Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Token556

Uus kasutaja

Token556

Kasutaja Token556 liitus 2 aastat tagasi

 • 2
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 0 / 51
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 0 (0%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 15

  Bali

  • Reisihuviline
   Esmalt veidi õigekirjast.
   Mitte Balis, vaid Balil. Nagu Saaremaal, Hiiumaal, Madagaskaril jne. Tegemist on saarega.
   Turistid enamasti rendivad Balil rolleri, see on iseenesest väga soodne variant liiklemiseks. Hind enamasti alla kümne euro päev. Kuid tegelikult läheb Balil mootorsõiduki juhtimiseks tarvis rahvusvahelist juhiluba ja ilma selleta sõita ei ole lihtsalt eetiline.
   Lühemate vahemaade puhul saab sõita mõne kohaliku rolleril taga istudes tühise kokkuleppehinna eest või võtta takso. Taksodel on enamasti töökorras taksomeetrid ja kilomeetrihind jääb keskeltläbi umbes 50 eurosendi kanti. On muidugi võimalik ka hind kokku leppida ja kui ees on ummikud, siis võib see soodsam isegi tulla kui taksomeetriga sõites. Enamasti siiski ei ole ja taksojuhid küsivad meelega kõrgemat hinda.
   Autot koos juhiga saab rentida igalt poolt hotellidest, otse tänavalt või interneti kaudu firmadega kontakteerudes. Päev maksab umbes 35-45 eurot. Teenus on kvaliteetne, mina jäin alati rahule. Juht sõidab kuhu vaid soovid ning jagab ka ise asjalikku infot.
   Bussid- neid ma ei proovinud. Aga kõnekas on fakt, et vähenõudlik hipi Jesper Parve (hiljuti ilmunud raamatu "Minu Bali" autor) ei jäänud bussisõiduga Ubudist Seminyakki rahule. Järelikult ei maksa erilist kvaliteeti oodata ilmselt.
   Balil on ka turistidele mõeldud mikrobussiteenus, lähemalt saab vaadata siit lehelt:
   kura2bus.com/

   Nägin neid busse sõitmas, ise ei proovinud. Rendiauto tundus juba piisavalt soodne.
 • 3

  Reis Balile

  • Reisihuviline
   Aga mine lihtsalt Seminyakki, Kutasse või Nusa Duasse. Rand on olemas ja tsivilisatsioon samuti. Tean jah, et nendes kohtades pidavat olema "liiga palju inimesi", aga mind isiklikult ei häirinud. Lahe oli.
 • 42

  Reis Dubaisse

  • Reisihuviline
   Hotellides päris meie dipikastet ei saa, aga midagi analoogset ikka vast. Või kui sa mõtlesid jootraha ehk "tippi", siis seda üldjuhul on viisakas anda sealkandis küll.
   Telefonikaarti interneti jaoks saab osta, aga ära imesta, kui sinu passist koopia tehakse mobiilipoes. Nad registreerivad kõik müüdud telefonikaardid, et hiljem vajadusel numbri omaniku tuvastamisega probleeme poleks.
 • 5

  Ümberistumiseks aeg Jakarta lennujaamas

  • Reisihuviline
   Mina nägin seal, et passikontroll läks sujuvalt ja kiiresti, a la 20 sekundit inimese peale. Aga kui juba mustade stsenaariumite oletamiseks läheb, siis tasub kalendrist kontrollida, ega parajasti mingi moslemite usupüha käsil pole. Siis on pekkis, siis ei piisa viiest tunnist ka.