Berliin. Korterit otsin.

Tere,

Esiteks ütlen kohe alguses ära, et olen elus ainult korra Berliinis käinud. Tänaseks on aga asjalood sedasi, et septembri alguses kolin alustuseks pooleks aastaks just nimetatud kohta.

Pöördungi siia foormumisse erinevate küsimustega. Nimelt pean ma endale, oma mehele ja väikesele koerale leidma odava elamise seal
Berliinis. Soovitatavalt kahetoaline korter. Küsimus siis selline, et mis piirkonda te soovitaksite, ise kategoriseeriksin oma pere pigem selliseks boheemlaslikumaks, kunstilembeliseks...

Kas oskate soovitada mõnda mõnusat piirkonda elamiseks? Äkki on koguni mõni korter kellegil seal üürida välja või oskate ehk soovitada mõnda kinnisvara lehekülge.

Parimat,
Edi

www.immobilienscout24.de

Marzahn on mõnus piirkond elamiseks - sai ise oldud natuke aega seal ja meeldis väga.

Marzahn on sama, mis Tallinnas Lasnamäe.

Mina soovitaksin linnaosa Wedding - elasin seal mõne aja ja meeldis. Kuigi peale MS II oli linn varemeis, on tunne, et seal on säilinud vanu ennesõjaaegseid hooneid ja seetõttu väga huvitava planeeringuga kortereid. Põlispuud, rohelised mini-hoovid.Ius on seal...

Mina soovitan Grunewaldi - Berliini kallist villade linnaosa...

Berliinis korteri üürimiseks vajalikud dokumendid

Suundun pooleks aastaks Berliini elama ja õppima ning kavatsen selleks ajaks üürida toa või väikese korteri. Kas üürilepingu saamiseks on vaja mingeid erilisi dokumente, mis peaksid tõestama minu maksujõulisust vms? Mõnede korterikuulutuste juures mainitakse Wohnberechtigungsschein'i. Uurisin veidi netist, aga sajaprotsendiliselt selle olemusest aru ei saanud.

Äkki mõni pikemalt Berliinis viibinu/viibija oskab ja viitsib lühidalt vastata, kas ja milliseid dokumente oleks kasulik/vajalik omada? Oleksin väga tänulik.

Otsin elamispinda Berliinis 22.02.2013 - 25.05.2013

Lähen Berliini praktikale ja otsin seoses sellega antud ajavahemikukus soodsalt elamispinda (tuba korterist). Ei ole väga nõudlik, kuid elementaarsed mugavused (köök/vannituba) võiksid olemas olla. Võite anda ka nõu, kust veel otsida.
Kontakt: flxnvxn@hotmail.com
Tänud.

Friedrichshain. www.wg-gesucht.de. Viimases ka allüüri-korterid ja jagatud elamised.