helenad

Rändur, liitus Tripiga 7 aastat tagasi. Tahab minna:
4 meeldimist
9 postitust / 43 kommentaari
32 (5.1%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Imporved, suur aitäh info eest. Tõesti tšekk on kahjuks naelades ning Äripank seda ei vaheta...
Eks ma püüa selgeks saada kas Soomes või Lätis õnnestuks vahetamine, kui tõesti Flight Delays vastu ei tule ning ei nõustu ülekandega.
Ja kui muud üle ei jää siis järgmisel reisil proovime sellega tegeleda, ma tahaks eeldada, et Singapuris ei tohiks tšeki rahaks vahetamine probleem olla, sest USA-sse või UK-sse me praeguse seisuga vähemalt sellel aastal minemas ei ole.

Tegemist on UK firmaga ning ma ei ole ausalt öeldes kursis kui palju seal tšekke kasutatakse, kuid kindlasti on see tavapärasem kui meil.
Eesti Panga infoga olen kursis. Ilmselt ei jää muud üle kui loota, et nad tšeki tühistavad ja mõnel mõistlikumal moel meile raha kannavad.
Kuid kui kellelgi on kogemusi, oleksin tänulik!

Minek on Aprilli keskpaik. Ma ise lugesin, et sel ajal pidi olema seal ilma poolest ilus, kuiv ja päikeseline. Mussoonide vahepealne periood, et kui KL-is on isegi vihmane, siis Tiomanil pidi olema päike aga no 100% garantiid ilmselgelt ei saa keegi anda :)

Suur aitäh :) Valik langebki ilmselt hoopis Tiomani saarele!

Olen enamvähem reisiplaani välja mõelnud ning pärast 5 päevast Krugeri Safarit veedame ilmselt 2 ööd hr.huhuu soovitatud giidiga Lowveldi ja Panorama Route avastades.
Sealt edasi aga Kaplinna. Seal lihtsalt on nõnda palju avastada, minu plaanis hetkel juba Table mountin, Stellenboch veiniistandused, Boulders Bay, Muizenbergi rand, Hea lootuse neem, Bo-Kaap, Kirstenbosch, Hermanus vaalavaatlemine, V&A waterfront. Ilmselt lisandub midagi veel.
Küll tekkis mul küsimus malaaria tablettide vajalikkuse osas. Olen neid kahel korral elus pidanud tarvitama, Malaronet, ning ikka tõeliselt raskeks tegid olemise...Kuna september on veel nö talvine periood lootsin, et ei pea selle pärast muretsema, kuid Krugerit loetakse riskipiirkonnaks, eriti kui olla Mosambiigi piiri lähistel.
Kuidas seal käinute kogemus on olnud?

Aitäh! Väga hea ja ülevaatlik reisikiri. Piletid said ostetud ning hetkel on reisikavas vaba 19-27. Septembri vahemik.
Mida enam ma Kaplinna pilte, kirjeid vaatan ja loen seda enam tundub, et seal on ikka tõeliselt imeline. Kuid kuna ma olen tohutu sooja armastaja, siis mind ikka hirmutab septembrikuu ilm Kaplinnas.
Kas on keegi kes on seal käinud just septembris ja oskab kommenteerida kui soe/külm seal sel ajal on? Hetkel ajaloolisi numbreid vaadates on maksimum temperatuurid septembris ca 18 kraadi. Seetõttu tundub, et rannas peesitamine eriti kõne alla ei tuleks.
Reisi aeg sai valitud Krugeri rahvuspargi järgi ja seetõttu jäi novembri asemel sõelale september, kuna siis on kuivema ilma tõttu safari tõenäoliselt parem.
Kuigi ma tahaksin ka India ookeani juurde jõuda, siis hetkel ei tundu ükski sealne paik nii ahvatlev nagu Kaplinn. Kuna Hoedspruitist igale poole lendamine on ikka üle mõistuse kallis minu jaoks (üks ots 230 eurot), siis jääks valikusse pigem autoga allapoole liikumine. Hoedspruitist St. Lucia kanti vaid mõneks päevaks sõitmine on muidugi tohutult ajakulukas ja ma olen juba hakanud kahtlema kas ikka tasub sinna minek ette võtta.
Õnneks Durbanist Kaplinna saab juba lennukiga väga soodsalt.
Olen nüüd päris suures kimbatuses oma plaanidega, õnneks aega planeerimiseks veel on ja soovitused on väga teretulnud :)

