Austraaliasse tööle autojuhiks

Tere! Kas keegi oskab kommenteerida, millised võimalused on saada Austraalias tööd autojuhina (BCDE - kat.juhiloaga). Või on see suht mõttetu üritus?

Olen ise ka pikalt seda ideed vaaginud ja luuranud, aga niipalju kui hetkel tean siis autojuhid pole neil nö väga vajalik amet. Omades neile vajalikku ametit siis saab kiirelt kõik paberid korda ja ka riik aitab omaltpoolt...infot olen saanud siit http://www.immi.gov.au/ siin olemas ka neile nö vajalike spetsialistide nimekiri. Autojuhte pole, kuid on automaalrid ja mehaanikud. Pabereid vormistatakse ca 1 aasta ja igale ametile kehtib ka teatud keeletase mida pead ka valdama. Hetkel olen juba 2 aastat Norras rooli keeranud ja peale veel 3 aastat tahaks ka kas Kanada või Austraalia poole edasi liikuda.. Kui sinul ka mingit infot juba on siis võiksid seda ka jagada. Hilsen H.

Tegelikult otsivad nad küll autojuhte, iga päev tuleb mingi ports tööpakkumisi. Olen saatnud neile küll oma CV, kuid alati tuleb ilus viisakas vastus - praegu ei, kuid hiljem vaatame... Vahel on tunne, et jooksen peaga vastu seina. Mis kategooriad endal Sul on?

BCE, ADR koolitus ja muu taoline pahn on olemas. D kat. pole ja Bussijuhiks ka eriti ei kipu. Usun, et CV saatmine on suht mõtetu, eriti kui ise veel Eestis viibid. See on samasugune diil nagu Norras...peab ikka ise kohal käima ja kontoreid külastama. CV saates saab tööd tavaliselt läbi igasugu töövahendajate, kes sind nöörivad nii, et anna aga minna. Paar kuud tagasi kolis üks tuttavatest Austraaliasse, hetkel hoian temaga sidet ja hoian kõrvu kikkis...

Terv. H.

Kui huvi on, siis võid vaadata tööpakkumisi selliselt kodukalt: www.seek.com.au. Neil on seal lihtne asi väga keeruliseks aetud - mingid imelikud kategooriad nagu näiteks MC, MR, HC, HR, lisaks veel duubelhaagisega, kolmikhaagisega, maanteerong, siis olen kohanud ka road ranger. Mul selline tunne, et kui lähed sinna, siis sea sammud kohe täiendõppesse (ilmselt MC, MR, HC, HR kõlbab ka meie E katiga). Aga kindlasti oleks see huvitab kogemus.

Terv. Aarne