Austraalia Skilled Professional

Hei!
Kas on siin lisaks meile ka ootajaid? Andsime oma viisa sisse juba novembris 2009 aga ikka on vaikus. Ehk keegi on samas seisus või äkki on kursis, et millal ometi võiks uudiseid kuulda. Ma kammisin netti, aga targemaks ei saanud ja kuhugi pöörduda ka ei oska seal. Õigupoolest pöördusin, aga vastuse sain sellise, et niikaua, kui ei ole case officer'i, siis pean ootama. Case Officer'i kahjuks ei ole ikka veel! Tekib tunne, et seda viisat ei tulegi.. Nuuks.

Kas te esitasite agendi kaudu või omapäi?
Ma olen kuulnud inimestelt külajutte, et kui esitad omapäi ilma sponsoreeriva tööandjata ja agendita, kes kõiki nüansse teab, siis võib ikka mitu head aastat minna ja hiljem võib välja tulla, et mingisugune paber on esitamata, mis omakorda pikendab kogu seda protsessi veelgi. Aga et teil pole isegi ametnikku määratud, kes teie taotlusega tegeleks ja viisataotluse andsite 2009.aastal sisse? See on küll kahtlane. Mis osariigi/linna esindusse te oma paberid sisse andsite? Te pole üldse selle aja jooksul oma taotluse osas tagasisidet saanud?
Me oleme praegu 457-ga, aga hakkame tõenäoliselt selle aasta sees/ järgmisel aastal püsiva viisa saamist taotlema, kui permanendi viisat sponsoreeriv tööandja olemas, siis pidid asjad mõne kuuga lahenema, samal ajal, kui ise ajades võib see protsess aastaid võtta.

Praegu toimub Austraalia GSM viisaavalduste läbivaatamine 5 priority grupi alusel. Seetõttu esiteks tuleb selgeks teha, mis gruppi sa Siilike kuulud. Sel lingil leiad kirjelduse - http://www.immi.gov.au/media/fact-sheets/24apriority_skilled.htm#e
Seejärel vaata tabelit:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/estimated-allocation-times.htm
Pika ooteaja tõttu (ja et ilmselt taotlesid subklass 175 viisat) tundub, et oled 5. grupis, mille kohta ei anta praegu kahjuks rohkem infot kui et ooteaeg on pikk.
Mäletan, et paar aastat tagasi arutasime nende ooteaegade jms üle siin foorumis. Ma sain oma viisa poolteist aastat tagasi kätte, kuid peamiselt tänu sellele, et minu amet jäi uude SOL listi sisse. Nüüdseks on SOL list aga veelgi lühemaks tehtud ja prioriteedid vastavalt sellele ümber korraldatud. Need, kes 1-4 grupis, saavad viisad väga kiirelt kätte.

Jah, HM, sul on täiesti õigus. Oli ka siis, kui ma taotlesin ja Sa ütlesid, et läheb ilmatu aeg. Muidugi, et ma ei uskunud, nüüd näen oma silmaga. Kurb jah, et mitte mingit muutust ei ole ning hakkab juba tekkima tunne, et ma ei saagi seda..

Hei! kõigepealt vabandab, kui sellest on siin enne juttu olnud aga kuna olen uus siin foorumis siis ma ei tea. Otsingut kasutasin ka, aga küsin siiski :)

Kas keegi on perega läinud Austraaliasse elama? Viitsiks ehk keegi sellest lähemalt kirjutada, kus alustada jne.. Meil on 2 last ja tahaksime minna. Mitte niisama "kulda kaevama", plaanid on seal töökoht saada, ise tahaksin seal kooli minna veelkord... Kas mul on saatusekaaslasi ka?

Mul on viimase paari aasta jooksul plaan välja koorunud, et ma sooviksin kusagil 5-ks aastaks Austraaliasse elama ja töötama minna (turistina olen ma seal käinud).
Konkreetseid samme hakkan viisa taotlemise nimel astuma eeldatavasti järgmise aasta alguses, sest siis olen loodetavasti peale 15 aastat ka ühe ülikooli ära lõpetanud. Minu amet mahub priority gruppi 4 praeguse seisuga. Plaanis on kaasa võtta ka elukaaslane.

Mina olen ka koos perega minemas.

Andke teised ka teada, kes lähiajal läinud või varsti minemas! Koos on ju kergem :)

Ahjaa, unustasin lisada, et kõik olen ise ajanud - ajasin aga näpuga järge tähtsatel lehtedel ning lugesin foorumites teiste kogemusi ja tagantjärgi ütlen, et ikka väga sirgjooneline ja lihtne protseduur on, kui ei ole just väga eriline olukord.

Tere,

Sooviksin teada, missuguse tervisekindlustuse te tegite 457 viisa jaoks? Kas mõni eesti omadest ka sobiks? Nagu austraalia asjadega ikka, on kõik jutt nii ümargune, et väga keeruline on leida, mis tingimustele kindlustus vastama peaks.

Tänud,
Märt

Võib olla hilja, aga mainin, et mina olen skilled viisa omanik. Paberid tegin täiesti ise, sisse andsin vist jaanuaris 2008 ja kui ei oleks vahepeal kolinud ja seetõttu nende kirja maha maganud oleks viisa saanud vist juba aprill 2008. Peale sünnitunnistuse notariaalset tõlkimist ja neile toimetamist sain viisa granti 1. juuni 2008. Eks see suht keeruline ole, kogu sellest pabermajandusest läbi närida, aga minu jaoks ei olnud hullu.
Edu taotelmisel

Vahepeal on vett merre voolanud, aga ma olen Austraalia asjadega edasi tegelenud. Lõpetasin 2013 suvel ülikooli ära, tegin IELTSi testi ära ning tegin vajalikud tõlked ja notariaalsed koopiad, et oma oskused ära hinnata lasta.
Oskuste hindamise paberid andsin sisse 2013 oktoobris ning aega läks 14 nädalat (lubatud 12 asemel), et tulemused kätte saada. Tulemused olid oodatult positiivsed.
Peale skills assesmenti kättesaamist tegin samal päeval ära ka EOI (see oli reede) ja hea ajastuse tõttu ootas mind juba pühapäeval kutse viisataotlus edastada. Taotluse esitamise tähtaeg on märtsi lõpp.
Täitsin taotluse juba netis ära, aga esitamiseni jõuan kusagil veebruari lõpupoole, sest elukaaslase IELTSi test on alles veebruari keskel. Seni on aega muu paberimajandus kokku koguda, vajadusel tõlkida lasta ning notariaalsed koopiad teha.
Kas keegi on viimasel ajal (st 2013 aastal) subclass 189 viisat taodelnud ja selle ka kätte saanud ja oskab kommenteerida ooteaega? Immi.gov.au veebileht ütleb, et ma peaksin ootama 12 kuud, mille vastu mul ei ole iseenesest midagi, samas oleks hea plaane tehes teada, kuidas tegelikud ooteajad on.

Täna hommikul ootas mind e-postkastis kiri teatega, et mulle (ja abikaasale) on subclass 189 viisa välja antud!
Austraaliasse võiksin kolida juba tänasest, kõige hiljemalt pean riiki sisenema 30 jaanuar 2015.
5 aastat peas olnud mõte on nüüd reaalsuseks saanud.
Asja teeb irooniliseks muidugi see, et täna on mul esimene tööpäev uues töökohas kuhu ma väga tahan tööle minna, seega ma näen, et järgmisel talvel on mul puhkus Austraalias, et viisa aktiveerida. Elama jõuan sinna eeldatavasti alles mõne aasta pärast. Viisa on "indefinite", seega kui ma selle ära aktiveerin (st riiki korra sisenen), siis on mul elu lõpuni õigus Austraalias elada.

Kui kedagi peaks huvitama, siis viisataotluse andsin sisse 28 veebruaril, seega viisa anti välja 3 kuuga. Igasuguste dokumentide tegemise peale kulus kusagil 150Euri + 102Euri meditsiinikontrolli peale. Meditsiinikontorollis käisin paar nädalat peale taotluse esitamist.
Sünnitunnistused, abielutunnistus, väljavõte abieluvararegistrist, karistusregistri väljavõtted olid kõik elektroonilised, skaneerisin ainult passid ja haridusega seotud dokumendid. Pereregistrist saab kusjuures väljavõtteid juba inglisekeelsena, samuti küsisin endale ülikoolist kohe inglisekeelse diploma supplementi. Muud asjad lasin vandetõlgil tõlkida ja kõikidest paberitest tegin notariaalsed koopiad.

Rõõm lugeda. Minu perel aasta oldud ja veel Eesti igatsust ei ole. :)