Aastakese ära olnud ja tagasi tulnud inimesed, rääkige oma tagasitulekust

Tere! Aastakese Austraalias, Aasias töötanud ja rännanud inimesed, rääkige palun oma tagasitulekust. Kui valusalt hall argipäev sisse lööb? mis suuremad/ ootamatumad probleemid? emotsioonid? Kas paikseks jäämine on õnnestunud või kisub nüüd järjest uuesti välja? kuidas tööturg/tööandjad on suhtunud aastasesse ärakäimisse? Kui kiiresti olete saanud jälle nö järjele?

Mul enamvähem viimane aeg WH viisaga AUSi minna. Nagu näha, küsimus polegi niivõrd minekus ja kas tasub...loomulikult tasub!!! Küsimusi tekitab tagasitulemine. Miks just AUS? nädal Sydneys oli nagu nädal kodus....

Mitte küll Austraaliast tagasitulnu, aga siiski... inimesed on kurjad, ühistranspordois vanamutid trügivad ja haisevad, poes samuti. Linnapilt on kole ja prahti täis. Inimesed sülitavad tänaval, tundub natuke alaarenenud. Liiklus on kaootiliselt korraldatud, väga palju asju "nõuka-aega" meenutavad ja ebaloogilised. VÕIMATULT KALLIS on kõik, alates toidust, elektroonikast ja lõpetades riietega, kõik! Sitt kliima (sügisel annab eriti tunda). Nüüd tahaks iga talve siit ära, aga suvel tuleks tagasi :) Minulgi plaanis Austraalias ära käia lähima 2 aasta jooksul, miks, sest seal on hea kliima ja inglise keel. Seega peale USA polegi teisi valikuid.

heh:) ise küll pole Austraalias, vaid Portugalis, kuid just talvel tahaks Eestisse tulla puhkama, just siis kui lumi maas. see kuradi pidev kevad-suvi-kevad-suvi on vaikselt juba ära tüüdanud:)

Harva, kui eestis talvel lumi maas on. Pigem nagu 6 kuud sügist.

Mitte küll Austraalias elanud, aga Jaapanis elanud, ning veel mujal maailmas... kokku 8 aastat edasi tagasi lennanud. Nüüd kaks aastat Eestis olnud jah,,, kisub tagasi mujale. Eestis elu kuidagi palju kurvem ning ka raha makstakse siin töö eest vähem.

mis tööd sa tegid? rabasid füüsiliselt või mõistusega midagi?

Mina võtsin küll oma eesti tööandja juurest lõpparve. Oli ka just vanuse poolest viimane aeg WH viisaga Austraaliasse minna.

Esialgu olen kuu aega siin olnud... Eks kui kunagi viisa lõppeb ja tagasi peab minema, eks siis paistab. Et kas on masendav või väga masendav.

Noh, küsitud on küll pool aastat tagasi, kuid teema ikka veel õhus, siis paar rida ka siit poolt. Olin Eestist ära 13 kuud, neist 12 Austraalias ja tänaseks 1,5 kuud tagasi olnud. Ütleme, et siinne ilm on kõige suurem peo rikkuja, inimesed - olen ka Eestis kohanud palju väga toredaid inimesi, kuid palgad on ca 2-3x siin madalamad. Austraalia on võrratu maa ja never say never :)

Olin 10 kuud Austraalias ja tagasi tulles oli kõik masendav - inimesed, töö, palk, ilm jne. Pole päeva ka möödund kui ma ei mõtleks Austraalia ja sealsete lahedate inimeste peale, kellega tuttavaks sain ja tehtud pilte vahin ka peaaegu iga päev. Austraalia on täiega fun ja ma teen juba plaane, et sinna tagasi minna..soovitan kõigile, kel võimalus seal ära käia!!!

Kuidas oli tagasitulles finantsidega? Kas kulud (Eestist Eestini) on võimalik Austraalias normaalselt elades ja töötades tasa teenida?

Kõik sõltub inimesest endast ja muidugi tööst mis teed. On võimalik küll kulud tasa teenida, kui töötad näiteks pikemat aega ühe koha peal ja eriti ei larista :). Mina näiteks muidugi ei suutnud seda :), kuid tean inimesi, kes väga säästlikult elasid, et raha koguda, kuid seda reisimise eesmärgil. Eestisse jõudes mul eriti raha ei olnud, mingi 5000.- eeku aint suutsin alles jätta :), kuid sain ka maksud tagasi paari kuu jooksul ja see oli ka päris hea summa...

Aasta reisisin Austraalias ringi. Olin avatud sinna ka jääma kuid seal koha peal asja analüüsides leidsin, et enda tulevikku ma seal ei näe. Super aasta oli, inimesed kellega tutvusin on unustamatud. Koju jõudes negatiivseid emotsioone absoluutselt polnud. Võib-olla vedas hea ilmaga lihtsalt, päike paistis, inimesed on mõnusalt pohhuistid ja kuidagi loogilised. Kui palud abi, Sind aidatakse, vastasel juhul on igaüks omas teemas ja ei sekku naljalt võõra inimese ellu. Minule sobib, pigem siiras abivalmidus kui pealiskaudne viisakus ja sõbralikkus. Olin kindel et paari kuu pärast olen taas valmis lestad likku panema kuid nüüdseks juba pool aastat möödas, ei kipu tagasi. Head mälestused on reisist jäänud kuid tagasi ei taha. Ehk kuhugi mujale kasvõi ringi vaatama.