Gloobus112

Rändur, liitus Tripiga 9 aastat tagasi. Tahab minna:
50 meeldimist
3 postitust / 202 kommentaari
32 (5.1%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

4,3 ja 500 km eemal, mis seal kõhedaks teeb?

Kuram, Mia purustas igasuguse turvatunde nüüd:). kuidagi sellisele võimalusele ei mõelnudki.

Lisaks abiks ka näiteks väike tabalukk kohvrile. Endal selline igal reisil kaasas, millega seljakoti lukud kokku tõmmata...küll saaks selle lahti suurema jõuga murda aga vaevalt et hotellis väga tahakse konkrteeselt neid murdma hakata...

Mul on vastupidi. Esimesed lennud tundusid kuidagi mõnusad ja turbulentsid ei häirinud. Nüüd aastaid edasi on iga lend natuke vastikumaks muutunud. V-olla abiks ka tehtud "go around-d" ja mõne tunnised tiirutamised lennuvälja kohal halva ilma tõttu jne.Tõsi , kui on mitme vahemaandumisega reisid olnud, siis viimases otsas on küll juba suht tuim tunne ja suht ükskõik mis toimub:)

tripp...tõde on v-olla valus kuulata, aga miks sellist tõde siin foorumi teemas levitada, kus inimesel tugev lennuhirm? Võime ju võrdluseks tuua positiivset statistikat aga üks tilk hirmujuttu võib selle kõik ilusti ära nullida.

Cebu linnast sai bussiga mindud 5h sadamasse ja praam Bantayanile paberite järgi 1h, mis venis tormi tõttu väe pikemaks. Siquiorilt Bantayanile minek võib ajaliselt seega päris pikaks venida. Meile lisandus ka siis Bohol-Cebu ots .Tasub ka arvestada praami aegadega, kunagi väljus viimane laev 17.30, v.olla see muutunud nüüd. Igatahes tasub mõelda variandile alustada saarele minekut Boholilt ja võtta Siquior üldse esimesena.
Ps. Pole Siquioril ise käinud, keegi oskab v.olla siin midagi täpsustada.

..Lisaks on seal ka teisi, kes käivad 2x WC ja passivad seal tagumikud sinu näo juures, lisaks saad siis uinuda WC mõnusate helidega. Seal seina juures on ju üldjuhul antud WC, sealt toovad siis stjuardessid sulle mahedaid napsujooke?

Kas Airasia alustab ka lende nüüd BKK-st? Täpsuse huvides küsin.

Lisaks..Marit 78, 10 eur eest peaks kohapeal vast 360..370 bahti saama :)

Jah. See kindlasti minu ja mõne mu tuttava arvamus ega ole absoluutne tõde..aga olles Tai rist-rästi läbi käinud, siis jätaks ISIKLIKULT selle koha viimaseks.
Lisaks kui veel rannast eraldi rääkida , siis mul tõesti kahju kui mõne inimese Tai ranna kogemus sellega piirdub...
Mis puudutab päike12 kommentaari , siis 10..15 aastat tagasi oli internetis oluliselt vähem informatsiooni sihtkohtade kohta. Nûûd leiab kas või youtubes igasuguseid abistavaid videosid, foorumitest rääkimata. Inglise keele oskus on minu arvates suht oluline ainult.

Kui inglise keele oskus puhas 0 , siis oleks v.olla lihtsam tõesti paketireis võtta...teisel juhul tasuks kindlasti omal käel minna. See kas reis esimene või teine ei oma üldse tähtsust..eriti veel Tais , kus on turistile kõik suht mugavaks tehtud.
Ps. Tai on eestlasele viisavaba.
Muud vastused peaks ka siit foorumist otsides kätte saama.

..ja viimaseks...kindlasti jäta Pattaya oma sihist välja..

  1. Tai/Kambodza. Milano ümbrus. Ibiza. Lähinaabrid.
  2. Birma või Kambodza või Dominikaan ja Euroopa tiirud suvel ja sügisel.

Baiyoke asub ju suht lennujaamast tuleva mrt kõrval. Hotell ise suht väsinud aga vaated mis näiteks maast laeni akendest kätte tulevad viivad mônest määrdunud seinast pilgu eemale. Kõrval on seal igatahes tänavaturud ja jalutuse kaugusel ka suured keskused.

2014 sai see tee läbitud Langkawilt tavalise praamiga. Tol ajal veel viisavabastuse andmed ei olnud Lipele jõudnud ja korra oli variant et peab tagasi liikuma...õnneks tuli üks targem ametnik värskemate andmetega ja naksti oli 15 päevane viisa passis.

Hea küsimus. Ootaks ka soovitusi.

