Kuidas käia ühe päevaga ära Pariisis, Norras, Peruus ja Hiinas
veigo
veigo
7. juuli 2016 06:30

Jõudes Ameerika Ühendriikides Maine’i osariigis Lyncville’i juures 5. ja 35. maantee ristumiskohale, annab seal asuv teeviit teada, et Norra asub 14 miili (22,4 km) kaugusel, Pariisi on maad 15 miili (24 km), Poola 27 miili (43,5 km), Peruusse 46 miili (74 km) ja Hiina 94 miili (151 km). Paratamatult tekib küsimus, kas Lynchville’i elanikel on midagi korrast ära geograafia tundmisega või on see näide maakoha veidi omapärasest huumorisoonet? Valeks osutuvad mõlemad oletused, sest teeviit näitab tõepoolest õigeid kaugusi.

 

Maailmarändurite teeviit Google Street Views

 

Selgub, et see kant Maine’i osariigis on tihedalt täis pikitud linnadega, mis on oma nimed saanud erinevate riikide ja linnade nimede järgi. Kas siin võib olla tegemist vihjega, et linnade kunagised asukad kannatasid paremate ideede puuduse käes? Näiteks ei leia Maine’is asuvast Pariisist (elanike arv 5187) mitte ühtegi prantsuse keele kõnelejat. Kuid selgub, et linnale sellise nime panijad teadsid hästi, mida tegid.

 

Maine’is asuvale Pariisile pandi selline nimi 1793. aastal, näitamaks üles tänulikkust Prantsusmaa poolt neile Ameerika iseseisvussõja ajal antud abi eest. Tundub küllaltki mõistlik otsus, arvestades, et enne seda tunti seda kohta lihtsalt maakonnalinnana nr. 4. Muide, Maine’is asuvast Pariisist vaid loetud kilomeetrid eemal leiab ka kohad nimega West Paris (Lääne-Pariis) ja South Paris (Lõuna-Pariis).

 

Iseseisvussõda ja 19. sajandi alguse sündmused Euroopas tõid piirkonda veelgi Euroopa päritoluga nimesid. Näiteks 1795. aastal pandi ühe linna nimeks Poola (Poland), et väljendada oma toetust Euroopas asuvale riigile, mis oli parasjagu ära jagatud Venemaa, Preisimaa ja Austria vahel.

 

Denmark ehk Taani astus Maine’i kaardile 1807. aastal, kui Briti kuninglik laevastik tulistas Kopenhaagenit. Väike kättemaks - sama laevastik oli rünnanud 1775. aastal Portlandi.

 

Norra (Norway) tekkelooga on asi veidi lahtisem. Linna nimi taheti registreerida kas Norwichi või Noragena, kui registreeriti amentiku näpuka tõttu Norwayna. Arvestades, et Norra oli sel ajal Rootsi võimu all, ei pruukinud see siiski päris näpukas olla. Aga kaardile tekkis ka Rootsi (Sweden) nimeline linn.
Kui kaardil Lynchville’i ümbruses ringi vaadata, siis leiab sealt sellise hulga võõra päritoluga kohanimesid, mille põhjal võiks arvata, et tegemist võib olla paigaga, kus leiab maailma kõige suurema kontsentratsiooni muu maailma linnade või riikide järgi nimetatud asulaid.

 

Lynchville'i ümbrus Google Mapsis

 

Teeviidalt on puudu näiteks samuti sealkandis asuvad Lissabon, Belgrad, Milano, Hannover, Berliin, Viin ja Rooma. Need on ainult esimesed silma hakanud rahvusvaheliselt tuntud kohanimed ja on väga võimalik, et selliseid nimesid leiab sealt rohkemgi. Igal juhul oleks huvitav teada saada iga sellise nimepanemise sünnilugu.

 

Vaata Lyncville’i kuulsat teeviita Google Street Views ja uuri ümbruskonda Google Mapsis. Kas leidsid veel mõne huvitava koha?

 

Allikas: Visitmaine.com

Ka Eestis on võimalik käia Norras ja Pariisis: https://youtu.be/L_WOozDEWPQ USAs saab aga külastada Eestit: http://m.forte.delfi.ee/article.php?id=73978933

0
0
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased