Token556

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
31 meeldimist
0 postitust / 89 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Hotelle on jalaga segada, valige kohapeal. Oma silm on kuningas. Piirkonda on raske soovitada, sest inimesed on erinevad. Mõni tahab melu, teine rahu ja vaikust.

Istanbul, mul on sõber Kutas praegu ja tema jutu järgi sajab pea kogu aeg vihma:D Seda on ka fotodelt ja videotest näha, et sajab. Vahemaa Nusa Dua ja Kuta vahel ei ole ju ka nii suur, 15 kilomeetrit ainult:) Eks ütlen talle, et koliks Nusa Duasse üle, saab päikest ka vahelduseks.
Söögid restoranides on jah enam-vähem sama hinnaga, mis Eestis. Ja minule ka muide Kuta ja Seminyaki piirkonnad meeldivad. Paljud ei salli seda kanti sellepärast, sest seal- heldene aeg- liigub ka teisi inimesi ning see pidi puhkamist segama. Jesper Parve kirjutas raamatus "Minu Bali", et Kuta rannas on imelik energia ning ta kartis, et ta varastatakse paljaks seal. Seminyak jälle tekitanud temas alaväärsuskompleksi, sest tal ei olnud nii palju raha, et kõikides brändikauplustes shopata. Ma ei tea, ei oska midagi kosta selle peale.

Tere.
Kas keegi, kes hiljuti käinud, saaks palun kommenteerida viisateemat? Olen erinevatel lehtedel näinud erinevat infot, aga saan aru, et kuni 30p viisa on võimalik teha Antananarivo lennujaamas. Milliseid dokumente selle vormistamiseks vaja läheb?

Artiklis on öeldud, et oled kohustatud sellisel juhul elektroonika väravas ära andma. Kas nad kõiki kotte üksipulgi läbi otsivad- vaevalt, see võtaks aega. Istanbuli lennujaama väravates ei ole ka seadmeid pagasi läbivalgustamiseks. Ma ei ole Istanbulist Londonisse lennanud ja pole kursis Londoni turvakontrolliga, aga kui seal pärale jõudes tehakse normaalne kontroll, siis jääd ikka oma asjadega vahele.

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kuidas see tšekk saadeti- faksiga või postituviga?
Kas see firma toodi ajamasinaga kusagilt minevikust?

Eesti Panga koduleheküljel seisab muidu: "Meile teadaolevalt pakuvad tšeki lunastamist veel vaid Nordea ja Äripank (seisuga 16.09.2016. Täpsemate tingimuste ja võimalike piirangute osas palume ühendust võtta otse teenusepakkujaga.

Kui kohalikes pankades ei ole siiski võimalik tšekki lunastada, soovitame kontakteeruda tšeki väljaandjaga ning paluda see asendada ülekandega. Kui aga ka see ei ole võimalik, tasub uurida lähiriikide pankadest, kas ja millistel tingimustel nemad tšekke lunastavad."

Kui Nordeas ja Äripangas ka ei saa, ning lähiriikides samuti mitte, siis jääb üle loota kaugemate riikide peale ja vahetada tšekk rahaks järgmisel reisil.

Sai käidud ja nähtud. Kõigepealt tahaksin tänada Trip.ee meeskonda, kes kuu aega tagasi suurepärase lennupakkumise postitasid. Ise ma ei oleks selle peale sattunud. Lennud olid Tallinn-Helsingi-Singapur ja vastupidises järjekorras tagasi, kohapeal olin 6 päeva.
Ööbimiseks valisin Swissotel The Stamfordi ja üheks ööks ka Marina Bay Sandsi. Swissoteli plussideks olid asukoht ja head vaated kõrgemalt korruselt. Samas tuba oli sisustatud vanakooli stiilis ja pigem odavalt, toas oli koguni veidi tunda kopitushaisu. Internetist võib leida väiteid, et rõdude uksed on poltidega suletud ja wifi eest peab eraldi maksma. Ehk varem oli nii, mina igatahes sain toa rõdu kasutada ja internet oli tasuta ning kaunis kiire.
Marina Bay Sands on tõsiselt hea hotell, aga kallis. Hinnad algavad nii umbes 300 EUR/öö. Tuba oli ülinormaalne ja ilus, mingeid kulumisjälgi veel näha ei olnud:) Bassein katusel suurepärane, sain korraliku elamuse ikka. Kuidas basseinialale tasuta sisse hiilida, seda ma ei tea. Tuleb läbida ainult hotelli uksekaardiga avanevad väravad ning turvatöötajad jälgivad, et iga siseneja personaalset kaarti kasutaks.
Ringi liikusin saarel metrooga, see on tõsiselt mugav ja kiirete ümberistumistega on võimalik max tunni ajaga igale poole jõuda, kuhu vaid soovid. Ühekordsete piletitega ei hakkanud jändama, võtsin 3-päevase tourist pass ühistranspordikaardi, millega saab 15 euro eest piiramatult sõita. Neljandal päeval uuendasin seda veel kolmeks päevaks, seega kokkuvõttes tuli üpris odav. Ma ikka kasutasin ka seda varianti korralikult, sõitsin niisama lusti ja kõik liinid läbi. Õhtuti ainult on mõned liinid ülerahvastatud.
Soovitan samuti Sentosa saart külastada, see on väga-väga mõnus koht oma vaatamisväärsuste ja atraktsioonidega.
Kokkuvõttes jäin väga rahule, ilus linn ja toredad inimesed. Keegi ei käi sulle närvidele rahalunimise või petuskeemidega, lastakse rahulikult olla.

