Diversity lottery/ Green card lottery

Tere,

praegu küll loteriis osaleda ei saa (ehkki tasulised "programmid" kuulutavad nagu hullud) aga kuna see on aastaid toimunud, siis kas keegi teab üldse kedagi, kes Eestist on selle loteriiga võitnud. Ca 40 inimest igal aastal võidavad selle, pluss nende pereliikmed, nii et peaks ju küll väike riik olema ja kõik kõik tundma. Ehk siis - kas teegi teab kedagi ja kui, siis kuidas dokumentide tegemine läks ja kas jõuti ka lõpuks USAsse kohale?

Meie pere osutus loteriis väljavalituks. Alles saatsime ankeedid USA-sse tagasi ning ootame intervjuu aega. Eks saab näha, kuidas ja kui kiiresti need asjad toimuvad. Igatahes tundub nii uskumatu, et ei tihka veel ettevalmistusigi teha...

Oi kui tore, palju palju õnne!

Kas te osalesite esimest korda (kui mitte siis kui mitu aastat juba?)? Ning lisaks - kas piisab n-ö loteriis osalemisest või on teil nüüd vaja juba konkreetselt öelda, et lähete tööle sinna ja elama just tollesse linna?

Tänan õnnesoovide eest!

Oleme osalenud viimasel 4 aastal. Ehk siis mitte kuigi kaua. Senini ei ole veel huvi tuntud, kuhu ja mida me tegema läheme. Küll on vaja täita hulk pabereid ning kokku koguda hulk dokumente. Peab käima arstlikus kontrollis ning tõestama, et on piisavalt vara, et Sa Ameerikas kohe sotsiaalabi kasutama ei hakkaks. Politseist on vaja tõend võtta, et oled korralik. :)

Kindel on see, et kui ei ole 12 klassi haridust või sellele vastavat või ei ole kaheaastast töökogemust (seal on ka omad kitsendavad nõudmised - iga töökogemus ei sobi), siis ei ole mõtet loteriis osaleda.

Ülalnimetet hariduse/töökogemuse nõue kehtib perekonna puhul vaid loteriis välja valitud pereliikmele. Teistele see ei laiene - olgugi neil vaid kaks klassi haridust - USA-sse pääsevad ikkagi. Ja vastupidi - ühel võib olla kasvõi mitu kõrgharidust, kuid kui välja valiti teine, kellel kunagi jäi kool pooleli ning ka töökogemus ei kvalifitseeru, siis jääb kõigil USA-sse kolimine ära.

Ahjaa - viisalõiv on kah kena - 400 dollarit iga pereliikme kohta. Olgugi, et mõni võib olla alles hiljuti sündinud. Ja kui viisaintervjuul otsustatakse viisasid mitte anda, siis raha tagasi ei saa.

Tänan info eest! Ma oleksin väga rõõmus, kui protsessi arengust siia ehk kirjutaksid, sest see sissesõiduperiood vist ei tohi nii ehk naa väga pikaks venida.

DV-2010 kirjad saadeti loteriivõitjatele aprillist juunini. Meie saime kirja juuni keskel. Täitsime ankeedid ning saatsime need KCC-sse tagasi.

Arvestades meie "loteriipileti" numbrit, peaks viisaintervjuu aeg olema kuskil 2010 aasta juunis. 6-8 nädalat enne viisaintervjuud saadetakse kiri, milles antakse täpne intervjuu kuupäev ja kellaaeg. Seal on ka kõik dokumendid, mis peab veel täitma. Vahepeal mingeid kirju ei saadeta. Ehk siis aasta otsa närvesöövat vaikust...

Kõik viisad peavad olema välja antud enne 30. septembrit 2010. Pealse seda ei ole võimalik enam immigrandi viisat saada. Viisa kehtib 6 kuud ning selle aja jooksul peab kindlasti USA-sse minema. Kui seda ei tee, siis viisa kaotab kehtivuse ning uut viisat enam ei väljastata.

..juba ule 10 aasat tagasi. Siis laks umbes aasta jagu paberite korda ajamiseks ja tooloa etc saamiseks. Oin juba USA-s tudengi viisaga ja proovisin esimest korda ja kohe sain. Ei maleta enam palju sellest paberimajandusest ja arvan et siis veel internet jne kasutusel polnudki (laidaldaselt) kui pabereid ajaisn. Nii palju maletan et pidin minema teatud paeval tooluba saama ja tookohtki oli valmis vaadatud kus pidin nadal peale loa saamist alustama. Siis oli aga mingi federaal eelarve kriis ja immigratsiooni office oli mitu paeva kinni, kaasa-arvatud see paev kus ma oma loa pidin saama. Onneks eelarve kinnitati nadala jooksul ja mulle anti luba valjaspool jarjekorda ilusti/vaga viisakalt katte kuigi office oli puupusti rahavast tais peale kinni olekut. sAin oigel ajal toolhakata, kuigi oli kovasti pabistanud ja tooandjat juba hoiatanud et voib viivitus tulla.

Start on igatahes vinge - oktoobri cut-off 9100! Viimati oli nii suur 2004 - 10850. Aga see oli ka ainuke aasta, kus CN numbrid Euroopa jaoks üle 20500 ei tõusnudki... (meil on 2010EU0002XXXX):(

Kuskandis sa, ogalik, USA-s pesitsed?

Kui keegi on viisaloteriiga veel ära läinud, siis oleks kena tema kogemusi kuulda. Tänan!

Olen ise samuti juba seitsmendat aastat osalenud kuid kahjuks pole veel õnnestunud võita. Kuid peab ka arvestama seda, et Eestile antakse igal aastal vaid pisut üle neljakümne viisa, siis on ilmselt meeletult suur õnn seda saada. Usun , et eestist osaleb igal aastal tuhandeid inimesi ja võimalus , et just sina see õnnelik oled , on ilmselt kaduvväike. Ja viisal osalemisel on juttu küll nõuetest , mis peab sul olema (haridus jne), aga pole mingit juttu sellest , kas inimesel peab seal olema ka elukoht , tuttavad , keeleoskus. Vaevalt antakse vast viisat inimesele, kes läheb kahe käeotsas kohvrid lambist Ameerikasse. Kuidas sellega on lood?

Tegelikult elukohta ja tuttavaid ei pea olema. Elukoht on vajalik alles siis, kui sõidad USA-sse, et nad saaksid rohelise kaardi saata - see saadetakse 3-4 nädala jooksul postiga. Keeleoskuse kohta samuti nõuded puuduvad.

Küll aga on nõuded rahalise seisu kohta, et immigrant ei asuks kohe USA sotsiaaltoetusi saama. Selleks on kolm võimalust - kas "sponsor", töökoht või piisavalt hulgal varandust. Sponsor võib olla keegi ameerikas elav sõber, tuttav, sugulane või ka täiesti võõras inimene, kes täidab vastavad dokumendid kinnitamaks, et ta toetab immigranti rahaliselt. Teine võimalus on töökoht, mis on eelnevalt välja otsitud ning tööleping selle kinnituseks. Kolmandaks variandiks on siis piisavalt hea rahaline seis - erinevates osariikides on see erinev. Samuti sõltub summa perekonna suurusest. Selleks on olemas tabelid, mille järgi saab arvutada vajaliku summa.

Ametlikult on loteriiga saadava immigrandi viisa nõudeks vähemalt keskharidus või kaheaastane töökogemus. Töökogemust arvestatakse ainult teatud ametikohtade puhul - selle kohta on jällegi vastavad nimekirjad.

AavoP (või ka keegi teine) oskab ehk öelda millised on täpsed nõuded fotole, mis tuleb loteriis osalemiseks sisestada. See foto (peab olema siis eestvaates ainult vist?) ei ole nagu meie passipilt? Et kuidas Te selle foto tegite? - läksite fotograafi juurede, andsite kindlad mõõdud ette ning lasite selle CD-le panna ning hiljem siis laadisite selle loteriil osalemiseks (sellel .gov saidil) CD-lt üles? Vastuse eest ette tänades!

Seal on jah erinevaid variante. Fotograafi juurde minnes tuleks öelda, et 50x50mm ja lisada, et usa viisa jaoks, siis nad teavad ise juba nõudeid. Aga selleks, et osaleda, on vaja veel, et lisaks pildi graafilisele osale oleks täidetud ka nõuded resolutsioonile ja suurusele. Pilt peab olema 2x2 tolli, ehk siis 50x50mm, selle resolutsioon peab olema 150 pikselit tollile ning faili suurus ei tohiks olla suurem kui 62500 baiti. Täpsemalt saad eelmise aasta tingimustega tutvuda siin: http://www.travel.state.gov/pdf/T1026V-DV-2010bulletin%283%29.pdf

Kas ca 50K $ on piisav? Ja mis need eelistatud tööd on? Loodan ka siit sooja saada ükskord...

on piisav, eriti kui oled üksi. Kui sul on ülalpeetavaid, siis peab olema rohkem. Eelistatud tööde loetelu on pikk, leiad selle viisaloterii dokumentide juurest. Või näiteks foorumist http://forums.immigration.com/forumdisplay.php?f=38

Viisaintervjuule ei ole vaja lennata - võid ka jalutada, sest seda tehakse Tallinnas Ameerika saatkonnas :)

Vaktsineerimised saab samuti kodumaal, Tallinnas ära tehtud. Selle jaoks on küll volitatud vaid 1-2 arsti, kuid peamine, et ei pea kuskile kaugele minema.

Tegelikkuses, Claudia, need kes ei suuda nõudeid täita, need ei võta teistelt kohta ära. Sellised selekteeritakse enne välja. Tegelikkuses on ju paljudele takistuseks kasvõi immigrandi viisa ja muud kulud, mis on inimese kohta kokku ligi 800 dollarit. Pluss kõik muu - vaktsineerimine, lennupiletid jne.

Minul on pigem see küsimus, et kuidas ma seda tõestan? Kinnisvara? Püsiv töökoht või mis? Võtan pangaväljavõtte, et vaadake mul on nii palju raha kontol? Ja kui sul on Ameerikas juba sponsor olemas siis pean ikka midagi tõestama?

Osaledes DV loteriil (veel ei ole osalenud), kuidas ma pean märkima oma koduaadressi - kas inglise keeles - nt Huuru Village 3-8, Saue Rural Municipality, Tartu County jne või ikka eesti keeles - Hüüru küla 3-8, Saue vald, Tartumaa? (NB! see siin on suvaline aadress). Andmete sisestamisel ei tohi ju vigu esineda (täpitähed võib ikka täppideta siis vist panna). Vabandan rumala küsimuse pärast. Tänan vastuse eest!

Tõestuseks sobib kogu vara, mille olemasolu ja sinule kuulumist saad sa tõestada. Kui sa kannad päev-paar enne viisaintervjuud oma kontole 200 000 krooni, siis ei ole see kuigi usutav. Kui sul on aga 200 000 olnud juba mitu aastat deposiidis, siis see on usutav. Kinnisvaraga on lihtsam - kui see on sinu nimel siis see on sinu oma.

Kui sul on usas olemas töökoht ning kinnitus selle kohta, siis ei pea varandust tingimata olema. Sama asi on ka sponsoriga - kui mõni ameerika kodanik võtab sinu hea käekäigu eest vastutuse enda peale, siis ei pea suurel hulgal raha sul endal olema.

Ei ole sugugi rumal küsimus. Sest ma ei leidnud ka põgusalt googeldades sellele küsimusele vastust. Ise olen kunagi ammu leidnud üles koha, kus oli kirjas, et need tähed pead taandama ladina tähestikku. Ehk siis viisil - Ü=ue, Õ=oe, Ö=oa, Ä=ae.

Seda, kuidas ma viimati täpitähti sisestasin, ma kahjuks ei mäleta. Aga tõenäoliselt annab süsteem veateate ja pakub ise lahenduse.

Hetk tagasi avalikustati detsembri viisabülletään (visa bulletin). Euroopa cut-off jaanuariks on 19750, mis on minu statistika järgi alates 1995 aastast suurim.

See teeb muidugi headmeelt, sest meie number on 2010EU0022***, ehk siis alla 3000 ainult veel! :)

Lootsime varasemate aastate statistikale tuginedes intervjuule saada kuskil juulis. Aga praegu on lootust varemgi saada.

Loodan, et kõik läheb Sul hästi ja saad rohelised kaardid:) Nagu ma aru saan siis DV intervjuu toimub Tallinnas USA saatkonnas? Ja kuhu saadetakse roheline kaart (green card), kas Eestisse? (vist on nii, et rohelisele kaardile peab järgi minema USAsse, sest 6 kuu jooksul peab sinna nn elama asuma?)

Kuidas Sul nende vaktsineerimistega on - kui palju neid tehakse ja palju nad umbes maksma lähevad?

Igatahes edu:)