Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

merka

Rändur

merka

Kasutaja merka liitus 10 aastat tagasi

Ma tahaksin külastada järgnevaid sihtkohti: Boliivia Nikaraagua Norra

 • 13
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 0 / 34
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 32 (5.11%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 7

  Giftuni saar Hurghadas

  • Reisihuviline
   Sharm El Naga rahvuspark (45 km Hurghadast lõunasse) on snorgeldamiseks väga rikkaliku veealuse elustikuga paik. Minul jätkus seal kaheks ja pooleks tunniks jutti avastamist. Küllap korraldatakse sinna ka väljasõite, meie käisime taksoga. Kui kamba huvilisi kokku saad, tasub minna. Taksosõidu hinnad, nii nagu kõik muudki hinnad, on seal kõvasti langenud. Soojalt soovitan.

   Ka kesklinnas Le Pacha hotellist põhja poole (peaaegu Eiffeli hotelli alla välja) on suht kena riff, parem veel aga on Retro kohviku vastas oleva hotelli rand (White beachist pisut lõuna poole). Seal korralik liigirikkus kuni Sunrise Holidays sillani välja. Silla alustaladelegi on ilusad korallid ja vetikad kasvanud, seal olen paar aastat tagasi kilpkonna ka kohanud. Ja hiiglaslikud kalaparved! Ja pontsakad kohverkalad, ohh, kui ilus seal on! Ja samas õnnestus viimasel snorgeldamisel oma hotelli all rannas (King Tut) vaevu meetrisügavuses vees kaheksajalga kohata :)
 • 25

  Vietnam jaanuar-veebruar

  • Reisihuviline
   Oro, eks mingis vanuses hakkadki mõtlema, et nii palju maid oleks veel käia... aga ehk on tähtsam kvaliteet, mitte kvantiteet? Nagunii kõikjale ei jõua, ja kui kuhugi minna, siis reeglina saab sügavama elamuse rahulikult (ja pigem spontaanselt)kulgedes, mitte pööraselt kiirustades.
   Vietnam on tõepoolest nii suur maa, et ei tasu ponnistada. Me ei julgenud lootagi, et oma kahe nädalaga nõnda palju jõuame, aga tänu suht soodsatele siselendudele see õnnestus.
   Kui mugavusest rääkida, siis ööbuss oli meie jaoks raskeim katsumus. Aga ära ei jätaks ilmselt midagi käidust-kogetust. Ei minu jaoks kohutavalt rusuvalt mõjunud sõjamuuseumi Ho Chi Minhis, ei selle kompensatsiooniks vaadatud vesinukuteatri etendust; koobaste külastamist (kui vähegi tervist ja tarmu on, tasub see linnulennult viiemeetrine käik ise läbi roomata, nahkhiired kõrvus laperdamas :)), ega ka Nha Trangis kohaliku giidi saatel päevase-paaripäevase inividuaaltripi tegemist. Hoi An oli väga armas linnake, Phu Quoc vääriks ehk enamatki kui kolme päeva, aga pärl oli meie jaoks kindlasti Can Tho. Kaks päeva peatusime võrratus kodumajutuses Green Village (www.greenvillage.info/418469879) ja seal, kaugel linnakärast, kogesime kohalikku elu-olu kõige ehedamalt.
   Abielupaar, kes majutusküla pidas, inglise keelt ei kõnelenud, kuid ometi sai kõik vajalik räägitud (tõsi, mänedžer kõneleb). Sealtsamast broneerisime ujuvate turgude retke (ja polnud päästevestitatud turistiküllane uhke paat vaid pisike tõeliselt lihtne paadike); õhtusöögiks grillis peremees kõigile külalistele imemaitsvat kala ja õues ringi liikudes hõikas perenaine ligi, lõikas puu otsast papaia ning kooris selle meile...
   Sealsamas niisutuskraavides saime peremehega lihtsat noota vedada, saadud krabid-kalad läksid taas grillile...
   Bungalo oli nii õhukese seinaga ja džunglihääled niivõrd aimatavad, et esimesel ööl peletasin oma unenägudes metsloomi koleda sõjakisaga (aga sama olen ma teinud ka Emajõe ääres kalal käies telkides, ja õnneks äratab kaasa mu ruttu üles, kui hädakisa kostab :)).
   Sõnaga: püüdke päeva! Nautige nuudlisuppi Ho Chi Minhi kitsastel sisetänavatel (Vietnami köök on parim!), igasugu mereande samuti. Jalutage turgudel, maitske seninägematuid puuvilju ja muid hõrgutisi. Ja kui prioriteedid selgeks vaieldud ja kava paigas, siselendude piletid juba kodus ette ära bronnitud, siis võib ju Kambodža täitsa kõne alla tullagi. Lihtsalt sõltub, mida ootate.
   Meie reisidest on see siiani kindlasti eksootilisim, ja kuna põhja-Vietnam siiski nägemata jäi, siis ei välista küll, et hoolimata loetud aastatest, mis veel käia antud, me siiski sinna püüdleme :)
 • 8

