Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

megaorbit

Reisisell / Toimetus

megaorbit

Kasutaja megaorbit liitus 10 aastat tagasi

 • 0
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 2 / 30
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 1 (0.16%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 5

  E77 ja E67 olustiku kirjeldus

  • Reisihuviline
   Kõigepealt aitäh Jürile ja Mallele eespool kirjutatu eest. Lähiajal plaanime autoreisi Belgrad-Tallinn ning kuna siinne info on aastast 2007, palun teadjatel jagada uuemaid kogemusi, sh on teretulnud info ööbimissoovituste kohta.

   ViaMichelin soovitab ka Lublinit Varssavi asemel, seega Varssavi-elamuse ilmselt jätame vahele :)
 • 9

  VISA Electroniga euroopasse

  • Reisihuviline
   Olen ise staažikas Maestro deebetkaardi kasutaja, kuid mõned aastad tagasi kaardivahetuse käigus väljastati Visa Electron, millele kahjuks väljastamise ajal ei pööranud tähelepanu. Ja kohe olid probleemid käes, neist värvikamad näited oleks Rootsis in-the-middle-of-nowhere tankides sularahast lagedana kaardiga maksta üritamisel või Hollandis ühes rongijaamas varahommikul piletiautomaadist rongipiletit ostes, mil kassad olid suletud ning sularahaautomaate käepärast ei olnud. Mõlemal juhul tuli appi võtta Visa krediitkaart. Ka mitmel pool mujal (sh Saksamaal) olen täheldanud, et Maestroga probleeme ei ole, küll aga Visa Electroniga. Ja kui Hansapanka kurtma läksin, et selle kaardiga pole mul midagi teha ja tahan Maestrot tagasi, siis vaadati mind nagu oleksin kuupealt ja ja pomiseti, et nende andmetel peaks Visa Electron märksa rohkem levinud Euroopas olema... aga vahetati kaart tasuta ära :)
 • 16

  Serbia eluolu

  • Reisihuviline
   Pole hulka aega trip.ee-sse sattunud ja avastasin kohe esimese teemana selle siin :).

   Olen aastaid olnud Balkani fänn ning viimase poole aasta jooksul just Belgradi korduvalt sattunud. Hetkel mõlgutan mõtteid ka sinna püsivamalt asumise peale, aga ei tea, kas need mõtted ka reaalsuseks saavad. Sestap on mõnus siinset teemaarendust jälgida. Olen ka Jüri ekspättide häälekandjat järginud, kahju, et sinna viimasel ajal täiendusi pole tulnud.

   Minu kogemus on, et mõnes mõttes on Serbia euroopalikum kui Eesti ja mõnes mõttes vastupidi, aga eks neil on vaja kaotatud aega ka tagasi teha. Belgrad on ikka päris suur linn, ülejäänud on tagasihoidlikumad. Ja vaatamata sellele, et kauget ajalugu Belgradis peale Kalemegdani väga otsida pole mõtet, on seal tegevust nii kultuurihuvilisele kui peoploomale piisavalt.
 • 21

  Kompensatsioon pagasi hilinemise eest kojulennul

  • Reisihuviline
   Septembris lendasin tööasjus Lissaboni AirFrance/KLMiga. Reisibüroo näpuka pärast tuli viimasel hetkel piletid ümber vormistada ning lend kujunes selliseks: TLL-PRG-CDG-LIS, Prahas ümberistumise aega tunni ringis ning Charles De Gaulles'is 45 min, mis hilinemise tõttu oli kahanenud pooletunniseks. Reisibüroo näpukat rõhutan, sest ise poleks eluilmaski sellise lennuelamusega riskinud, aga et oli nii viimane hetk ja minna tuli, siis nii läksingi. Kokkuvõttes ise jõudsin Lissaboni, aga pagas jäi maha Prahasse. Lissaboni Lost and Foundis lubati, et pagas tuleb veel samal õhtul ning toimetatakse hotelli. Hotellist küll kaheldi, kas õhtul pagasit keegi viitsib tooma hakata ning soovitati kannatust varuda. Mida ma siis ka tegin :). Kuna järgmisel päeval pidin varahommikul koosolekule jooksma, ostsin natuke hädavajalikke riideid ning esmatarbekaupu.

   Loomulikult mu pagas ei olnud kohale jõudnud ei järgmiseks hommikuks ega ka lõunaks. Selle aja peale olin juba natuke muretsema hakanud (www.mylostbag.com info järgi oli pagas Lissaboni jõudnud) ning panin kõik oma lennundustutvused tööle ja käisin ja käisin ka lennujaamas skandaali tegemas, et kohvrit kuidagi kätte saada. Paraku ei aidanud ka kohaliku lennundusvõimu sekkumine, kuna mu kohver oli juba teel hotelli ning tema asukohta ei olnud võimalik tuvastada. (vahemärkusena olgu öeldud, et hotell asus lennujaama lähedal ning kohver oli teel hotelli varalõunast hilisõhtuni).

   Samas pidi õhtul olema pidulik õhtusöök ning järgmisel päeval tuli jälle krips ja kraps tööasjus välja näha. Tuli siis õhtutualeti suhtes leidlik olla, sest kohver oli ikka kadunud. Öösel hotelli tagasi jõudes oli siiski kohver kohale jõudnud ning järgmine päev oli juba ilus.
   No tagasiteel Tallinna läks kohver (seekord Amsterdamis) jälle kaotsi, aga siis olin teel koju ning see ei olnud enam nii traagiline, kui ta ülejärgmisel hommikul lõpuks mulle ära toodi.

   Aga kodus kirjutasin kohe kirja AF/KL-le, kus kirjeldasin pikalt ja emotsionaalselt oma kannatusi ning rõhutasin, kuidas ma tegin kõik endast oleneva, et pagasit võimalikult kiiresti kätte saada, märkisin Lissabonis viibimise põhjuse (milleks juhtumisi oli EL ja lennundus), lisasin pileti-pardakaardikontsude koopiad, pagasilipikud, sooritatud ostude arved ja pangaandmed ning saatsin kogu kupatusest koopia Euroopa Komisjoni reisijate õigustega tegelevatele inimestele (märkisin ka AF/KLi kirjas ära, et seda teen).

   Novembri lõpus sain AF/KL-lt ilusa vastuse, kus nad väljendasid oma lõputut kurbust minuga juhtunu pärast ning et pärast pikka dokumentide kontrollimist otsustati kompenseerida kulutused ja loodeti, et ma ei saanud sellest intsidendist niisugust traumat, et kunagi nendega enam lennata ei taha. Summa kanti üle novembri lõpus.

   Aga nüüd olekski huvitav teada, et kas nad on igal juhul ja alati nii kenad ja varmad kulutusi kompenseerima või nad lihtsalt ei tahtnud pahandusi minuga, kuna tundusin olevat problemaatiline reisija. Tore oleks kuulda ka teiste kogemusi.