Suur aitäh heade soovituste eest!
Suurlinnad pole ka enamasti minu teema, kui tõesti mõned üksikud erandid välja arvata. Pigem võtaksin suuna väiksemate rannikuäärsete kohtade poole.
Nüüd hakkan sondeerima kuhu täpsemalt :)

Veigo - tõepoolest, Johannesburgist Kaplinna on väga soodsad lennupakkumised. Seni ma vaatasin vaid Hoedspruit-Kaplinn otsa ning need hinnad jäid inimese kohta üle paarisaja euro. Sellest ka kerge otsus, et seekord siselendusid ei võta.
Kaplinn tõmbab tõesti ning nüüd mõtlen edasi ehk tasub ikka Johannesburgi tagasi sõita ning sealt Kaplinna.
Aitäh heade soovituste eest!

Olles nüüd reisilt tagasi, siis ma sellistele päikeseotsijatele nagu mina ei soovitaks vihmaperioodil minna. Kindlasti on ka häid aastaid nagu paljud siingi kirjutavad, et sadas vaid öösel ning päeval siras päike. Meil nii hästi ei läinud. Olime kohapeal üle kolme nädala, sellist päeva kus ei sajaks ei olnud ühtegi, päikest nägime kokku vaid 9-l päeval ning enamusel, ehk siis kuuel päeval 1-2h hommikul. Canggus olles sadas lihtsalt 5 päeva järjest, muidugi oli päeva kestel hetki kus sadas vähem või ei sadanud üldse, kuid päikest ei näinud seal olles isegi mitte ühte minutit :P
See oli ka kõige ebameeldivam osa reisist, lõpuks viskas vihm nii üle, öösel sadas, hommikul kui ärkasid sadas, kusagile minnes kui parajasti ei sadanud, hakkas sadama :D
Samuti reisi lõpus 6 päeva oli nö päikesevaba aeg. Veidi kurb on ka see, et me mitte ühtegi korda kogu seal oldud aja jooksul ei näinud päikeseloojangut, sest kõik õhtud olid pilves või sadas. Räägitakse, et Bali päikeseloojangud pidid imelised olema!
Võib-olla siis lihtsalt halb aasta. Kuid minu jaoks on Bali kindlasti päiksega mõnusam, seepärast veidi on kahju, et vihmahooajal seal käisime, sest mulle ikka esimene emotsioon kõige eredam. Kindlasti kunagi plaan Balile tagasi minna, siis loodetavasti juba paremate ilmadega. Kuid reis oli siiski imeline ning kui ilmaga oleks ka vedanud, siis oleks tegemist olnud tõesti täiusliku reisiga :)

Meie olime Balil just nüüd kokku 25 päeva ja sellist päeva kus ei oleks sadanud ei olnud ühtegi. Ilmaga läks ikka päris pahasti minu jaoks kes ma ikka väga tahan päikest, inimesele kelle jaoks on väga oluline päike, ei soovita ma vihmahooaega kindlasti. Võib minna hästi, et ei saja aga ka nii, et sajab iga päev. Ainus mida ma reisiga teisiti teeksin olekski vihmahooaja vältimine, sest Bali on ilusate ilmadega lihtsalt nii palju mõnusam. Nägime päikest kokku vaid 9 päeva ning enamus, st 6-el nendest 1-2h hommikul. Loomulikult neile kes päikesest nii palju ei hooli, siis on ka vihmaaeg imeline, turiste kõvasti vähem! Kuid hoolimata vihmast on Bali üks minu lemmik reise, seepärast olekski olnud tegemist täiusliku reisiga kui veel ilmaga ka vedanud oleks :)
Gili Airi tõesti kõik kiidavad ja kiitsid ka meile ning seepärast olime seal 3 päeva, kuid tagantjärele oleksin sinna vaid island hoppingu teinud. Saar oli kuidagi räpane, välja surnud ja toidukohtadest saime väga head toitu Classico Italianos. See restoran oli lihtsalt imeline! Loomulikult on jälle jabur Balil klassikalist Itaalia toitu söömas käia aga oli tõesti lihtsalt nii hea :) Itaallastest omanikud kes ühtlasi ka kokad.
Gili Trawangan mida kõik laidavad meeldis meile seevastu väga. Olime Gili T-l kokku 6 päeva ja hea meelega oleksime veel mõne olnud. Suurepärased valged liivarannad, helesinine vesi ning mõnus melu, vähemalt hooaja väliselt oli just toredasti turiste liikvel. Seal oli ka meie reisi kõige ägedam ja mõnusam ööbimiskoht, Guava Garden. Kogu reisi kõige soodsam aga kindlasti kõige hubasem ja parem. Seal meeldis meile tõesti kõik! Toredad omanikud, tuba oli piisavalt suur, vannituba oli lahedalt avatud, mõnus bassein. Ubud ja Gili T olid kindlsti meie lemmikud ning reisi lõpus ka Singapur aga see ei kuulu enam siia teemasse :)

