Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Tartlane

Rändur

Tartlane

Kasutaja Tartlane liitus 9 aastat tagasi

Ma tahaksin külastada järgnevaid sihtkohti: Myanmar Himaalaja Tiibet Bhutan

 • 39
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 4 / 82
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 39 (6.23%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 9

  Bali - Vaikuse päev -Nyepi-

  • Reisihuviline
   Reaalsuses tähendab see seda, et alates südaööst 24 tundi on täielik vaikus (k.a. ei tohi omavahel rääkida), lisaks ei tohi kasutada elektroonikaseadmeid, teha tuld (k.a. suitsetada), elektri kasutamine on samuti keelatud. Kõik on vaikselt kodus ja hoiduvad igasugu lärmi tekitamisest, kuna päev varem on vaimud saarelt ära aetud ja arvatakse, et kui vältida igasugu heli ja tuld, siis vaimud ei oska tagasi tulla.

   Toidud tehakse päev varem valmis ja veedetakse 24 tundi vaikuses ja osaliselt ka pimeduses. Turism on kahjuks üks põhjus, miks tänasel päeval pole võimalik igas piirkonnas seda traditsiooni 100% järgida.
 • 43

  Airbnb

  • Reisihuviline
   Olen ise aktiivne Airbnb kasutaja (rendile andja) ja selle keskkonnaga väga tuttav.

   - kui lood konto, siis on või võimalik saada kupong, millega säästad esimese bronni puhul u. 21€-45€ (saan seda koodi jagada, kui kirjutad mulle postkasti).
   - broneeringuid tehes soovitan eelistada neid, kes on aktiivsed Airbnb hostid (vaata reviewsid, kalendrit ja kas tal on nt. superhost märk olemas).
   Aktiivne Airbnb kasutaja reeglina broneeringut ei tühista, kuna sellega kaasneb halb maine ja listingu reiting langeb, mistõttu on keerulisem uusi bookinguid saada.
   - instant booking on hea, kuna see säästab kõvasti aega, teed bronni ära ja eraldi kinnitust ootama või kirjavahetust pidama ei pea. Need hostid, kes aksepteerivad seda võimalust on enamasti ka tõsiselt võetavad ja rendivad enda tuba/korterit/maja pidevalt. Ühtlasi ei saa selle variandi puhul hind muutuda, ainus võimalus on, et host selle mingil põhjusel tühistab, kuid see viib reitingu alla ja enamasti seda ei tehta.

   Airbnb teenustasu on 6-12% rentijale ja 3% rendile andjale, hiljem Airbnb poolt mingeid tasusid ei lisandu ja kaardilt ka eraldi miskit maha ei võeta.

   NB! kui broneeringu puhul esineb probleeme, siis Airbnb meeskond on väga aktiivne ja reeglina on lahendus rentija kasuks.
 • 3

  Bali veebruaris?

  • Reisihuviline
   Ei ole midagi hullu siin, rannikul on mõnusalt kuum ja päikeseline, sisemaal natuke rohkem vihma. Viimased 2 nädalat on olnud Ubudis ka üsna kuiv. Sajab korraga palju, aga mitte rohkem kui 2-3 tundi.

   Hetkel soovitan tähelepanu pöörata Kuta, Legian, Seminyak ja Canggu randade seisukorrale ja võimalusel seda piirkonda vältida. • 45

  Raha ja Bali

  • Reisihuviline
   Tavidi kurss hea, siin oli eile 14 000.

   Rahakulu mitmest tegurist, kauaks tuled, kus ööbid (k.a. piirkond), millega liikled, mida süüa armastad jne.

   Siin elades kulub mul u 700-750€ kuus.