Diversity lottery/ Green card lottery

Tere,

praegu küll loteriis osaleda ei saa (ehkki tasulised "programmid" kuulutavad nagu hullud) aga kuna see on aastaid toimunud, siis kas keegi teab üldse kedagi, kes Eestist on selle loteriiga võitnud. Ca 40 inimest igal aastal võidavad selle, pluss nende pereliikmed, nii et peaks ju küll väike riik olema ja kõik kõik tundma. Ehk siis - kas teegi teab kedagi ja kui, siis kuidas dokumentide tegemine läks ja kas jõuti ka lõpuks USAsse kohale?

Meie pere osutus loteriis väljavalituks. Alles saatsime ankeedid USA-sse tagasi ning ootame intervjuu aega. Eks saab näha, kuidas ja kui kiiresti need asjad toimuvad. Igatahes tundub nii uskumatu, et ei tihka veel ettevalmistusigi teha...

Oi kui tore, palju palju õnne!

Kas te osalesite esimest korda (kui mitte siis kui mitu aastat juba?)? Ning lisaks - kas piisab n-ö loteriis osalemisest või on teil nüüd vaja juba konkreetselt öelda, et lähete tööle sinna ja elama just tollesse linna?

Tänan õnnesoovide eest!

Oleme osalenud viimasel 4 aastal. Ehk siis mitte kuigi kaua. Senini ei ole veel huvi tuntud, kuhu ja mida me tegema läheme. Küll on vaja täita hulk pabereid ning kokku koguda hulk dokumente. Peab käima arstlikus kontrollis ning tõestama, et on piisavalt vara, et Sa Ameerikas kohe sotsiaalabi kasutama ei hakkaks. Politseist on vaja tõend võtta, et oled korralik. :)

Kindel on see, et kui ei ole 12 klassi haridust või sellele vastavat või ei ole kaheaastast töökogemust (seal on ka omad kitsendavad nõudmised - iga töökogemus ei sobi), siis ei ole mõtet loteriis osaleda.

Ülalnimetet hariduse/töökogemuse nõue kehtib perekonna puhul vaid loteriis välja valitud pereliikmele. Teistele see ei laiene - olgugi neil vaid kaks klassi haridust - USA-sse pääsevad ikkagi. Ja vastupidi - ühel võib olla kasvõi mitu kõrgharidust, kuid kui välja valiti teine, kellel kunagi jäi kool pooleli ning ka töökogemus ei kvalifitseeru, siis jääb kõigil USA-sse kolimine ära.

Ahjaa - viisalõiv on kah kena - 400 dollarit iga pereliikme kohta. Olgugi, et mõni võib olla alles hiljuti sündinud. Ja kui viisaintervjuul otsustatakse viisasid mitte anda, siis raha tagasi ei saa.

Tänan info eest! Ma oleksin väga rõõmus, kui protsessi arengust siia ehk kirjutaksid, sest see sissesõiduperiood vist ei tohi nii ehk naa väga pikaks venida.

DV-2010 kirjad saadeti loteriivõitjatele aprillist juunini. Meie saime kirja juuni keskel. Täitsime ankeedid ning saatsime need KCC-sse tagasi.

Arvestades meie "loteriipileti" numbrit, peaks viisaintervjuu aeg olema kuskil 2010 aasta juunis. 6-8 nädalat enne viisaintervjuud saadetakse kiri, milles antakse täpne intervjuu kuupäev ja kellaaeg. Seal on ka kõik dokumendid, mis peab veel täitma. Vahepeal mingeid kirju ei saadeta. Ehk siis aasta otsa närvesöövat vaikust...

Kõik viisad peavad olema välja antud enne 30. septembrit 2010. Pealse seda ei ole võimalik enam immigrandi viisat saada. Viisa kehtib 6 kuud ning selle aja jooksul peab kindlasti USA-sse minema. Kui seda ei tee, siis viisa kaotab kehtivuse ning uut viisat enam ei väljastata.

..juba ule 10 aasat tagasi. Siis laks umbes aasta jagu paberite korda ajamiseks ja tooloa etc saamiseks. Oin juba USA-s tudengi viisaga ja proovisin esimest korda ja kohe sain. Ei maleta enam palju sellest paberimajandusest ja arvan et siis veel internet jne kasutusel polnudki (laidaldaselt) kui pabereid ajaisn. Nii palju maletan et pidin minema teatud paeval tooluba saama ja tookohtki oli valmis vaadatud kus pidin nadal peale loa saamist alustama. Siis oli aga mingi federaal eelarve kriis ja immigratsiooni office oli mitu paeva kinni, kaasa-arvatud see paev kus ma oma loa pidin saama. Onneks eelarve kinnitati nadala jooksul ja mulle anti luba valjaspool jarjekorda ilusti/vaga viisakalt katte kuigi office oli puupusti rahavast tais peale kinni olekut. sAin oigel ajal toolhakata, kuigi oli kovasti pabistanud ja tooandjat juba hoiatanud et voib viivitus tulla.

Start on igatahes vinge - oktoobri cut-off 9100! Viimati oli nii suur 2004 - 10850. Aga see oli ka ainuke aasta, kus CN numbrid Euroopa jaoks üle 20500 ei tõusnudki... (meil on 2010EU0002XXXX):(

Kuskandis sa, ogalik, USA-s pesitsed?

Kui keegi on viisaloteriiga veel ära läinud, siis oleks kena tema kogemusi kuulda. Tänan!

Olen ise samuti juba seitsmendat aastat osalenud kuid kahjuks pole veel õnnestunud võita. Kuid peab ka arvestama seda, et Eestile antakse igal aastal vaid pisut üle neljakümne viisa, siis on ilmselt meeletult suur õnn seda saada. Usun , et eestist osaleb igal aastal tuhandeid inimesi ja võimalus , et just sina see õnnelik oled , on ilmselt kaduvväike. Ja viisal osalemisel on juttu küll nõuetest , mis peab sul olema (haridus jne), aga pole mingit juttu sellest , kas inimesel peab seal olema ka elukoht , tuttavad , keeleoskus. Vaevalt antakse vast viisat inimesele, kes läheb kahe käeotsas kohvrid lambist Ameerikasse. Kuidas sellega on lood?

Tegelikult elukohta ja tuttavaid ei pea olema. Elukoht on vajalik alles siis, kui sõidad USA-sse, et nad saaksid rohelise kaardi saata - see saadetakse 3-4 nädala jooksul postiga. Keeleoskuse kohta samuti nõuded puuduvad.

Küll aga on nõuded rahalise seisu kohta, et immigrant ei asuks kohe USA sotsiaaltoetusi saama. Selleks on kolm võimalust - kas "sponsor", töökoht või piisavalt hulgal varandust. Sponsor võib olla keegi ameerikas elav sõber, tuttav, sugulane või ka täiesti võõras inimene, kes täidab vastavad dokumendid kinnitamaks, et ta toetab immigranti rahaliselt. Teine võimalus on töökoht, mis on eelnevalt välja otsitud ning tööleping selle kinnituseks. Kolmandaks variandiks on siis piisavalt hea rahaline seis - erinevates osariikides on see erinev. Samuti sõltub summa perekonna suurusest. Selleks on olemas tabelid, mille järgi saab arvutada vajaliku summa.

Ametlikult on loteriiga saadava immigrandi viisa nõudeks vähemalt keskharidus või kaheaastane töökogemus. Töökogemust arvestatakse ainult teatud ametikohtade puhul - selle kohta on jällegi vastavad nimekirjad.

AavoP (või ka keegi teine) oskab ehk öelda millised on täpsed nõuded fotole, mis tuleb loteriis osalemiseks sisestada. See foto (peab olema siis eestvaates ainult vist?) ei ole nagu meie passipilt? Et kuidas Te selle foto tegite? - läksite fotograafi juurede, andsite kindlad mõõdud ette ning lasite selle CD-le panna ning hiljem siis laadisite selle loteriil osalemiseks (sellel .gov saidil) CD-lt üles?
Vastuse eest ette tänades!

Seal on jah erinevaid variante. Fotograafi juurde minnes tuleks öelda, et 50x50mm ja lisada, et usa viisa jaoks, siis nad teavad ise juba nõudeid. Aga selleks, et osaleda, on vaja veel, et lisaks pildi graafilisele osale oleks täidetud ka nõuded resolutsioonile ja suurusele. Pilt peab olema 2x2 tolli, ehk siis 50x50mm, selle resolutsioon peab olema 150 pikselit tollile ning faili suurus ei tohiks olla suurem kui 62500 baiti. Täpsemalt saad eelmise aasta tingimustega tutvuda siin: http://www.travel.state.gov/pdf/T1026V-DV-2010bulletin%283%29.pdf

Kas ca 50K $ on piisav? Ja mis need eelistatud tööd on?
Loodan ka siit sooja saada ükskord...

on piisav, eriti kui oled üksi. Kui sul on ülalpeetavaid, siis peab olema rohkem.
Eelistatud tööde loetelu on pikk, leiad selle viisaloterii dokumentide juurest. Või näiteks foorumist http://forums.immigration.com/forumdisplay.php?f=38

Viisaintervjuule ei ole vaja lennata - võid ka jalutada, sest seda tehakse Tallinnas Ameerika saatkonnas :)

Vaktsineerimised saab samuti kodumaal, Tallinnas ära tehtud. Selle jaoks on küll volitatud vaid 1-2 arsti, kuid peamine, et ei pea kuskile kaugele minema.

Tegelikkuses, Claudia, need kes ei suuda nõudeid täita, need ei võta teistelt kohta ära. Sellised selekteeritakse enne välja. Tegelikkuses on ju paljudele takistuseks kasvõi immigrandi viisa ja muud kulud, mis on inimese kohta kokku ligi 800 dollarit. Pluss kõik muu - vaktsineerimine, lennupiletid jne.

Minul on pigem see küsimus, et kuidas ma seda tõestan? Kinnisvara? Püsiv töökoht või mis? Võtan pangaväljavõtte, et vaadake mul on nii palju raha kontol?
Ja kui sul on Ameerikas juba sponsor olemas siis pean ikka midagi tõestama?

Osaledes DV loteriil (veel ei ole osalenud), kuidas ma pean märkima oma koduaadressi - kas inglise keeles - nt Huuru Village 3-8, Saue Rural Municipality, Tartu County jne või ikka eesti keeles - Hüüru küla 3-8, Saue vald, Tartumaa? (NB! see siin on suvaline aadress).
Andmete sisestamisel ei tohi ju vigu esineda (täpitähed võib ikka täppideta siis vist panna).
Vabandan rumala küsimuse pärast.
Tänan vastuse eest!

Tõestuseks sobib kogu vara, mille olemasolu ja sinule kuulumist saad sa tõestada. Kui sa kannad päev-paar enne viisaintervjuud oma kontole 200 000 krooni, siis ei ole see kuigi usutav. Kui sul on aga 200 000 olnud juba mitu aastat deposiidis, siis see on usutav. Kinnisvaraga on lihtsam - kui see on sinu nimel siis see on sinu oma.

