Aasta Phuketis või selle ümbruses

Tere-tere!

Olen tudeng ning plaanin minna järgmisest sügisest aastaks Taisse. Ilmselt Phuket'i või kuhugi sinna kanti - pidavat odavam ning turistivaesem piirkond olema.

Viisa asjus tundub kõige mõistlikum Non-Immigrant Type "O" viisa olevat. Aastaks, ning iga 3 kuud tagant kohustuslik visarun.

Aega selleni küll on, kuid soov oleks kõik enda jaoks selgeks teha, et kõik ilusti laabuks. Siinkohal oleks ka paar abipalvet - kas on mõni eestlane, kes praegu elab/elas Phuketis või selle ümbruses? Eelkõige sooviks lähemalt uurida hindade ja töö/kursuste osas. Kui kalliks läheks üksinda elama inimlikes tingimustes (pesemisvõimalus, magamistuba, bassein ei teeks paha:) ning söömine ja rolleri rent? Kas välismaalasel on võimalus seal tööd teha või ei? Ehk on keegi kokku puutunud sukeldumisinstruktori paberite tegemisega kohalikes tingimustes?

Oleks väga tänulik kui keegi oleks kas siin nõus vastama või jätaks mulle oma e-maili, läbi mille saaks edasi suhelda :-)

Ette tänades!

Kas tõesti ei leidu ühtegi abistavat kaasmaalast, kes selles kandis baseeruks?

Ma ei ütleks, et Phuket väga odav ja turisti vaene piirkond. Kui sa pole üle 50, vöi Tai inimesega abielus, siis Type "O" viisa tegemine nii sama lihtne pole. Lihtsam vast teha läbi kooli Non -Immigrant visa type "ED", saad samal ajal ka keelt öppida. Tööd teha praktiliselt vöimatu, peale töesti vist ainult sukeldumis instruktor vöi inglis keele õpetaja. Äri vöib olla, aga ise füüsiliselt tööd teha ei tohi. Sukeldumis instruktori paberid saad rahulikult teha ka seal, kui eelnevad etapid läbitud, ise pole nii kaugele püüelnud, piisab AOWD-st.Phuketil ma pikema ajalisi üüre ega rolleri rendi hindu öelda ei oska

Non-Immigrant Type "O" viisa tegemise võimalus Inglismaal Hulli saatkonnas ilma Tai abikaasata peaks olema täiesti reaalne. Kas tudengina oleks Tais mõni muu linn ka teie soovitustel mõistlik (v.a Phuket)? Arvestades, et tudengi taskud just rahast lõputult pungil pole:-)

naksitrall, ehk oskate laias laastus umbkaudse AOWD maksumuse öelda?

Mingi hinnakirja saab siit http://www.calypsophuket.com/courseprices.php minu meelest maksin tol ajal küll natuke vähem, aga see oli ka üle 2 aasta tagasi. See Non -Immigrant type "0" tundub küll lihtne, aga nad tahavad sellisel juhul ülddjuhul näha sinu Tai panga arvel 800 000 bahti, vöi tõestatud sisse tulekut, vist oli 40 000 bahti kuus. Inglased viimasel ajal kolivad Hua-Hini kanti, kuna soodsam ja vähem turiste, samas Chiang Mai ka päris norm kant, kui just randa jne. ei taha.