Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Reine12

Rändur

Reine12

Kasutaja Reine12 liitus 10 aastat tagasi

 • 0
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 1 / 10
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 30 (4.79%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 25

  Vietnami kohta küsimusi

  • Reisihuviline
   Esialgu ei pea midagi kõrvale jätma - LP kajastab asju suhteliselt adekvaatselt. Mõned mõtted:
   * Halong Bay tuuri ei maksa kindlasti võtta kahe ööbimisega. Piisava ettekujutuse saaks isegi vaid ühepäevase tuuriga (iseasi, kui eesmärk on romantika, kuid selleks leiab kindlasti teisigi kohti).
   * Sapa mäed on aga kindlasti avastamist väärt kahe ööga. Meie seltskond läks ja tuli öise rongiga ning mägedes päris kohalike juures olime ühe öö. Need vaatepildid ja matk mägedes olid iga minutit väärt! Muidugi, eks kohalike juures ööbimine ole paras loterii, sest nägime ka ühte kodu, kus ma ilmselt küll ei oleks tahtnud öödki veeta, ehkki küllap oleks ellu ikka jäänud :) Samas hotellikogemusest sootuks muud.
   * Memoriaalid on nagu memoriaalid ikka. Pealegi on Vietnamis riigikorrast tulenevalt riigitruudust peaaegu igal sammul näha ja tunda.
   * Hoi An on väga armas prantsuse koloniaalstiilis linnake ja minu meelest erinev teistest linnadest - nt kui otsida romantikakohta, siis õhtutuledes on just see õige koht!
   * Rannatamine ei olnud meie eesmärk. Mui Ne osas on vist küll tegemist rohkem surfarite kui lihtsalt puhkajate paradiisiga. Ise käisime korraks Nha Trangi rannas, kuid see oli tavaline.
   * Mekongi deltat peab ilmselt nägema, kuid see on tõesti liiga linnastunud. Aga eks selle sigina-sagina poolest kohalike mõttes väikeses külakeses (mis osutus kärarikkaks linnaks) on see tegelikult rohkem Vietnamile omasemgi kui Sapa mäed. Ujuv turg on ka huvitav vaatepilt.
   * Reisimisel ei peagi kasutama siselende - kuigi vahemaad on üpris pikad, siis annab neid ilusti klapitada edasiliikumiseks öiste rongidega ja ööbussidega (viimane oli küll tüütum ja aeglasem, seepärast me kasutasimegi seda vaid korra). Loomulikult Hanoist Saigoni või vastupidi on mõistlik lennata.
   * Põhjast lõunasse liikumisel on huvitav märgata, kuidas inimesed ja arhitektuur ja ümbrus muutub.
   Mina läheksin iga kell Vietnami uuesti avastama.
 • 2

  Auto parkimine Jerusalemmas

  • Reisihuviline
   Mängin reisiplaanid pisut ümber ja loodan hakkama saada päevase-öise tänaval parkimisega.
 • 2

  Auto parkimine Jerusalemmas

  • Reisihuviline
   Palun jagage kogemusi rendiauto parkimisega Jerusalemmas? Sabati tõttu ei ole vist parkimismajja laupäeva õhtul parkimine mitmeks päevaks võimalik? Kuidas on teistel õhtutel parkimismajja auto jätmisega? Oleksin tänulik ka parkimismajade soovituste eest.
 • 7

  Pangakaardid Ameerikas

  • Reisihuviline
   Mina ka teadsin, et meie deebetkaardid ei pruugi olla aktsepteeritavad ja tahtsin ikka maksta krediitkaardiga. Juhtus aga mitmel juhul vastupidi - millegipärast just Bostonis VISA krediitkaart ei tahtnud mitmeski korralikus poes sugugi toimida, samas VISA Electron deebetkaart päästis siis mind ära.