Kui sul on usas olemas töökoht ning kinnitus selle kohta, siis ei pea varandust tingimata olema. Sama asi on ka sponsoriga - kui mõni ameerika kodanik võtab sinu hea käekäigu eest vastutuse enda peale, siis ei pea suurel hulgal raha sul endal olema.

Ei ole sugugi rumal küsimus. Sest ma ei leidnud ka põgusalt googeldades sellele küsimusele vastust. Ise olen kunagi ammu leidnud üles koha, kus oli kirjas, et need tähed pead taandama ladina tähestikku. Ehk siis viisil - Ü=ue, Õ=oe, Ö=oa, Ä=ae.

Seda, kuidas ma viimati täpitähti sisestasin, ma kahjuks ei mäleta. Aga tõenäoliselt annab süsteem veateate ja pakub ise lahenduse.

Hetk tagasi avalikustati detsembri viisabülletään (visa bulletin).
Euroopa cut-off jaanuariks on 19750, mis on minu statistika järgi alates 1995 aastast suurim.

See teeb muidugi headmeelt, sest meie number on 2010EU0022***, ehk siis alla 3000 ainult veel! :)

Lootsime varasemate aastate statistikale tuginedes intervjuule saada kuskil juulis. Aga praegu on lootust varemgi saada.

Loodan, et kõik läheb Sul hästi ja saad rohelised kaardid:)
Nagu ma aru saan siis DV intervjuu toimub Tallinnas USA saatkonnas? Ja kuhu saadetakse roheline kaart (green card), kas Eestisse? (vist on nii, et rohelisele kaardile peab järgi minema USAsse, sest 6 kuu jooksul peab sinna nn elama asuma?)

Kuidas Sul nende vaktsineerimistega on - kui palju neid tehakse ja palju nad umbes maksma lähevad?

Igatahes edu:)

Jah, intervjuu on Tallinnas ning roheline kaart saadetakse peale staatuse muutmist ~3 nädala jooksul USA aadressile. Välja antav viisa kehtib kuus kuud ning selle jooksul peab ületama Ameerika piiri, et aktiveerida oma immigrandi staatus.

6 kuu jooksul lausa elama ei pea sinna asuma, aga staatuse peab küll muutma legal immigrandiks. Muidugi eeldatakse, et kui sa juba immigrandina oled end määratlenud, siis ei käi enam mitte USA-s külalisena, vaid Eestis.

Viisaloterii puhul antav roheline kaart on tähtajatu. Selle puhul on vaid oluline, et ei oleks üle aasta Ameerikast eemal. Ning kui soovid saada kodakondsust, siis peaks 5 aasta jooksul olema iga-aastaselt Ameerikas vähemalt pool aastat. Ehk siis üle poole ajast peaks elama USAS ning niimoodi 5 aastat järjest. Seejärel võib taotleda Ameerika kodakondsust.

Vaktsineerimiste hinda ma ei tea, kuid eriti selle pärast ka ei põe - see on kõige muu juures üsna marginaalne kulu. Ma arvan, et see jääb umbes 1000-2000 krooni vahele iga pereliikme kohta.

to Aavop . Palun informeeri ka edaspiidi , edu Sulle .

Loodan ka edaspidi asjade käigust veel kuulda:)

selle aasta viisaloterii lõpuni...

Osalemine on üsna lihtne - küsitakse vaid põhilisi isikuandmeid.
Osale siin:http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

Hetk tagasi avaldati Jaanuar 2010 viisabülletään. Seda saab lugeda siit:
http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4597.html

Euroopa cutoff number veebruariks on 20400, mis tähendab, et meie aeg on kätte jõudnud :))
Kuna meie loteriinumber on väiksem kui cutoff-number, siis tähendab see seda, et meie intervjuu Ameerika saatkonnas saab tõenäoliselt toimuma 2010 aasta veebruaris.

See tunne on väga ülev - süda puperdab, käed värisevad.
Viimati tundsin sarnast tunnet vist siis kui mitukümmend aastat tagasi oma esimese soome viisa sain.

Loodan nüüd, et ei tule probleeme ning asjad sujuvad. Enam ei ole jäänud palju aega...

Kas oskate öelda millal järgmine loterii toimub?

Alles järgmise aasta oktoober-november.

Keegi varasemalt avaldas soovi, et hoiaksin kursis, kuidas meie rohelise kaardi loteriivõidu vormistamine kulgeb.

Pikk paus tuli sisse, sest närv oli püsti - ütlen ausalt. Kui intervjuu aeg oli teada, siis ei saanud enam ei istuda, ega ka astuda. Aga eks see on iseloomu küsimus - tegelikult tagantjärele tarkusena võin öelda, et muretsemiseks ei olnud meil põhjust.

Aga nüüd on see kõik siis tehtud - täna toodi meile tähitud ümbrik, mille sees meie passid, mille sees omakorda USA immigrandiviisad. Viisa kehtib 6 kuud ning selle aja jooksul peame kogu perega minema Ameerikasse ning piiril registreerima ennast USA alaliseks elanikuks. Seejärel saame kolme nädala jooksul rohelised kaardid ning SSN-d (Social Security Number). Kui SSN on olemas, siis on juba kõik teed valla.

Üks mida ma kõigile loteriis osalejatele ütlen - et see elamisloa saamine ei ole kuigi odav lõbu. Päris täpselt ei ole veel kokku löönud, aga kolme inimese peale on kokku kulunud ~40 000 krooni. Samas, kui kasvõi lennupiletite hindu arvestada, siis pole see summa nii suur midagi...

Olen tasapisi blogi kirjutanud, milles olen kogu protsessi pikemalt kirjeldanud. Kui see on piisavalt küps ning kõik senini tehtud toimingud on sisse kantud, siis avaldan ka blogi aadressi. Lootuses, et kellelgi sellest tulevikus kasu võiks olla.

Esimeseks elupaigaks oleme valinud Los Angelese. Oleme loonud juba sidemeid sealsete eestlastega. Oleme lummatud, kui abivalmid ja sõbralikud nad meie suhtes on. Palju tänu neile selle eest!

Suur tänu AavoP teie aruandest. Mina olen samuti võitnud GC Lotteriis see aasta, meie intervjuu toimub 11 märtsil. Sellega mul on teile mõned küsimused.

 1. Mida teilt küsiti intervjuul?
 2. Mitu nädalat enne intervjuud saite teise ümbriku dokumentidega?
 3. Kas teil oli kaasas panga väljavõtte või mõned muud finants dokumendid ja kas neid küsiti?
  Ettetänades vastuse eest.

Tere!

Kõigepealt palju õnne lorteriivõidu puhul! Vastan küsimustele:

 1. Intervjuul olime kogu perega - kolmekesi. Küsitakse põhiliselt Primary Applicant'ilt, ehk siis loteriivõitjalt. Küsimused on üldised, vahel võivad olla ka erialased. Meilt küsiti näiteks, et miks me tahame Ameerikasse minna elama? Kas me oleme seal varem käinud ja kus ning kui kaua me seal olime? Siis küsiti veel, et mis tööd me plaanime seal tegema hakata ning kas oleme kursis, et töö saamine on praeguse ajal keeruline. Ehk oli midagi veel, kuid mitte midagi keerulist. Intervjueerija oli heas tujus ning see oli lõdvestav.

 2. Teise ümbriku dokumentidega saime väga hilja. Kuigi see pandi KCC andmetel posti juba enne jõule, jõudis see kohale alles jaanuari keskpaigas. Õnneks meil oli teada, mis dokumendid on vaja kokku ajada (need olid märgitud ka esimeses kirjas ning midagi rohkemat juurde ei tahetud). Teine oluline, tegelikult kõige olulisem, on tervisesertifikaat, mida saab ainult ühest kohast Tallinnast. Selle info saime Ameerika saatkonda helistades. Tervisekontrollile kulub tubli kolm nädalat, niiet kindlasti tasub teil koheselt hakata sellega tegelema, et jõuaksite.

 3. Mul olid kaasas ingliskeelsed kirjad kontode ja deposiitide kohta, mille palusin pankadel väljastada. Samuti väljavõte kinnistusamerist minule kuuluva kinnisvara kohta. Minu imestuseks nende vastu huvi ei tuntud. Üldse ei küsitud ühtegi küsimust meie pere finantsseisu kohta. Kui ma siis ise intervjueerijalt küsisin, et kas ta sooviks näha ka pankade poolt väljastatud dokumente meie finantsseisu kohta, siis ta vastas, et ta usub meid ning ei soovi neid dokumente näha.

Dokumentide tõlkimisest: Nii esimeses kui ka teises kirjas antud info on eksitav. Selle järgi peaks sobima kõik eestikeelsed dokumendid ning tõlkida on vaja vaid politseitõendid karistuste kohta. Tegelikkuses oli aga asi vastupidi. Politseitõendeid ei ole vaja tõlkida. Küll aga on kindlasti vaja lasta tõlkida sünnitunnistused ning abielu- ja lahutustunnistused. Tõlketeenuse peab tellima vaid selleks volitatud tõlkebüroodelt. Nimekirja leiate Ameerika saatkonna kodulehelt: http://estonia.usembassy.gov/translators.html

Kui Teil tekib küsimusi, siis soovitan abi ja selgitusi küsida ka otse Ameerika saatkonnast. Nad on väga abivalmid. Mina helistasin sinna päris mitu korda ning alati sain kiired ja täpsed vastused.

Soovin Teile edukat intervjuud! Kas olete juba ka otsustanud, kus plaanite USA-s end sisse seada? Meie alustame Los Angeleses, Californias

Suur tänu nii põhjaliku vastuse eest. Hakkan siis esmapäeval helistama saatkonda ja ajama kõike küsimusi. Aega on jäänud päris vähe. Tahtsin veel küsida kui vana on teie laps. Meil on kaks last, ja vanem peab see aasta kooli minema. loodan et sellega probleemi ei tekki.

Tere!

Meie laps saab peatselt kolme aastaseks.
Kuigi lastelt sõrmejälgi ei võeta, siis minu arusaamist mööda intervjuule peavad nad ikkagi kohale tulema.

Vannet peavad andma ainult täiskasvanud.

Viisa tasu peab maksma iga inimese pealt täissumma - 775 dollarit - olgu ta nii noor kui tahes. Kohapeal on võimalik tasuda nii kroonides kui ka dollarites.

Tervitused!

Suur tänu vastuse eest. Meie väiksem laps on kaa 3 aastane. Tahtsin veel küsida palju läks maksma tervisekontroll.

Tere!

Tervisekontroll läks meil kokku maksma kolme peale ~9700 krooni.
USA elamisloa sertifikaat maksis 14+ inimesele 1550 krooni ning alla 14- aastasele 1100 krooni.

Suureks ajasid summa nõutud vaktsineerimised. Ainuüksi papilloomviiruse vaktsiin maksis 1900 krooni - õnneks tehakse seda vaid naistele :). Lisaks veel vaktsiinid pneumokoki, gripi, mumpsi+leetrite+punetiste, B-hepatiidi ja tuulerõugete vastu.

