tsheburashka

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
46 meeldimist
8 postitust / 253 kommentaari
40 (6.4%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Selle nädala seisuga on Krabi lennujaamas parem kurss kui Krabi linnas, Koh Lantal või ATMist välja võttes.

Meie rentisime Lissabonis ja käisime sellega ka Sevillas. Küsisime enne üle, et kas Hispaaniasse võib minna ning probleeme polnud. Bron sai tehtud koos kindlustusega, aga kohapeal surusid nad veel ühe kindlustuse peale, nii, et algselt ca 300 eurot maksva pidanud rent läks ca 550 maksma. Tegelikult poleks seda teist vaja olnud, aga tervet pühapäeva seal letis vaidlemisele ka ei tahtnud kulutada...

Minul on ka telefonis need kasutajate piltide ümber olevad rõngad teksti peal. IEd kasutan telefonis. Screenshoti võin ka saata kui siin sõnumiga saata saab. Või on mingi meiliaadress?

Ise küsin - ise vastan :) SAS lehel on ka siiski vorm olemas ning järgmisel päeval peale claimi esitamist tuli kinnitus, et hüvitis makstakse mu soovitud kontole ning vähem kui nädalaga oli raha arvel.

Nordica lehelt siiski kohta ei leidnud (leidsin vaid tagasiside vormi, kus sai neid kiita-laita).

Tip, kas mõnel lennufirmal on kodulehel vastav vorm vmt ka olemas või tulebki lihtsalt vabas vormis meil saata? SAS ja Nordica on hetkel teemaks. SASi lehelt ma ise ei leidnud, Nordica lehelt pole veel otsinud.

Jah, kaks päeva kulub. Esimesel Cebusse ja järgmisel sealt edasi. Nii Siquijor kui Bantayan on mu lemmikrannad / -saared Cebul ja ümbruses.

https://www.airbnb.com/help/article/104/what-are-guest-service-fees

Külalise teenustasud ongi erinevad. Aga millest nad täpselt sõltuvad, teab vist ainult AirBNB ise :)

Mind ikka nii häirib, et kursoriga teema kohale minnes ei näe, millest seal juttu. Pidevalt klikin täiesti mõttetuid teemasid lahti.

Ja sisseloginuna tahaks näha, millises loetud teemas on uusi postitusi.

Uut postitust tehes peaks rubriigi valik olema kohustuslik, võimaldaks vähemalt mingitki filtreerimist või sorteerimist (eriti kuna see otsing on nagu pole).

Ka tahke mesi loetakse vedelikuks.

Mina poolteist aastat tagasi lendasin Balilt Lombokile. Ca 45 minutit Ubudist lennujaama, tund varem kohal, pool tundi lend ja ajakulu kokku max 3h. Pilet maksis ca 15 eurot.

Mina ei saanud ka ca paar aastat tagasi netis ja krediitkaardiga mingi kohaliku lennufirma pileteid Indoneesias ostetud. Googeldasin ja proovisin erinevaid lahendusi, mis foorumites välja oli pakutud, aga ei midagi.

Vanasti oli Ryanairi lehel kirjas, et ainult pagasile eraldi kohta/piletit ei saa. Neil on ju tihtipeale pilet odavam kui äraantav pagas näiteks ja ju siis nii mõnigi tuli mõttele, et ostab oma pagasile hoopis pileti :)

Lennujaamas kellelegi midagi öelda pole küll vaja. Kui kohad kõrvuti trehvavad, saad vähemalt kahte istet kasutada, see siis ainus boonus hetkel minu meelest.

Jällegi, miks ei saa? :) Suur osa paaripäevaturiste ju Tallinna vanalinnast ning Kadriorust kaugemale ei jõuagi. Aga see selleks.

Kui nüüd lähtuda teemaalgatusest, siis Phuketil pole ma käinud, küll aga olen käinud Koh Phi Phil ning korduvalt Koh Lantal (mainitud Krabi piirkond). Koh Lanta ja Ubud on suhteliselt samas hinnaklassis. Ubudis oli võimalik soodsamalt süüa, samas transport on kallim. Majutus oli ka Ubudis kraad odavam, aga Koh Lantal sama raha eest otse rannas.

Ma ei tea gini hinda ka Tais ja pean tunnistama, et mul on sellest ka täiesti ükskõik :)

punkel, miks see Phi Phi näide ei sobi? Ma ju kirjutasingi, et ei saa võrrelda tervet Taimaad ühe väikse saarega Indoneesias, teadmata, mis kohad ja aeg aluseks on võetud. Üks käib ainult Phuketil ja Pattayas ning on veendunud, et Tai on kallim, teine veetis nädala Kuta rannas ning Tais on ainult Bangkoki näinud ning selge, et tema jaoks võis elamine Kutal märksa kallimaks minna kui Bangkokis.

Minu näited on toodud kõik samaväärseid majutus- ja toitlustusasutusi silmas pidades. Lihtsalt erinevad piirkonnad ja erinevad aastad.

PS. Mis ma selle gini hinnaga peale peaks hakkama?

