mariom

Olen avastanud enda jaoks imelise reisimise maailma. Olen looduse ja vaatamisväärsuste inimene. Naudin pigem couchsurfingu kaudu ööbimist kui hotellis olemist. Tavaliselt tulen reisilt tagasi palju rohkem väsinult kui sinna minnes aga see on alati seda väärt olnud :)
Rändur, liitus Tripiga 5 aastat tagasi
21 meeldimist
5 postitust / 64 kommentaari
17 (2.7%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Ma mõned nädalad tagasi just puerto ricol ja miamis sain piisavalt sooja :) Minek on nüüd mai esimene nädal ja arvan, et võtan siis seekord poole esialgsest plaanist, kuna nagu selgunud on siis nädal on ilmselgelt ikka liiga vähe. Eks ongi siis põhjust tagasi minemiseks. Ehk siis algul las vegasesse ja siis zioni, antelope, gc ja tagasi la-sse. Autorendiga tekkis ka see jama, et kui võtta las vegasest auto ja jätta la-sse siis läks hoobilt 416 gpb rendile otsa...
Kuna lennupilet on hetke emotsioonidega ostetud, ööbimised paindlikud ja lähen üksi, siis saan neid plaane veel reisil igatpidi jooksvalt sättida ja ei kaota midagi kui seekord kõike läbi ei jõua kihutada. Lihtsalt katsetamise mõttes tahaks proovida, et palju suudab nädalaga näha. Ja kindlasti annan blogis teada pärast :)

CityLOVE kui valida Grand Canyon või Death Valley siis mida soovitaksid?

samas kui nüüd vaadata siis saaks seal Grand canyoni skywalkil ära käia, see suht las vegase lähedal

teine variant on siselend kohe edasi las vegasesse ja sealt antelope canyon, grand canyon ja siis tagasi los angelesse.
Mis teeks selle reisi vähe lihtsamaks vist...
https://goo.gl/maps/S9dhguvTuiR2

Aitäh nõu andmast! Ma pigem naudin aktiivset trippimist kui restoranis või hotellis lebotamist :) Piletit ostes oli kindel eesmärk grand canyonis ära käia ja kuna Las vegas jääb niikuinii teepeale siis sealt ka läbi sõita. Sõitmise vastu mul pole midagi, auto on ka renditud selline millega sõidad alati nägu naerul :)

Natukene küsiks selle tripi kohta. Kuna ma teen pisikese 5 päevase tripi siis mis kohad peaks seal kindlasti läbi käima. Olen pigem looduse huviline ja ilusate vaadete nautija.
ise panin sellise kaardi kokku.

https://goo.gl/maps/tcmKyoyw3UU2

Käia tahaks kindlasti grand canyonis, death valleyl ja antelope canyonis. Las vegasest põikaks ka läbi korra.
Või oskab keegi midagi paremat soovitada? Kui death valley ära jätta? Oleks see väga suur kaotus? kuna kogu tripp tuleb hetkel 2300km pikk... Samas kui grand canyon ära jätta saab otse las vegasesse ja siis antelope canyon ja zion park läbi käia. Oskab keegi soovitada millist neist eelistada?

Reis toimuks 2-8 mai ja algusega helsingist norwegianiga. Kokku läheks lend+majutus+autorent umbes 530 eur, kui minna kahekesi, kolme või neljakesi saaks kulusid veel natukene optimeerida:) konkreetset plaani pole ega ei tule, sooviks grand cannioni juures ära käia ja san diegos aga plaanid tulevad vastavalt tujudele kohapeal :)

Hei! hetkel pole leidnud ja asi veel suht lahtine lendude osas ka.

Hei! Kas viimasel ajal on keegi siit rekkameheks sinnamaale läinud?

Sain kaks head kogemust nationaliga juurde:)
Puerto rico saarel ka ilusti emerald aisle olemas:) võtsime full size läbi uk ja kohale jõudes juhatati ilusti aisle garaazi ja lubati meil võtta ükskõik mis auto tahame. Garaaz oli enamjaolt jeep wranglereid ja teisi suve täis aga leidsin nende vahelt ka ühe uue challengeri:) Istusime autosse ja sõitsime väravasse. Väravas ei uskunud töötaja, et sellise summa eest saime 2 nädalaks auto. Hind oli 316£. Tegi siiski lepingust koopiad ja lubas ära sõita. Tagastamisega ka mingeid probleeme polnud:) Ainult juhi uksele saime korraliku mõlgi kuskil parklas aga kuna oli täiskasko siis seda ei vaadatud:)
Tagasilend oli läbi miami ja kohal olime 11 tundi siis võtsin ka seal päevaks auto.
Kohal selgus, et emerald aisle garaaz oli tühi ja enne meid oli järjekorras veel 3 seltskonda. Siis anti sealt järjest sissetulevaid autosid välja. Samas oli ka võimalus loobuda, kui pakutav auto ei meeldinud ja oodata järgmist. Aga meile juhtus uus nissan maxima ja ei hakanud rohkem ootama. Saime auto päevaks 21£. Kuid nad tahavad automaatselt lisada täispaagi hinda, siis soovitan mitte võtta seda, kuna see hind on ikka natukene kallim tavakütte hinnast ja tanklaid leidub ju iga nurgapeal:)

