Austraaliasse meedikuks

Kas praeguses Eestis leidub ka neid õdesid ja ämmaemandaid, kes on käinud või plaanivad minna Austraaliasse tööle? Oleks tore teada saada midagi rohkemat nende tervishoiu süsteemist. Plaanin ise sinna maale tööle minna, ning oman kontakti ühe vahetusfrimaga, kes on huvitatud, paljud meedikud soovivad siit Austraaliasse selle töö peale minna.

Tere , kas see vahetusfirma hambaarstidele ka midagi pakub ? Anna teada : aleksandr.dovbos(at)gmail.com Tervitades Aleks

Tihti arvatakse, et 4 patsiendi eest hoolitsemine on NALJA teha. Sellised haiged mis siin osakonnas on ,on tavaliselt Eestis intensiivis. Lisaks on vaja aru saada ja lugeda med. pabereid. Teeme väikese arusaamis testi: ma kirjutan siia sama jutu,mis ma kirjutasin haige haigusloosse. Kas saate aru millest käib jutt!

Pt. male, 48 y.o. CNS-alert, confused. L. side weakness. CVS -On neuro obs 1/24 and satisfactory. BP 148/85 , P66, temp.37,5, Spo2 98% on 2 l. O2 via Np ECG taken, RW-d by ND HMO Renal- IDC 1/24 u/o 35-50 ml/h BO.x 2-loose. GIT- n/g feed 60 ml/h + 4/24 H2o flushes IV - pt.continus on Insulin inf. Actrapid 50 units in 50 ml/NS 10% D. 1l 12/24 via Jelco PCA- Morphine 0,5mg continus and bolus 1ml ,block time 5 min. On IV Somac. BGL 1/24 ASPP Pt NBM He had 2 x PC today. HB 8,6 Plan. Pt ? MRI and more PC

Vot, ei teagi, kust alustada...Lühendid on suuresti arusaadavad, ent ka olenevalt osakonnast, rääkimata eri riikidest, esineb mõningaid erinevusi lühendites. Õed eestis dokumenteerivad nähtut, igat protseduuri, mis tehtud, aga kindlasti ei piirdu asi sellega. Me üldiselt vaatame patsiente, palpeerimine ja muu on väga oluline. Väga oluline on see, mis diagnoos kellegil on- näiteks SpO2 98% võib olla ka tugeva hingamispuudulikkusega haigel.

Aga noh, eks igal maal käib õendus oma pidi. Kindlasti on ka enne sinna tööle minekut vajalik olla n.ö. "õpilase staatuses", kus uustulnukat viiakse asjaga kurssi. Ega me ju keegi sünindeski suuremat tarkust omanud.

Muide sinu koduleht on väga huvitav, ja kasulikku infot täis. Ennekõike kasulik neile, kas tahavad AU-sse minna omal käel. Vahendusfirmaga kindlasti kergem ja vähem närve kulub kah. Kas sul on ka oma e-mail, kus saaksime ehk tihedamini tutvuda.

:) Thanx! Lühendid ma panin siin ,mis on kasutusel kõikides osakondades.Või täpsemalt polegi asjad siinamil lühendid vaid niiviisi kirjutatakse kõik paberid. Ma kirjutasin eelmises valves haigusloosse sellist joru ja siis korraga panin esimest korda tähele, et see oleks inimesele ,kes pole asjaga tegelenud absoluutne shokk....mingid tähed ja lühendid, midagi vahele...Ilma igasuguse inimliku keeleta. UK ja US , ja enamik inglise keelset maailma kasutab samu lühendeid,kuna tegu on ju inglise keelega. Ma mäletan, et eestis me kirjutasime välja...aga see vist on ka keele omapära. Millegi pärast pandi meile rõhku kõik ladina keeles kirjutada ja ma mäletan, et kui ma siin kirjutasin loosse ladina keeles asju,siis ei saadud mõhkugi aru ja mul tuli seletada. Ma ei soosi suurt vahendusfirmasid. Olen kokku puutunud ühe naisega, kes tuli läbi vahendusfirma...talle tehti Student visa...mingi jama oli, ja kooriti ka nii et aitas ...kellel seda raha ikka nii palju on. Küsida tuleb kindlasti kas nad GARANTEERIVAD tööd või on see maale saabudes sinu oma mure,kuidas hakkama saad ja lisaks võtavad sult veel 7 nahka raha. Jah, mul on email. See on ka mu webis kirjas: ericandmom@gmail.com

Registratiooni hind kasvas tublisti COURSE FEES

The Pre-Registration Course for 2009 is AUD 10,000.00

Material Fees (Commencing May 09 intake) AUD 200.00

Enrolment Fees (Commencing July 09 intake) AUD 200.00

Lisaks Nurses Board registration fees.

Ja kursuse kestvus on nuud 6 kuud (ainult preregistration) täiskohaga ja 12 kuud poole kohaga.

Lisaks keele testi läbivuse palli tõsteti , IELTS 6.5 in reading and listening and a score of at least 7.0 in writing and speaking with an overall band score of 7.0 or OET nursing version vähemalt B või üle selle.