trip-krainetrip-ukraine-dark
Austraalias pettunud?

On plaanis minna AU-sse elama. Olen lugenud siin palju erinevaid postitusi ja enamus positiivset. Liigub siin ka ehk selliseid inimesi, kes on seal käinud või sinna plaaninud elama jääda, kuid mingil põhjusel siiski tagasi pöördunud?

Enamus kommentaare on tõesti positiivsed ja Austraalia ongi väga positiivne maa aga isiklikult elada ma seal ei tahaks. Ise ei plaaninud kyll sinna elama jääda aga kohtasin päris mitmeid, kellel siuke plaan oli olnud, kuid sellest seal olles loobusid. Kindlasti sõltub väga palju inimesest ja tema eelnevast elu-,töö- vms kogemustest. Võib-olla oleks asi minu puhul teisiti kui keegi pakuks mulle seal erialast tööd, siis vast isegi elaksin paar aastat. Kuid backpackerina sinna minna ja hakata nn põhjast üles ronima, ja loota et jõuadki tippu, ei ole eriti tõenäoline. Backpackeri elu on väga lahe ja seda soovitan kindlasti, kuid enne täielikku ümberkolimist soovitan enne niisama seal reisida ja hängida mingi aeg. Kindlasti on olemas inimesi, keda mingisugune karjäär vms. ei huvita ning kellele ei valmista mingit probleemi pikemat aega teha lihttööd, siis nendele on tegemist väga hea riigiga.

Mõned negatiivsed asjad ka siis, mis mulle isiklikult Austraalias ei meeldinud, (tegemist ei ole absoluutse tõega ja kindlasti varieerub see paiguti ning inimesi pidi, keda kohtad): -mitusada aastat lääne ühiskonda on hävitanud inimeste analüüsivõime, võime esitada kysimusi ja panna kehtestatud reegleid kahtluse alla -inimesed kardavad väljendada otseselt oma tegelikke tundeid (mingi piirini on see viisakus, kuid mingist piirist hakkab ajudele) -töötajate õigused on suht viletsad, paljudes lihttöökohtades raske töötada täisajaga (igasugu split shift'id jne.) -suht madal kultuuritase ja inimeste kultuurihuvi -väga kallis haridus ja meditsiin -kommertslikkus kõiges, eriti turismis -köök on nigel -naised ei ole eriti ilusad (v lihtsalt mitte minu maitse) -kriket, mis on seal spordiala nr.1 ja kohalik jalgpall on minu jaoks surmigavad, samas euroopa jalgpall v tennis ei huvita kedagi -laialt levinud kasti-/karniisiarhitektuur (ei oska täpsemalt seletada aga kes käinud see teab)

Ometi on Austraalia reisimiseks päris huvitav maa ja et postituse lõpp oleks vähe helgem, siis loetelu asjadest, mis väga meeldisid: -kliima, loomad -avatud, tolerantsed, abivalmid ja sõbralikud inimesed -väga lihtne reisida -inimeste üksteisesse võrdne suhtumine/kohtlemine tavatasandil olenemata rikkuse/tähtsuse astmest v rassist jne -võimalus kohata palju erinevaid rahvusi, kellega eestis elus kokku ei puutuks -väga madal kuritegevus ja üldse olematu agressiivsus, mida ida-euroopas kohtab igal sammul -inimeste seadusekuulekus

Tahaks paar sõna selle agressiivsuse kohta öelda ,et olin väga üllatunud kui esimest korda ööklubisse minnes Austraalia ja Iiri sõbraga, austraalane ütles et olge ettevaatlikud kuna austraalased käivad ööklubides põhiliselt kaklemas. Mis oli ka täiesti tõsi.

JAh!...mis ikka eestis selle peale öeldakse: Paha siga,mitu viga! Maa külmand ,kärss kärnas!!!

Eks igaüks näe seda ,mida tahab näha ja suhtle sellega kellega tahab...

või eestlste ütluste kohaselt:ütle mulle ,kes on sinu sõbrad ja ma ütlen milline oled sina ise!

