APPI, kas tõesti Küpros nii hull?

Hei! Lugesin vanu postitusi ja sattusin sellisele lehele - http://www.trip.ee/node/21900#new

Kuna tahame sõbrannaga tööle minna, siis tundus selline jutt pisut hirmutav. Teadjad&kogenenumad võiksid rääkida, et on sel mingi tõepõhi all? Paremale elule pole lootust?:D

Kõik on suhtumise küsimus! Kerge seal ei ole aga raske ka mitte, raha koguda nende palkade juures jah suurt midagi ei saa seal kui ise oma üüri, toidu ja muud kulud maksad. Ilm on ilus ja tööväline aeg on mõnus aga jahh siit minejale tundub sealne töö ja tööaeg ikka orjatööna alguses, hiljem harjub ära ja ei ole hullu midagi :) ma elasin seal 3 aastat ja olin väga rahul aga küprioodid ei ole nii hullud nagu seal nimetati nad on poole hullemad :D Mina ka alguses olin shokeeritud nende käitumisest aga nad üldiselt ikka eist saavad aru nii, et karta ei ole midagi. Kuna kabareedes olevad neiud on suurelt jaolt meie idanaabrite seast siis nad oletavad, et kõik kes on sealt kandist on samasugused..lihtsalt maksma ei pea:D Väärtusta ennast ise , käitu väärikalt siis on seal väga tore olla :) Mul on seal siiani palju häid tuttavaid ja mõned sõbradki. Karta ei ole nüüd küll vaja, töötavad nad ju ise ka väga palju, enamjaolt kõigil neil 2 töökohta. Küpros on küla kõik teavad kõigist kõike ja ühele veale pannakse pool juurde:D Seega üheöösuhteid seal ei peeta, kui romantikat vaja siis selleks üks kindel inimene peab olema ja ongi kogu muusika. Minge ikka saar on seda väärt, rikkaks seal ei saa lihtsalt elab mõnusasti ära.

Ehk siis Sa tahad väita, et seal teenib, aga seal kulub ka kõik ära ja midagi alles ei jäägi eriti?

no ma teenin eestis rohkem :D siis kui sinna kolisin siis teenisin ka eestis rohkem :) aga seal on jah nii, et kui sa väga tahad siis natukene saad kokkuhoida kui elad staffi korteris ja nii, siis kui töötad ettekandjana, koristajana, müüjana, või klienditeenindajana siis on palk madal baari tööl lisandub tip...kauplustes ei lisandu midagi. ma oli suures müügisaalis müühijuht ikka oli palk imepisike võrreldes eestiga :) miski 9000 krooni kuus ja maksud veel maha :) pool läks üüriks. Kui sa oled nii kõva mutt, et tahad ja oskad ja suudad ehitusel tööd teha siis teenib rohkem kindlasti - naised koristavad seal ja täidavad vuuke ja annavad meistrile tööriistu kätte. aga kui ise üürid korterit ka siis ei hoia seal kokku eriti midagi enam lihttöödega. aga elu on mõnus seal väga mõnus ma igatsen seda taga nii väga.

Nojaa:D Kui aus olla, siis Su jutt teeb mind natuke murelikuks küll, aga noh minemata küll ei jää sellepärast! :) Ma üritan olla nii "kõva mutt" ja seal palju raha teenida ja kui tagasi tulen, siis kirjutan, et kas oli nii nagu Sa ennustasid või oli teistmoodi:) :D

Küsimus selline ,kas keegi on lennanud läbi Praha? Ise lähen esimest korda Küprosele ja varem pole ümberistumistega sõitnud,nii et äkki keegi teab rääkida täpsemalt mis ja kuidas edasi saab lennata? Endal lend 29.juuli ja Praha lennujaamas peab 5h passima,nii et kas ma pean seal asjad vahepeal maha võtma ja kuskile teise terminal minema jne. Tänud

Lähen ise samamoodi teisipäeval Küprosele läbi Praha. Kui Küprosel netti saan,võin Sulle infot jagada:)

Mina sooviksin ka infot, sest ilmselt lähen ise ka mai lõpus samamoodi ümberistumisega..Aga ilmselt Varssavi kaudu. No tegelikult vahet pole, tahan gi lihtsalt teada, et mis edasi peab tegema kui seal lennuki pealt maha tulen - pole varem nii käinud! :)

ehh passite viis tundi ära jalutate õige värava juurde-astute lennukisse sõidate oma 3,5 tundi edasi tulete maha võtate pagasi ja oletegi kohal:) ma olen seda palju teinud :) muretsemiseks pole põhjust eestis tehakse chekin lõpuni ära kui te just liiga hilja lennujaama ei lähe..aga kui lähetegi siis maha tulles on suurelt chék inni lett näha kohe :) ärge muretsege lend sinna on lihtne..pikk lihtsalt

No ma loodan et siiis läheb kõik hästi :)

loomulikult läheb kõik hästi :) Edu teile sinna Aphrodite saarele minejad :)

Olge nüüd mis abi see oli :) Minge ja tundke saarest mõnu minu eest ka :) mina ju ei lähe sinna enam mitte kunagi vist :) solidaarsus venna ees, ta elas seal koos perega nüüd on naine koos pojaga uue mehega seal ja tema kodus tagasi. :D vat Aga maailm on ka teisi mõnusaid kohti täis minu jaoks :) päikest teile :)

