Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

saara

Uus kasutaja

saara

Kasutaja saara liitus 10 aastat tagasi

 • 0
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 1 / 2
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 0 (0%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 9

  Ööbmine ja elukallidus Saksamaal

  • Reisihuviline
   Saksamaal ei ole teemakse, kui Sa just veoautoga ei sõida. Autod ja väikebussid ei pea minu teada midagi maksma.

   Söömine väljas on Eestiga võrreldes muidugi kallim. Püüa vältida kiirteetanklates söömist, seal võib toit olla viletsa maitsega ja jubeda hinnaga, sõida parem maha ja otsi mõni toidukoht. Hommikuse kohvi joomiseks on parimad paigad pagariärid (Bäckerei'd). Paljudel poekettidel on mingid omatooted, mis on tegelikult sama kvaliteediga nagu nn. bränditooted, aga hind on jupp maad madalam. Umbes nagu Selveri munad, eks ole. Rewe ketil oli selleks omatoote märgiks minu meelest "Ja!", Realil "Tip". Rõivaid kavatsen mina osta oma lastele C&A-st, näiteks normaalsed püksid viieaastasele poisile peaks 7 euroga kätte saama. Jalanõud maksavad umbes sama palju kui Eestis. Kütus maksab kusagil 1,3 euro kandis liiter, aga jällegi, püüa vältida kiirteetanklatest ostmist, seal on tunduvalt kallim kui kõrvalteede ääres. Arvesta sellega, et paljudes poodides ei ole võimalik krediit- ja deebetkaardiga maksta, päris suur hulk kohti aktsepteerib ainult nende endi kohalikku maksekaarti EC-d. Ka ei pruugi kaardimakse võimalik olla alla 20-eurose arve puhul.

   Telkimise kohta ei oska kahjuks midagi öelda, kui soovid tasuta telkimisvõimalust, võid proovida kohalike talunikega jutule saada või otsida öömaja näiteks Hospitality Clubist (www.hospitalityclub.org). Saksamaal tavaliselt tasuta looduses telkida ei tohi, eriti lastega oleks see kindlasti keeruline. Kämpinguid peaks Sinu soovitud piirkonnas olema küll...tegelikult on kogu rand Lübecki ja Fehmarni saare vahel neid täis. Üldjuhul on saksa kämping ülipuhas ja ontlik.
   Näiteks siin www.vcsh.de/ peaks olema ülevaade Sinu soovitud piirkonna kämpingutest.
 • 0

  Väikelastega läbi Baltikumi ja Poola - kus peatusi teha?

  • Reisihuviline
   Kavatseme suvel koos kolme väikelapsega (5, 3 ja 1 a. vanad) sõita Saksamaale sõpradele külla. Lennu-ja laevareis ei tule erinevatel põhjustel kõne alla, nii et ainus mõeldav tee viib läbi Baltikumi ja Poola. Muidugi tuleb teha ringijooksmise-peatusi, et mehikesed lõpmatult ära ei tüdineks. Sellest küsimus: kas keegi oskab soovitada mõnd väikelastele sobiva mänguväljakuga tanklat või muidu huvitavat paika E67 tee ääres? Teest üle paari kilomeetri kõrvale sõita ei tahaks, kuna see venitaks teekonda veelgi pikemaks.
 • 9

  Suvel häälega Euroopasse.

  • Reisihuviline
   Nuga, lusikas ja teejoomistopsik peavad igal juhul kaasas olema. Väiksemat sorti teravaotsaline kööginuga peaks ka läbiotsimiste puhul probleemiavabalt sobima, olete ju tõsised matkajad, kellel ikka nuga toiduvalmistamise tarbeks vaja läheb (no näiteks võileiva tegemiseks...).

   Keset Poola põldu... sõltub väsimusastmest. Poola teed on sageli imekitsad ja kohalikel võib olla omaette nägemus headest hääletamiskohtadest, nii et pimedas hääletamine on üsna riskantne.

   Suuremate linnadega on selline risk, et lahke kohalik viib Sind keset suuremat linna, paneb auto pealt maha ja soovib head teed - aga kui Sina tahtsid hoopis linnapiirilt edasi sõita, siis võib asi keeruliseks kujuneda, seda eriti Poolas. Mina hääletaksin läbi Poola "Berliini" sildiga ja Saksamaa piirist alates vastavalt huvipakkuvale suunale võimalikult kauge koha sildiga. Saksamaal võib kiirtee numbri ka juurde lisada, kui hääletad kiirteel. Korralik Euroopa atlas kindlasti kaasa!