Pariisis vahistati Eiffeli torni ümbruses tegutsenud taskuvaraste jõuk
veigo
veigo
1. juuni 2015 09:44

Pariisi ühte kuulsaimat vaatamisväärsust, 1889. aasta Maailmanäituseks püstitatud Eiffeli torni külastab iga päev keskmiselt 25 000 inimest. Viimasel ajal on aga aina agressiivsemalt tegutsevate taskuvaraste tõttu turistide ja torni töötajate turvalisus Eiffeli torni ümbruses sedavõrd halvenenud, et torni töötajad kuulutasid probleemile tähelepanu juhtimiseks hiljuti välja lausa streigi.

Eiffeli torni töötajate sõnul saavad nad taskuvarastelt pidevalt ähvardusi, kuna püüavad nägupidi tuttavate taskuvaraste tegutsemist takistada. Kuna politsei tegevus jätab pehmelt öeldes "soovida", siis tunnevad taskuvargad, et Eiffeli torn on "nende territoorium"ning käituvad aina jultunumalt.

Hiljuti läbiviidud operatsiooniga näitas Pariisi politsei siiski, et taskuvaraste probleemiga tegeletakse. Loetud päevad peale 22. mail toimunud Eiffeli töötajate streiki arreteeris Pariisi politsei 10 inimest, kes olid tegutsenud Eiffeli torni ja Versailles' lossi lähedal vähemalt 2 aastat. Nende varastamise teel saadud sissetulekud olid märkimisväärsed.

Taskuvargad tegutsevad reeglina mitmekesi, tavaliselt kolme-neljakesi koos, aga on ka 7-8 liikmelisi ja isegi kuni 30 vargast koosnevaid jõuke. Selleks, et sulanduda massi, ei peeta paljuks riietuda turistina ja osta Eiffeli torni pilet. Kogu varguse protsess on hästi sisse töötatud – keegi tõmbab turisti tähelepanu endale, samal ajal tühjendab kambajõmm pahaaimamatu ohvri kotti või taskuid. Tähelepanu kõrvalejuhtimiseks kasutatakse erinevaid võtteid – soov teha koos pilti, läbipääsu blokeerimine, näiline informatsiooni küsimine jne. Eriti heaks sihtmärgiks peavad vargad Aasiast pärit turiste, sest neil on tavaliselt kaasas rohkesti sularaha ja nad pole eriti tähelepanelikud.

Turistidelt varastatud summad võimaldasid Rumeenia kodakondsust omavatel mustlastel elada laia elu. Turismi tipphooajal langes iga taskuvarga saagiks kuni 4000 eurot päevas. Vargad, kellest enamik olid sugulased (efektiivne pereäri!) elasid hotellides, sõitsid taksodega ja nautisid muid elumõnusid. Kokku kulutas vargabande 2014. aastal ainuüksi hotellide peale üle 100 000 euro. Loomulikult eksponeeriti oma head elu laialdaselt ka sotsiaalmeedias. Raha, mis Prantsusmaal ära ei kulutatud, investeeriti edasi Rumeenia kinnisvarasse.

Taskuvaraste jõugu tabamiseks tegi Prantsuse politsei koostööd Rumeenia saatkonnaga, Pariisis oli kohal ka 7 Rumeenia politseiametnikku. Kuid vaadates ajalugu, siis pole siiski erilist lootust, et Pariisi turismiatraktsioonide ümbrus ja Pariisi metroo muutuksid nüüd oluliselt turvalisemaks. Vargajõuke on Pariisis varemgi kinni võetud, näiteks 2009 tabatud Hamidovici klann oli 75% Pariisi metroos aset leidnud "kotijooksu" taga, 2013. aastal arreteeriti 10 Louvre'is tegutsenud taskuvarast, kuid see näib lõputu võitlusena, sest ühe tabatud jõugu asemel asub varsti tegutsema järgmine jõuk. Igal juhul tasub nii Pariisis, kui teistes suurlinnades silmad lahti hoida ja hoida kõik väärtuslikum seal, kuhu varastel on raske juurde pääseda.

Allikas: Le Figaro

Vaata lisaks: Arvukalt pilte koos Pariisi pikanäpumeeste tegevusmustrite kirjeldusega leiab demotix.com lehelt. Kuidas hoiduda taskuvarastest Pariisi metroos: TheLocal.fr.

Kuisas see vaene Rumeenia üldse nii lihtsalt EL vastu võeti!? Seal ju 1/3 rahvast mustlased, kes nüüd Euroopas kuritegevusega tegelevad. Hispaanias ka ei saa enam sammugi astuda, ilma,et mõne Rumeenia mustlase peale ei komistaks. Kusjuures kohalikkegi mustlasi väga palju,kes blonde nähes kohe tüütama asuvad.

0
0

Mõnikord on poliitilised kaalutlused muudest kaalutlustest üle ja nii see läheb. Mustlaste probleem on teravnenud paljudes riikides, näiteks Itaalias ja Prantsusmaal. Ühest küljest räägitakse, et eurooplased on vastikud rassistid, kuid teisalt, kas tõesti saab organiseeritud kuritegevust õigustada "kultuuriga"?

0
0

Sirle kaks: 1/3 Rumeenlastest ei ole mustlased. Näiteks wiki ütleb nii:

rumeenlased 89,5%
ungarlased 6,6%
mustlased 2,5%
sakslased 0,3%
ukrainlased 0,3%

Tegelikult ei salli mustlaseid ka rumeenlased ise.

0
0

Huvitaval kombel on näiteks Hispaanias mustlasi rohkem kui Rumeenias - 650 000 Hispaanias 622 000 Rumeenias. Ega Prantsusmaagi poole miljoni mustlasega palju maha ei jää.

0
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased