Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

elina51

Rändur

elina51

Kasutaja elina51 liitus 9 aastat tagasi

Ma tahaksin külastada järgnevaid sihtkohti: Indoneesia Filipiinid Nepaal Dubai Brasiilia Tiibet

 • 0
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 3 / 29
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 28 (4.47%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 10

  Laste vanusepiir (12) hotelli broneerimisel

  • Reisihuviline
   Meil ka suurem laps saab poole aasta pärast 12, eks siis näis, mis saab. Oleme nii mõnigi kord võtnud kolmese toa ja üks lastest kaisus maganud ning seni pole probleemi olnud. Kui lisavoodit ei ole võtnud, siis pole midagi juurde pidanud maksma. Ega neid neljaseid tube väga palju ju polegi mõnes sihtkohas ja lapsi eraldi tuppa veel küll ei ole nõus majutama.
   Nüüd kaks nädalat tagasi aga Dubais oli küll nii, et küsiti raha juurde. Kui ütlesime, et me ei vaja lisavoodit, siis vastati, et nii ei ole võimalik. Kusjuures lisavoodi eest küsiti pea kaks korda suuremat hinda kui oli kirjas booking.com-is. Selle küll kauplesime oluliselt madalamaks, nii et bookingu hinnaga jäi lõpuks vaid 10 dirhamit öö kohta vahet. Seal hotellis oli tingimusena kirjas, et lisavoodi maksab nii palju, aga enamus hotellidel on jah, et alla 12-aastane magab olemasolevat voodit kasutades tasuta.
   Laste passe Dubais meilt ei küsitud, elasime kahes hotellis, kuna vahepeal käisime kruiisil.
   Mina märgiks ikkagi bookingut tehes lapse 11-aastaseks ja siis kohapeal vaataks, mis saab. Kui passe ei küsi, siis pole probleemi, kui küsivad, siis ehk leiate muu kokuleppe.
 • 4

  Dubai kruiis

  • Reisihuviline
   Meie käisime jõulude ajal Dubaist kruiisil. Kuna hinnad olid pühade ajal kallimad, siis käisime Costaga, sest Costaga said lapsed tasuta kaasa. Mingi raha pidime ikka maksma nende eest, äkki see oli siis sadamamaks ja loomulikult kohustuslikud jootrahad ka, aga hind tuli võrreldes Royal Caribbeaniga pea kaks korda väiksem.
   Costa marsuut oli Dubai - Muscat - Sir Bani Yas (saar) - Abu Dhabi-Dubai - Dubai. Muscat meeldis väga, kahju kohe, et Omaanis ainult ühe päeva olla sai. Tegevust on seal kindlasti. Päev kulub juba linnapeal ära, aga võimalus ka kaugemal käia, keda linn ei huvita.
   Estravel reklaamib praegu, et Costa on kaks päeva Muscatis, aga tegelikult ei ole. Hommikul laev jõuab ja kuna lahkub kell üks öösel, siis lahkumiskuupäev teine, aga tegu ikka ühe päevaga ju.
 • 42

  Reis Dubaisse

  • Reisihuviline
   Mismõttes astuvad lihtsalt läbi sealt? Ega sinna ju ilma piletita sisse ei saa? Kui saaks seda lund seal niisama katsuda ja pilti teha, siis ehk jätaks suusatamise isegi vahele :)
   Üritame Wild Wadi sattuda kohe avamise ajaks, siis ei tohiks küll ehk probleemi olla.
 • 1

  Zhangjiajie rahvuspark Hiinas, kellel kogemusi?