Koh Makil tekkis peale teist ööd tunne, et tahaks tagasi tsivilisatsiooni. Muidu kõik tore aga peale pimedat pmt ainuke lõbustus on vaikses hotelli söögikohas istuda. Muidu ilus saar aga 5st ööst lahutaks kaks. Need kaks ööd lisaks siis Changi erinevatele randadele.Muidugi ise sai seal kahekesi oldud ,kergelt suurema seltskonnaga v.olla lõbusam.

Rolleriga oli OK ring Cozumeli saarele teha aga pikemad otsad vast rendiautoga mõnusamad...kuid tõenäoliselt on need ka rolleriga teostatavad.

Lennujaamast võtke jah takso ning sadamast hiljem Panglaole kas takso või tricycle...oleneb palju rahvast on või kui kiire on

Tegin jaanuaris nende 3 saare treti ja kõige parema mulje jättis just Phangan. Phanganil sai oldud Haad Rin-s, mis Full mooni välisel ajal on väga mõnus kohake, ütleks ,et minu top10 randade hulgas nüüd. Lisaks oli Phangani kõrval üks saareke,kuhu sai läbi vee jalutatud(Koh Ma vist). Üldiselt mõnus saareke , kus rolleriga ringi vurada. Ainuke asi, et ma ei kujutaks ette olla seal 1 kuu.
Tao on ilus saar, eriti kõrvalsaar Koh Nang Yuan aga mis mulle ei meeldinud olidki just sukeldujad, kes üldjuhul olid kõik basseinid hõivanud ja üldsielt hakkabki nende balloonide kolistamine juba varakult pihta et merele minna.. aga see minu kogemus. Lisaks olid seal just suuremad peod ja räuskamised kui Phanganil nägin.
Samuist ei viitsi isegi midagi arvata...:)

Peab whangstaga nõustuma. Selle prügi jutuga tehakse küll Filipiinidele liiga. Kindlasti leiab prügi suurlinnades aga saarte rannad olid küll väga ilusad ja puhtad. Toidu osas muidugi nõustun, seda elamust ei saa, samas seda kompenseerib odav alkohol keda huvitab:)

Üldiselt kardan, et läheb natuke rapsimiseks ära selline poolitamine..."linnuksesed" saad muidugi kirja. Endal oli ka just Tai ja Kambodza Siem Reap (4 ööd) kahe nädala sees ja kokkuvõttes koos lennujaamades passimisega oli sutsu väsitav.

Kui aga plaan, siis ilma Vietnamis käimiseta soovitaks pool ajast seal kultuuri nautida aga rannapuhkuse valiks Filipiinidel Cebu kandi saartel.

to Veigo. Arvestades Tai populaarsust viimasel ajal, siis täitsa võimalik, et kõik müüdud:)...digi versiooni muidugi peaks piiramatult saama.

Eks küsida vast ikka võib ja äkki keegi isegi viitsib siin kirjutada detailselt,, mis tähendaks Tai kohta a.la 500 lk raamatut, aga kuna asjaga tundub nüüd kiire, siis Tripadvisoril on kordades rohkem kasutajaid ja sealt saab info kiiremini kätte. Lisaks on seal mõnedel teemadel kommentaatorid kes elavad kohapeal ja annavad vahetult infot kui küsida.

Kõnekaarti koos netiga võiks keegi siin küll isegi soovitada, polegi sellele mõelnud kunagi..alati hotelli wifi-ga hakkama saanud.

Vaatasin korra seda tsheburaska linki kiirelt ja tundub, et seal on vaadatud asja sukelduja vaatevinklist, sest näiteks Phi-Phi 4 päeva ja Koh Tao 5 päeva jagaks ma südametunnistuseta 2-ga. Kui muidugi sukeldumine huvitab, siis teine jutt.

Teemasse. Ega vale polegi öelda, et mine ja avasta...Tai-s loksuvad paljud asjad ise kohapeal paika. 6 nädalat on piisav, et teha tiir Siiami lahe saartel ja ka Andamani saartel. Väikestel saartel on väga mõnus roller võtta ja vaatamisväärsused läbi sõita.

Esimese Tai reisi ajal oli mul Lonely Planet taskus, nüüd on juba hea ,kui on nutitelefon ja hotelli wifis saab vajadusel tripadvisorist rohkem infot. Lihtne küsimus seal "What to do in..." ja järgmiseks "How to get..." ja juba tuleb detailsemat infot rohkem kui sa siit saaks.

A350 on väga mõnus jah. Finnair pakkus ka suht soodsa hinna eest jaanuaris HEL-BKK äriklassi upgrade ja peab ütlema, et oli igat penni väärt. Esimest korda ei tahtnud, et lend läbi saaks:).