Ma just paar päeva tagasi tulin Balilt ning Kutas me küll ei ööbinud aga sealne rand oli minu arvates päris inetu. Liiv päris valge polnud, pigem selline Pärnu ranna poole. Jimbaranis võttis rand halvas mõttea sõnatuks. Tohutult prügi täis, kogu rannariba peal jooksis paks prügi rant. Canggus käisime surfamas ning lained on seal super aga liiv tume. Seranganis on juba heledama liivaga rand ja sinisem vesi. Kõige ilusamad rannad olid ikka Gili Trawanganil, helesinine läbipaistev vesi ning valge liiv. Gili Airil minu arvates päris sellist randa polnud. Aga ikka kahjuks ka Gilidel oli rannas prügi. See pidi olema praeguse vihmahooaja probleem, sest suured tuuled kannavad randa prahti...Kuid minu jaoks Trawanganil see häirivaks ei saanud. Ikka väga nautisime seda saart :)

Issand, Durbani mõtlesin loomulikult, mitte Duriani :D
Olen hetkel veel totaalses jet lagis eelmisest reisist ja Durian sõitis mõtetesse sisse :)
Kas Sul on ka kontakte jagada? Hea meelega kuulaks kohalike nõu marsruudi osas.

Etna vulkaani tipp! Kahtlemata võttis vaade hingetuks aga ka väävlitossu pilved. Maapeal oli +32 kraadi ning tipus miinuskraadid ja soe aurav maapind. Oli tõeliselt vägev :)

Päris tippu on lastega kindlasti tõesti väga keeruline minna. Mina leidsin eragiidi Lonely Planeti soovituse järgi ning maksime inimese eest ca 90 eurot. Seal sees oli ka bussi sõit poolele mäele ja cable car edasi. Ei tegelenud tol ajal ka spordiga ning lõpuks liikusin ikka samm korraga, tuhas oli keeruline edasi minna. Targematel olid käimiskepid kaasas ja neid soovitaks kindlasti. Meil oli mineku päeval väga selge ja soe ilm, üle 30 kraadi aga üleval näitas temperatuur miinust. Meie rentisime sealt joped ja matka saapad, ilma nendeta oleks kindlasti raske olnud. Kuid kogu aee pingutus oli trippi väärt! Etna kraatri serval seismine on üks minu reiside imelisemaid kogemusi! Vaade oli erakordne, kraatrist tulev väävlitoss, tulikuum pinnas, minu jaoks kõik uued ja suurepärased kogemused. Minu aus arvamus on, et bussidega sinna poole peale sõites ei saa isegi 10% sellest kogemusest mida Etna pakub.

Kuubalt ja Viñalesest on minu eredaim mälestus Cuevas de Santo Tomas. Huvitav, et see teie reisikavas pole?
Tegemist oli minu jaoks vägeva elamusega. Tubakaistanduste tuur oli samuti väga lahe, saime ise sigarit rullida ja meie giid rääkis palju põnevaid fakte. Viñales oli üldse väga mõnusa chilli vibega külake :) Kanad siblisid igal pool, põldu künti härgadega ja päris Kuubat tundsin seal tol ajal (2010.a.) kõige enam.
Trinidad oli samuti super, sinna ei jätaks kindlasti minemata!