Kui olete põdenud tuulerõugeid, siis selle kohta tasuks kindlasti võtta oma perearstilt tõend. Hoiate kokku aega ja raha, sest kui teil seda tõendit ei ole ette näidata, tuleb teha vereproovid.

Lisaks peate käima tegemas kopsupilti ning andma vereproovi (oli vist HIV viiruse ja süüfilise kontrolliks). Vereproovi saate anda kohapeal, kuid kopsupildi jaoks tuleb minna Ida-Tallinna keskhaiglasse.

Kaasa on vaja veel võtta kõigi passid ning iga inimese kohta kaks värvifotot.

Kuna USA elamisloa meditsiinisertifikaati väljastab Eestis vaid perearstikeskus Sinu Arst (Narva mnt.7, Tallinn, tel. 6616036), siis saate ise täpsemalt järele uurida.

Jõudu ja jaksu!

Suur, suur tänu teile. Hakkasin täna kõike neid asju ajama. Panin arsti ajad kinni. Soovin teile edu Ameerikas.

AavoP mul tekkis veel üks küsimus teile, kas te tegite apostilli dokumentidele mis oli vaja tõlkida inglise keelde? Mulle öeldi tõlkebüroos, et on vaja teha apostill.

Tere!

Päris kindlasti ei ole vaja apostillida - seda öeldi mulle ka saatkonnast.
Ka minule väideti esialgu tõlkebüroost, et on vaja.

Aitab, kui on USA saatkonna poolt volitatud tõlkebüroo tõlge. Meie lasime enda dokumendid tõlkida Luisa tõlkebüroos Ahtri 6A.

Edu!

Suur tänu vastuse eest. Mina vaatasin ka dokumentidest, kuskil polnud seda kirjas.

Väga lahe, et inimesed on võitnud loteriil ja asuvad teele Ameerikasse.
Kui see saladus ei ole, siis miks olete otsustanud vahetada elukohta püsivalt?

Kuid esimesena tuleb kohe meelde kliima.
Kliima on siin Los Angeleses tõesti super - soe ja kuiv. Praegu on 26 kraadi ning kirsipuud õitsevad. Vihma ei ole sadanud juba mitu nädalat. Ja vist ega enne sügist ei saja kah enam.

Aavo, te olete kohal?

Kuidas on esimesed nädalad kohapeal? Sisseelamise mõttes, pean silmas. Tundub, et otsus osaleda loteriis oli õige?

Ise siis alles loteriis osalenu ja suvel saab teada, kas õnne oli :)

Mul on isegi pisut piinlik tunnistada, kuid peale pisut üle kuuajalist kohalviibimist võin kinnitada, et vabatahtlikult ma küll enam tagasi ei tule.

Kuigi tollis öeldi, et rohelised kaardid saame kuni 6 kuu jooksul, siis tegelikkuses olid meil need käes juba 2 nädala pärast. Sama kiiresti saime kätte Social Security kaardid. Praeguseks olen teinud juba ära ka California autojuhiload. Pangaarved on samuti avatud.

Korteri üürimisega ei ole siin vähimatki probleemi - pakkumisi on tuhandeid, igale maitsele. Tööga on muidugi teine asi. Täpsemalt tööleidmise kohta ei oska ma kahjuks ka öelda, sest mul on oma äri ning töökohta leida ei ole vaja.

Nagu juba eelnevas kirjas mainisin, siis kliima on siin Los Angeleses lihtsalt fantastiline. Kohalikud eestlased on olnud kaugelt üle ootuste sõbralikud ja abivalmid.

Kümneid kordi päevas suhtlen absoluutses enamuses sõbralike inimestega. Smalltalk, olgugi et pinnapealne, teeb tuju heaks ning päeva veelgi päikeselisemaks.

PÕhilised harjumatud asjad on seotud tehnoloogiaga. Kuna Eestis on kasutusele võetud enamasti viimane tehnika sõna, siis siin tuleb harjuda vana maailmaga. Parkimisel tuleb kasutada enamasti münte. Poodides ja teenindusasutustes eelistatakse sularaha. Online pangandus on siin lapsekingades.

Räägitakse haiglaselt kallist arstiabist. Kunagi kui sellega peaksin kokku puutuma, siis oskan ka selle kohta midagi kosta.

Aga plussid kaaluvad miinused paljukordselt üle. Pealegi - need ei häiri, nendega tuleb lihtsalt harjuda.

Hoian pöialt, et Sul oleks viisaloteriis õnne!

Nonii, eelmisel aastal registreerunud saavad netist oma tulemused teada. Kas siit keegi sel korral võitis?

Ahjaa, ja Eestist oli 72 võitjat.

Tere!
selline küsimus oleks , et kas keegi on kunagi sUSA Green Card lottery`st osa võtnud ise samal ajal välisriigis viibides? Nimelt viibime perega hetkel Austraalias, kuid sooviks sellest lotteryst ikkagi osa võtta. Et kui kiiresti need asjad minema hakkavad? Eesti plaanime jõuda kevadel.
Tänud

Kui osutute võitjateks, siis selle kohta saadetakse kirjad välja alles aprillist juunini. Ja isegi siis on veel põhimõtteliselt ligi aasta dokumente esitada. Muidugi juhul, kui need loteriiks ettenähtud 50 000 viisat enne otsa ei saa. ;)

Osalemiseks ega minuteada isegi intervjuuks ei pea Eestis olema.
Niiet ajahätta te kindlasti ei jää.

Tere,
selline küsimus ,et plaan on nüüd osa võtta green card lotteriist aga üksi. Selles suhtes,et oleksin ainult üksi minemas kui võimalus tekkiks. (20aastane üliõplane). Kas see võib kaasa tuua mingeid lisa pabereid ka või hoopis vähem raha kulutamist ja vähem paberitööd ?
Kas keegi on kursis sellega ka,et kas pilti saab saab skännida ka fotostuudios kus pildi teed ?

Ette tänades

Kuna loteriis osaleb nagunii iga inimene eraldi, siis ei ole mitte mingit vahet kas osaleda üksi või kaksi. Kui, siis ainult see vahe, et kui abikaasa/elukaaslane on olemas, siis on võiduvõimalus kaks korda suurem :)

Rahaliselt ei ole vahet ning ka mingeid lisapabereid ei ole vaja täita ega täitmata jätta.

Kuna fotostuudiod teevad tänapäeval absoluutses enamuses pilte digikaameratega, siis skannida ei olegi vaja. Palun endale tehtud fotost fail kaasa. Kuna pildifailidele on väga kindlad nõuded, siis pead kas oskama ise pildifaili suurust muuta või peaksid seda paluma teha juba fotostuudios.

Kõigepealt ütleks aitäh AavoP`le, nii tore on näha nii sõbralikke eestlasi siin.
Selline küsimus tekkis, et sinna tuleb märkida enda, laste ja abikaasa nimed. Aga vanemad ? Selles suhtes, et kui peaksin võitma, kas siis see võit laieneb ka mu emale? Lapsi ega abikaasat pole. Ja kui olen alla 21 vallaline laps, siis kui mina osaleks ja eraldi osaleks mu ema ka veel, siis oleks mul kahekordne võiduvõimalus ?
Ühesõnaga , et kui ma osalen kas siis minu võidu korral on mu ema ka koos minuga võitnud , ja kui tema ka osaleks ja tema võidaks, siis oleks mina ka võitnud ehk siis kahekordne võimalus ?
Täielik paanika on käes juba, mida lähemale see kuupäev jõuab ja nüüd tekkivad igasugugused küsimused pähe.

Aitäh !

Tere!

Vastavalt loterii reeglitele saab kaasa võtta (vaba)abielukaasa ning kõik alla 21-aastased mitte abielus olevad lapsed. Ehk siis kui sinu ema osaleb ja võidab, siis saad sina automaatselt samuti USA elamis- ja tööloa (ning 5 aasta pärast kodakondususe - kui sa seda soovid).

Kui aga sina võidad, siis paraku ema kaasa võtta ei saa. Küll aga saad oma ema automaatselt USA-sse järele kutsuda peale kodanikuks saamist, ehk siis 5 aasta pärast. Neile viisadele kvooti ei ole ning peale kodakondsuse saamist võid esitada taotluse ning sinu vanemad saavad rohelised kaardid (ehk siis elamis- ja tööload). Kuulukse võtab see aega vaid mõned kuud - endal sellekohane kogemus kahjuks veel puudub.

Siit ka vastus sinu küsimusele. Kui osalete kahekesi koos emaga, siis temal otseselt võiduvõimalus ei suurene (kaudselt küll, sest 5 aasta pärast saab ta "tänu" sinule soovi korral järele tulla), sinul on see aga kahekordne. Siin on aga jällegi üks aga. Kui sinu ema võidab, siis sina saad USA-sse ainult sel juhul kui sinu ema läheb. Nii ei ole võimalik, et võitja ei lähe ja teised perekonnaliikmed lähevad.

Paanikaks ei ole vähimatki põhjust - võta seda täiesti vabalt. Kui sa poest loteriipileti ostad, siis sa ju kah võidu pärast ei paanitse, eksole :)

Pealegi, nagunii ei ole sul enne mitte midagi teha, kui oled võitnud ning selle kohta teade tuleb. Alles siis on juba põhjust muretsemiseks, et kõik paberid oleks korrektselt ja õigeaegselt esitatud.

Aga selles saan ma sind siis juba hiljem aidata :)

Edu sulle!

Aavo, oled Sa 100% kindel, et vaba-abielu loeb?
Minu andmetel on ikka nii, et peab olema abielus selleks, et
võidu korral ka naine kaardi saaks.

Mul just sel Neljapäeval intervjuule minek ja kahjuks ei ole
tüdrukuga abielus nii, et peab pärast hakkama talle ka kuidagi
viisat sebima :(

anttix, sul on tõesti õigus.
Kahju küll, kuid täpsemalt uurides tuli välja et nii see tõesti on, et abielus peab olema.
See on üllatus, sest kooselu oleks ju lihtne tõestada. Aga see selleks...

Käisin täna saatkonnas intervjuul. Küsisin ka elukaaslase teema kohta ja öeldi, et peab jah abielus olema. Samas kui peaksin abielluma peale oma intervjuud, siis enne järgmise aasta 30. septembrit saab veel loteriiprogrammi raames mingeid liikumisi olla ehk siis abikaasa jaoks lisataotluse esitada. Pärast selle tähtaja kukkumist on abikaasale viisa taotlemine juba keerulisem.

Ise ma seda otseselt kuskilt välja ei lugenud ja on ka nõue, et intervjuule peab ilmuma koos abikaasaga, aga küllap saatkonna omad teavad paremini kuidas see asi käib.

Sa ei öelnud, kuidas läks intervjuu?
Kuhu plaanid elama asuda USA-s?

Intervjuu kohta ei teagi nüüd päris täpselt.
Mul oli paar liiklustrahvi karistusregistris, päriti nende kohta. Siis uuriti hariduse kohta, öeldi, et sobib, samuti tervis pidi kõlbama. Eesti keelt kõnelev tütarlaps ütles vahetult peale intervjuud, et konsuli arvates olla kõik OK, aga avaldusest on USA aadress puudu ja enne nad ei saa pabereid täita. Leppisime kokku, et saadan järele ja siis nad helistavad mulle kui võib passile järgi tulla. Saatsin aadressi järgmisel päeval e-postiga, ei tea kas jõudis kohale. Eks ma üritan homme saatkonda helistada ja uurida, et kas kõik on ikka OK või pean veel midagi tegema.

Invervjuule esitasin täpselt need paberid, mis olid instruktsioonides kirjas. Lõivud sai maksta koha peal krediitkaardiga. Mina sain ka nii aru, et Eesti keelseid dokumente ei pea tõlkima, aga saatkonda helistades selgus, et sünnitunnistus ikkagi peab tõlgitud olema. Uhh, küll ikka röövivad, üle 600EEK on selle õnnetu kümnerealise paberi tõlkimine. Igaks juhuks võtsin pangast aktsiaportfelli ja konto väljavõtte, aga varalise seisu kohta ei küsitud midagi. Mulle tundub, et DV Lottery programmi puhul vist on see, kui suudad see 819USD fee-sid ära maksta, juba piisav tõestus, et Sul on raha, mille eest USA-s natuke aega hakkama saada.

Mis puudutab elukohta USA-s, siis üldiselt tundub päikeseline California mulle kui see kant, kuhu võiks mõneks ajaks pidama jääda. Enne tulen kindlasti paariks-kolmeks nädalaks niisama väisama, et vaadata kuidas elu-olu on ja täpsustan muid "tehnilisi pisiasju".

Kas kutsud külla?

Ka minult ei küsitud varalise seisu kohta mitte midagi. Kuigi olid dokumendid kaasas. Kui ise uurisin, et ka nad neid ka soovivad, siis öeldi, et usuvad ja ei ole vaja esitada.

Ma siiski pigem ise arvan, et neil on see info juba olemas. Juhuse hooleks sellist asja ei jäeta.

Eile helistati saatkonnast et võib passile järele tulla.

Immigrandi viisa passis näeb välja täpselt nagu tavaline turistiviisa (kellel see on kunagi olnud, siis teab mihuke), ainult osa andmeid on teistsugused.

Viisaga koos anti kollane pitseeritud ümbrik, mis tuleb piiril ametnikele loovutada. Ümbrikku lahti teha ei tohi.

Kompotiga kaasas on üks A4 paberileht, kust lugesin, et SSN-i kaart tuleb veel eraldi taotleda. Nii sellel paberil, kui ka siin lehel http://www.ssa.gov/ssnumber/ on kirjas, et taotlemisel tuleb esitada sünnitunnistus.

Aavo, kas teilt ka midagi sellist küsiti ja kas SSA tahab ka sünnitunnistuse tõlget saada?

Aavol on selles osas õigus, et kallis lõbu on see Green Card. Kõige odavam "pakett", viisa ühele inimesele, läks maksma, arstlik läbivaatus 2000 EEK, sünnitunnistuse tõlge 654 EEK, viisalõivud 819 USD (~9500 EEK). Kokku ca 12000 EEK.

Edasi tuleb veel tüdrukule viisa sebida, USA-s töökoht leida jne.

Aga kes on öelnud, et selline seiklus peaks odav olema?
Mul on väga põnev seda kõike lugeda, kuigi ise ei viitsi mitte sellist asja ette võtta.

Jah, nad tahavad seal näha sünnitunnistust ja selle tõlget.
Kuid kuna see antakse sulle saatkonnast tagasi, siis sedasama seal näitadki.

SSN kaardid saad kätte paari nädala jooksul posti teel. Kohe esimesel külastusel antakse kinnituskiri dokumentide vastuvõtmise kohta. Seal on ka SSN number peal.

Kui oled rohelise kaardi ja SSN kaardi kätte saanud, siis soovitan kohe autojuhiload ära teha, sest seda kasutatakse kõikjal isikut tõendava dokumendina. See ei ole kallis. Maksad 29 dollarit ja võid kohe otse eksamile minna. Vähemasti LA-s on see nii.

Hmm .....

Mina küll peale passi, sünnitunnistuse ja diplomite midagi tagasi ei saanud. Kas need pannakse sinna kollasesse ümbrikku ja siis kui ametnik need piiril lahti teeb, siis saan sealt kaasa võtta?

Kahju küll, kuid tõesti ei ole enam täpselt meeles. Nagu ei meenu ka, et oleksin midagi lisaks lasknud tõlkida. Aga võin ka eksida.

Piiri peal ei antud meile tollest ümbrikust mitte midagi tagasi. Võeti küll lahti, kuid meie sealt midagi ei saanud.

Paha ei teeks siiski sealt tõlkebüroost võtta tõlkest koopia.

Läheb küll Green Cardi teemast veidi välja, aga
Eesti juhiload peaks USA-s kehtima.

Eestis on mingi piir mitu aastat võib välisriigi lubadega ringi sõita, enne kui peab kohalikud load tegema. Kuidas see asi USA-s
on? Mul on praegu ABCE kategooria load, ilmselt on USA-s ka olemas eraldi sõiduauto, mootorratta ja veoka load. Oskab keegi kommenteerida?

Üldinfo lubade kohta http://en.wikipedia.org/wiki/Driver's_license_in_the_United_States
Minu teada on nii, et kui elad USAs, siis pead tegema kohalikud load. Kui oled turistina, siis sobivad ka Eesti load.

Kui oled püsielanik, siis pead tegema kohalikud load. See ei ole ainult USA-ga nii, vaid ka Euroopa riikides.

Ainult et USA-s sa ei saa mitte lube vahetada, vaid pead need uuesti tegema. Vähemasti Kalifornias, Los Angeleses küll midagi vahetamisest kuulda ei tahetud.

Lubade kohta otsi vastava osariigi DMV lehelt (Department of Motor Vehicles), google'ist peaksid aadressi leidma. Igas osariigis on eraldi luba ja nt. New Yorgi osariigis võib 3 kuud välisriigi loaga sõita. Vahetada ei saa, peab tegema kirjaliku testi ja sõidueksami (see ei ole keeruline, sest autojuhiluba kuulub Ameerikas inimese põhiõiguste hulka), jällegi DMV lehelt leiad kõik info.

Selle aasta loterii avaldus jälle ära saadetud. Hakkame ootama.

Aavo, kuidas nüüd, pea aasta hiljem on?

Paljud asjad olid algul harjumatud ning ehk isegi pisike koduigatsus oli.
Järjest enam aga hakkan mingisuguse kõhutundega ära tundma, mis siin siis nii lahedat tegelikult on. Et miks väga paljud siia tahaksid tulla.

Üle ja ümber ei saa näiteks kliimast. Kuulukse olevat eile Tartus laia valget lund sadanud. Samal ajal kui ma Malibu rannas ookeanis ujumas käisin. Ja see ei ole mingi kekutamise asi - ma ei ole tõesti eales külmast ja lumest osanud rõõmu tunda.

Teine suur asi on üleüldine viisakus ja austus teiste inimeste vastu - olgu see liikluses, tänaval või kus iganes. See oli algul harjumatu, sest ameeriklasi peetakse ju võltsideks ja pealiskaudseteks. Võin südamerahuga väita, et vähemasti Californias see ei kehti. Ehk on asi jällegi soojas ja mõnusas kliimas, ma ei tea...

Tänu internetile olen kõige isamaal toimuvaga kursis. Loen lehti, vaatan telekat, kuulan autos Power Hit Raadiot :)

Senini ei ole küll vähimatki põhjust kurtmiseks.

Aavo, kuidas tööga lood on? Oled leidnud endale rakendust ja oled sellega rahul?

Paraku ma ei ole tööturuga ja võimalustega otseselt kursis, sest ei ole omale tööd otsinud. Huvi pärast olen vaadanud, et pakkumisi on küll. Kuid ei tea, kui suur on konkurents igale kohale.

Ma elupõline eraettevõtja. Minu segmendis on tegemist kuhjaga.
Senini on läinud plaanipäraselt või isegi pisut paremini :)

Kes on mõelnud sellel aastal viisaloteriis osaleda, siis meeldetuletuseks, et osaleda saab vaid veel vähem kui kaks päeva.

Tüdrukust abikaasaks ehk DV-2 viisa

Viisasaaga järgmine vaatus ehk tüdrukule viisa sebimine lõppes esialgu edukalt.

Asi käib siis nii:

 1. Ametlik abielu (pulmad, kleidid, Harri Kingo jms paanika mis sinna juurde käib + 1 kuu ooteaega)
 2. Saatkonda helistamine ja uue intervjuu aja küsimine
 3. Kraabid kokku naisele samad paberid mis endale (va 1 loteriivorm)
 4. Ilmud kahekesi kohale, annad ära ka oma passi ja kollase ümbriku, mille esimesel korral said.
 5. Maksad raha
 6. Ootad otsust

Ning seda kõike tuleb teha selle 6 kuu sees, mis Sinu immigrandiviisa kehtib: viisa kehtivusaega ei pikendata.

Vahepeal USA-s käia ei tohi. Nimelt on asi nii, et taotlust saab muuta vaid seni kuni immigrandi staatus ei ole aktiveeritud. Esimene sisenemine USA-sse aktiveerib staatuse ja siis enam tagasiteed ei ole.

Tänu oma lollusele (valmis ostetud lennupiletid) läks see lõbu päris kulukaks. Vedas, et hakkasin seda asja uurima enne kui USA-sse oleks lendama asunud.

Igal juhul on lihtsam ja odavam enne oma esimest intervjuud ära abielluda ja kohe saatkonda perekonnaseisu muutumisest teavitada.

Abielutunnistust saab nüüd ka kohe inglise keelset

Tuleb vaid PSA-sse minna ja küsida, tehakse ootetööna ning see variant on odavam kui tõlkebüroo tõlge.
Sünnitunnistusi peaks ka sama moodi saama, aga need olid meil juba tõlgitud.

Super! Palju õnne värskele abielumehele ja tere tulemast USA-sse!

Jah. Tegelikult, saab seda koike teha ka USA-s juba kohal olles. Ehk siis USA poolt asju ajama hakata(pulmad, "Harri Kingo ning ms :)). Saata USCI-sse dokumendid sisse, oodata rahulikult ja jargida juhtnoore, kuhugi tagasi soitmata vms.
Aga noorpaarile palju onne :)

Texasetibin, kuna ma ise ei ole nii täpaelt kursis, siis küsin.
Kas tõesti saab DV1 viisaomaniku naine hiljem samuti unconditional DV2 viisa?
Ise arvasin senini, et abikaasa saab hiljem dokumente vormistades Fiancee viisa.

