Aastaks juhe seinast ja Taisse/Aasiasse

Kaalun tõsiselt tõmmata nö juhe seinast aastaks ja Eestist eemalduda. Kuna pole Aasias kunagi käinud, siis soovin infot Tais vms elamise kohta. Mis finantsidega, hirmudega, rõõmudega peaksin arvestama aastas/kuus?
Ei ihka luksust ja linna, vaid heidaks pilgu pigem tagasihoidlikkusele, loodusele, pidutsemist ka ei ihalda. Olen naisterahvas ja kõigi eelduste kohaselt võtan selle teekonna üksi ette.
Vabandan, kui teema on sel kujul läbi käinud ning seda kordan. Kõik info ja juba piirkonnas elavad inimeste soovitused on oodatud. Kas eelistada Taid või midagi muud jms India ilmselt välistaksin

Mina loeks alustuseks läbi info, mida teised juba kirjutanud on. Selleks kliki üleval paremal FOORUM ja avanenud aknas kasuta otsingut, nt Tai, või muu riik. Inimesed siin on vaeva näinud ja infot jaganud ja nüüd sa tahad, et nad seda uuesti jagaks, selle asemel, et see eelnev info lihtsalt läbi lugeda. Arvesta, et otsing töötab vaid sõnadega, mida on foorumipealkirjades kasutatud!
Kui peale selle kõige läbilugemist on sul endiselt küsimusi, tere tulemast! :)


http://trip.ee/search?types=forum&q=aasia
http://trip.ee/search?types=forum&q=tai

ja kui kauaks Taisse minna saab niisama: http://www.vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-kodanikel-oigus-siseneda-viisata

kõigepealt tulebki uurida kui kaua kusagil riigis on vöimalik maksimaalselt järjest ja aasta jooksul viibida ja kui palju maksab pikem viisa. Kui raha piisavalt, siis ilmselt on kõige lihtsam riigist riiki kulgeda ja neid avastada.

Kui pole kordagi Aasias käinud, on ka kogemusega inimestel päris keeruline midagi soovitada. Erinevatele inimestele lähevad lihtsalt korda küllalt erinevad asjad. Klassikaline näide: arva ükskõik mida näiteks Kambodža või Filipiinide puhtuse/räpasuse üle ja rahvas kolib kohe kahte erinevasse laagrisse.
Miks välistada India seal käimata? India on väga suur riik ja seal võib leida vägagi elamisväärseid kohti.
Aga nõustun norsuga, et alustada võiks erinevate riikide viisatingimuste väljaselgitamisest. See paneb juba iseenesest paljud asjad paika.

Esimese hooga pakuks sulle Balil, üleval põhjas sellist küla nagu Pemuterang (Loosupargi serv, vapustav loodus ja suurepärased ehedad inimesed veel), või all lõunas Nusa Penida saart. Väga vaiksed piirkonnad, turiste minimaalselt. elu odavam,kui Tais ;) Aga ma ei tea,kuidas neid kohtades üüritavate pindadega on,kas seal on üldse nö eurooplasele vastavaid elamuspindu rentida,mis ei oleks hotellid :) Nusa Penidal nt pole ühtegi restorani, kõik,mis on on hotellides,neidki vist oli saarel 4-5 :D

Suur aitäh, kes seni vastanud on.
Vabandan veel kord, et mu teemapüstitus korduva kõlaga on. Lugesin foorumit ja ei leidnud päris seda, mida soovisin sealt ja kuna osaliselt info aastaid vana, siis kahtlesin selle värskuses.

Aitäh soovituse eest 6unauss, hakkan uurima. Kõlab hästi. Alguses saab ju ka hotellis olla ja siis eddasi liikuda.
Viisa suhtes väga ei muretse, ega ülemäära keskenduks, kuna saan ju ka vajadusel liikuda, oma asukohta muuta ning seda seeläbi muuta, pikendada, uuendada jms.

Soovitan alustada Tai'st. Arvan, et mõne aja pärast hakkad paratamatult liikuma kõrvalriikidesse. Soovitan tervikliku ülevaate saamiseks
soetada http://shop.lonelyplanet.com/asia/southeast-asia-on-a-shoestring-travel-guide-17/
Tekib ülevaatlikum ettekujutus, loksutab soovid- ja teekonna paikka.

Kui jätta kõrvale kallima otsa Kagu-Aasia riigid (a la Singapur, ka Malaisia), siis Tai on hüppelauaks sobilik. Suhteliselt odav, eriti Eestiga võrreldes, samas piisavalt arenenud ja suure eurooplaste kogukonnaga, et olla immigrandisõbralik.
Seal saad minimaalse vaevaga endale piisavalt euroopaliku elamise (konditsioneer, veevärk, internet, külmik, toimiv elekter, sularahaautomaadid, 24/7 poed - ka ühistransport, mis ei panegi kaamerat haarama, et maailmaga vapustust jagada, millega seal veel sõidetakse) isegi vaiksemas kohas. Kagu-Aasia rahvastikutihedust arvestades tähendab maakolgas Eesti mõistes a la Raplat ehk suhtelist lakkamatut tiheasustust. Eesti mõistes küla leidmiseks peab ikka väga-väga sügavale sukelduma.

Pead arvestama ca 30-60 päeva tagant riigist väljas käimisega, et viisavaba aega pikendada, ükskõik, mis riigi valid. Lennud naaberriiki ja tagasi on odavad. Vajadusel saad lihtsalt riiki vahetada ja mitte tagasi pöörduda.

Tais soovitan siiski alustada linnas elamisega. Seal näed ka piisavalt immigranttöötajaid kõigist vaesematest Kagu-Aasia riikidest, kes aitavad ehk langetada otsust mõne teise riigi valimisel. Näed ka esialgset elukvaliteedi langust ja saad otsustada, kas oled linnast välja kolides valmis veel suuremaks languseks. Ning omakorda uueks languseks, kui kolid Taist mõnda teise riiki, kus elekter, transport, veevärk jne pole tingimata 24/7 teenused.

Mis seal siis niiväga Eestiga võrreldes odavam on, kui jätta välja Tai köök ja mõned herba ja mükoloogia valdkonda kuuluvad juhtme väljatõmbamise moodused.

Olen thai ja enamus Aasia riike risti rästi läbi trippinud seljakoti ja telgiga ja thai meeldis väga seal on väga palju ilusaid rahvus parke kus saab telkida ja loodust nautida . Näiteks khao sam roy yot,kaen krachan jne,isegi phuketis saab lennujaamast paar kilti on väga ilus rand telkida ja ujuda samas üli vähe on turiste :)kui otsid spirituaalseid paiku siis kindlasti on põhja thai chiang mai ümbrus väga ilus palju templeid ja inimesed on rikumata turistidest :)mõtekas on seal trippida rolleriga päev on umbes 150 kohaliku raha, või oleneb kus mis diiliga saab suuremad keskused on lebo bussidega vurada või lennukiga aga jah kui tahad minna kuhugi rahvus parkidesse vaja reeglina rollerit, rahvus pargid on pühade aeg ja nii palju rahvast täis aga lähed natuke omas suunas on rahulik sest reeglina nende kohalolu piirdub pikniku-telkimis alaga :)