Oleneb muidugi kes mida reisidelt otsib, kuid minul jäi Kuuba külastamiseks väheks ka neljast nädalast...See kogemus, et minna Kuubale korraks tundub justkui väga poolik, ei kujuta ette mida seal mõne päevaga näeb. Kuid mina olen ka see reisija kes ei jookse väga palju ringi, mõnele tõesti meeldibki iga paari päeva tagant uude paika sõita. Tõelist Kuubat sain nautida Trinidadis, Vinjaleses. Varaderosse ei läheks enam tagasi, minu jaoks mõttetu turistikas linn, pidime seal olema 3 päeva ja sõitsime pärast esimest ööd ära. Minuarust Kuuba kindlasti räpane ei olnud, kohe üldse ei meenu, et seal kordagi sellist tunnet oleks tekkinud. Kuuba oli suurepärane!
Puerto Rico on vist täiesti maitse küsimus aga mulle seal väga meeldis. Bioluminecent Bay on siiani üks eredamaid reiside mälestusi! Puerto Rico on tohutult mõnus oma stabiilse kliimaga, olenemata sellest kas suvi või talv, temperatuur konstantselt 24-27 kraadi :)
Key West jättis samuti väga hea mulje. Seal on kuidagi mõnus chill õhkkond!

Meil maandub lend 18:20 Jakartas ning viimane lend Balile läheb 21:40. Kuna meil on ka check-in pagas, muretseme kas ikka jõuame lennule. Sugugi ei tahaks Jakartasse ööseks jääda.
Tekkis küsimus, et kas kellelgi on selles osas AirAsiaga kogemusi, kui peaksime lennust maha jääma. Kas tuleb osta uued piletid või nad on valmis pileteid ka vahetama järgnevaks päevaks?

Phu Quoc oli tõesti mõnus, kenad rannad, super maitsev toit ööturul. Mõnusalt elav aga samas rahulik saareke. Nädal läks seal täiesti märkamatult :)

Võibolla olen ma jube pehmo aga siiski, idioodiks sõimamist ootaks kusagil Delfi kommentaariumis. Tripis on piisavalt intelligentsed inimesed, et peaks ka ilma solvanguteta hakkama saama.

Piletid said ostetud jaanuari lõpp kuni veebruari keskpaik, eks ma veidike pabistan aga loodan, et läheb õnneks ning liialt palju ei saja. Oleme üle kolme nädala kohapeal, usun, et näeme ikka päikest ka :)

Mina pigem broneeriksin auto siiski internetist, sest minuteada kohapeal on kallimad hinnad. Mina olen viimasel ajal kasutanud EconomyBookings.com lehte aga eks ma alati googeldan erinevad lehed läbi kes autorendi pakkujad kokku koondavad, siis on kindel, et leian kõige parema pakkumise. Trustpilot.com-ist vaatan tavaliselt igaks juhuks firma reviwsid. Kunagi võtsin soodsa hinna tõttu Sicily-By-Car ja mõtlesin, et pole hullu, et neil nii madal skoor, kuid teiste kogemus juhtus ka meiega - hiljem võeti krediitkaardilt mitu lisatasu maha ja tõesti alusetult...
Minule on alati Tripadvisor.com-i "Things to do" suureks abiks huvitavate tegevuste/paikade leidmisel. Sinna tasub pilk peale visata, ehk leiate midagi meelpärast ja huvitavat:
https://www.tripadvisor.com/Attractions-g187779-Activities-Amalfi_Coast_Campania.html
Kui te Roomas otsite head söögikohta siis soovitan: http://www.trattoriavecchiaroma.it/#_=_
See oli absoluutselt super koht! Keldrikorrusel asuv ehe itaalia! Me eelmisel aastal läksime sinna apartmenti omaniku soovitusel ja kuna olime kahekesi siis leiti meile ka laud aga tegelikult peaks seal laua ette broneerima. Teisel õhtul kui broneeringuga sinna läksime siis lihtsalt sisse jalutajad lauda ei saanud, nad olid nii meeletult täis. Juba melu seal on super ja toitudest rääkimata :) Cacio e Pepe oli mega ja nad teevad seal väga kuulsat pastarooga juustukera sees, kahjuks nime ei mäleta! Sel aastal mul ei õnnestunud neid telefoni teel tabada, loodan, et see oli vaid ajutine probleem ;)
Teie kava tundub igati mõnus ja Itaalia on alati super, vähemalt minu jaoks! :)