PS! Teate algatajale! Palun enne uuri rohkem Au ühiskonna ja ajaloo kohta järgi,kui hakkad niiviisi arvustama ja solvama siinse riigi elanikke.

Oled lävinud väga väikese grupi inimestega ja teed kohe omad järeldused meie KÕIGI kohta. Tunnen ennast tugevalt puudutatuna ja sügavalt solvununa.

Nii , et kes iganes jagab eelpoolte arvamust! Eks jah! Igalühel ole oma TÕDE JA ÕIGUS, seega ka neil on õigus !...ja sellepärast palun ÄRGE sellised rohkem meile AUsse tulge!

Arulage, maitsetu ,igav Austraalia fänn Emme

No tore, et keegi viitsib sel teemal ka sõna võtta. Ega ühest tõde olemas polegi, sest eks igaühele ole oma. Olen paar aastat juba selle teemaga tegelenud ja uurinud selle maa ja inimeste kohta. Eeltöö ma arvan, et on üsna korralikult tehtud. Endale on jäänud küll väga positiivne mulje ja pole veel ühtegi põhjust leidnud, miks mitte sinna elama asuda, kui just v.a. ämblikud, keda ma jubedalt kardan. Siiski arvan, et inimene harjub kõigega ja elus on kahtlemata suuremaid probleeme, mida lahendada. Aga teatavasti on iga algus raske. Eks olen end selleks ka häälestanud, sest keegi ei oota kusagil avasüli. Praegune majandusseis ei ole kahjuks ümberasumiseks just kõige soodsam, sest kuuldavasti annab majanduslangus ka seal tugevalt tunda ja ma pole just mitte esimeses nooruses. Sellegipoolest olen optimistlik ja teen selle aastanumbri sees proovi skilled viisa saada.

Minu arust see ei ole vingumine, kui ma püüan leida enda jaoks ühiskonnas positiivseid ja negatiivseid jooni, olen nende teemade peale mõelnud nii AUs kui ka Eestis. Võib-olla kui teha samasugune jaotus Eesti kohta (näiteks kui keegi küsib, et tahab tulla Eestisse elama) tuleks vaata et negatiivset rohkemgi aga see et tähenda, et mulle ei meeldiks Eestis elada.

see vist ka mulle tegelt adresseeritud:

"PS! Teate algatajale! Palun enne uuri rohkem Au ühiskonna ja ajaloo kohta järgi,kui hakkad niiviisi arvustama ja solvama siinse riigi elanikke."

Ma arvan, et aru saada ühiskonna toimimisviisidest/valitsevatest üldistest trendidest piisab täiesti seal mingi aeg elamisest ja lahtiste silmadega ringi käimisest, selleks ei pea kirjutama mahukat doktoritööd vms. aga kindlasti olen enam-vähem kursis Austraalia ajalooga.

"Oled lävinud väga väikese grupi inimestega ja teed kohe omad järeldused meie KÕIGI kohta. Tunnen ennast tugevalt puudutatuna ja sügavalt solvununa."

Kindlasti ei lävinud ma mingi väikese grupi inimestega ja ma ei ütlegi, et see on absoluutne tõde aga lihtsalt sellised muljed jäid. Kui sa ütleksid konkreetselt, milline väide sinu meelest täiesti vale on, siis olen nõus vabalt selle üle väitlema. Ja kindlasti tulen kunagi veel Austraaliasse, nii et sellest pole pääsu (mulle ei meeldi ka Tallinna Linnavalitsus aga sellepärast veel ei koli ma siit minema).

mille peale Emme end lausa isklikult solvatuna tundis. noel drasol on 6igus oma arvamust avaldada ja ta tegi seda viisakalt kedagi solvamata. Või tohib Austraalias ainult üks arvamus olla selle maa ja inimeste kohta?

Olen ise tänaseks nyyd yle 2 aasta siin Austraalias elanud. Mitte et see mu teadlik valik oleks olnud, aga kunagi sai WH viisaga tuldud ja tänaseks on pere siin loodud ning seega ka tulevik saab olema siin. Ja mina olen täielikult nõus noel draso arvamusega,et ka Austraalial on oma miinus pooled. Eestlastel on niigi mingi roosiline ettekujutus, et igalpool mujal on parem kui Eestis ja seega on hea, kui keegi veidi objektiivsust teemale lisab;) Isiklikult arvan, et osad nimetatud ebameeldivused on kyll lihtsalt asjad, millega pika peale ära harjud ja nautimagi hakkad (nagu Aussie jalgpall ja nigel köök). Minu jaoks on siin oma elu alustamisel kõige raskemaks osutunud hoopis siinsest byrokraatiast läbi närimine, sest asjad,mis tunduvad Eestis lihtsad ja loogilised, võivad siin osutuda yletamatuteks probleemideks. Kuhu arsti juurde minna,milline kindlustus peab olema millal, kuidas pankadega asju ajada, milliseid dokumente on vaja immigratsiooniametile, kuidas yyrida kinnisvara jne. jne. Ja ausalt öeldes saad Eestis taolistele kysimustele oluliselt kiiremalt konkreetse vastuse kui siin, kus sind ringirattas saadetakse yhe ametniku juurest teise juurde, suunatakse yhelt telefonilt teisele, antakse pidevalt vale või puudulikku informatsiooni... Sest kedagi eriti ei huvita. Ehk mina oma siinse elukogemuse põhjal olen vägagi nõus noel draso otsekohese arvamusega, et inimestel puudub siin võime kysimusi esitada ja reegleid kahtluse alla seda, sest nii on ju hulga lihtsam elada. Austraallaste "No worries" elustiilil on nii oma positiivsed kui kahjuks ka negatiivsed pooled. Mis ei tähenda, et mulle siin ei meeldi elada. Soe kliima, sõbralikud inimesed - elu on siin tõeliselt nauditav! Aga ei ole mõtet luua illusioone, et lennuki maandudes keegi punase vaiba ja puhkpilliorkestriga ees ootab;) See, kas inimene on õnnelik, pole kinni mitte geograafias, vaid sõltub ikka ja ainult tema enese mõtlemisest.

7 aastat Aus- kodanik! Roosasid prille ette pole pannud ja punast vaipa keegi jalge alla pole laotanud. See , mis on harjumatu ja algselt tundub ebaloogiline ei tahenda ,et see on halb!

Olete proovinud teha Eestis maksude deklaratsiooni? T24-B19+6= kirjuta lehekulg 14 alla ruutu ,kui oled olnud ilma toota/haiguslehel ajavahemikul 16 jaanuar kuni 17 aprill.jne.:)P

On mitmeid punkte millega ma eelpool pole nous, aga siinkohal vasikaga ma voidu jooksma ei hakka! Siiski ma arvan, et asi on vaga pealiskaudne ja jatab monedele kehvema mulje ,kui asi tegelikult on.

Ja loomulikult uhtin eelpool kirjutajaga: Eks igauks ole ise oma onne sepp!

Onnelik inimene siinpool!

Kuna ka endal vaja teha otsus, kas jaada Austraaliasse voi mitte, olen samuti tegelenud palju eluolu peale motlemise ja kaalumisega. Nagu ka Noel Draso ennist mainis, e tema tahelepanekud on subjektiivsed, olen paljude nimetatud punktidega nous. Panen siia kirja samuti subjektiivse arvamuse ja kindlasti ei taha kedagi solvata. Kasutan Noel Draso naiteid, loodan et ta ei pahanda.

Miinused. mitusada aastat lääne ühiskonda on hävitanud inimeste analüüsivõime, võime esitada kysimusi ja panna kehtestatud reegleid kahtluse alla - osaliselt nous. Siiski, mida on vaja moelda ja tommelda kui elu niigi hea. Samas, kui siin moeldi naiivsust ja mitte suurimat tarkust, siis sellega olen vagagi pari.

inimesed kardavad väljendada otseselt oma tegelikke tundeid (mingi piirini on see viisakus, kuid mingist piirist hakkab ajudele) - osaliselt nous. Teatud piirini on hea, sest ei kasulik naha pidevalt vingus nagusid, mida meil Eestis palju kohtab. Positiivsusu tekitab positiivsust, negatiivsus negatiivsust jne. Samas, isiklikuks minnes tahaks naha seda toelist palet. Sellega laheb lihtsalt veidi rohkem aega.

töötajate õigused on suht viletsad, paljudes lihttöökohtades raske töötada täisajaga (igasugu split shift'id jne.) - jah, oige. Samas on need enamuses moeldud turistidele. Ettevotjatel oma huvid mangus, miks nad tootajaid just nii varbavad. Samas leian, et see paljuski teeb mitmeid ettevotteid konkurentsivoimelisemaks, sest kasutatakse toojoudu just sellel hetkel kui seda vaja on, mitte ei palgata tootajaid kontorisse istuma jms. Ka Eestis voiks casuali variant tootada.

kommertslikkus kõiges, eriti turismis - rohk on sonal myyk! selles on nad siin paris osavad. Eestlasele veidi harjumatu, vahemalt mulle.

suht madal kultuuritase ja inimeste kultuurihuvi
väga kallis haridus ja meditsiin köök on nigel naised ei ole eriti ilusad (v lihtsalt mitte minu maitse) Koikide eelnevate vaidetega nous. Austraalia enda kook on toesti nigel, siiski suureks plussid on koikide teiste rahvuste koogid, kes siin pesitsevad.

kriket, mis on seal spordiala nr.1 ja kohalik jalgpall on minu jaoks surmigavad, samas euroopa jalgpall v tennis ei huvita kedagi - euroopa jalgpalli mangitakse ka siin, kuid mitte niipalju. Tennise kohta ei saaks kyll midagi paha oelda, hetkel Australian Open ja mitmed teised turniirid kaimas.

laialt levinud kasti-/karniisiarhitektuur (ei oska täpsemalt seletada aga kes käinud see teab) - 100% nous. See on toepoolest kole.

kui tutvusi ei ole, on suhteliselt raske siin hakkama saada. Igal pool on vaja eelnevat kogemust (too, yyri jms). St algus saab vaga suure toenaosusega olema raske.

Seda,et austraallased klubides kaklemas kaivad - seda kuulen kyll esimest korda. Olen ise piisavalt klubides kainud ja kui seal tuli erimeelsusi ette, ei olnud tegemist tyypiliste austraallaste, vaid lahis-ida immigrantidega. Nemad on pohiline kontingent, kellega siin probleeme ja kes ise probleeme otsivad.

Plussid. kliima, loomad avatud, tolerantsed, abivalmid ja sõbralikud inimesed väga lihtne reisida inimeste üksteisesse võrdne suhtumine/kohtlemine tavatasandil olenemata rikkuse/tähtsuse astmest v rassist jne võimalus kohata palju erinevaid rahvusi, kellega eestis elus kokku ei puutuks väga madal kuritegevus ja üldse olematu agressiivsus, mida ida-euroopas kohtab igal sammul Ka nende koigiga nous.

Kedagi ei koti, milline sa valja naed voi kuidas riides kaid. Keegi ei vahi tanaval jarele ja keegi ei vaata imelikult. See on uskumatult hea tunne.

Yleyldiselt ei saagi koik nii olla kui Eestis. Oleks ju igav. Ja kindlasti jaid mitmed punktid mainimata. Kuid lopetuseks tahaks oelda, et kui toomured murtud ja koduigatsus ei kimbuta, on siin monusalt rahulik elutseda. Haid valikuid koigile! Ja lisan veel, koik on vagagi subjektiive.

noel draso 6. jaan. 2009 16:23 postitus on väga informatiivne, annab hea ülevaate Austraalia tegelikust olemusest ja vastab tõele.

Kommentaare ise ei kirjuta trip.ee foorumisse, aga hoiatuseks lugejatele. "Emme" nime all postitaja on keegi Tallinna venelane kes mitmele leheküljele internetis on postitanud eesti/vene segakeelse info et on mitu aastat elanud abikaasaga Austraalias ning et on Tallinnast pärit meditsiinitöötaja haridusega. Üldiselt on enamus Austraalia kommentaaride kirjutajad eesti naised kes Austraaliasse emigreeruvad kindla plaaninga seal pere luua ja lapsed sünnitada.