Ma olen oma kutiga siin elanud 2kuud. Oleme k6igega rahul. Mina t66tan yhes baaris Larnaca promenaadil. T66p2evad on max 8 tundi ja palk 1200 eurot. Minu meelest ei ole v2he. Pluss jootraha mis on p2ris hea. T66 leidsin samal p2eval kui ma siia j6udsin. Mul on suurep2rane korter otse kesklinnas, 5 minti randa. Korter on t2iesti renoveeritud ja k6ik on olemas. 410 eurot kuus kahepeale pole vist palju maksta?! Loomulikult osades kohtades on orjat66 aga samas on palju rohkem t66kohti kus koheldakse sind kui inimest. Inimesed on palju vabamad ja 6nnelikumad. P2ike paistab ilm on soe.

Lennupiletite kohta niipalj,et palju odavam tuleb minna l2bi riia.www.airbaltic.com.S6idate bussiga riia lennujaama,sealt otse lennukipeale viini ja sealt edasi siis kyprosele.Kui istute lennukile riias ja annate pagasi 2ra siis viinis enam pagasi muretsema ei pea kuna see l2heb automaatselt kyprosele ja lennujaamas saate oma pagasi k2tte.Ja ooteaeg viinis on mingi max1.5 tundi.

Tere! Elan Ayia Napas juba paar kuud. Vahendusfirmadega pole mõtet minna, veendusin selles ise. Tulin siia vahendusfirma kaudu ja lubati töö hotelli baaris, aga tuli välja et mul oli tatoo, millega keegi kohe kuidagi leppida ei suutnud ja mind vallandati esimesel päeval. Lihtsam on osta pilet ja ise kohale lennata, säästad hulga raha. Tööd on lihtne leida, see on kindel. Siin on igalpool sildid väljas, et staff wanted, soovitan minna kuskile kus pole omnikud kohalikud. Kyproslased on pullid kujud neil on koguaeg avrio(homme) nende lubadused on ilusad aga tegelikkus on hoopis teine. Tööga on alguses raske harjuda jah, kuna 6 tööl ja 1 vaba, kui sedagi. Aga selle eest saad lisaraha, tippi tuleb tegelt suht kenasti, aga korterid on kallid. Studio apt on kuskil 450euri keskmine aga võib ka leida odavamalt kui on tutvusi. Ma võin anda oma ky nri kui huvi on. Kuhu linna te plaanite minna yldse?

Me plaanime minna läbi Varssavi lot airlinesiga Ayia Napale:) Organiseeritud on juba igasugu kohti, et kui ühte kohta ei saa, siis on teine varnast võtta:) Aga samas pakutud palk pole siiani küll mingi eriti muinasjutuline olnud. See 1200 euri tundub ikka no VÄGA hea! Loodame siis ka, et meil veab:)

Meie läksime ka sõbrannaga Ayia Napasse vahendaja kaudu, aga kui esimesed probleemid tööjuures tulid (me ei saanud teha seda tööd, mida eestis olles kokku leppisime), siis oli vahendaja kui tina tuhka kadunud. Õhtul koju minnes öeldi, et pakkige kohvrid ja minge lageda taeva alla! Nii et kui me teist korda uuesti siia tuleks, siis omal käel. Ise tean, millal ja kuhu tööle lähen ja mis tööd teen.. ja millal välja kolima pean.

Nüüd aga kolisime omadega Ayia Napast Paphosele, mis tähendab, et konkreetselt ühest saare otsast teise. (olime varem ühe Eesti neiuga siit tuttavaks saanud ja ta pakkus meile mõneks päevaks ulualust - eestlased hoiavad kenasti kokku võõral maal :))

Kui räägiti, et Paphos on vanurite linn ja noortel pole siin midagi teha, siis võin väita, et Ayia Napa kui pidude linn jääb ikka mitmekordselt alla Paphosele nii pidudes kui ka ilus (loodus - rohelisus tänavatel, imeilusad rannad jnejne ). Ayia Napas on tore pidutseda, kuid seal töötada, nähes, kuidas teised kõik oksendamiseni CrazyFrogis või Pirates Innis pidutsevad, samal ajal kui Sa töötad.. pole üldse fun :D Kui keegi ettekandjaks mõtleb minna, siis leiab seda tööd VÄHEMALT kolmandas küsitavas baaris/kohvikus/restos/pubis :)

Prahast tulek ei ole üdlse nii hirmus. Eestis ütled, et Sa ei taha Prahas oma pagasit kätte saada ja siis saadki alles Larnacas, nii et võid 5 tundi rahulikult õige värava (lennupiletil on kirjas, mis väravast minek) juures Prahas magada :)

Allaandjatel pole mõtet siia tulla :)

ka mina kolisin tänavale staffi korterist, õnneks oli raha saime hotelli üheks ööks ja siis tuttavate juurde seni kuni sain oma üürika. mina ka soovitan, et minge ikka omal käel :)

Kuule Mannupannu! Kuidas seal Küprosel elu on, paradiis? Tahaks juba niiväga ise ka minna, et tääitsalõpp:D Kus töötate ja palgaga kuidas lood on? :)