Abu Dhabi kehtestab hotellides turismimaksu
kika
kika
26. mai 2016 08:41

Alates 1. juunist 2016 hakatakse Abu Dhabis koguma 15 dirhami (3,65 eurot) suurust turismimaksu iga hotellis peatutud öö kohta. Abu Dhabi turismiametile laekuv maks puudutab ühtviisi nii tulevasi kui ka juba tehtud broneeringuid. Lisaks sellele hakkab Abu Dhabi linnavalitsus hotelliarvedid maksustama 4 % suuruse maksuga. Juba praegu küsitakse hotellides teenustasu 10 % ja turismimaksu 6 %. Niisiis küsitakse alates 1 juunist Abu Dhabi hotellides korraga lausa kahte turismimaksu - 6 % arvest ja 15 dirhami suurust maksu, mida kutsutakse "turismidirhamiks".

Sheikh Zayedi Suur Mošee Abu Dhabis. Foto: Vikipeedia.

Abu Dhabi pole esimene emiraat, kes hotelle maksustab. Alates 2014. aasta 1 märtsist kogutakse turismidirhamit ka Dubai hotellides, kus see varieerub sõltuvalt hotelli tasemest 7 ja 20 dirhami vahel (1,40–4 eurot) öö kohta. Kui selle maksu kehtestamise ametlik eesmärk oli koguda raha Dubai kui turismisihtkoha tutvustamiseks välisriikides, siis Abu Dhabis eriti ei varjatagi, et raha on vaja madalate naftahindade tõttu miinuses oleva riigikassa täitmiseks. Ka Dubais lisandub teenustasu (10 %) ja linna turismimaks (10 %). Hotellid on maksustatud ka Ras Al Khaimah emiraadis.

Hotellihinnad on Abu Dhabis siiski märgatavalt langenud. Selle aasta veebruaris oli hotellitoa keskmine hind Abu Dhabis 158 dirhamit (38,5 eurot), mis on võrreldes 2015. aasta veebruariga oluliselt madalam. Siis oli hotellitoa keskmine maksumus 217 dirhamit (53 eurot). Hotellitubade nõudlust Abu Dhabis mõjutab olulisel määral suurte messide toimumine, mis toovad emiraati kümneid tuhandeid külastajaid. Selle aasta veebruaris Abu Dhabis suuri kaubandusmesse polnud ja see kajastus kohe ka hotellihindades.

Aga oodata on veel ühte maksu. Nimelt on Pärsia lahe äärsetes riikides juba mõnda aega kaalutud ideed käibemaksu kehtestamisest. Kui kõrge naftahinna ajastul jäi see idee riiulisse, siis nüüdseks on Pärsia lahe koostöönõukogu (GCC - piirkondlik organisatsioon, millesse kuuluvad Bahrein, Kuveit, Omaan, Katar, Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraadid) meelt muutnud. Riigid, mille eelarve sõltub 80 – 90 % ulatuses naftast ja maagaasist, on fiskaalpoliitiliselt lihtsalt sunnitud selle sammu astuma.

Kuna märkimisväärne osa piirkonnas toimuvast reisimisest toimub sama piirkonna riikide vahel, tuleb salakaubanduse vältimiseks käibemaks kehtestada samaaegselt kõikides Pärsia lahe äärsetes riikides. Kuigi üksikasjad on veel lahtised, on teada, et Araabia Ühendemiraatides lisandub 5 % suurune käibemaks kaupadele ja teenustele alates 2018. aasta jaanuarist. Käibemaksust on vabastatud ligi 100 erinevat toidukaupa, tervishoid, sotsiaalteenused ja pange tähele – jalgrattad.  

Vaata ka seda: Reisiidee - Sheikh Zayedi Suur Mošee Abu Dhabis

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased