1-2 toalise korteri igakuised kulud Saksamaal

Tere!

Palun infot inimestelt, kes omavad Saksamaal korterit või kes lihtsalt oskavad natuke sealsete kommunaalmaksude kohta teavet anda.

Kui siin liigub keegi tark inimene, siis tahaksin väga teada, et millised on umbkaudu (tean, et osad maksud olenevad asukohast ja sajast muust asjaolust)1–2 toalise korteri kulud kuus (maksud, elekter jne). Kas korteriomanikul tuleb lisaks meil,Eestis eksisteerivatele maksudele veel midagi tasuda? Rootsis on näiteks televiisori – ja raadiomaks;).

Olen väga tänulik kõikidele vastajatele.

Ilusat kevade algust!

Ma korterikulude kohta küll väga täpselt ei tea, mul endal on maja, aga äkki on abi.

Televiisori-, raadio- ja arvutimaksu tuleb maksta €18 kuus iga leibkonna kohta, sõltumata nimetatud seadmete olemasolust. Võimalikud on teatud soodusused.

Elekter ~ €0.22-0.25/kWh Gaas ~ €0.06/kWh Vesi ~ €2/m3, kanalisatsiooni eest arvestatake midagi juurde

Neile hindadele lisandub tavaliselt mingi püsisumma.

Internet, telefon ~€20-30

Siis veel pügivedu, aga see on piirkonniti väga erinev. Tänavakoristus, sadevete kanalisatsiooni juhtimine võivad ka maksta.

Arvatavasti jääb see korteri puhul kõik kokku €100-150 kanti kuus.

Mina maksan praegu aasta keskmisena arvestatuna igas kuus: Gaas €157 Vesi & solk €38 Elekter €108 Prügi ~€12 Maamaks ~€8 Aga see käib suhteliselt suure maja kohta.

Üürikorteris võib arveldamine osaliselt omaniku kaudu käia. Kord aastas tehakse tegelike kulude põhjal tagasiarvestus.

Igas omavalitsuses on tavaliselt Stadtwerke, või midagi sarnast, kes energiat ja muud säärast müüb. Neid hindu saab veebist vaadata.

Vahel on ka kinnisvarakuulutustes umbkaudsed kulud ära näidatud.

Suur tänu Sulle, et võtsid aega nii põhjalikult vastata. Sain palju targemaks - tundub, et elamine polegi palju kallim kui praegu Eestis.

Ilusat kevadet!