Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

marx.

Rändur

marx.

Kasutaja marx. liitus 10 aastat tagasi

Ma tahaksin külastada järgnevaid sihtkohti: Lõuna-Aafrika Vabariik Austraalia Jaapan

 • 22
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 8 / 74
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 80 (12.78%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 1

  San Francisco ja jõuluaeg

  • Reisihuviline
   Hei, on keegi teist detsembris-jaanuaris California kandi rahvusparkides käinud? Kas mõnda neist tasub talvel sõita? Lahti on nad enamasti aasta läbi, aga ... ainult lume pärast sinna sõita vist ei tasu.
 • 1

  San Francisco ja jõuluaeg

  • Reisihuviline
   Sel aastal mõtlesime minna jõulude ja aastavahetuse ajal San Franciscosse. Kohal saame olla 1,5 nädalat. Minejaid on 3 ehk siis 50a kandis vanemad ja 14 aastane poiss. Oleme sellised, kellele meeldib eelkõige puhkus värskes õhus: ringi liikuda, näha põnevaid paiku, end parajalt proovile panna. Kirjutasin siia, et saada soovitusi, mida võiks sealkandis talvel teha. Arvatavasti läheme mõneks päevaks kusagile mäesuusatama, võibolla Tahoe juurde. Aga rohkem pole olnud aega plaanida. Vaatasin veidi Tripis ringi, kuid siin keskendub keskustelu põhiliselt lennupiletite saamisele ja suveperioodile. Seega palun lahedaid ideid, mida võiks talvel SF kandis teha. Kas tasub kusagile rahvusparki sõita? Me pole enne seal käinud, seega oodatud on kõik toredad mõtted ja soovitused!
 • 9

  Autoreis Normandiast läbi Loire oru - soovitage marsruute!

  • Reisihuviline
   Ma olen 10 aastat tagasi elanud kuu aega Saint-Nazaire's. Suvel on sealkandis ujumiseks lahedad rannad. Pornichet'st La Bauleni ja rohkemgi. Seevastu ööbimiskohtadega on keeruline. Isegi telgikohti polnud saada. Mulle meeldisid linnadest Guerande, Le Croisic. Tegelikult olid kõik mereäärsed linnakesed armsad. Seal on ka lahe soolasoo. Vaatama tasub minna Carnaci juures olevaid monoliite.
   Kuna olin koos kolme lapsega, siis lossides me palju ei käinud. Aga tõesti, igal oli midagi omapärast. Chenonceau on ehitatud üle jõe. Paljudel lossidel on väga kenad aiad. Mõnes antakse kauneid kontserte jms.
   Mulle meeldis, et palju oli lahedaid laste lõbustuspargikesi, kus lapsed said aktiivselt tegutseda - sõita mingitel imelikult ehitatud ratastel, panna proovile oma tasakaalu ja taibukust looduses liikudes. Aga see sind vist ei huvitanud.
   Igatahes võib seal suvel jube soe olla, nii et liigu korraliku konditsioneeriga autoga.
   Kindlasti tasub käia Mont Saint Michelis ja Saint Malos. Viimasesse sattusime korraliku tuulega ja see jättis sügava mulje, millise jõuga ookean randa peksis.
   Lastele meeldis väga eelajaloo park Malansacis. Mulle meeldis tegelikult ka. www.prehistoire.com/index2.php
   Lahe oli sõita Noirmoutieri. Sõitsime mööda teed, mis tõusu ajal oli vee all. Ja mõõna ajal tormlesid kohalikud kohe mereelukate jahile (D948). N-s oli vesilõbustuspark. Mitte midagi väga erilist, aga meie seal oldud 35 kraadise soojusega oli seal mõnus ikka.
   Port Saint Père-s oli armas loomaaed Planète Sauvage.
 • 3

  Matkabussiga Norra

  • Reisihuviline
   Mida iganes sa plaanid, aga sõidutempo on pigem aeglane kui kiire. Seega soovitan samuti mitte üle planeerida. Norras on nauditav matkaradadel kõndida, mõne laheda mäe otsa ronida, lihtsalt peatusi teha ning loodust imetleda.
   Olen Norras käinud neljal suvel. Küll mitte matkabussi, aga tavalise väikebussikesega. Siis on Norra keskosa teed olnud matkabusse ja vagunelamuid suht täis. Pikkadel kitsastel tõusudel on ülesminek vahel väga vaevaline olnud.
   Põhja pool polnud ööbimiskohtadega probleeme, aga Lofootidel on võibolla vajalik see ette ära broneerida.
   Mulle on meeldinud kõik Norra kandid. Põhjas on vahemaad pikemad, aga liiklus väike ja kulgeb kiiremini.
   Esimesed kohad, mis meelde tulevad on (põhjast alates) Alta, Tromsö, Senja saar, Lofoodid, liustikud (näiteks Briksdalsbreen), Geiranger, Bergen, Rjukan, Kjerag, Preikestolen. Aga vaadata on küllaldaselt igal pool.