Green cardi omaniku abikaasa ei saa mingit eriviisat!

DV-2 antakse ainult loteriiprogrammi raames võitnu abikaasale ja selle saamiseks peab olema enne abielus või siis abielluma viisade taotlemise protsessi käigus (nagu meie tegime).

Hetkel on LPR-il (Legal Permanent Resident) oma abikaasa (ja ka laste) mõistliku aja jooksul riiki toomine sisuliselt võimatu. Vähemalt nii palju kui mina tean. Selles suhtes erineb USA enamikest arenenud riikidest :(
Kunagi oli selle probleemi puhvedramiseks olemas V-viisa, kuid see oli ajutine meede ja uut ei ole vastu võetud.
http://unitefamilies.org/

Fiancee visa (K-1) on lühikese kehtivusajaga viisa, mis antakse välja USA kodaniku palvel, et tulevane saaks abielutseremooniaks kohale sõita. Pärast seda taotletakse talle green card USA kodaniku "sponsorlusega". Selline taotlus läheb kategooriasse IR, millel ei ole igaastast limiiti.

LPR saab teha sama, kuid tema taotlus läheb kategooriasse F2A, kus on aastased arvulised piirangud ja wikipedia andmetel on ooteaeg 2-3 aastat.
http://en.wikipedia.org/wiki/Permanent_residence_%28United_States%29
Eks see on ka riigiti erinev, cut-off-i saab vaadata viisabülletäänist.

Kui abikaasa on magistri või doktorikraadiga, siis on lootust leida USA-st tööandja ja saada hoopis tööandja taotlusel personaalne green card kategooriast EB2.

Paras ikaldus igastahes. Kuna 5a möödudes saab LPR taotleda juba kodakondsust ja kodanik saab abikaasa palju lihtsamini riiki tuua kui LPR, siis ei pruugi sellises olukorras olla üldse mõtetki enne kodakondsuse saamist abielluda, vähemalt saab kallim nö turistiviisa (see tuleks siis kindlasti saatkonnast taotleda, mitte "viisavabadusele" ehk VWP-le lootma jääda) abil poole aasta kaupa ameerikas elada. Muidu on nii, et kui abikaasa elab USA-s, siis oled kohe võimude silmis potensiaalne immigrant (sul on nn. immigration intent) ja ei pruugi isegi turistiviisat saada või saadetakse piirilt tagasi.

Ahjaa, lisaks veel et eriliselt nõme on see, et LPR-id on selles suhtes halvemas olukorras kui näiteks H1-B tööviisaga riigis viibivad inimesed, viimased saavad abikaasa riiki tuua, tõsi, töötada ta ei tohi.

Positiivsema poole pealt ...

Käisime Californias pulma- ja luurereisil ära.
Aktiveerisime immigrandi staatuse, esitasime SSN kaardi taotlused ja muuhulgas kohtusime ka kasutaja AavoP-ga.

Kliima on tõesti mõnus, maa on suur ja arvukad rahvuspargid väga ägedad. Külastasime kuurortlinnakesi (Santa Cruz), Death Valley-t, Mojave rahvusparki, Tahoe ja Mono järvi. Imetlesime San Andreas Faulti, mis jookseb ühe pisikese maantee ääres korra lausa tee kõrval (King City-st veidi põhja poole) ja tegime Las Vegase kasiinos ühest dollarist kaks :) Paar päeva veetsime ka NYC-s.

Üldiselt peab ütlema, et kogemus oli väga meeldiv. Hoolimata sellest, et esimene tolliametnik piiril väga ebaviisakalt torises (eks need kõige madalamad pulgad on ikka omastarust kõige tähtsamad) ja Tahoe juures kohalik politsei mind kainuse kontrolliks autost välja "võimlema" kupatas :)

Hetkel on rohelised kaardid postiga saabunud, aga mida ei ole, on abikaasa SSN-i kaart. Ilmselt peab SSA-d togima, kuna 2 nädalat on möödas ja minu oma tuli ära.

Tere,
(üritan mitmendat korda siia midagi kirjutada nii, et palun vabandust segaduse pärast)
uskumatu aga need ootamise kuud ongi möödas ja ... läks esimese korraga õnneks väljavalituks saada :). Nüüd palun aga kõik võimalike näpunäiteid ja abi , mis selle paberi majadudsega on !
Lugesin need kõik sammud läbi, mis täidetud peab olema. Täpsustaksin need punktid üle , et vigu ei tekiks. Kõigepealt ankeedid- viisa saamiseks kandideerisin üksi(pole lapsi ega abikaasat), siis kas täidan need mõlemad ankeedid ja lisan kaks pilti ning saadan USA-e?(esimene ankeet: Supplemental Registration for the Diversity Immigrant Visa Program, Form DSP-122 ja teine ankeet: Application for Immigrant Visa and Alien Registration, Form DS-230, Part I and II: The principal applicant and all family members applying for a diversity visa must submit both Part I and II.)Ja kas selle kirja saatmisega on kiirus tähtis, et mida kiiremini see sinna kohale jõuab seda parem?
ja mis sellele järgneb? Nagu ma aru sain siis tuleb meili peale kiri kus selgub su kohtumise aeg. Nagu ma siit kuskilt tähele panin siis tuleb ka mingi aja pärast postiteel kiri, kus on siis kirjas kõik vajalikud dokumendid?
Ühesõnaga sooviks kõike abi sellega, mis nüüd toimuma hakkab ja mida tegema pean :)

Ette tänades:)

Kõigepealt - palju õnne!

Üllatav kui kiiresti aeg on lennanud ning kui kiiresti asjad ununevad ;(
Esimese hooga ei oskagi ma kindlat vastust anda, mis pabereid peaks täitma. Mina täitsin neid üle-eelmisel aastal. Mäletan aga seda, et paberites oli vasturääkivusi ning helistasin paaril korral otse USA-sse. Seal oldi väga viisakad ning abivalmid.

Ehk Anttix saab sulle rohkem abiks olla - tema täitis neid dokumente alles eelmisel aastal :)

Arvasin ka ise, et paberite tagasisaatmise kiirus on oluline. Kuid tegelikkuses ei ole, sest juba esimeses kirjas on märgitud sinu case number ning selle järgi hakatakse ka viisaintervjuudele kutsuma.

Kui saadad paberid ära, siis järgneb jällegi pikk ooteaeg. Sõltuvalt sinule eraldatud järjekorranumbrist võib järgmine kiri koos edaspidiste juhtnööride ja intervjuu ajaga saabuda isegi alles aasta aja pärast. Mina saatsin näiteks paberid tagasi juuni alguses ning intervjuu oli alles veebruaris.

Mina sain hindamatut abi siit foorumitest, eriti siit:
http://forums.immigration.com/forumdisplay.php?38-Lottery-Visas-DV

Edu paberite täitmisel ja rahulikku meelt. Ära lase ootusärevusel oma igapäevast rutiini rikkuda :)

Õnnitlused ka minu poolt.

Alustaks sellest, et KIIRUS EI OLE ERITI OLULINE, samas pool aastat ka muidugi seda kahte vormikest ei peaks täitma :P

Kui juba pilte lähed tegema, siis tee neid ikka mõnuga (ja USA formaadis ehk 5x5cm). Neid ikka kulub: 2tk saadad kohe ära, 3tk läheb medicali, vist läks veel 1-2tk saatkonda.

Järgmine kiri ei sisalda eriti midagi, instruktsioonid on sellel "dvselectee" lehel, mille viide peaks Sul juba olemas olema.

Algatuseks tuleb täita jah need mõlemad vormid, DS-230 oli minu mäletamist mööda täidetav PDF see tähendab, et saad täita arvutis ja välja trükkida. DSP-122 tuli välja trükkida ja täita käsitsi.

Muus osas polnud keeruline, ainuke küsimus, mis mul instruktsioone näpuga jälgides tekkis oli see, et mida kirjutada aadress USA-s "auku", kuna seda mul ju veel ei ole. Tegelikult on seda vaja alles saatkonnas intervjuul. Lõpuks peale netis kaevamist kirjutasin N/A. Läks õnneks :) Samas tasuks muidugi kohe mõelda, et mis aadressile Sa oma rohelised kaardid USA-s saata lased.

KCC-sse saatsin paberid tagasi tähituna, et oleks võimalik kirja "jälitada" ja veendusin hiljem USPS veebilehelt, et kiri on kohale jõudnud.

Muud pole esialgu vaja teha.

Kiri soovitab küll, et alustage juba dokumentide (civil documents) kokku korjamist, aga tegelikult jõuab kõik paberid napilt kokku ahnitseda ka siis, kui intervjuu kuupäev on teada (mina sain kirja 3 nädalat enne kätte).

Samas, kui väga tahad, siis

 1. perekonnaseisuametist saab inglise keelse sünnitunnistuse küsida (tehakse ootetööna ja tuleb odavam kui tõlkimine) NB! büroode lahtiolekuajad on täiesti ebaloogilised.
 2. politsei kodulehel on vorm millega saad tellida karistusregistri väljavõtte (tuleb postiga 2 nädala jooksul): http://www.politsei.ee/et/teenused/karistusregister/
 3. Sõjaväeteenistuse kohta paberit minult ei tahetud, aga igaks juhuks võid ju võtta.

Arstlikule läbivaatusele ei soovita ennetavalt raha raisata, sest teoreetiliselt on veel võimalus, et Sa ei saagi seda kaarti, kuna nn "teise ringi" valitakse 100 000 taotlust, viisasid on aga 50 000.

Kohe kui järgmine kiri käes on, tuleb õige perearstikesuse (Sinu Arst, Narva mnt. 7, 6616036) aeg kirja panna, seal võib olla paras saba ja neil läheb peaaegu nädal dokumentide vormistamiseks.
Kindlasti tasub enne perearstilt oma tervisekaardist vaktsineerimiste ja tuulerõugete põdemise kohta väljavõte küsida (see viimane on vaja eraldi toonitada, muidu nad seda välja ei kirjuta).
Vana tervisekaardi leidmine võib olla paras pähkel, enamasti teavad selle asukohta Su esivanemad, kuna koolist anti see koju kaasa.

Igal juhul aja näpuga õpetuses järge, loe see lõim siin ka läbi ja kui midagi jäi ikka veel segaseks, siis helista või kirjuta Tallinna USA saatkonda, nad on väga abivalmid.

Loodame parimat ja Welcome to the USA :)

Suured,suured,suured tänud teile !:)
Võtan asja rahulikult ja üle ei mõtle ! Aadressiga ja elamisega mul õnneks probleeme pole kuna mul elab üks väga lähedane sugulane seal.

Tõesti suured tänud teile ja kui millegis segadus tekib ja kuskilt vastust ei leia siis kirjutan, äkki saab aidata mind:)

Kõike kõige paremt teile !:)

Ahjaa, lugedes Sinu küsimuse uuesti läbi, leidsin veel ühe detaili.

E-mailiga ei saada KCC Sulle midagi, teade dokumentide läbitöötamise kohta ja viisaintervjuu aeg saadetakse ka tigupostiga. Kogu protsess võtab tublisti aega, minul läks pool aastat: notification letteri sain Aprillis, intervjuule kutsuti Oktoobris.

Samuti veel kord kõigile huvilistele meeldetuletuseks puust ette ja punaselt:

LOTERIIS OSALEMINE ON TASUTA, RAHA TULEB "VÕITJAL" MAKSTA VAHETULT ENNE VIISA INTERVJUUD USA SAATKONDA EESTIS.

Mingit raha kuskile mujale saata ei tohi, see on raudselt pettus.

see aasta on kõik tühistatud. 15 juuli tuleb uus loterii. põhjus selles, et olemasolev loterii polnud tõeliselt juhuslik arvutiprogrammi vea tõttu.

May 16, 2011

Dear Diversity Visa Lottery Entrant:

We regret to inform you that, because of a computer programming error, the results of the 2012 Diversity Lottery that were previously posted on the Department of State Entrant Status Check website have been voided. The results were not valid because they did not represent a fair, random selection of entrants, as required by U.S. law. They were posted in error.

If you checked the Entrant Status Check website (http://www.dvlottery.state.gov) during the first week in May and found a notice that you had been selected for further processing or a notice that you had not been selected, that notice has been rescinded and is no longer valid.

A new selection process will be conducted based on the original entries for the 2012 program.

You submitted a qualified entry between October 5, 2010 and November 3, 2010. Your entry remains with us and will be included in the new selection lottery. Your confirmation number to check results on the Entrant Status Check website is still valid.

We expect the results of the new selection process to be available on or about July 15, 2011 at http://www.dvlottery.state.gov

We regret any inconvenience or disappointment this might have caused.

Here are some answers to frequently asked questions:

Q: Why was it necessary to invalidate the names that were selected?

U.S. law requires that Diversity Immigrant visas be made available through a strictly random process. A computer programming error resulted in a selection that was not truly random.
Since the computer programming error caused an outcome that was not random, the outcome did not meet the requirements of the law, and would have been unfair to many DV entrants.
Q: Is the 2012 Diversity Visa Program cancelled?

No. The 2012 program will continue. The computer programming error has been identified and corrected. The Department of State will run a new selection using all the qualified entries submitted for the 2012 program (received between October 5, 2010 and November 3, 2010).
Q: Do I have to submit a new application?

No. You may not submit a new application. We will use all qualified entries received during the October 5 to November 3, 2010 registration period.
Q: Will you open a new entry period?

No. New entries will not be accepted.
Q: I checked the Entry Status Check website after May 1 and it said I had been selected. Can I apply for a DV visa?

Unfortunately, results previously posted on this website are not valid because the selection process was not fair or random. We will take the entries of all individuals who sent in their registration during the original October 5 to November 3, 2010 time period and run a new lottery. We regret any inconvenience or disappointment this has caused.
Q: How can I check the results of the new selection?

The new results should be available on this website on or about July 15, 2011. The confirmation code you received when you registered is still valid for use on the website.
Q: Was the Department of State hacked? Was my personal information at risk?

We have no evidence that this problem was caused by any intentional act. No unauthorized party accessed data related to the DV program.
This appears to be solely the result of a computer programming error.
Q: You said the Department of State would not contact DV entrants by e-mail. Why are you sending this one now?

Because of the computer error, we decided it was important to notify every person who might have seen incorrect information on the website. An e-mail was the fastest way to reach DV entrants.
Winners in the new selection process will not be notified by e-mail. The results of the new selection process will only be available on the Entrant Status Check website (http://www.dvlottery.state.gov) on or about July 15, 2011.
Q: I thought I was selected, and I sent application forms to the Kentucky Consular Center. What should I do now?

Those forms will not be processed by the Kentucky Consular Center, because they were submitted in connection with the lottery result that was voided. We cannot reimburse you for any costs, such as postage, that you may have paid to send these forms to the Kentucky Consular Center. You should check the Entrant Status Check website on or about July 15 to see if you are selected in the repeated lottery selection process. If you are selected again, we ask that you simply follow the instructions given in the notification letter, including the step of mailing your completed application forms to the Kentucky Consular Center, once again.
Q: I thought I was selected. I am in the United State and contacted US Citizenship and Immigration Services about adjustment of status. What should I do now?

USCIS will not process any adjustment of status cases based on the voided DV selection process. If you already paid the $440 DV fee to the USBank lockbox based on your belief that you had been selected, you may request a refund from KCC through the following mailing address:
Kentucky Consular Center
3505 Highway 25-W North
Williamsburg, Kentucky 40769

Jah, ka mina sain sellise teate. Veel on võimalus :P

Mina teadet ei saanud, loodan, et minul ka ikka võimalus veel on ;D

Kui sa teadet ei saanud, siis sa arvatavasti ei registreerunud selleks ette nähtud õigel lehel. Ma arvan, et kõik, kes seda õigel lehel tegid, pidid selle teate saama.

Meie pere võitis üle-eelmisel aastal, dokumentide vormistamine läks kenasti ning oleme nüüdseks ka ligi poolteist aastat Californias elanud.

Tean vähemalt ühte peret, kes võitis eelmisel aastal ning lisaks vähemalt mitut inimest/peret kes on varem võitnud.

Kas keegi oskab öelda, millal toimub järgmine ametlik loterii?

http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

Seda infot lugedes tundub, et ilmselt siis oktoobri algusest novembri alguseni.

Meie pere võitis viimasel DV2012 osaledes. Ohh.. Pole kunagi üheski loteriis võitnud ja nüüd siis selline asi. Soovidega tuleb ettevaatlik olla.

Palju 6nne, Aloha!

Kui arvestada eelnevate aastate statistikat, siis peaks sinu viisaintervjuu USA saatkonnas toimuma jargmise aasta alguses.

Minul oli 26xxx algus ja intervjuu oli veebruari alguses.

Tervitustega,
AavoP

Egas midagi, ootame edasi.. Vaatab mis saab. Räägi AavoP, kuidas sul nende vaktsineerimistega oli? Mingi terve nimekiri on ju nendest. Kas Sinu Arst tegi kõik ära ja mis see siis kõik kokku maksma läks? Ja tõepoolest, kas KÕIK vaktsiinid tehti korraga siis?

Tere!

Ei tehtud kõiki vaktsiine korraga - kaks korda pidi kaima. Neil on ka kompleksvaktsiinid ning erinevad vaktsiinid systitakse erinevasse katte.

Ja mingi vaktsiin kohta viisin perearsti tõendi, siis seda topelt ei tehtud.

Naistel on kallis emakakaela vahi vaktsiin. Minu maletamist mööda maksis see ligi 5K krooni ja tuli kaks korda kaia.

Kokku laks kolmeliikmelisel perel 9000 krooni kanti.

Kas see medical examination on lõpuks, kui valmis, neli lehekülge? On see tõesti nii? Mis küsimused seal siis olid?

Ma ei maleta neid kysimusi. K6ik olid tervisega seotud. Traumad, mingid suuremad probleemid. Tegelikult nad teevad vereproovi ja uurivad ise mida vaja. Kindlasti HIV, aga ka mingid teised haigused.

Ega me ise seda aruannet lugeda ei saanudki. See anti meile kinnises pitsatiga ymbrikus ning pidime selle USA saatkonda viima. Meile anti ainult koopia vaktsineerimistest, sest m6ned oli vaja veel USA-s lisaks teha.

Tere

Kui paljud siis on juba käesoleva aasta viisaloterii ära täitnud ja saatnud?Ja kas täitmine läks tõrgeteta?

Tere

AavoP Oleksid sa nõus enda kontakti andma,paluks paari soovitust.Ei tahaks läbi Tripi küsida?

loreida, saada mulle s6num trip.ee kaudu. Vajutad minu nimele ja valid "Saada sellele kasutajale sõnum"

Vaktsineerimisest

HPV vaktsineerimist tehakse ainult teatud vanuseni (äkki oli 30) ja ainult naissoost isikutele ehk siis noori naisi peetakse "riskigrupiks".

Kui kõik "vene ajal" ette nähtud vaktsineerimised on olemas ja tuulerõuged läbi põetud, siis tehakse juurde ainult difteeria-teetanus (see kehtib 10a).

Kui oled teetanuse süsti tänu mingile traumale viimase 10a jooksul juba saanud (astusid naela jalga ja käisid traumas vms), siis tasub see haigusloost välja võtta ja ei pea seda ka tegema.

Igal juhul tuleb otsida üles kooliaegne med. kaart ja käia perearstile pinda. Põhimõtteliselt tasub see Narva maanteele ka kaasa võtta, kui perearst oli lammas, siis ehk oskavad nad seal sellest ise vajalikud asjad välja lugeda.

Nonii, AavoP, anttix jm uued kaasmaalased.

2NL tuli siis lõpuks täna.. Läheb tegudeks siis ikkagi. Intervjuu aprilli alguses - eks see eelmise aasta arvutiprogrammirike põhjustas selle ajanihke paar kuud. Kui on näpunäiteid või hüva nõu, andke teada ;)
Kõigepealt vist siis tõlkebüroosse? Milline on nende volitatud büroo üldse? Kas karistusregistri dokumendi saab nüüd ilmselt juba ka inglise keelse? Ja siis veel see Sinu Arst. Vaktsineerimistega on kõik juba korras. Soovige mulle edu ja hoidke pöialt.

wow, super!

Tõlkebyroode osas minumeelest mingit volitatute nimekirja ei ole. Peaasi, et on ametlik byroo, kes vastava kinnituse tõlkele paneb.

Malu võib mind alt vedada, aga minumeelest oli tegelikult tõlgitavate dokumentide nõue tapselt vastupidine sellega, mis oli saadetud juhendites kirjas. Synnitunnistused pidid olema tõlgitud, teised dokumendid mitte.

Aga julgustan sind helistama saatkonda. Ma tegin seda paaril korral ja vaga sõbraliku ja asjaliku kohtlemise osaliseks sain.

Anttix ehk lisab midagi juurde või kinnitab yle. Tema on nende asjadega rohkem ja varskemalt kursis.

Tere,

Kas keegi teab millal tuleb uus loosimine? Ja kus selle kohta informatsiooni otsida/jälgida jne?
Eile mehe postkasti sattus spämm teemal, et olete võitnud (ta oli ka kunagi registreerinus selles programmi osalem) aga noh, seal taheti kohe raha jne, seega spämm.
Aga tegelikult huvi on olemas.

Olen tänulik informatsiooni eest,

Nii.. Sai saatkonda helistatud ja selguski, et dokumente pole vaja tõlkida.

Hei Aloha123

Minu mäletamist mööda oli ka tõlkimisega nii, et politsei paberit ei pidanud tõlkima.

Kas intervjuu on juba ära olnud? Kuidas läks?