Kas saab keegi kiire vastuse anda palun- kas Stokholmist otselennuga Dominikaani Vabariiki minekuks peab olema ESTA tehtud? Mul on internet hirmus nigel, ei saa ise normaalselt googeldada isegi ja lennufirma kodulehel oli rootsi keeles mingi tekst USA kohta.

Lennujaama check-in ei ole tasuline. Lihtsalt sul on valikuvabadus, kas teed seda internetis ja prindid pardakaardi kodus välja (või ei prindigi, vaid valid lihtsalt istekoha ära aegsasti) või lähed paar tundi ennem lendu lennujaama kohale ja teed seal pagasilauas check-in`i, annad pagasi ära ja saad oma pardakaardi. Kui sa ei reisi ainult käsipagasiga, siis pead nagunii sinna pagasilauda minema.

Viisa koha pealt vaata infot sellelt lehelt nt:

http://www.viisa.ee/ee/teenused/viisa-taotlemine/viisa-hiinasse

Sa ei vaja Hiina transiitviisat, kui lähed järgmisele lennule vähem kui 72h jooksul ja lahkud riigist. Pead vaid piiril näitama piletit sihtkohta (piletina sobib nii pardakaart kui pileti broneeringu kinnitus).

Filipiinidele on reisimine viisavaba, sellega ei ole muret. Nagu improved mainis, siis online-check in`i saab teha kuni 36h ennem lendu. Aga kuna Hiinaga tõepoolest on viisateema, siis tõenäoliselt ei saa sa seda internetis teha ja pead ikkagi lennujaama minema sinna pagasilauda, näitama enda piletit Manilasse ja selgitama, et sa ei vaja Hiina viisat. See ongi sellepärast nii seatud, et ilma viisata inimesed lennukile ei pääseks ja sihtkohas segadust ei põhjustaks.

Sri Lanka on kõvasti puhtam, kui India. Tänavatel ja teede ääres on prahti vähem. Indias ma nägin selliseid asju näiteks, et keset linna oli väljaku peal lihtsalt prügimägi ja metssead tuhnisid seal sees, ning kortermajade taga olid akendest väljaloobitud plastiknõudest tekkinud prügivallid. Sri Lankal ikka keegi vist koristab ka ja prügikastid on avalikes kohtades olemas ning kasutuses. Viimasest reisist mäletan sellist seika, et tahtsin klaaspudelit prügikasti visata, kuid tuktukijuht palus mul seda mitte teha ning viia pudel hoopis ühte tänavamüügiputkasse, kus taarat vastu võeti.

Indoneesias Balil koristatakse peamistes turismipiirkondades korralikult, isegi kõnniteid pestakse regulaarselt. Aga kohalike linnaosades ja maapiirkondades on prügi märgata. Minu jaoks oli seda vähe, head üldmuljet ei rikkunud.

"Ta täpselt ei teadnud aga samas pidas vägistamist täiesti normaalseks, kuna kuidagi on ju vaja esimene kogemus saada enne abiellumist. Ma olin täiesti jahmunud ja mõtlesin taas, et kas ta teeb seda meelega minu šokeerimiseks või on tal tõsi taga. Ta rääkis seda täiesti süüdimatu näoga."

Siddhartha, see ei olnud nali. Ma olen tööalaselt kokku puutunud haritud hindudega ja kunagi ka nt Afganistani puštudega ning muuseas vestelnud ka nendel teemadel. Naine on konkreetselt objekt nende jaoks ja ahistamine või vägistamine täiesti normaalne tegevus. Punkt. Kui ei taha, ärge uskuge.

