Kolumbia avastab end turismiriigina
veigo
veigo
7. veebr 2016 17:54

1980.–1990. aastatel loeti Kolumbiat reisimise seisukohalt üsnagi ohtlikuks riigiks. Tänavatel valitsesid narkokartellid ja uudiseid vägivallast ja inimröövidest saabus pidevalt. Kuigi ka praegu leidub Kolumbias piirkondi, kuhu ei soovitata reisida, on üldine olukord turvalisusega riigis oluliselt parem, kui paarkümmend aastat tagasi. Kuritegevuse olulise vähenemise taga on üsnagi edukas võitlus narkootikumide tootmise ja salakaubaveoga. Viimase 10 aastaga on see vähenenud 60% ja täna toodetakse näiteks Peruus rohkem narkootikume, kui Kolumbias.

UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Cartagena

Tänu suuremale turvalisusele on Kolumbiat külastavate turistide arv pidevalt kasvanud ja Kolumbia kuulub maailma kõige kiirema turistide arvu kasvuga riikide hulka. 2015. aasta turismistatistika näitab, et esmakordselt ületasid Kolumbia turismitulud seniste peamiste ekspordiartiklite naftasaaduste ja kivisöe ekspordist saadud tulusid. 2015. aasta turistide täpset arvu ei ole veel teatatud, ka 2014. kohta leiab üsnagi lahknevaid andmeid. Ühtedel andmetel külastas Kolumbiat 2014. aastal ligi 2,9 miljonit turisti, Maailma Turismiorganisatsiooni andmetel 2,656 miljonit ja kolmanda allika järgi 4,2 miljonit turisti (ja vaadates muid allikaid, võib leida veel teisigi numbreid). Mis iganes see tegelik number siis ka polnud, tuleks reaalsema arvu saamiseks sellest maha lahutada umbes 300 000 kruiisituristi ja umbes 700 000 riiki külastanud mitteresidentidest kolumbialased.

Välismaalastele on praegu Kolumbiat soodne külastada, sest Kolumbia peeso on viimase 18 kuu jooksul kaotanud 43% oma väärtusest, mis teeb peesost Vene rubla järel maailma kõige enam väärtust kaotanud valuuta. Vaadates kurssi (hetkel umbes 1 € = 3700 COP), pole Kolumbias peesomiljonäriks saamine väga keeruline. Selleks läheb vaja kõigest 269 eurot.

Kuna Kolumbia kuulub nende riikide hulka, kus levib Zika viirus, pole sinna praegu soovitav reisida lapseootel naistel. Marksistlik sissirühmitus FARC, kelle eesmärk on Kolumbiast midagi Kuuba sarnast teha, teatas 2012. aastal inimröövide lõpetamisest ja peab Kolumbia valitusega rahuläbirääkimisi. Siiski ei soovitata reisida Edela-Kolumbia sadamalinnadesse, Venetsueela piiri äärde ja muudesse kõrvalistesse piirkondadesse.

Euroopast lendavad Kolumbia pealinna Bogotasse Iberia (Madriidist), Air France (Pariisist), KLM (Amsterdamist), TAP Portugal (lõpetab lennud 26. märtsil) ja Lufthansa (Frankfurdist). Enamasti leiabki soodsaimad lennud, kui kombineerida lend Tallinnast mõnda Euroopa sõlmlennujaama ja sealt edasi Bogotasse.

Kolumbia vaatamisväärsustest saab ülevaate siin. Euroopa Liidu riikide kodanikele on Kolumbia viisavaba.

2009.a. sai ligi 5 kuud seal riigis veedetud ja tõesti soovitan Kolumbiat reisisihtkohana soojalt. Nendest 35+ riigist, kus mul on õnnestunud käia, on Kolumbia raudselt üks mõnusamaid: väga mitmekesine, suhteliselt odav, väga sõbralikud inimesed.

0
0
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased