cragum

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi
60 meeldimist
1 postitust / 95 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Olen viimasel ajal Türgis käinud ja võin kinnitada, et pole vajadust enne reisi Eestis mingit raha vahetada. Kohapeal vahetuspunktis v pangas eurod liirideks ja kogu lugu.

Mia, ütle ausalt, kas sinu arvates Raivo ei ole intellektist tulenevalt võimeline seda komaviga mõistma, või ehk tegi ta selle isegi ülbusest ja mitte mingil juhul polnud tegemst tavalise kirjaveaga, mida mõnikord lihtsalt ei märka, loe teksti üle palju tahad?

Minu arvates on samuti nende tripid ja suhtumine ägedad, oleksin mõnikümmend aastat noorem, siis ilmselt kaaluksin tõsiselt liitumist.

Samas mu postituse tegelik eesmärk on kantud uudishimust - mis on teie blogi & ohtra filmimise eesmärk?

PS. Mõistan ka Raivot, kui ikka on õigekirja suhtes põhimõtted, siis võib kergesti eeldada, et kõigil teistel enamvähem intelligentsetel inimestel on need samasugused.
Kirjavead võib minu arvates laias laastus jagada kolmeks:

 1. Rumalusest ja ülbusest tingitud. Tean küll, et õigekirjareeglid näevad ette teisiti, a mul pohhui, ikka kirjutan läbivalt väikeste tähtedega või ei tekita kirjavahemärgi järgi tühikut.

 2. Hooletusvead. Me kõik teeme neid ja vahest ei hakka viga silma ka peale 3x teksti läbilugemist.

 3. Teadmatusest tekkinud vead. Ibiza või Ibitsa, kuurotid või kuurordid jne.

Näiteks mind häirivad ainult 1 punkti alla kuuluvad vead, aga Raivot ka 2 ja 3.
Ma siiski väga hukka ei mõistaks seepärast kui teine arvab, et teadmatusest või hooletusest tekkinud kirjaviga on pühaduseteotus ja väljendub vastavalt, siin foorumis liigub aegajalt enesele ja teistele märksa ohtlikumat kaadrit ;)

Kasutaja rogks, mõistan et su elu pole kerge, isegi ülisõbralikus Türgis kõik kohalikud ainult mõnitasid sind pidevalt, nagu sa siin mõni aeg tagasi kirjeldasid. Ka siin foorumis oled palju alanduste üle kaevelnud.
Aga katsu oma diagnooside jagamisega ikka piiri pidada, kae enne peeglisse ja otsi abi. Tõsiselt.

Vaata Maur, teinekord oleks hea targemate onudega nõu pidada, enne kui juriidilistes küsimustes räuskama tuled, näed siis ehk veidi vähem rumal välja.

Kusjuures olen siiralt imestunud, et Bergerreisid Trip.ee vastu hagi pole esitanud.
Mina oleks seda nende asemel tuimalt teinud. Sellekohased kohtulahendid on ammu olemas, et veebilehe omanik vastutab oma naha ja karvadega foorumi sisu eest.

Ja sisu on siin teemas Bergerreiside juriidilise esindaja, kui potensiaalse hageja jaoks, lausa nagu märg unenägu :)

See on superhea asukohaga ja igati OK korter. Tean seda maja ning selle kortereid ja julgen soovitada. Ma ise peaaegu naaber. Kesklinna lärmist eemal, aga kõik vajalik käe-jala juures. Hea rand on tõepoolest liialdamata 200 m kaugusel.

Vabandan teemavälise postituse pärast, aga kuidagi ei saa mainimata jätta, et kasutaja doha võiks pisut austada iseennast ja teisi foorumi kasutajaid, kes tema tekste loevad. Sellega seoses võiks tutvuda foorumi kasutustingimustega. Seal on nimelt kirjas:

Palun kasuta postitustes ilusat emakeelt. Meid on siin maamunal niigi vähe ja Trip.ee võiks olla see koht, kus eesti keelt ei solgita. See tähendab näiteks seda, et kahe lause vahel on tühik ning kohanimed ja laused algavad suure tähega. Pole ju nii keeruline või mida sulle seal koolis õpetatigi?

Kasutaja improved mõtted on ilusad ja asjalikud, aga ma kardan et neid pole võimalik teostada piisava hulga asiste moderaatorite puudumise tõttu.

Lihtsalt enamvähem asine inimene ei taha eriti tasuta töötada teisele mehele raha sissetoova (isegi kui see praegu veel eriti ei too sisse) masina juures, ükskõik kui üllas ja kasulik selle masina töötamine veel lisaks ühiskonnale on.

Vabandust, kuid kui keegi ikka järjepidevalt suust sulaselget fekaali välja ajab, siis sellele vastates on mõnikord raske poliitkorrektseks jääda.
Samas tunnistan oma viga ja luban, et üritan edaspidi rohkem viisakamalt väljenduda.

Sellist liberastlikku demagoogiat nagu Tripp väljutab on naljakas lugeda.
Reaalsuses ei too tema promotav ideoloogia mitte melu vaid läbu.
Mingit "kogukonda" samuti ei teki.
Sest enesega hakkama saav, ennast ja ümbruskonda natukenegi austav ning suuremate kirjavigadeta kirjutada mõistev inimene ei pea eriti lugu kirjaoskamatutest, ülbetest ja laiskadest ossidest, kelle arvates on nende aeg hinnalisem kui teiste foorumlaste oma. Ja see mittelugupidamine on kahepoolne.

Keelekasutuse võttis tabavalt kokku Meelis.
Jah, rumalusest / ülbusest / enese ja teiste mitte austamisest tingitud koledad kirjavead tuleb parandada ja soovitavalt ka postituse alla parandamise märge jätta. See distsiplineerib.
Näpuveast või grammaatika peensusteni mittetundmisest tulenevad vead las olla.

Põhimõtteliselt on siin Trip.ee kolme valiku ees:

 1. Minnagi liberastlikuks. Sellisel juhul oleks mõistlik kaotada ka konto regamise kohustus.
  Uusi kasutajaid küll eriti juurde ei teki, paljud vanad lahkuvad jäädavalt.
  Aga läbu käib see-eest täiega.
  See kontingent paraku lennupileteid eriti ei osta ja reklaamikäive läheb praeguse rahateenimise kontseptsiooni puhul suht nulli.
  Kui aga foorum täis pikkida google adwords reklaame, siis neile klikib selline seltskond päris palju ja mingisugune papp isegi kukub.

 2. Minna konservatiivsuse rada. Foorum on puhas ja korras, seda on hea ja hariv lugeda. Aga selle toimimiseks on vajalik tõepoolest korralikult funkav otsing.
  Ajaga kasutajate ja postituste hulk kasvab ning tekib ka midagi kogukonna taolist.
  Olen veendunud et see on parim lahendus nii rõhuva enamuse kasutajate kui ka reklaamikäibe seisukohalt.

 3. Üritada leida mingisugust keskteed. Midagi sellist praeguse Trip.ee puhul näha võibki. Ja foorum sureb tasapisi välja.

Ma pole ammu midagi nii rumalat lugenud kui see, mida Tripp kirjutas.
Antud kasutaja (kes on ka moderaator!) postitused on pannud varemgi pead vangutama, aga nüüd on vist viimased ajuriismed ära joonud.

Justnimelt postituste kvaliteet on see mida tuleks hoida ja parandada!

Keegi peale kasutaja Tripp ei taha siin näha keskkonda, kus iga päev tehakse ca 10 postitust stiilis "tere Ma tahan minna 2019 sepptembris egyptussse kas keegi on käind seal soovitake hotelli"

See lennujaama buss käib ööpäev läbi? Mingit etteregistreerimist vaja ei ole?

Huvitav kus on kasutaja Snoopi jaoks ohutu piirkond reisimiseks?
Euroopa jääb vist ka välja, terroriakte on siin toimunud isegi peale 2011 aastat ja neid toimub pidevalt juurde.

Olen suhelnud ja tellinud, kõik on ok. Kui kellegi kirjale ei vastata siis tuleks kirjutajal endal peeglisse vaadata.

Pealkirjad ajakirjanduses on vägevad.
Aga samas kes ikka viitsiks klikata uudisele, mille pealkiri viitaks et kuskil Türgi kuurortite vahelises pärapõrgus kus turiste ei viibi, lasid ühe kalandusettevõttega seotud isikud teise konkureeriva ettevõtte (kellega parasjagu tülis oldi) inimtühjale territooriumile hoiatuseks paar odavama otsa õlalt lastavat tankitõrjeraketti, mis aegu tagasi mustalt turult muretsetud olid.
Ebahuvitav oleks ju. Seega, isegi kui mitte midagi veel asjast ei teata, siis ikka "kuurordipiirkond", "terrorism" jne.

PS. Ka mina ei tea hetkel asjast midagi lähemalt, kuid siit-sealt ajakirjandusest leitud infokildude põhjal olen üsna veendunud, et midagi taolist nagu eelnevalt kirjeldasin tegelikult toimuski.

No shit Sherlock, see oli ju algusest peale selge et nii läheb.

Aga sellest häbistamisest rääkides...
Tegelikult on see lihtne - tuleks luua siia foorumisse uus teema, soovitavalt foorumi haldajate poolt. Teema pealkirja toon võiks olla üsna ühemõtteline ning kindlasti sisaldada antud äriühingu juhatuse liikmete täisnimesid. Need täisnimed peaksid leiduma ka teema jutu sees.
Ja nii ongi kindlustatud, et kes iganes nende härradega tulevikus äri ajamist peaks kaaluma ja igaks juhuks enne nende nimesid googeldab, siis satub selle teema juurde ning ehk oma äripartnerite valikut korrigeerib.

Ega enam eriti ei leiagi :)
Asi selles, et inimestele kes uudiseid jälgivad ja seejuures veidigi oma peaga mõelda suudavad, on kohale jõudnud et Türgi kuurortlinnad on turvalised (ja on seda tegelikult koguaeg olnud), seega sügishooaja reise ostetakse sinna päris kenasti.

Loodetavasti jätkub Trip.ee meeskonnal oidu siinseid kurtmisi selekteerida.

Näiteks see, et mõni täiskasvanud mees löristab nutta selle üle, et osa tema laike on läinud ja kõiki iseenda postitusi ka tagantjärgi imetleda ei saa.
Iseenesest kahtlemata suur probleem, aga see probleem vast ei kuulu foorumi haldajate pädevusse.

Foorumi kompaktsus on kahtlemata tegelemist vääriv asi.
Google leiab uued URL-d nagunii varem või hiljem üles, liigse agarusega võib siinkohal ainult häda kaela tõmmata.

Viimane postitus kõlab nagu tüüpiline tellitud promoartikkel :)

Tavaliselt käib teatud tegelasel asi nii, et kõigepealt tehakse mõnele naiivikust naisterahvale komplimente, lubatakse igasugu asju kokku ja vastu nõutakse positiivseid kommentaare reisifoorumites.

Reaalsuses on kõigil jeebusafarite korraldajatel üsna antiikne autopark ja loomulikult lähevad vahest autod katki ning siis tuleb "tükk aega oodata enne kui keegi seda parandama tuleb".
Samuti on safarisõidukid peaaegu alati ülerahvastatud.

Üldiselt on jeebusafari asemel mõistlik omal käel rendiautoga ringi vaadata.

See, et keegi olevat lubanud eestlasest giidi paaditripile, kuulub ulmevaldkonda ning pole kuskilt otsast realistlik.

Teinekord tasuks ehk ikka veidi piiri pidada ja mitte nii läbinähtavat jama ajada.

Fraasid nagu "kohutavaid elamusi", "seetõttu imeliselt", "tõesti usaldusväärne" on veel kirssideks tordi peal :)

Teadmiseks siis, et tegemist on lihtsalt ühe tavaline reiside vahendajaga Alanyas. Temasuguseid jätkub iga nurgapeale.
Samuti pole ta ei vähem ega rohkem huiar kui mõni teine.

Ma pole elusees joodava kraaniveega lennujaamades vett raatsinud osta, ikka enne kodus/hotellis tühi 1,5l veepudel käsipagasisse ja peale turvakontrolli on wc hea koht pudeli taastäitmiseks.

Ehk peaksite hoopis oma joogimarki vahetama kõhule mõeldes - pipraviin võiks te uus hitt olla. Kõige parem ise tehtud.

Kõik oleneb aastast.
Eelmine aasta oli Alanyas kuni okt. viimase nädala alguseni ilm ilus ja soe. Seejärel oli nädal otsa vihmane ja tuuline.
Peale seda oli jällegi soe ja mõnus ilm sisuliselt aasta lõpuni.

November on Alanya piirkonnas üks paremaid aegu minu arvates. Kliima (üldjuhul) paras, st. pole liiga kuum, ega liiga jahe, samas pole linnas enam turistide massi ja sellega seoses kogu elu rahulikum.

Kõige mõttetumad turisilõksud on tõepoolest novembriks uksed sulgenud, aga ega täie aruga inimene neisse nagunii ei läheks.

Kulla AndresR, katsu ikka enne rahulikult teemaalgataja kommentaar läbi lugeda kui mind liigategemises süüdistama hakkad!

Väidad, et ta küsib vaid teiste arvamust Urmase kohta ja kõik.
Aga ei ole ju nii.
Ta väidab et too "Räägib,et tema kaudu saab ekskursioone odavamalt."

See on ju sulaselge luul, antud kodulehel küll midagi taolist ei räägita.

Lugesin ka selle teksti tervenisti läbi, kust Sa paari lauset tsiteerisid.
Tegelikult lugesin lausa mitu korda, sest arvasin alguses et mul jäi midagi kahesilma vahele.
Ja no tee või tina, ma ei näe seal "teistest odavam" hinnameelitamise juttu.

Muide Sa oled eksiteel kui arvad, et kõik ekskursioonikorraldajad reklaamivad ennast tegevat midagi ainulaadset.
Tehakse ikka kindlaid ekskursioone, nagu näiteks laevasõit merel koos lõunasöögiga, mingi tuntud turismiatraktsiooni külastamine jne, jne.

Aga antud tüüp teebki sõite sellistesse kohtadesse kus turiste ei näe.
Olen sellel reisil ära käinud ja mulle meeldis.