Intervjuu oli, küsimusi polnudki. Aega võttis ehk kõik kokku 20min. Viimane lause oli:Congratulations to all of you and welcome to America.
Igaljuhul tänud kõigile, eriti just AavoP-le, kelle kogemused nendel teemadel on väga kasulikud asjaajamistes.

lifelover 24. apr. 2012 14:56
http://www.usvisalottery.net/

Kuule life...Mis iganes, miks sa tahtlikult valeinfot jagad? Siin siis ÕIGE JA EHTNE viide: http://travel.state.gov/

Antud veebisait on lihtsalt teenus, mis aitab inimestel oma profiili õigesti täita, kellel suur soov minna Ameerikasse elama või õppima!Tegemist ei ole USA valitsusega seotud saidiga! Samuti aitab ka põhjalikult ette valmistada intervjuuks,õigesti pilt üles laadida jne kui, olete välja valitud, sest kõik edasine peab olema väga täpne ja korrektne, et tõesti alalist elamisluba Ameerikasse endale saada! See teeb elu lihtsamaks, sest kui teete avalduse otse USA valitsusele, on nii paljud avaldused diskvalifitseeritud, täiesti äärest ääreni vigade tõttu, mida inimesed kahjuks teevad ilma isegi endale teadmata. Seega sellepärast panin selle lingi ka siia, sest mu sõbranna sai omale rohelise kaardi usassa, kasutades just selle saidi teenust!

See on ju tasuline. Tasuta teenus on www.dvlottery.state.gov Samuti leiab sealt ka step-by-step täpsed juhised kuidas osaleda ja kui väljavalitu, siis kuidas vorme täita. Lisaks on seal üleslaetava portreefoto kontroll - annab kohe teada kui foto ei sobi - liiga väike, vms.. Mina leian, et pole vaja kasutada selliseid eelpoolnimetatud kahtlaseid kohti, mis juba kõige alguses su arvutipostkasti spämmiga üle kuhjavad.

sain just teada et olen voitnud DV-2013 lottery. Nyyd on vaja paberid Kentucky poole teele panna ja oodata viisaa intervjuud. Minu case number on ysna madal EU201300008xxx. Seega vist peaks intervjuu olema kuskil Novembris. Ise elan Londonis siis seega intervjuu vist toimub USA saatkonnas Londonis.
Kysimus anttixile - sina kaisid intevjuul ara ja said immigrandi viisa. Kas utlesid kohe saatkonnas et sul on tydruk sober kellega abielluda tahad ja kuidas suhtuti.
Endal lugu selline et olen koos oma boyfriendiga koos elanud 8 aastat ja nyyd kohe kiirkorras ei tahaks hakata pulmi korraldama. Olen lugenud siin paljudest foorumitest et abielluma pean ma enne intervjuule minekut aga tundub et sina tegid seda parast enda intervjuud?
Oleksin vaga tanulik igasugu abi eest.

Lykene

Tere Lykekene!

Algatuseks palju õnne Sulle võidu puhul ja aitäh AavoP-le kes juhtis mu tähelepanu faktile, et mulle on esitatud nimeline küsimus :)

Põhimõtteliselt saatkonnas väga viltu ei vaadatud. Ma enne tegelikult uurisin, et mis võimalused on ja konsul küsis intervjuu ajal nii moka otsast selle kohta :) Samas on taotluse muutmine nende jaoks lisatöö, seega võib-olla hakatakse vaatama kui inimesed seda võimalust massiliselt kasutavad.

See oli muidugi Tallinna saatkond, mis olukord Londonis on, ei julge ennustada. Tallinna omad ka ei teadnud kohe täpselt mis sellises olukorras teha ja õige vastuse sain ma alles siis kui kirjalikult küsisin.

Igal juhul on vaja arvestada paari pisiasjaga.

Esiteks: abiellumisega venitamine läheb maksma vähemalt 200USD, kuna muidu on nii, et on lottery fee ca. 200USD per application + immigant visa fee ca 600 USD per kärss (täpsemad riigilõivud leiad state departmenti kodulehelt). Kui me värskete abikaasadena läksime taotlust ümber tegema, siis kasseeriti see 200USD uuesti.

Teiseks: Sinu USA-sse saabumise hiliseimat võimalikku kuupäeva ei lükata edasi. See on viisa esimese väljastamise hetkest (mõned päevad peale esimest intervjuud) 6 kuud.

Kolmandaks: Ajavahemikul oma esimese immigrandiviisa saamisest kuni uue immigrandiviisa väljastamiseni pole Sul USA pinnale asja. Niipea kui nägu näitad, aktiveerub Su immigrandi staatus ja siis pole taotluse muutmine enam võimalik. Sellest ei saa üle ega ümber, kuna isikul saab olla korraga vaid ühte tüüpi viisa ja kui Sul juba on immigrandi viisa, siis turistiviisat ega VWP-d (see viisavabaduse värk) Sulle enam ei anta.

Oma aja ja närvikulu vähendamiseks soovitaks küll enne ära abielluda. Suvi on pulmade tegemiseks üks maailmatuma ilus aeg :)

Minu olukord oli selles suhtes teistsugune, et KCC-sse pabereid saates ei olnud ma veel oma abikaasaga koos.

Igal juhul edu pulmade planeerimisel ja Welcome to USA!

Tere Anttix,

Koigepealt tahaks suured tanud oelda nii sulle kui AavoP-le koikide kommentaaride eest siin Tripis. Sellest on vaga palju abi olnud.

Ma saadan igaljuhul enda formid + 2 pilti homme Kemtuckysse ara ja siis pean natuke plaani mida edasi teha. Ma yritan siin kohaliku USA saatkonnaga yhendust votta ja aru parida kas siin Londonis on yldse voimalik peale intervjuud abielluda. Nagu sa mainisid on vist tunduvalt lihtsam pulmad enne ara teha. Olen aru saanud et kui intervjuu kuupaev on sulle teada antud siis on seda voimalik ka edasi lykata kui vaja on.

Igaljuhul on endal ka plaanis LA-sse Pasadenasse elama tulla.
Kus kandis te ise seal elate AavoP ja Anttix? Ja millega tegelete?

Igaljuhul kavatsen ise ka koiki siin kursis hoida oma asjade kaiguga ja loodan et koik laheb plaani paraselt ja eks millalgi akki kohtume USA pinnal! :O)

Tanades.
Lykene

Tere

Kas Green card lotterys osalemiseks on ka vanuse piirang. Ise olen 19 aastane.

No võid osaleda ju ka 17selt, kuid pead olema 18 intervjuu päevaks. Ja keskkool peab olema lõpetatud. Kõik.

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time. Please note that more entries may be selected on October 1, 2012 at noon (EDT), and we encourage you to keep your confirmation information to check again at that time to see if you have been selected.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.

nagu iga aasta :)

Lykene, Sa oled õigel teel.
Londoni omad ei pruugi DV lottery asjadega üldse kursis olla, kuna GB kodanikele see programm ei laiene. Seega on nendega kontakti otsimine kindlasti mõistlik mõte.

Cannot, ära kaota lootust :)
Muidugi kui kannad väga sügelevad, siis võid ju teisi võimalusi ka otsida, alustades näiteks magistri või dokotorikraadi omandamisest. Siis saab USA tööandja kaudu ka green cardi küsida.

Väga väga tore on lugeda eestlastest, kes selle loterri on võitnud. :)

Olen ka mõlgutanud mõtteid magistri viimasel aastal kandideerida (praegu olen alles bakat tegamas, seega sinna ikka mõned aastad aega), et siis saaks peaaegu kohe pärast kraadi saamist minna. Seda muidugi eeldusel, et mind õnnetukest, kes üheski lotos ei võida, selline õnn millegipärast tabama peaks. Aga proovida ju võiks.

Siin aga tekkisid mul rahaküsimused. Keegi mainis 1. leheküljel, et on olemas mingid tabelid, mille järgi saab vaadata, kas sul ikka on piisavalt ressurssi hinge taga, et sind põhimõtteliselt USAsse lastaks. Millegipärast on mul tunne, et minul seda vist pole, sest juba kogu paberimajandus läheb vist maksma sinna 2000€ kanti, pluss sõit sinna, pluss elama peab ka millegi eest, enne kui tööle saada (kes tahab töökogemuseta noort idaeurooplast?) ja elamine USAs on meie mõistes ikka väga kallis. Milline summa võiks olemas olla, et algusest (võidad loterii ja hakkad paberimajandama) kuni lõpuni (selle hetkeni, millal USAs tööle saad) hakkama saada? Ja kas see erineb nö ametlikust normist?

...
Raha peale mõtled hiljem – võitu (0.25% on kõikidest osalejatest võitjaid – 2012 andmed) ei saa planeerida, raharessuursse aga küll..

Tere.

Mul on selline probleem, et tahan osaleda loteriis, aga minu perekonnanime
esimene täht on Ü. Palun aidake kellel on kogemusi. Ise olen internetist infot otsind, aga jutt on segane mõni ütleb, et kirjuta ü, teine ütleb et ue või u.

Ü-U, Ä-A, Ö-O.. see loterii kestab veel kuni 3 novembrini 2012. Peale seda enam liituda ei saa.

Registreerising ka just ära. Eile tuli jutuks Green Card Lottery mu sõbraga USA-st.. Ta ei teadnudki, et selline asi olemas on, seega asusin kohe tõendeid otsima, ning nägin et praegu veel viimane aeg kandideerida.. Jubedalt vedas :) Nüüd küik tehtud ja jääme siis vastust ootama.. 1 May 2013 vist hakatakse teada andma, nagu ma aru olen saanud. :)

Paljud USA-s ei tea sellest loteriist midagi. Pole ju vaja teada kui juba riigis elad :)

Eestlane02
Enne kui võidad pole mõtet raha pärast muretseda. Eks siis elu näitab. Mõned juhtnöörid.

 1. Üldjuhul on mõtet osta edasi-tagasi pilet, kuna lennunduse hinnakujunduse tõttu on need odavamad kui ühe suuna piletid. Seega peaks raha olema kaasas vähemalt nii palju, et püsid kuni tagasilennuni vee peal :)

 2. Tööd ei tule keegi kandikul pakkuma, aga see ei tähenda, et seis oleks lootusetu: õpi ära Resume kirjutamine ja proovi kandideerida. Paljud asutused teevad enne kandidaadi koha peale kutsumist telefoniintervjuusid. Skype-In teenuse abil saab endale kohaliku internetinumbri, millele USA tööandjad saavad helistada juba siis, kui Sa ise veel Eestis oled. Tasub uurida mida on Sinu erialal pakkuda ja kus osariigis selliseid spetsialiste kõige enam vaja on. Monster.com on näiteks üks koht kust tööpakkumisi leiad.

 3. Kas seal, kuhu lähed, on võimalik ühistranspordiga hakkama saada (paljudes kohtades tähendab väga suurt ajakulu või on lausa võimatu) või pead auto ostma / rentima. Google maps on siinkohal abiks (teekonnajuhised). Arvesta, et kuna Sul pole kohalikku kindlustust ega juhiluba, väänavad autorendifirmad Sulle tublisti igasugu kindlustusi. Põhimõtteliselt võid veebis reklaamitud päeva või nädalahinna kahega korrutada.

