Token556

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
27 meeldimist
0 postitust / 77 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Kui natuke ootad ja otsid, saad 24h lennuajaga piletid alla 600 euroga- nagu ka improvedi postituses olevalt lingilt näha. Ja ei ole üldse vaja pool aastat ette osta.

Durian:D:D

Durbanis ma olen jalutanud õhtul kohalike poolt ohtlikuks nimetatud linnaosas, istunud ka baarides ja ei juhtunud midagi. Kuritegevuse tase on seal statistika järgi kõrge küll, aga kui sa ise purjus peaga öisel ajal kuskil agulites ei tuterda ning hoiad oma asjadel silma peal, siis ei sünni tõenäoliselt sinuga midagi halba. Enamus kohalikke tundusid mulle väga sõbralikud ja abivalmid.
Kaplinnas (nii on korrektne, Cape Town-Kaplinn) ma käinud ei ole, aga sealseid kuulsaid mägesid kiidetakse väga. Rannikulinn Richards Bay jättis mulle hea mulje, kuidagi eriti mõnus tundus:)

https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief

Mina loen sealt välja, et maksuvabalt võid Singapuri kaasa võtta kas 1 liitri kanget alkoholi ja 1 liitri veini, või siis 2 liitrit veini. Õlut eestlane sinna tarima ei hakka ilmselt:)

Ma proovin märtsis ära nii Marina Bay Sandsi kui Swissoteli. Siis ei jää kripeldama, et midagi jäi tegemata ja äkki oleks teises hotellis parem olnud.

Imre- ei soovita Langkawit. Muidu see on lahe saar, aga seal käib ka teisi turiste päris palju. Kui sa tõesti teisi valgeid inimesi ei salli, siis vaata hoopis teise kanti- näiteks Komooridele. Mayotte saare metsakülad nutavad turistide järele.

Kas keegi foorumlastest Singapuri Swissotel The Stamfordis on peatunud? Tundub, et on üks parema hinna/kvaliteedi suhtega ning miljonivaatega hotelle. Samas booking.com tagasisides mõned kirjutavad, et toad on kulunud ilmega ja dušid katkised.

Selge, aitäh. See info oli ka sisestatud aastal 2009 ja olen ka ise täheldanud, et sageli ei kontrollita päris kõike, mis kusagil kirjas.

Mauritius meenutab Indiat sellepärast, et seal elab palju Indiast pärit inimesi ja jõukamad hindud käivad seal mesinädalaid pidamas ning muidu reisimas. Seišellidel näeb ka hindusid suhteliselt palju. Aga mitte Sansibaris, sest nad tapsid revolutsiooni ajal enda omad ära.

Kas kohale jõudes lennujaamas peab olema ette näidata hotelli broneeringu kinnitus kogu Singapuris viibimise aja kohta? Mulle meeldib hotelle vahetada iga paari päeva tagant ja kohapeal majutust valida, mitte internetis piltide järgi.
Ja kuidas seal tõendada rahaliste vahendite olemasolu?

Netis nimelt selline info:

Eesti passile viisavaba kuni 90 päeva korraga.
Vajalikud dokumendid:

  • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale Singapuri saabumist
  • edasi- tagasi piletite broneering
  • juhul, kui soovitakse reisida Singapurist edasi mõnda teisse
    riiki, siis ka need piletid ja vajadusel sihtriigi viisa
  • hotelli broneeringu kinnitus
  • piisavate rahaliste vahendite olemasolu
  • soovitav on tervise- ja reisikindlustus
  • soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel

Jah, leidsin lõpuks ise ka netist selle info peale pikemat otsimist. Googeldades näitab ainult rõõmsaid artikleid 2016 oktoober-november kuupäevadega, mis kuulutavad, et raudselt tõstetakse vanusepiiri 01.01.2017.
Tegelikult ei ole seda siiski tehtud, otsustatakse veel. Kuulujutud käivad, et ehk juunis tehakse ära. Aga võib-olla ei tehta üldse.

