Keenia viisat enam piiril ei saa
veigo
veigo
3. juuli 2015 15:46

Keenia valitsuse otsusega muudeti alates 2. juulist 2015 viisade väljastamise korda. Kui seni sai viisa 40 euro / 50 USD eest piiril (VoA, Visa on Arrival), siis nüüdsest tuleb Keenia viisat taotleda internetis. Tegemist on Keenias üsna tavalise praktikaga, kus viisarežiimis tehtavatest muudatustest teatakse alles siis, kui muudatused kehtima hakkavad. Järgmise 2 kuu jooksul kuni 1. septembrini kehtib siiski üleminekuperiood, kus viisasid väljastatakse endiselt ka piiril.

Alates 2. juulist tuleb Keenia viisat taotleda e-keskkonnas ecitizen.go.ke, registreerides ennast kõigepealt kasutajaks, valides kasutajatüübiks külastaja (Visitor). Õiget kohta registreerimiseks pole kõige lihtsam üles leida, seetõttu lisan ka lingi. Registreerimiseks on vaja sisestada e-maili aadress, nimi, sugu ja kodakondsus. Lisaks viisaavalduse täitmisele tuleb keskkonda lisada ka foto, mille kohta kehtivate nõuetega saab tutvuda <a href=https://immigration.ecitizen.go.ke/index.php?id=9>siin. Muuhulgas ei tohi foto olla skanneeritud.

E-viisa saamine võtab aega vähemalt 2 tööpäeva, kuid prognoosiks, et realistlikum oleks arvestada vähemalt nädalaga. Iseenesest pole see midagi hullu, kuid võib tõsiselt mõjutada neid, kes soovivad Keeniasse minna viimase hetke odavate pakkumistega. Mitmes riigis on selliseid reisijaid päris arvukalt.

Kirjutamise hetkel ei ole võimalik taotleda ühtset Ida-Aafrika viisat. 100 USD maksev Ida-Aafrika viisa võimaldab ühe viisaga külastada kolme Ida-Aafrika riiki – Keeniat, Ugandat ja Rwandat (kuid mitte Tansaaniat). Neile, kel plaan minna Ugandasse Keenia kaudu, ei muutu tegelikult mitte midagi, sest Keenias 3-kuulist Ida-Aafrika viisat vaatamata ametlikele kinnitustele nagunii ei väljastatud. Nairobi Jomo Kenyatta lennuväljal polnud näiteks vastavaid blankettegi ja Ida-Aafrika viisat ei saanud isegi spetsiaalselt küsides. Ugandas ja Rwandas Ida-Aafrika viisaga probleemi pole.

Uue korra järgi tuleb Keenia piiril esitada turismireisi puhul e-viisa väljatrükk, reisiplaan ja hotellibroneeringud. Keenias viibimise aadressi ja selle telefoninumbrit nõuti ka seni, kuid selleks sobis iga reisijuhist leitud hotell, sest piiril seda ei kontrollitud. Ilmselt sobib ka nüüd igasugune reisimarsruut ja suvalise hotelli nimi. Tõsi, kui reisi eesmärgiks on märgitud Lamu saare külastamine, võib see siiski küsimusi tekitada.

Kuna viisa kehtivusaeg ei muutunud, siis peaks see endiselt olema 90 päeva ehk 3 kuud. Kel peaks olema vajadus viisat pikendada, siis Nairobis saab seda Immigratsiooniametis ilma probleemideta teha kuni kaks korda (iga kord 3 kuud). Keenia viisa omanikud saavad Ida-Aafrikast (Tansaania, Uganda, Rwanda, Burundi) naastes riiki ilma uut viisat ostmata ka ühekordse viisa puhul, eeldusel, et Keenia viisa kehtib. Pisimuudatusena torkas silma, et e-viisa maksab enam mitte 50 dollarit, vaid 51 dollarit.

Keenia uus viisakord on loodud eesmärgiga paremini kontrollida riiki saabuvaid inimesi, eriti tuvastamaks Al Shababi ja ISIS-e sidemetega inimesi. Selleks võrreldakse inimeste tausta muuhulgas ka mõne lääneriigi terroristide andmebaasiga. Turismiringkonnad on siiski murelikud, sest Keeniasse saabuvate turistide arv on olnud languses juba pikemat aega. Briti Välisministeerium hiljuti küll tühistas reisihoiatused paljudele Keenia piirkondade kohta, kuid naabritest mõnevõrra keerulisem viisarežiim (Uganda ja Tansaania viisa saab piirilt) võib mõne inimese sihtkohavalikut mõjutada.

Keenia pole siiski ainuke riik Ida-Aafrikas, kus juulist viisanõuded muutusid. Uganda tõstis alates 1. juulist ilma suurema kärata viisatasu seniselt 50 dollarilt 100 dollari peale. Seega maksavad ühekordne Uganda viisa ja mitmekordse sisenemisega Ida-Aafrika viisa vähemalt kirjade järgi samapalju.

Tänan, väga vajalik info hetkel. Lisan siia ka taotlemise aadressi: https://immigration.ecitizen.go.ke/index.php

0
0

Seal kõik lingid hästi ei tööta ja see on samuti pigem Keenia kodanikele. Aga samas jälle teatav sissejuhatus Aafrikasse. Ma isiklikult pakuks, et lähima poole aasta jooksul süsteem koralikult toimima ei hakka. Muidu poleks Aafrika. Parasjagu seda seal nähtud.

0
0
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased