Auto omanikuks olemine UKś

Tere!

Selline küsimus,kui paljudel teil,kes elate Suurbritannias on oma auto seal?Kas vasakpoolse rooliga harjumine võttis kaua aega?Mis pabereid ja kui kulukas on auto pidamine Suurbritannias,see ,et kütus kallis on,seda ma juba tean(palju hetkel maksab bensiin?)Niipalju kui ma olen sirvinud erinevaid autosaite siis autod suht odavad ja 500£ saab täitsa mõnusa sõiduriista,aga sinna juurde kuulub veel tõenäoliselt kindlustus ja ülevaatus,aga mis makse tuleb veel maksta ja kui suured need umbes on,kas sõltub ka autovõimsusest makse suurus?Palju teil oma isikliku auto peale umbes kulub kuus?

Parimat teile!

umbes nael liiter. Aastane automaks(roadtax)s6ltub auto suurusest, sada kuni mitusada naela aastas. Kindlustustasu oleneb juhi vanusest ja auto suurusest, 200-2000 naela aastas. selle kohta saab internetist iga kindlustufirma kodukalt infot.

Auto omamine GB-s on omajagu kallis. Oleneb su palgast muidugi, kas lubab. :D Tuleb maksta siis Mot, Tax ja veel vist midagi, võibolla aga mitte. Ei mäleta enam täpselt kuna olen pikemalt Eestis olnud juba. Aga need summad on päris "head". Bensu hind ikka üle 1 GBP. Targemad teavad paremini.

Bensiini hind on viimasel ajal ainult kasvanud, praegu umbes 1,029, sõltub besukast. Tax vaata siit http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/OwningAVehicle/HowToTaxYourVehicle/DG_10012524
Ülevaatust (MOT) ei teagi, pole veel teinud. Võta oma Eesti kindlustusseltsist dokument, kui kaua sul (rikkumisteta) kindlustusstaazi on. Saad siin hulga odavamalt kindlustuse. Oleneb autost muidugi. Mul nt 24 £/kuu.
Vasakpoolse rooliga harjub ruttu. Minu jaoks oli alguses kõige keerulisem ristmikult ära keeramine, ei saanud aru, kuhu ritta vaja keerata, et mitte vastassuuna vööndisse sattuda.
Edu :)

Võtsin ka Eestist oma kindlustusest selle paberi kaasa, aga siiani olen sõlminud kahes erinevad seltsis (UK siis) ja kumbagi pole see paber huvitanud. Ikka läheb kirja, et siin riigis alla aasta sõitnud ja sellega seoses kindlustus kõrgem. NO vanus ja lubade omamise pikkus alandavad seda küll natuke, aga jah.....avariide staazi omamine/mitteomamine alandaks veel, aga siiani pole seda paberit aktsepteeritud või õigemini on öeldud, et see neid ei huvita (kuigi olen lausa ise seda neile pakkunud)
Imelik....

Kas Eestist auto kaasavõtmine (müük ei tasu ära) on väga rumal idee? Hea väike auto, bensiini suurt ei võta ja müümine praegusel ajal oleks üpris totter.

Mina tegin oma autokindlustuse internetis http://www.comparethemarket.com/. Muu hulgas on küsimus No Claims Discount/Bonus, sinna panin, mitu aastat on varem olnud kindlustus (mitme aasta kohta mul tõend on). Järgmine punkt on Source of NCD, sinna valisin Foreign Insurer. Hiljem firma saatis kirja, et soovivad tõendit minu No Claims Discounti kohta. Saatsin e-maili teel on Eesti kindlustusfirmast saadud dokumendi ja oligi OK.

Mitu aastat siis sul siin Eestis kindlustusajalugu oli,mitu % umbes langes? Mul kahjuks siin(Eestis)on oma auto olnud ainult aasta, mida siin kindlustasin, muidu load 7aastat, kasutasin firmaautot.

Inglismaale siit oma autoga, ma arvan, et on lihtsalt ebamugav liigelda seal esiteks. Seadusi ma ei tea, mismoodi seal on, kas tohib ja kui kaua sõita seal võib Eestist pärit autoga.

Seadust loe siit, kui oma autoga tahad tulla http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/BuyingAndSellingAVehicle/ImportingAndExportingAVehicle/DG_10014623
Tegelikult tulevad küll oma autodega (sakslased, poolakad, ungarlased, elavad ja töötavad siin) ja ei võta siin arvele ega maksa makse. Eks see su oma risk on, kui seaduskuulekas oled. Kui kavatsed pikemaks ajaks jääda, tasub ikka UK-st auto osta.
Kindlustusajalugu on mul pikem, kuid dokumendi sain 7 aasta kohta. Erinevad kindlustusfirmad on olnud ja ei suutnud neid kõiki taga otsida. Summa langeb ikka kordades, ei mäleta, palju muidu oleks maksnud.

Hea teada, tänan info eest.

väärtusliku info eest.
Kuna just muutsin oma kindlustust, siis hetkel ei hakka seda enam tegema aga info jätan järgnevaks aastaks meelde. Tõsi - saatsin eile selle Eestist saadud kirja kindlustusfirmale koos muude dokumentidega kaasa, eks näis, kas muudavad/alandavad veel seda summat või mitte. Mul 44 naela esimese aasta kuumakse, mis kuuldes teisi, polegi nii üüratult kallis aga 24 naela siiski odavam;)
Küsiksin veel, et kas sul Uk load või Eesti?
Ja mul ka see eesti kindlustuspaber aastast 2002 väikeste vahedega, sest võtsin paberi Eestist viimasest seltsist, ei suutnud ju meenutada kus ja kui pikalt olen kindlustanud (kuigi staazi eestis kohustusliku kindlustuse algusajast).

Tänud veelkord.
Hakkangi uuesti muutmisega tegelema, sest eelmine tahtis juurde saada raha. Nüüd tegin Sinu soovituste järgi ja numbrid jäävad 20 naela kanti kuus.
Suured tänud - abi oli tõesti väärt.

TAX
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/OwningAVehicle/HowToTaxYourVehicle/DG_10012524
TAX'i suurus jaguneb vastavalt auto vanusele, kui auto registreeritud enne 2001 aasta 1.märtsi, siis määratakse TAX vastavalt mootori kubatuuri järgi? On nii või ajan jama :)?
Autod registreeritud peale 1.märtsi 2001 määratakse TAX vastavalt CO2 hulgale, mis mootorist tuleb.
MOT
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/OwningAVehicle/Mot/DG_4022514
Kas saan õigesti aru, et MOT tuleb läbida iga aasta, kui auto vanus ületab kolme aastat? Selle maksumuseks on tavaauto puhul (kuni 8 inimest) 54£ aastas?

Kui minu eelnev jutt vastab tõele, siis peaks automaks (TAX) ja ülevaatus (MOT) keskmise auto puhul tegema 54£+190£=244£ aastas.
Sellele lisanduks siis kindlustus, autohooldus ja loomulikult kütus!
Kütuse hind on ümardades (paari krooniga) Eestiga praegu võrreldav (tulenevalt naela hetkekursist).
Kindlustus on valdkond, mille kohta tundub mul raske infot (pakkumist saada)olevat, sest kõik oleneb juhi vanusest, eelnevatest rikkumistest, autost ja seal elamise ajast. Või oskab keegi omast kogemustest öelda, kui kalliks läheks auto kindlustamine isikul, kes asub UK-sse elama ja on alla 25a vana (tuues välja mingi kindla automargi)?

Autoomanikud! Kui kalliks on teil autoga hoolduses käimine läinud? Sealmaal pole vist talverehvid kohustuslikud?
Tänan!

No MOT on sama mis Eestis auto ülevaatus. Selle hind oleneb töökojast, kus teed. On ka 30 naelaseid kohti ning samuti 60 naelaseid.
Kindlustusega on jälle nii ja naa. Seda on vist väga raske siin öelda, sest see pole lihtsalt võimalik.
Siin riigis on kindlustuse variante erinevaid, mitte nagu Eestis, et ainult üks kohustuslik kindlustus.
On kolmanda osapoole kindlustus, mis siis peaks olema võrdne eesti autokindlustusega ehk avarii korral kaetakse kannataja kulud sina oma auto remondid ise. Siis on teine variant, kus on ka sinu auto kindlustatud. Ja mingi kolmas ehk veel.
Kui oled noor ja alles siia riiki tulnud, siis on kindlustus liigagi kallis.
Mul endal on imeodav - 13 naela kuus ja see nn. täiskindlustus, aga kui tahtsin lisada oma 20 aastast poega, siis oleks kuumakse tõusnud 100 naela võrra. Auto on 1,6 mootoriga siis.
Aga paljude automüügi lehtede peal saad kindlustuse hinda ka arvutada konkreetse auto puhul. Samas ei aktsepteeri paljud kindlustus seltisid eestis õnnetuste vaba perioodi.

Road Taxi suhtes on see tabel, mida vaatasid täiesti adekvaatne ja sealt saadki kindla summa teada, mis suurusjärku jääb. meil peres 2 autot, ühel aastamaks 220 naela ja teisel 150 naela. Ja see oleneb tõesti Co-st. Ja jälle, autotrade lehel näed iga auto all seda tabelit kus taxi täht kirjas (tähe järgi näed siis tabelist, kui suur see on)

Talverehvidest veel:
Olen Shotimaa poolel ja siin pole keegi isegi mitte kuulnud talverehvidest. Mis kohustusest siis veel rääkida.
Hiljuti just üks tuttav küsis, et kas eestis kasutasime talvel kummide ümber kette:D:P
Hoolduse hinda ei oska öelda, kuna pole pidanud käima - veel;)

Tänud Teile.
Info põhjal tundub autopidamise kulukus võrdväärne Eestiga, kuid kindlustus tuleks minule tõesti kallis (aasta hind alates 1300£, autoks võetud Mazda 6 2006a). Tiina toodud link kindlustuse hinnavõrdlusteks annab väga hea ülevaate.

Otsisin just täna oma 20. aastasele pojale odavaimat kindlustust aga jah....isegi ainult nn. kolmanda osapoole kindlustus (mis siis lahti seletatult oleks võrdväärne eesti autokindlustusega) maksaks talle ligi 1500 naela aastas. Et noortel ikka suht kallis lõbu auto omanikuks olemine.
Aga....lõpuks leidsin talle soodsama (jättes auto enda nimele ning lisades poisi kasutajaks) ja poisi kuumakse tuleks 45 naela. See on töölkäivale noorele juba suht norm väljaminek. Ei tapa teda;)