Üks mida soovitaksin autot bookides, mitte teha interneti teel, ehk läbi vahendaja full insurancet. Mul on juba korduvalt olnud nõnda, et bookin full insurance netis ning kohapeal autot rentides selgub, et kui autofirma poolset kindlustust ei võta tuleb anda tagatisrahaks väga suur summa 600, 1900, 1500 eurot on olnud minu kogemused. Kustjuures rendifirmad on olnud erinevad - Hertz, Autoklick, Sicily-by-Car jne. Hiljuti maksin 42 eurot neti teel ning kohapeal selgus, et kui me 1900 eurot tagatiseks anda ei soovi tuleb maksta 108 eurot Autoklicki poolse kindlustuse eest. Ja Itaalias ilma full insurancita pole mõistlik sõita ka :)
Minu arvates on alati autoga mugavam sõita, kui just ei ole mingil põhjusel soovi rongiga sõita. Mina olen näiteks 10a. sõitnud autmaatkäigukastiga ning Itaalias sõitsin üle pika pika aja manuaaliga, nii Amalfis kui Roomas ja kiirteedel. Ei tundnud end kuidagi ebakindlalt ja ma ei ütleks, et Roomas keeruline liiklus oleks. Minu suurimateks abimeesteks on mis tahes reisil TomTom ja google maps. Esimene peamiselt seetõttu, et google maps aegajalt ei näita mitme sõiduraja korral missugusel rajal püsida ning kas hoida paremale või vasakule, aegajalt on TomTom täpsem ning aegajalt google maps, nii, et kasutan neid paralleelselt.

Mina isiklikult jätaks Vesuuvi ära, ehk seepärast, et käisin enne Vesuuvi Etnal ja ei olnud endale selgeks teinud, et Vesuuv pole isegi mitte ligilähedane Etnale, ootasin ägedat kogemust aga tegemist oli väga turistika ja igava paigaga minu jaoks. Aga samas nüüd on käidud ja nähtud ning tagasi ei läheks. Pompei oli tore aga Roomat ei vahetaks kindlasti nende vastu. Amalfi oli tõesti ilus aga me ei teinud seal palju muud peale olustiku ja mõne ranna nautimise. Kuna teil on ringi seiklemist palju plaanis siis ma ei kujutaks ise liikumist ilma rendiautota ette, mitte, et see võimatu oleks aga olen liiga mugavaks muutunud :)
Head reisi! Itaalia on igaljuhul super ja tuleb valida mis endale kõige enam annab :)

6 päeva jaoks on tõesti väga palju mahutatud reisiplaani. Eelmisel aastal olin 10 päeva Rooma-Amalfi-Capri-Rooma ja isegi see aeg tundus nende kohtade külastamiseks veidi lühike. Roomas Vatikanis kuulasime paavsti kõnet ja seal läks tõesti kogu päev ära kuna hiljem tegime seal ka tuuri, Colosseumi avastamiseks võtsime samuti kogu päeva, Amalfil ööbimisime pisikese mägikülas Moianos kuna see oli Sorrentost vaid 17km kaugusel ja üks ägedamaid kohtasid kus ma Itaalias ööbinud olen:
https://www.flipkey.com/vico-equense-condo-rentals/p974238/

Pompei jaoks jätsime kogu päeva, käisime ära ka Vesuuvil. Capril meeldis meile väga Anacapri, alumine osa oli liialt turistikas, ei olnud meie jaoks. Napoli jätsime täiesti vahele, ei lugenud ei tripist ega tripadvisorist midagi nii positiivset, et sinna minna.
Eks see muidugi sõltub inimesest kui palju läbi vaadata, mina lihtsalt armasta tohutut ringi jooksmist, ei saa ühtegi kohta piisavalt nautida.

Olen Itaalias korduvalt kiireel sõitnud ning mul ei ole olnud kogemust suurema summa maksmisel kui 60 eurot, see oli ka siis kui läbisime ca 300 km. Tavaliselt pigem ca 12 eurot kanti summad. Alati ilusti putkasse sularahas maksta saanud. USAs tõesti kallim, kuid mitmesaja euro suuruste tasudega pole isiklikult kokku puutunud.