Ma olen käinud sealkandis Seišellidel, Sansibaris, Madagaskaril, Mayottel (Komoorid), Mauritiusel, Reunionis ja Maldiividel.
Zolotoi rääkis peamise ära juba, eks need asjad nii on küll. Ainult Sansibaris on ikkagi tänavakaubitsejad üsna pealetükkivad ning kuritegevust palju. Taksod on tõesti kallid ja muud turistidele suunatud teenused (nt massaaž) samuti.
Seišellid on ka kallid muidugi, aga seal sa saad vähemalt aru, et oled paradiisis. Sansibaril sellist tunnet ei tekkinud, minul vähemalt. Aga eks see on maitse asi ka. Lennukipiletid Seišellidele ei ole minu meelest midagi nii kallid, alles vaatasin neid jälle.
Rahaga ma olen teinud tegelikult nii, et mul on lihtsalt pangakaart kaasas ja võib-olla jooksvateks kuludeks sada dollarit. Võtan kohalikku raha automaadist ja ei hakka mõtlema, kas see tuleb nüüd soodsam, kui valuutavahetus. Ma lihtsalt olen mugav.
Maldiivid ja Seišellid ei ole üldse sarnased minu meelest. Seišellidel on loodus hoopis teistsugune (imeilusad mäed) ja linnapilt samuti. Pigem on sarnased Reunion ja Seišellid. Reunioni soovitan ka kindlasti, väga lahe saar minu meelest. Sinna võib tõesti eurosid kaasa võtta, sest see on Prantsusmaa ülemere-departemanguna Euroopa Liidus.

Tegemist on väga erinevate saartega. Zanzibar on rohkem Aafrika ja suhteliselt räpane, Seychellid on paradiis luksusliku puhkuse jaoks. Kvaliteedivahe on üüratu ikka, hinnavahe ka vastav. Mina ise läheksin sealkandis kas Seychellidele või Reunioni, sest hindan mugavust, mitte mustust ja haisu.

Eeee...Balile äkki sellepärast minnaksegi, et seal on hea?

Ma olen käinud kümne palmisaare peal (ja ma ei mõtle siin kümmet Tai saart) ning Bali jättis kõige parema mulje nendest. Mis puudutab rahvarohkust, siis tegelikult võib seal isegi Kuta peatänaval minna keset päeva heasse restorani ja olla ainus klient. Teatud tänavatel liigub turiste veidi rohkem ja vaatamisväärsuste juures on tavaliselt rahvast, aga see on normaalne igal pool.
Tai ja Sri Lanka linnade tänavatel on inimeste kontsentratsioon suurem kui Balil. Ja mis puudutab mugavusi, siis Balil ei ole vähemalt heade söögikohtade ja poodide leidmine probleem. Sri Lanka linnades võib head restoranid ühe käe sõrmedel üles lugeda ning samuti poed, kuhu saaks reaalselt sisse astuda, ilma et hingemattev hais kohe uksel eurooplast jalust maha ei niidaks.

Triin, ega te tegelikult millestki ilma ei jäänud, kui Potato Headi ei külastanud. Me tahtsime sinna kord lõunat sööma minna ja jõudsime isegi läbi turvakontrolli (nagu lennujaamas) järjekorda seisma, aga siis nägime, mis sees toimub, ning keerasime jalamaid otsa ringi. Joogi- ja söögilettide ümbrus oli tohutult ülerahvastatud paljaste ülakehadega õlut libistavate meeste poolt. Tundus, et peab arvestama pika ooteajaga ning pole kuhugi istuda seal. Seminyakis on väga häid söögikohti , kus ei pea järjekorras seisma ning saad privaatselt istuda.

Ööklubidest on sealkandis paremad Mirror Club Seminyakis:

http://www.bali-indonesia.com/magazine/mirror-lounge.htm

..ja Sky Garden Kutas:

http://skygardenbali.com/

Bali Waterbom oleks neile kindel highlight. Need teised nimetatud kohad on ka kõik head tegelikult, soovitaks kõiki külastada:)

Kas sa nagu päriselt eeldad, et hotelli personal on kohustatud välismaalase poolt mahaunustatud kraami (mille vastu ta pealegi mingit huvi ei ilmuta), igaveseks ajaks hoiustama? Inimesed jätavad kogu aeg asju hotelli- nt ostetakse uued riided või jalanõud ning vanad jäetakse tuppa; käsipagasiga lennuki peale minnes ei võeta vedelikke kaasa ning need jäävad vannitoa peeglilauale jne. Loomulikult viskab personal need ära või jätab kobedamad asjad endale. Kust nemad teavad, et sa kahe päeva või kolme nädala pärast tagasi tuled ja kõik kohtusse kaebad.