Indias ma olen reisinud väiksemates linnades, kus ma õigupoolest tervete päevade kaupa teisi valgeid inimesi ei kohanud. Seda suurem tähelepanu langes minule ja petta sain ka siis kõigi eest:) Tagantjärele ajab naerma, aga siis ma olin küll üsna vihane. Geniaalsed petised ikka, mitte mingid labased Egiptuse taksojuhid, kes lihtsalt rohkem raha küsivad.

Mina maandusin samuti peale südaööd. Öömaja probleemi lahendasin selliselt, et broneerisin juba varem internetis hotelli esimeseks kaheks päevaks. Oli vähemalt kohe siht silmade ees. Raha vahetasin Eestis Tavidis kaasa paarisaja euro eest, aga tegelikult seal tunnistavad pangaautomaadid Visa ja Mastercarde ning oktoobris näiteks oli 1 miljoni väljavõtmise hind Swedbanki kaardiga ca 68 eurot (1 EUR=14 700 kohalikku). Lennujaamas saab kindlasti öösel ka raha vahetada.
Taksod on lennujaamas 24/7 saadaval. Hind on neil küll veidi krõbedam, kui tänavalt võetud taksodel. Nad ei sõida taksomeetri järgi, vaid määratud hinnaga a la Kuta- 150 000 ja Seminyak- 250 000. Lennujaama taksode hind on küll ööpäevaringselt sama. Kui ei sobi, võid ju proovida lennujaamast eemale jalutada ja odavamat taksot otsida, aga kui mina peale 24h lendu öösel sinna jõudsin, siis paari euro säästmise peale ma ei mõtelnud. Tavataksode hinnavahe öösel ja päeval ei olnud eriti märkimisväärne minu arvates.
Hotelle ja villasid on seal saarel jalaga segada ja võid ka lasta taksojuhil end kuskile suvalisse majutusse sõidutada. Aga netis broneerida on ka lihtne.

Kui natuke ootad ja otsid, saad 24h lennuajaga piletid alla 600 euroga- nagu ka improvedi postituses olevalt lingilt näha. Ja ei ole üldse vaja pool aastat ette osta.

Durian:D:D

Durbanis ma olen jalutanud õhtul kohalike poolt ohtlikuks nimetatud linnaosas, istunud ka baarides ja ei juhtunud midagi. Kuritegevuse tase on seal statistika järgi kõrge küll, aga kui sa ise purjus peaga öisel ajal kuskil agulites ei tuterda ning hoiad oma asjadel silma peal, siis ei sünni tõenäoliselt sinuga midagi halba. Enamus kohalikke tundusid mulle väga sõbralikud ja abivalmid.
Kaplinnas (nii on korrektne, Cape Town-Kaplinn) ma käinud ei ole, aga sealseid kuulsaid mägesid kiidetakse väga. Rannikulinn Richards Bay jättis mulle hea mulje, kuidagi eriti mõnus tundus:)

https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief

Mina loen sealt välja, et maksuvabalt võid Singapuri kaasa võtta kas 1 liitri kanget alkoholi ja 1 liitri veini, või siis 2 liitrit veini. Õlut eestlane sinna tarima ei hakka ilmselt:)

Ma proovin märtsis ära nii Marina Bay Sandsi kui Swissoteli. Siis ei jää kripeldama, et midagi jäi tegemata ja äkki oleks teises hotellis parem olnud.

Imre- ei soovita Langkawit. Muidu see on lahe saar, aga seal käib ka teisi turiste päris palju. Kui sa tõesti teisi valgeid inimesi ei salli, siis vaata hoopis teise kanti- näiteks Komooridele. Mayotte saare metsakülad nutavad turistide järele.

Kas keegi foorumlastest Singapuri Swissotel The Stamfordis on peatunud? Tundub, et on üks parema hinna/kvaliteedi suhtega ning miljonivaatega hotelle. Samas booking.com tagasisides mõned kirjutavad, et toad on kulunud ilmega ja dušid katkised.

Selge, aitäh. See info oli ka sisestatud aastal 2009 ja olen ka ise täheldanud, et sageli ei kontrollita päris kõike, mis kusagil kirjas.