Toidud olid igalpool ikka ülirasvased. Toitude hinnad on kesmiselt 10-15 usd normaalsetes kohtades+ sinna juurde tax 11,5%. Meie jõime pinacoladasid kookoste seest ja nende hinnad olid 7-8 usd jook, margaritad samuti 8 kanti. samuti oli paljudes kohtades 2=1hinnaga kokteile. Osad teeäärsed söögikohad olid väga head ja odavad (meil ei tekkinud kordagi mingit kõhuhäda kellegil).
Käisime El Yunque vihmametsas ja omal käel, sinna on ülilihtne saada autoga, kuid soovitan minna nii vara kui võimalik, sest mingi lõuna ajal on seal kose juures nii palju rahvast, et raske on sinna ära mahtuda.Sinna sissepääs tastuta.
Poncest lääne poole sõita saare all tipus on väga ilus( soola järved, majakas, looduslik sild)
http://islandsofpuertorico.com/puente-natural-bridge-cabo-rojo/
Samuti kui võimalust siis soovitan käia
http://www.puertoricodaytrips.com/cueva-ventana/
seal vaade üliäge ja näeb korralikult nahkhiiri ja meie ajal oli ka üks pisikene boamadu end sinna sisse seadnud :)

Culebra jäi meil kahjuks vahele aga viequesil olime paar päeva.

Bio bay on ka selline asi mida peab oma silmaga nägema!

Autorendi kohapealt siis meil oli uus dodge challanger ja saime sellega igalepoole juurde ning asjad vedelesid koguaeg autos ja kedagi ei huvitanud.
Viequesi saarele mandri rendifirma autoga ei lasta ja kohapealsed rendifirmad on mitu kuud välja müüdud. Aga päris paljud kohalikud peavad suvaliselt kinni ja viskavad väikese raha eest sinna kuhu vaja ja samuti on seal taksobussid mis viskavad ka 3usd nägu igalepoole. Ujumas käisime ka saare igalpool otsas ja polnud need lained midagi nii hullud, kui ujuda oskad ja paljudes randades on nöörid piireteks, mis ei lase hoovustel kuhugi ära vedada.

Mina kasutasin 30 $ T-mobile kaarti millel oli 2gb kiiret netti ja tasuta helistamine, sai kaks nädalat ilusti hakkama.

Mul oli just detsembris centauroga väga ebameeldiv kogemus.

Auto rent ise oli odav aga neil lepingus see kirjas, mida ei osanud oodata, et auto saad küll täis paagiga aga tagasi pead andma võimalikult tühja paagiga ja tankimise tasu 25 eur on juba hinna sees ja lisaks peab täis paagi eest kohe maksma. Seda pole algul kuskilt näha, lepingut põhjalikult uurima hakates tuli jah välja aga bronnides seda summat ega seda lisatasu ei näita!

Lisaks autod suht raiped! Mina käisin vigu kolm korda paberi peal näitamas enne kui kõik kirja said! Kui olete vead üle vaadanud ja uue paberi saanud siis vaadake veelkord üle!!

Igatahes mina enam selle firma teenuseid ei kasuta ega ei soovita ka kellegile :)

Ma soovitaks küll vähemalt peatumis aadressid ära muuta,kui nad hiljem kontrollivad siis pigem jamasid piiril vältida, see uuendamine ei maksa ka midagi.

Ma tegin ka hiljuti esimese reisiblogi, vaatasin lugesin erinevaid reisiblogisid ja blogger tundus kõige parema väljanägemisega ja tegin sinna blogi. Halb on see, et telefonis väga halb kirjutada seal blogi ja apid ebamugavad ja keerulised.

ESTA on 14 USD ja viisal on 160 USD. Viisal maksad ka siis kui saad eitava vastuse 160 USD.

Aitäh! See on meie veebruari seikluseks kindlasti palju abiks :)

Seda näeb kahjuks siin harva, et keegi ise reisi kohta kirjutaks!

Me olime 7kesi ja oli ka 2 autot. Palju vabam sõita ja 7 inimese kovrid pole just kõige pisemad:)

Mina oleksin käpp :)

Olen pigem usa avastamise poolt aga võib ka mujal seiklemas käia. Meeldib organiseerida reise ja reisikava olen mitu korda koostanud:) olen aru saanud, et ideaalne seltskond on 4 inimest. Saab 1 autoga hakkama ja majutust lihtne leida. Kulud kõige optimaalsemad. Kuid ma pigem sellise seikleja hingega, et sellised hotelli ja rannareisid peale ei lähe :)

See, et lennuaega muudeti, pole üldiselt nende enda teha. Mul korra muudeti isegi british airways piletit, esialgselt pidi olema lend läbi new yorgi ja oli ümber istumiseks 5 tundi ja lõpuks läks läbi chicago ja saime lennult maha minnes kohe punased fast track lehed ja ümber istumiseks oli allatunni. Õnneks oli kõik ühel piletil. Niiet lennufirmat ei saa süüdistada kui lennujaamad aegu muudavad!

Juhul kui kellegil on olemas garmini navi, siis saate puerto rico kaardi endale laadida https://www.dropbox.com/sh/3y6nr2t734dpfda/AABvXFHO_Qo9JcD0L0gCc2J0a?dl=0

lihtsalt tekitage mälukaardile garmin kaust ja kopeerige see fail sinna kausta.

Ma olen ise ka otsinud aga ilmselt peab jah vahel põhisaarel ära käima :( aga kui keegi teab siis oootaks ise ka infot :) tripadviser foorumi järgi on ainukene võimalus lennukiga c 45$ nägu aga see info pärineb 2014 aastast. Kindlasti on seal mingi kohalikke kalureid või paadiomanikke kes lisaraha teenivad aga kui turvaline see oleks on ise asi...

Ise käisime miamist cancunis, fl-ist sai üli odava siselennu ja mehhiko hea odav koht:) aga eks see sõltub rahakotist, et kuhu minna.