Kas Balil mitte ei keelatud õllemüümist (väike)poodides? Seega peaks seda olema võimalik ainult baarides tarbida. Islamimaa hindadega. Tais saab õlut ka poest osta. Bali hindu mäletamata (võimalik, et maksime mingis peatänava baaris klaasi eest 45 IDR) julgeks ma selle alusel väita, et nii õlu kui muu alkohol on Balil kindlasti kallim :)

See suur vaidlus, et kus kallim ja kus odavam... Oma kogemuse põhjal ütleksin, et mainida tuleks ka, kuna ja kus käidud. Mina olen Balil käinud kaks korda, mõlemad korrad ainult Ubudis. 2013 ja 2015. Mõlemal korral sama homestay. 2013 oli kahese toa hind 80.000 IDR ja 2015 maksis samas kohas samaväärne tuba (korrus kõrgemal) 300.000 IDR. Söök maksis mõlemal korral suhteliselt sama palju - sai süüa nii 1-2 euro eest kui ka 5-6 ning rohkema eest. Transport lennujaamast Ubudi suhteliselt sama hinnaga. Sõber läks 2015 Ubudist Kutasse edasi ning ütles, et hinnad Ubudiga võrreldes mitmekordsed, süüa alla 5-6 euro naljalt ei leidnud.

Tais olen ma viis korda käinud ning hinnavahe põhjast lõunasse on mitmekordne. Kallim saartel, odavam näiteks Chiang Mais ja Bangkokis.

Kui ma võrdlen Chiang Maid ja Ubudi, siis ma ütleks, et Tais on oluliselt odavam kui Balil, samas kui võrrelda näiteks Koh Phi Phid ja Ubudi, siis on samaväärne elu Balil odavam kui Tais.

Seda ma kõike ka teen/tean, küsimus ongi selles, et kas kellelgi on olnud sellist kogemust, et graafikumuudatuse tõttu soovib tagasilennu eest raha tagastamist kui esimene ots on juba lennatud?

Ma ei plaani too päev tegelikult üldse lennata ning Adria/Nordica pileti valisingi seetõttu, et seal oli muutmine hinnas. Mul ongi nüüd vaja see hilisemaks muuta (pluss siis hinnavahe algsega võrreldes), aga kuna Nordica lende enam listis pole, siis Lufthansa peale muuta pole hetkel rahaliselt mõistlik. Sellest ka mu soov pilet üldse tühistada.

PS. Kood on koguaeg Lufthansa oma olnud.

München - Tallinn ja jah, on endiselt lennuplaanis olemas.

Mulle hetkel Lufthansa midagi muud peale MUC-FRA-TLL ei pakkunud ja see ei sobi mulle.

Praam sõidab ca 2 tundi, piisab kui 30-45 minutit varem sadamas olla. Lennukiga läheb vähemalt sama aeg, sest lennujaamas tuleb üldiselt natuke varem kohal olla.

Boracay ja Cebu vahel on lennuliiklus, hindu vaata Cebu Airways ja Air Asia. Philippine Airlines on natuke kallim. Cebu ja Boholi vahel on praam, hind oli viimati 350 PHP. Boholilt edasi on Siquijor, mis minu meelest on üks mõnusamaid saari Filipiinidel.

6unauss, jah, ma leidsin ka otsimise pealt siit-sealt midagi söödavat ja vahest harva isegi maitsvat, aga minu silmis vaieldamatult kõige kehvem köök siiski. Kui Filipiinidel oli vast nii 10% söödust maitsev ja 90% kas suvaline või kehv, siis teistes riikides on vastupidi :)

Myanmaris on hotellides hommikusöök üldiselt hinnas ja enamasti tähendab see saia, banaane ja üliõliseid praemune. Vahest valatakse kohv kannust, vahest tuuakse see kolm ühes pulber. Mind üllatasid salatid väga positiivselt. Puuvilja oli palju. Ja nende sööklad, kus sai näpuga näidata, mida tahad, olid ka igati head.

"Malaisia on kõige kallim, siis vast Filipiinid ja Sri Lanka, aga Eestist odavamad on nad kõik."
Toidu ja majutuse osas on Malaisia soodsam kui Filipiinid. Lisaks on toit kordades parem ja puuviljavalik suurem :)

Kuna ma Sri Lankal käinud pole, siis vastan ainult Malaisia ja Filipiinide kohta. Filipiinidel on kõige ilusamad rannad ja selgem vesi, kus ma käinud olen ja kõige kehvem söök kogu Aasias. Filipiinidel saab nii rahulikku lõõgastumist randades kui ka rand-pidu kombosid. Viimaseid siis näiteks Boholil / Panglaol, El Nidos, Boracayl. Alkohol on odav. Kohalikud ülimalt sõbralikud.

Malaisia meeldib mulle eelkõige vaheldusrikkuse tõttu. Seal on kõike - suurlinna, rannapiirkondi, jahedamaid mägesid. Lisaks ülihea ja odav söök ja suur puuviljavalik. Samas on rannad ja vesi minu meelest liiga räpased olnud ja neisse ma nagu väga ei kipu. Cameron Highland on äge, Georgetown Penangil samuti. Alkohol on kallis :)