trip-krainetrip-ukraine-dark
Au pairina Suurbritanniasse minek

Tervist! On plaan minna aastaks au pairiks Suurbritanniasse ilma agentuuride abita, pere leidmiseks kasutasin seda lehekülge - http://www.aupair-world.net/ Seega kõik tarvilikud asjaajamised tuleb ise ära korraldada, sellega aga olen sattunud ummikusse. Kammisin poolsurnuks ennast igasugustest "töötamine Suurbritannias" kodulehekülgedest ja oleks tänulik, kui keegi teadja vastaks mõnele mu küsimusele: On mul vaja registreerida ennast Suurbritannias töötajaks? Pean ma üldse kuskile kõrgemasse kohta aru andma, et just au pairina sinna lähen? Legaalselt võib välisriigis olla 6 kuud? Seega et aasta olla, pean ikkagi tegema.. mida?

Või siis otse küsides - mul on pere ja au pairi leping; piisab sellest, et asjad kokku pakkida ja Suurbritanniasse kohale sõita ning rõõmsalt aasta seal olla, või tuleb siiski miski kammajaa veel läbi teha?

Aidake palun, tõesti mõistus ei võta enam endal :)

tere! ma olen hetkel Londonis au pair.ei arva et ma teadja olen aga loodan et natuke on abi..:)ma olen küll viimased 9aastat Soomes elanud aga mul on eesti pass ja EU kodanikud oleme köik nii et reeglid peaks suht samad olema..:) ise kasutasin kah aupair worldi aga praeguse pere leidsin greataupair.com:ist mis on isegi veel parem(rohkem peresid..:)) eriti kui Londonisse tahab tulla..:) ja ei pea registreerima töötajaks sest au pairi "palk" on tegelikult taskuraha ja see antakse sularahas kätte..niiet au pair on siin rohkem nagu pereliige..:) ja ei pea kuskile aru andma,EU kodanikud saavad EU-maades olla kaua tahab,mulle ainult öeldi et kui üle aasta olen siis peab kodumaale kuskile teatama.(ja loomulikult siis kui püsivalt välismaale kolib..:))aga kuna ise kavatsen 10kuud olla siis sellest eriti palju ei tea.. :)

Nii et paki asjad ja söida siia! :)

Minuarust küll ei pea Eestisse teatama, et kuskil eemal oled...milleks?

mulle öeldi et kui tean et olen yle aasta ära siis vöiks teatada,vist oli midagi et kui on aasta soomest ära ei olnud siis ei kuulu enam soome haigekassasse..

Olen ka au pair siin, siin oldud juba 3 kuud. Mitte midagi tegema, ega kellelegi aru andma ei pea. Ostad pileti ja tuled ja oled:) Ainuke mis ma tegin, oli EU ravikindlustuskaart, aga noh kuna mul eestis enam kindlustust pole, siis see vist ei kehti:D Kui tahad midagi uurida küsida, siis MSN: anniraie@hotmail.com

Olen au pair juba kaks aastat siin olnud ning ei ole ka kuskil registreerinud ning kellelegi teatanud, sest palka saan ju taskurahana mitte ametlikult. EU ravikindlustuskaart ei kehti jah enam siin, kui Eestis haigekassat pole. Aga siin saad end nhs's arvele võtta. mine sama arsti juurde, mis su perel (lastel) on ning nad võtavad su arvele ning ei pea selle pärast muretsema. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!