsunami järel lõpetasid nad kindlustuse müügi Taisse, Sri Lankasse, Maldiividele, Indoneesiasse, Malaisiasse, India rannik (täpsustamata, mida selle all mõistetakse), Bangladeshi, Myanmari ja Somaaliasse. Jajah, minu küsimuse peale täpselt nii vastati. Et siis Somaaliasse, mis asub Indoneesiast kaugemal, kui Austraalia. Suuremas osas neis riikides polnud tsunamiga mingit seost ja tsunamide ette ennustamiseks on vaja veidi rohkem aju- ja arvutimahtu, kui Ifi sekretäril, aga peaasi, et iga Ifi klient saaks võimalikult põhjalikult kotitud.
Kodune analoog on võtta Pärnust, kus If kindlustus leidis, et üleujutus pole loodusõnnetus ja sellest tingitud kahjusid ei hüvitata (kui klient oleks võtnud esimese kättejuhtuva kivi ja oma suvemaja aknad sisse visanud, oleks kõik ok olnud) . Et siis üleujutus on sinu oma viga või nii. Eks igaüks ise otsustab, kas sellise suhtumisega kindlustusfirmale raha maksta või mitte.

Ei, kindlustusfirmades töötavad enamasti täiesti mõistlikud ja vägagi abivalmid inimesed ja paar toodud näidet (kuigi neid on kaugelt rohkem) võivad tunduda veidi ekstreemsed, kuid puhtalt paberil järge ajades ja kohati ka kogemustele tuginedes asi paraku nii ongi. Enne reisikindlustuse sõlmimist lihtsalt tuleb võtta aega ja erinevate kindlustusfirmade kribu läbi lugeda ja arvestada, et kui menetlejal on halb tuju, siis kindlustusfirmade sisuturunduse soe õhk on tõesti viimane asi, mis sind aitab.

Kui keegi soovitab reisikindlustuseks firmat x ja puuduvad adekvaatsed põhjendused ehk viited kindlustustingimustele, mis täpselt teistest parem on, siis selle soovitusega pole paraku mitte midagi peale hakata, kui kindlustusjuhtumil leidub mingigi väike omapärane nüanss.

Loomulikult ma utreerisin, aga mul on jätkuvalt väga suur küsimus: kui sulle saab vajadusel igal hetkel mütsi pähe tõmmata, siis palun seletage mulle, miks peaks kasutama Eestis müüdavat reisikindlustust? Ei, ma ei ole loll ja naiivne ja mulle on korduvalt probleemideta hüvitist makstud, aga kindlustusfirmade juristid annavad endast tõepoolest parima, et kogu risk oleks ikkagi võimalikult suures ulatuses sinu kanda. Palun vaielge mulle argumenteeritult vastu!

Missugust alternatiivi sa näed? Maapiiril saab 15 päevase.

Väike tähenärimine, aga see riik on eesti keeles jätkuvalt Singapur, mitte Singapore, Cingapura, Singapūra või Singapurreko.

Skyscanner pani kokku ülevaate erinevate lennufirmade vastavatest poliitikatest.