140 kg ei tundu nii väga suur:) Mul on sõber samas kaalus ja tema lendab küll ühe piletiga. Mahub ilusti ära ka ühe istme peale. Igaks juhuks võid ju kirjutada otse lennufirma infosse ja küsida.

Muide, Komodo draakoni näeb ka Balil ära. Ei pea tingimata Komodo või Rinca saari külastama selleks. Balil peaks neid olema mitu, meil autojuht teadis kolme. Aias sees muidugi, mitte vabas looduses. Aga asi seegi. Minule isiklikult oli see üks ammuse unistuse täitumine. Nägin draakoni ära Bali Bird Parkis. Pilet on seal kallis ( 800 000., lisaks erinevatele lindudele eksponeeritakse veel madusid ja krokodille. Päris lahe oli.

Hotellide ja autorendifirmade poolt pakutavad masinad ongi enamasti mikrobussid. Kahte autot te kindlasti võtma ei pea.

Jah, sa lepid juhiga summa kokku ja see on lõplik. Nad ei ole mingid egiptlased, kes päeva lõpus mitmekordse arve esitavad. Tavaliselt makstakse juhile õhtul, aga mina näiteks andsin vahel kohe hommikul raha ette. Kuhu ta põgeneb? Ma võtsin juhid hotelli infoleti kaudu ja ma tahaks näha, et juht jalga laseb kuskile poole päeva pealt.
Kui sa tänavalt mõne juhusliku auto võtad, siis võib-olla on tõesti võimalik, et saad petta. Pidi juhtuma vahel, ise ei kogenud küll. Aga need juhid, kes end tänaval turistidele pakuvad, küsivad alguses nii kõrget hinda juba, et ma ei viitsinud nendega üldse rääkida.

Kasutaja priitsamuel räägib Lomboki saarest, seal on samuti Kuta.

Ma ei saa näiteks üldse aru, mida Ubudis tegemas käiakse. Külastasime kuulsa Ahvide Metsa ära ja siis ütlesime autojuhile, et sõiduta meid nüüd Ubudis ringi. Mäletan täiesti inimtühje tänavaid, ääristatuna suveniiri-, puu- ja raidkujude poodidest. Umbes 15 minutiga haigutasime lõualuud paigast ja käskisime juhil Kutasse sõita.
Meil oli ka alguses plaan, et ohh, elame kolm päeva Kutas, siis kolm Sanuris jne. Tegelikult olime kõik 2 nädalat Kutas ja Seminyakis, kus on kõik-kõik eluks vajalik olemas, ja teistesse asulatesse sõitsime rendiautodega.

Oskab keegi öelda, kas see viisa uus tingimus- vanus kuni 35- on nüüd kindlasti jõustunud? Sest olen kuulnud, et mõned inimesed on saanud juba taotlusele eitava vastuse ja põhjenduseks, et uus seadus veel ei pidavat kehtima.

Mia- tänud lingi eest:)

Ma olen Egiptuses nelja-viietärnihotellides elanud kindlasti oma paarkümmend korda ja tuttavad/kolleegid samuti käivad seal tihti. Esimest korda kuulen, et toast on varastatud. Mul vedelevad dollaripakid ja elektroonikavidinad kogu aeg toas laual lihtsalt, aga pole veel keegi himustanud. Kõige ebameeldivamad on olnud portjeed ja pakikandjad, kes üritavad vägisi jootraha välja pressida.
Aga eks panen kõrva taha.

Mida sa selle videoga nagu tõestada üritad? Et Bali on räpane? Kes ikka väga tahab, võib pildistada Tallinnas üksikuid kolemaju, siis veel Männnikul võsa alla visatud prügi ja öelda, et see ongi Eesti pealinn.
Tõsi, Bali rannad on praegu ilmselt veidi räpasemad kui muidu. Vihmahooajal ajavad jõed mägedes üle kallaste, vesi võtab kaasa lähiümbruses vedelevat rämpsu ja kannab selle merre. Osa seda rämpsu satub randadesse ka ja sellest tulevadki inimeste nii erinevad nägemused Kuta rannast näiteks. Need, kes seda väga räpaseks rannaks peavad, on külastanud seda just praegusel ajal. Oktoobris oli ok igatahes.