  Jamaika reis

  • Reisihuviline
   Ehkki olen hulgaliselt netis leiduvat materjali läbi töötanud pluss hulgaliselt raamatuid läbi lugenud, küsin siin nõu suuremate reisikogemustega rändurite käest seoses sihtkohariigi valimisega.
   Puhkuseks planeeritud 2 nädalat (jaanuar/veebruar), minek Soomest viimase hetke lennuga. Vietnami viisad on tehtud (sest see oleks esimene valik), aga piletihinnad sinna jäävad kardetavasti seoses uue aasta tulekuga nii kõrgele, et reisieelarve seda ilmselt välja ei kannata.
   Tai oleks esimese aasia reisina kindlasti mugav ja lihtne... aga pigem eelistaks ikka turimindusest veel rikkumata ja ehedat Vietnamit.
   Kolmas valik on Mehhiko (Yucatani poolsaarel olen käinud, aga vaadata on seal küll ja veel), siis Jamaika ja Kuuba. Olen aru saanud, et viimastes riikides hinnatase suht sarnane.
   Mida reisilt veel ootame, on ilus loodus, rikkalik kultuuripärand, maitsev kohalik toit, snorgeldmine ja kalapüük.
   Olen tänulik, kui keegi hääd nõu annab!
 • 48

  Jaga oma järgmise aasta reisiplaane!

  • Reisihuviline
   2014 varakevadel oli meil sõbrannaga kahenädalane lahe seljakotitripp marsruudil Ungari-Rumeenia-Moldova. Kuna poliitiline olukord oli selleks ajaks juba pingeline, polnud me reisi lõppsihtkoha suhtes eriti kindlad, kartus oli, et peame naasma mujalt läänest kui Chichinau. Õnneks saime viimast siiski nautida- ja nostalgialaks oli niivõrd tugev, et planeerime järgmist reisi just sinna, põhirõhuga just Moldovasse. Seekord siis juba koos küljeluudega, automatkana. Aastal 2016, tõsi, alles, sest puhkuste limiit NIII planeeeritud!

   Aasta alul oli rahulik perereis Egiptusse. Oma seikleja natuuri pärast (ja kuna olen Hurghadaga juba hea tuttav) see nüüd päris NII rahulik ka polnud - minu jaoks rikkalikuim snorgeldamiskogemus iial (Sharm El Naga Rahvuspark omal käel), aga mu hoolitsevale kaasale paras muretsemine ning kahe tunni jooksul kallast mööda snorklitorule järgnemine... Rääkimata hullumeelsest taksojuhist sinnasõidul...

   Aasta lõpuks planeeritud Türgi kultuurireis asendus Tenerife-tripiga. Seal õetütar ees, ja kuna mõne aasta pärast ise sinna kolida kavatseme, siis oli tegu turvalise ja rahuliku puhkusenädalaga. Ups, peaaegu tühja paagiga rendiautoga sõitmine Anaga mägismaal, kus lõpuks bensiini müüdi ilma otsas asuvais restoranides) oli küll minu jaoks jälle lahe adrenaliinilaks, mida aga ei saa öelda mu korraliku kaasa kohta :D

   2015 jaanuar/veebruar: viimase hetke reis Soomest. Loodan väga, et Vietnam. Kui rahakott ei kannata, siis Tai või Mehhiko. Viimases olen küll käinud, Tai paras turistilõks, aga eks saatuse sõrm otsustab.
   Suvel taas nädalaks Tenerifele (uhh, sellist palavust ma ei tahaks, aga juubelile minek, kogu famiil läheb :)), novembriks taas 2 nädalat kusagil.. kus iganes soojas ja päikese käes. Sel ajal masendavalt pime ja Soomest viimase hetke reisid sõbraliku hinnaga.

   Mõnusat reisiaastat kõigile!