Amsterdami? Pakkuda välja 1 variant !

Tere kõik head inimesed!

VÄLJAPAKKUDA HUVITAV ELU ja ELAMISE KOGEMUS AMSTERDAMIS LÄHITULEVIKUS !

Kirjutan siia pika jutu nüüd, et mida see kõik tähendab kuid kui sul on asja vastu pisikenegi huvi tekkinud siis loe läbi!

Erinevatel maadel reisides kkohtab erinevaid inimesi eks!? Nimelt sattusime sõbraga oma rännakutel Amsterdami ning kohe peale Central Stationis maha tulemist hakkas meid painama mure kus ööbida. Ja siis järsku ei kuskilt ilmus välja lühemat kasvu suure naeratuse ning olemisega pärsia verd onu ning küsis : DO YOU NEED ACCOMODATION? Olime asialgu natuke ettevaatlikud kuid kui Benjamin meile näitas oma raamatut kuhu erinevad tema juures öömajasaanud inimesed olid kirjutanud oma kogemuste kohta kirjakesi ning lisanud pilte ei olnud kahtlustki et teda võib usaldada! Kaks-kolm eesti kirjagi sinna olid eksinud kus kirjutati et kunagi olid tema juurde sattunud paar kellel kotid varastatud ja Ben andis neile ilma rahata öömaja! Haruldane eksju! Ja sealt sai meie soe sõprus Benjaminiga alguse... peale mitut õhtut jutuajamist tuli välja et Ben on kirjanik ning ta tegeleb ka erinevate pärsia vabamõtlemisega kirjanike aitamisega kes on hetkel vangis oma kirjutiste pärast. Beni kodu oli mitte 20 sajandi ime vaid ohtrate erimaade kujukestega kaunistatud ja hubane. selline tore armastust täis elamine ning Ben ise oli parim peremees keda võite ette kujutada. Kui oli mure ta aitas! Jagas asjalikke näpunäiteid kuhu minna, mille suhtes ettevaatlik olla, kust osta odavalt süüa ja nii edasi. Peale paari päeva tekkis tunne nagu sind oleks võetud vastu mingisugusesse omapärasesse perre. Ta suhtus kõigisse seal ööbijatesse nagu oma lastesse ja tervitas suure naeratusega uusi! Nädala möödudes otsustasime edasi liikuda kuid kahju oli lahkuda. Algselt 3-eks päevaks planeeritud ööbimine oli veninud nädalaseks juba ainuüksi beni pärast sest huvitava elulooga mees oli suunud meid endasse kiinduma panna sellisel määral nagu me poleks ette kujutanudki...

Viimasel õhtul tuli jutuks et Ben on 10 aasta jooksul majutanud oma kodus ligi 13 000 inimest. Kujutate ette milline hunnik. Ja kysimusele kas ta teenib sellega hästi vastas ta et teeb seda vaid selleks et inimesi aidata ja kohtuda uute ning huvitavatega! Ta armastab tõeliselt seda mida teeb. Aeg möödus ja lõpuks natuke argikult kysis Ben et kas me saame teda ehk aidata 1 murega mis tal on. Peale sellist külalislahkust ning armastust mida temast lausa kiirgas polnud meie vastuses kahtlustki. Olime nõus. Ben rääkis et tema juures on töötanud palju abilisi aegade jooksul kuid kõigist inimestest keda ta on elujooksul kohanud on ilmselt eestlased on jätnud kõige sygavama jälje sest ta palus et kas me võiksime aidata tal leida omale abilist just Eestist! Helistasime läbi kõik oma tuttavad kuid kõigil oli parasjagu käed kas tööd täis või lihtsat mingid plaanid juba tehtud.

Nüüd siis kõigest konkreetsemalt:

Ben otsib omale abilist kes aitaks tal tegeleda külalistega ning kellega aeg-ajalt natuke juttugi rääkida. Olgu öeldud et temaga rääkides ei hakka igav! Sinna minemine võiks küll toimuda juba varsti kuid seal kohapeal olemine tema sõnul võib kesta nädalast seni kuni on isu. See ei ole oluline. Olemise eest hoolitseb Ben ehk söök-jook ja öömaja on päris prii. Ta käis ka välja variandi et kui soovitakse kauemaks jääda siis ta võib aidata tööd leida tema majandamise kõrvalt ning olla abiks kuidas iganes. Kui me hakkasime kysima keda ta seal enda juures näha eelistaks siis ta arglikult ütles et tegelikult oleks tore kui oleks tytarlaps kuna ta pidavat naistega paremini läbi saama ja kuidagi hingesugulust tundma ning kindlasti peaks olema inimene vabama mõtlemisega kuna ta ise just selline paistis olevat. Veel oli jutuks ka see et kui ei ole omal võimalust osta lennupiletit siis ta võib aidata.

Kui kellegil tekkis huvi või teate kedagi keda võiks huvitada siis kirjutage mulle e-mailile ELEVEN@STARLINE.EE

Lõpetaks Beni enda sõnadega: hearts have reasons that minds dont understand!

Valgust,

Janno . . . Trip.ee lisas enamiku suurtest algustähtedest!

Imedemaale sattusite ? Tegelikult ma oleksin täitsa käpp.

Tere Janno,

Suurepärane lugu! Maailm on täis väga huvitavaid inimesi.

Oleme ka ise vennaga Amsterdami tulemas ja peaksime jõudma neljapäeva hilisõhtul Gronaust. Kuidas seda huvitavat meest ja öömaja leida?

Tänades, Villu

villuj@hotmail.com