Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

hbert

Reisiguru / Toimetus

hbert

Kasutaja hbert liitus 10 aastat tagasi

 • 233
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 108 / 823
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 112 (17.89%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 13

  Kõik Bradti reisijuhid -50%

  • Reisihuviline
   Nad on rohkema ja täpsema infoga, vähemalt nende kahe Aafrika riigi põhjal otsustades, kus mul oli võimalus LP-d ja Bradti võrrelda. LP oli nagu ülejala lastud. Eks Veigol ole nüüd peale nende kahe veel vähemalt neli riiki Aafrikast juures, mulle tundubki et Veigo on viimastel aastatel Aafrikale spetsialiseerunud.
 • 0

  Detsembri reisiuudised

  • Reisihuviline
   Venemaa huvitav plaan siseturismi hoogustamiseks Venemaal ei näi ideedepuudust olema. Nimelt plaanitakse siseturismi hoogustamiseks anda Venemaa firmadele maksuvaba võimalus tasuda töötajate puhkusereiside eest kuni 50 %. Seda eeldusel, et reis jääb Venemaa piiridesse. Lisaks asutatakse organisatsioon, mis hakkab kokku koguma ja koordineerima tööandjate reisisoove, et siis reisikorraldajatelt hulgi soodushinnaga reise osta. Soodustused laienevad lisaks töötajatele ka nende pereliikmetele.

   Berliinis turismimaks

   Alates jaanuarist 2014 lisandub Berliini majutusasutustes arvele 5% suurune turismimaks. Maks lisatakse arvele, maksu kogumise eest vastutavad majutusasutuse omanikud. Ärireisijatele uut maksu ei rakendata, kuid segaseks jääb, kuidas äri- ja puhkusereisijaid eristama hakatakse. Saksamaa Hotellide ja Restoranide Assotsiatsioon on lubanud uue maksu vastukohtusse pöörduda.

   Garuda SkyTeamiga liitumise kuupäev teada

   Indoneesia kiirestiarenevast lennufirmast Garuda saab 5. märtsil 2014 lennundusallianssi SkyTeam 20. liige. Garuda Indonesiast saab SkyTeami teine lennufirma Kagu-Aasias (lisaks Vietnam Airlinesile).

   airBaltic lendab Abu Dhabisse – aga pilet on kallis

   Alates 17. detsembrist opereerib airBaltic Airbus A319-ga neli korda nädalas otselende Riia - AbuDhabi. Lennukis on 14 istet äriklassis ja 102 istet turistiklassis. Ühtlasi alustasid Etihad ja airBaltic koodijagamist. Nüüdsest võib Etihadi lennukoodi EY lisaks Riia-Abu Dhabi lennule kohata veel 15. airBalticu opereeritaval lennul, s.h. ka Riia-Tallinn lendudel. Lähiajal peaks airBalticu lennukood BT ilmuma Etihadi lendudel Abu Dhabist Kairosse, Jakartasse, Singapuri, Bangkokki, Ammanisse ja Muscatisse. AirBalticu lehel on võimalik osta pileteid Talllinnast Abu Dhabisse. Hinnad algavad 520 eurost, kui reisida ainult käsipagasiga, järgmises piletiklassis algavad hinnad 654 eurost.

   Kagu-Aasias on odavlennufirmade asutamine moes

   Odavlennufirmade konkurents Kagu-Aasias on maailma intensiivsemaid, kuid see ei heiduta seal uusi ja uusi ja uusi odavlennufirmasid asutamast. 39 % ulatuses Thai Airwaysile kuuluv Nok Air ja Singapore Airlinesile kuuluv Scoot teatasid ühisavalduses, et on jõudnud kokkuleppele asutada uus odavlennufirma NokScoot, peamise baasiga Bangkoki Don Mueangi lennuväljal. NokScoot hakkab lendama keskmise pikkusega ja pikkadel rahvusvahelistel liinidel. Teine Singapuri odavlennufirma, Tigerair, lõi käed China Airlines´iga, asutamaks Taivanil odavlennufirma Tigerair Taiwan. Müügikanaliks saab Tigerairi olemasolev koduleht. Kuid Tigerair Taiwan pole ainus odavlennufirma, mis Taivanil järgmine aasta lende alustab. Orienteeruvalt järgmise aasta lõpus peaks algama kohalikul kapitalil baseeruv TransAsia Airways. Detsembri algul alustas Bangkoki (Don Mueang) ja Chiang Mai vahel lendamist Indoneesia suurima odavlennufirma Tai haru Thai Lion Air. 2014. aasta veebruaris ja märtsis lisanduvad lennud Hat Yaisse and Krabisse, selle järel avatakse Udon Thani ja Ubol Ratchathani liinid. Järgmise aasta keskel plaanitakse avada liinid Singapuri ja Hongkongi. Thai Lion Air on teatanud, et hakkab turu võitmiseks kasutama väga agressivset hinnapoliitikat. Hetkel leiab Bangkok – Chiang Mai piletid hinnaga alates 1215 bahtist (27,5 eurot), kampaaniapakkumised peaks sellest umbes poole odavamad olema. Lennufirma andmetel algavad piletite hinnad 400 bahtist (pluss maksud) Bangkok - Chiang Mai liinil, 200 bahtist ehk 4,5 eurost (pluss maksud) Bangkokist Kuala Lumpuri ning Bangkokist Jakartasse alates 1500 bahtist (34 eurot).

   Lufthansa pani 42 rootslast nime vahetama

   Lufthansa korraldas oktoobris rootslastele suunatud turunduskampaania, kus pakuti võimalust võita tasuta lennupilet Berliini, aastaks kinnimakstud rõdu ja täissisustusega korter ning jalgratas. Lisaks veel saksa keele tunnid ja kaks tasuta lendu Frankfurti ja Münchenisse. Selleks, et loosimises osaleda, polnud rootslastel vaja teha muud, kui muuta oma nimi kas Klausiks või Heidiks. Lufthansa suureks üllatuseks tegi seda tervelt 42 rootslast. Nad eeldasid, et heal juhul paar inimest on valmis sellist ebatavalist sammu astuma. Kampaania video on siin:
 • 4

  Jaanuaris Itaaliasse

  • Reisihuviline
   Mõne suure algustähe võiks ikkagi kaasfoorumlaste austuseks panna!
 • 2

  soojale maale?