  • Reisihuviline
   Ise küsin, ise vastan :) Võib-olla tekivad kunagi kellelgi samad küsimused, nii et panen siis meie kogemuse kirja.
   Kõigepealt meie reisi programmist. Kuna reisisime koolilastega ja sügisvaheaeg ju ainult nädal ning kooli arvelt ei tahtnud väga palju päevi varastada, siis kestis meie reis vaid 11 päeva. Selle lühikese aja tõttu oli meie programm päris tihe. Pekingis olime kaks päeva, maandusime varahommikul ja võtsime suuna kohe Hiina müürile, mis oli väga õige tegu. Jõudsime müürile natuke peale seitset ehk vahetult peale avamist. Peale meie oli müüril vaid käputäis inimesi ja see kogemus oli võimas. Enne meie äratulekut oli juba rahvast palju kogunenud ja järjest tuli juurde. Inimesed voolasid kokku suurte gruppidena, giidid rääkisid mikrofonidesse jne. Kindlasti soovitan müürile minna kohe avamise ajaks, sest näiteks kella 10 ajaks oli juba rahvamass tohutu. Müüril käimiseks leidsin Tripadvisorist autojuhi, kes tuli meile lennujaama vastu. Pekingis sai käidud veel Keelatud linnas, Taevase Rahu väljakul ja loomaaias.
   Teise päeva õhtul istusime öörongile ja sõitsime Xi´an-i Terrakotasõdalasi vaatama. Rongipiletid olid netist etteostetud. Xi´an-i raudteejaamast sõitsime Terrakootasõdalaste juurde ühistranspordiga. Tagasi linna jõudes tutvusime natuke ka linnaga ja õhtul sõitsime lennujaamabussiga lennujaama ja lendasime Zhangjiajie Citysse.
   Zhangjiajies siis esimesel päeval käisime Tianmen-i mäe otsas ja õhtul sõitsime Wulingyuan-i. Ma ei saa aru, millest need jutud igalpool, et söögivalikuid vähe, kallis jne. Wulingyuan on täiesti linnamõõtu koht, kus söögikohti piisavalt ja igas hinnaklassis, lisaks mitmeid massaazi kohti, kus on mõnus peale päevast matkamist õhtul oma jalgu lasta mudida jne. Meie hotell oli Zhangjiajie rahvuspargi väravast vaid 5 minuti jalutuskäigu kaugusel, seega Wulingyuan-is liikusime jala ja ühistranspordiga. Esimene päev müttasime pargis, teisel päeval käisime Zhangjiajie Grand Canyoni klaassillal (see maailma pikim klaassild, mis selle aasta augustis avati ja seal käisime samuti ühistranspordiga) ja Yellow Dragon koopas ning kolmandal päeval müttasime jälle rahvuspargis. Väikse raha eest sai kotid Wulingyuan-i hotellist Zhangjiajie linna hotelli saata, seega kolmandal päeval siis väljusime hoopis Zhangjiajie küla sissepääsust, seega sai Zhangjiajie küla ka ära nähtud. Ka seal tundus söögikohti piisavalt olema. Samuti pargis sees on piisavalt kohti, kus süüa või snäkke osta ja hinnad polnud nii meeletud midagi. Pargis sees saime kaardiga väga hästi ise hakkama ja mingit giidi me küll ei vajanud. Muidugi ma pean ennast orienteerumises päris heaks ka :) Kaardil olid kohanimed hiina keeles ka olemas ja kuigi keegi inglise keelt ei rääkinud, siis sai kaardilt pargi töötajatele kohanimesid näidatud kui ise hätta jäime ja anti õige suund jälle kätte.
   Ühe päeva olime veel Zhangjiajie linnas, aga tuleb tunnistada, et seal suurt midagi teha ei ole peale Tianmen-i mäe ja see oli meil juba nähtud. Samas selline üks päev vabakava sobis meile hästi peale meeletut ringi tuuritamist. Sama päeva õhtul oli lend Shanghaisse ja kaks viimast päeva olime Shanghais.
   Eeltöö oli korralikult tehtud ja kaasas oli LP China. Seal samuti kohanimed hiina keeles olemas, seega väga mugav. Saime ilma giidita hästi hakkama, kuigi jah natuke keerulisem oli, sest nad ikka täitsa umbkeelsed seal. Põhiline oli see, et kui ma midagi küsisin, siis vastasid koguaeg no-no, esimese hooga mõtled, et küsimusele on vastu no, siis küsid teistmoodi, ikka vastavad no-no ja kui lõpuks küsid, et kas sa said aru, mida ma küsisin, siis ikka vastuseks no-no, see ajas mul vahepeal juhtme kokku. Võib-olla ma siis esitasin oma küsimused valesti :) Aga muidu reisiga väga rahul, nägime palju ja samas palju jäi ka nägemata, nii et on põhjust tagasi minna.