Mauritius meenutab Indiat sellepärast, et seal elab palju Indiast pärit inimesi ja jõukamad hindud käivad seal mesinädalaid pidamas ning muidu reisimas. Seišellidel näeb ka hindusid suhteliselt palju. Aga mitte Sansibaris, sest nad tapsid revolutsiooni ajal enda omad ära.

Kas kohale jõudes lennujaamas peab olema ette näidata hotelli broneeringu kinnitus kogu Singapuris viibimise aja kohta? Mulle meeldib hotelle vahetada iga paari päeva tagant ja kohapeal majutust valida, mitte internetis piltide järgi.
Ja kuidas seal tõendada rahaliste vahendite olemasolu?

Netis nimelt selline info:

Eesti passile viisavaba kuni 90 päeva korraga.
Vajalikud dokumendid:

  • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale Singapuri saabumist
  • edasi- tagasi piletite broneering
  • juhul, kui soovitakse reisida Singapurist edasi mõnda teisse
    riiki, siis ka need piletid ja vajadusel sihtriigi viisa
  • hotelli broneeringu kinnitus
  • piisavate rahaliste vahendite olemasolu
  • soovitav on tervise- ja reisikindlustus
  • soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel

Jah, leidsin lõpuks ise ka netist selle info peale pikemat otsimist. Googeldades näitab ainult rõõmsaid artikleid 2016 oktoober-november kuupäevadega, mis kuulutavad, et raudselt tõstetakse vanusepiiri 01.01.2017.
Tegelikult ei ole seda siiski tehtud, otsustatakse veel. Kuulujutud käivad, et ehk juunis tehakse ära. Aga võib-olla ei tehta üldse.

Ma olen käinud sealkandis Seišellidel, Sansibaris, Madagaskaril, Mayottel (Komoorid), Mauritiusel, Reunionis ja Maldiividel.
Zolotoi rääkis peamise ära juba, eks need asjad nii on küll. Ainult Sansibaris on ikkagi tänavakaubitsejad üsna pealetükkivad ning kuritegevust palju. Taksod on tõesti kallid ja muud turistidele suunatud teenused (nt massaaž) samuti.
Seišellid on ka kallid muidugi, aga seal sa saad vähemalt aru, et oled paradiisis. Sansibaril sellist tunnet ei tekkinud, minul vähemalt. Aga eks see on maitse asi ka. Lennukipiletid Seišellidele ei ole minu meelest midagi nii kallid, alles vaatasin neid jälle.
Rahaga ma olen teinud tegelikult nii, et mul on lihtsalt pangakaart kaasas ja võib-olla jooksvateks kuludeks sada dollarit. Võtan kohalikku raha automaadist ja ei hakka mõtlema, kas see tuleb nüüd soodsam, kui valuutavahetus. Ma lihtsalt olen mugav.
Maldiivid ja Seišellid ei ole üldse sarnased minu meelest. Seišellidel on loodus hoopis teistsugune (imeilusad mäed) ja linnapilt samuti. Pigem on sarnased Reunion ja Seišellid. Reunioni soovitan ka kindlasti, väga lahe saar minu meelest. Sinna võib tõesti eurosid kaasa võtta, sest see on Prantsusmaa ülemere-departemanguna Euroopa Liidus.

Tegemist on väga erinevate saartega. Zanzibar on rohkem Aafrika ja suhteliselt räpane, Seychellid on paradiis luksusliku puhkuse jaoks. Kvaliteedivahe on üüratu ikka, hinnavahe ka vastav. Mina ise läheksin sealkandis kas Seychellidele või Reunioni, sest hindan mugavust, mitte mustust ja haisu.

Eeee...Balile äkki sellepärast minnaksegi, et seal on hea?

Ma olen käinud kümne palmisaare peal (ja ma ei mõtle siin kümmet Tai saart) ning Bali jättis kõige parema mulje nendest. Mis puudutab rahvarohkust, siis tegelikult võib seal isegi Kuta peatänaval minna keset päeva heasse restorani ja olla ainus klient. Teatud tänavatel liigub turiste veidi rohkem ja vaatamisväärsuste juures on tavaliselt rahvast, aga see on normaalne igal pool.
Tai ja Sri Lanka linnade tänavatel on inimeste kontsentratsioon suurem kui Balil. Ja mis puudutab mugavusi, siis Balil ei ole vähemalt heade söögikohtade ja poodide leidmine probleem. Sri Lanka linnades võib head restoranid ühe käe sõrmedel üles lugeda ning samuti poed, kuhu saaks reaalselt sisse astuda, ilma et hingemattev hais kohe uksel eurooplast jalust maha ei niidaks.