 4. Odavad Motellid võivad tunduda küll eemaletõukavad, aga on alguseks tõenäoliselt parim majutusvariant, kuna üürilepingud sõlmitakse enamasti aastaks. Küsi alati ka nädalahinda, see võib olla märksa soodsam kui ühe öö kaupa maksta. Näiteks suhteliselt kallis Los Angeleses saab odava motellitoa $40-$60 öö (2012 alguse andmetel). On olemas ka youth hostel-id, kus saab voodikoha (samas toas 20-inimesega) isegi $15-ga või odavamalt, kuid neid ei ole eriti palju seega võib asukoht osutuda hinnast olulisemaks.

 5. Enne kui töökoht on enam-vähem kindel ei tasu sõlmida ühtegi üürilepingut ega teha muid asukohasiduvaid investeeringuid. Mastaabid on siin nii suured, et lihtsam on kolida töökoha lähedale kui sõita igal hommikul 3h tööle. Isegi kui see tähendab kaks korda kallimat üüri.

 6. Elukoha kulu oleneb osariigist ja enda nõudmistest, näiteks Kalifornias maksab korralik elukoht ca. $1500-2000 kuus, aga samas kui otsida ja piskuga leppida, siis saab ka $500 eest hakkama. Kansases, Oklahomas või Tennessees saab aga $500 eest juba väga korraliku ühetoalise elamise.

 7. Suurfirmadel on tihti olemas töötajate "relocation" või muidu sisse-seadmise abiprogrammid. Kui see on olemas, tasub seda kasutada.

 8. Erinevalt Eestist, kõiguvad toiduainete hinnad kohati kordades, vaata ringi, ei maksa osta kohe kõige kallimat "ökokaupa".

 9. Ära lase kohalikul mobiiliärimehel endale uut mobiili müüa. Sinu Eestist ostetud uhke nutitelefon (eeldusel, et see pole paariaastase lepinguga kellegi võrku lukustatud) töötab AT&T võrgus laitmatult. Vaja on ainult GoPhone SIM kaarti. Selle peale teevad poemüüjad kindlasti suured silmad, kuna USA-s on lukustamata telefon suur haruldus ja SIM kaardi ühest telefonist teise tõstmine kõrgem pilotaaž. Ilmselt töötavad ka teised GSM-i pakkujad peale AT&T, välja arvatud T-Mobile (erinev sagedus).

 10. Eestist tulnuna on väga võõras see, et igal pool keevitatakse reklaamitud hinnale midagi otsa. Näiteks käibemaks. Tihti on aga ka selliseid asju, millest saab loobuda. Vaata kindlasti enne raha välja käimist üle, mille eest seda küsitakse ja nõua ebavajalike lisade eemaldamist või odavamatega asendamist.

Head loosiõnne!

@anttix

"Sinu Eestist ostetud uhke nutitelefon (eeldusel, et see pole paariaastase lepinguga kellegi võrku lukustatud) töötab AT&T võrgus laitmatult. Vaja on ainult GoPhone SIM kaarti."

Loodan, et see toimib ka telefonidega, mis ei ole USA mobiiliteenusepakkujate nimekirjas kui telefonid, mida nad toetavad.

No viimaks ometi on ka minu pikk ootamine labi! No nyyd olen ka mina Green Cardi omanik! :)
Protsess vottis aega kauem kui arvasin - from start to finish 8 kuud.

Panen siis lyhidalt kirja kogu protsessi:

 • Oktoober 2011 - taitisn ara tasuta online aplikatsiooni formi

 • Mai 2012 - tsekkasin oma applikatsiooni numbrit ja tuli teada et olen valitud 100 000 inimese hulka ning nendest 50 000 saavad viisad

 • Mai 2012 - saatsin oma dokumendid KCC-sse USAsse

 • Juuni 2012 - helistasin KCC-sse ja nad andsid mulle teada et on taidetud formid katte saanud

 • Juuli 2012 - abielu registreerimine Londonis (mees on inglane) et ka tema omale green cardi minu kaudu

 • Juuli 2012 - eestis koikide vajalike paberite tolkimine - kooli tunnistused, synnitunnistus (roheline). Votsin igaksjuhuks ka perekonna seisu ametist ametliku inglise keese variandi ja politsei toend

 • August 2012 - saatsime ka mehe paberid ja minu uue formi (uue nimega) KCC-sse et nad saaksid kogu meie file ymber muuta

 • August 2012 - Eesti saatkonnas Londonis uue passi tellimine Eestist (pass siis uue perekonna nimega)

 • Oktoober 2012 - sain passi viimaks Eesti saatkonnast katte

*Detsember 2012 - viisa intervjuu Londonis USA saatkonnas.

*Jaanuar 2013 - viisad passis

Tundub et Eestis on seda intervjuud tunduvalt lihtsam teha kui Londonis.
Meil olid koik dokumendid olemas (voi vahemalt nii me arvasime). Kuna minu mees elas 15 aastat tagasi Austraalias siis oli temal vaja tellida sealt politsei toend - sul on vaja politseu toendit igast riigist kus oled elanud rohkem kui 6 kuud. Politsei toend oli meil olemas ja see ytles All Clear ehk mingeid karistusi pole.
Siis aga ytles meie immigratsiooni ametnik et Austraalia on nyyd selliste riikide nimekirjas kus vajalik politsei toend peab olema ka sormejalgedega. See oli alles hiljuti muudetud ja mingit selget infot igaljuhul State.gov websitel selle kohta polnud. Yritasime vaielda et kui mu mehel oleks mingeid varasemaid karistusi olnud siis oleks see ju ka valja toodud selle normaalsel politsei toendil. Ametnik jai endale kindlaks ja andis meile mingi sinise formi markusega et politsei toend on puudu ja viisasid ei valjastata enne kui see on olemas.
Uue politsei toendi tegemine vottis aega tapselt kuu aega.
onneks oli mul ka roheline originaalne synnitunnistus tolgitud sest seda inglise keelset perekonna seisumameti poolt valjastatud paberit ei arvestatud yldse!! Ja veel oli neil ytlemist ka tolgete kohta - mul olid tolked tehud ametlikus byroos Tallinnas koos templitega jne. Ametnik siis akki arvas et need oleks pidanud olema notariseeritud!! Onneks oli mul olemas email USA saatkonnast kus ma kysisin neilt tolke kohta ja nad ytlesid et ei pea olema notariseeritud - ametnik siis vaatas email ja ytles et hea kyll, lahen labi.
Taielik byrokraatia on siin USA saatkonnas Londonis. Igaljuhul lopp hea/koik hea sest nyyd on viimaks viisad kaes ja plaan minna maad uurima paari nadala parast ja viisad piiril aktiveerida.

Sihtkohaks on meil Pasadena linn, Californias. Mehel on seal juba too ees ootamas! Lopuks ometi saab siit Londoni kylmast ja koledast ilmast minema.

Aitah veelkord Antixile ja AvoP-le kes siin infot on jaganud. See oli suureks abiks.

Loodan et see loterii onn naeratab veel paljudele eestlastele kel unistus voi plaan USA-sse elama minna.

Wow, palju õnne, lykene!
Ja tere tulemast Californiasse! ;)

Aitah! Jargmine nadal vaike trip siis plaanis Californiasse - enne vaja maad minna kuulama kui pariselt kotid kokku pakkida!
ps! AavoP - kuidas sul seal algul korteri rentimine voi auto leasimine onnestus ilma US credit historita.

Aitah :)

Auto liisimist ma ei üritanudki. Esimese auto ostsin sulas välja ja sellega ei olnud üldse mingit probleemi. Ei olnud mul siis veel kohalikke juhilube ega isegi mitte rohelist kaarti ega social securityt.

Kuna ostsin kasutatud autode müügifirmast, siis nemad ajasid ka kõik dokumendid korda. Mina maksin raha ja sain auto vastu. Paari nädala pärast saabusid postiga ka numbrimärgid. Senini sõitsin ringi pisikese paberilipikuga, mis oli tagaakna peale kleebitud (ja mis esimese paari päevaga juba loetamatuks pleekis).

Korteri rentimine on lihtsam. Kuna keegi ei hakka nagunii sinu välismaist minevikku uurima, siis tuleb see ise ausalt kirja panna. Või siis usutavalt kokku luuletada. Vahe uue ja kena credit historyga on see, et deposiit on kordades suurem. Ja igale poole ei saa rendile kah.

Kui ma rentisin oma esimese korteri, siis maksin deposiiti kahe kuu rendi. Järgmise korteri, peale pooleteiseaastast credit score kasvatamist, sain juba vaid umbes poolekuise rendisumma deponeerimisega.

Kuna meil on 2 autot vaja siis motlesime yhe liisida (uue(ma) auto) ja siis yhe kasutatud osta.
Tundub jah, et nii rendi kui liisingu eest tuleb tunduvalt rohkem raha kaia kuna credit history USA-s puudub.

Algul siis plaan Pasadena kesklinnas yyrida (voibolla 6 kuud), kuni tean tapselt kus piirkonnas ma toole hakkan. Edaspidi kui oleme piirkondadega natuke rohkem tuttavad, siis kolime kuskile Suburbiasse elama. Suurlinna elust on nyydseks korini peale 10 aastat Londonis elamist.

Kus piirkonnas sa tapsemalt elad? LA-s?

Nii, võitsin ka nüüd kolmandal korral rohelise kaardi. Seekord võitis siis 125k inimest ja viisasid on vähem, kuid konkreetset arvu ei ole kirjas. Enda case number on 2014EU00011xxx

"You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2014 (October 1, 2013 to September 30, 2014). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Please print out this letter and take it with you to your visa interview.

Approximately 125,000 individuals were registered for further processing. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at http://www.dvselectee.state.gov."

Lugesin selle teema läbi ja tekkisid mõned küsimused, millele siin vastust ei leidnud.

See aasta tegi minule USA tööandja taotluse H1 viisale, minul siis perspektiivis samasuguse eesmärgiga saada läbi selle omale green card (kuid läbi H1 on green cardi saamine pikem, kulukam ja aeganõudvam protsess). Kuna see aasta tegi H1 viisale taotluse ligikaudu 130k inimest ja antakse välja 65k, siis on samuti teostatud loterii ning võiduvõimalus ~50%. Selle tulemuse peaksin juba lähipäevadel teada saama. Kui nüüd osutun valituks ja saan ametlikult tööle asuda tööandja juurde selle aasta oktoobrist, kas ma võin ikka loteriis võidetud green cardi tegevused läbi teha? Eelkõige huvitab intevjuu tegemine, kus see siis toimuks kui asun juba USAs? Arstitõendid, vaktsiinid ja politseiväljavõtted plaanin juba enne äraminekut ära teha.

Teine küsimus on perekonnanime muutmise kohta, nimelt muutsin mõni aeg tagasi oma perekonna nime nii, et tuli paar tähte juurde (eestipärasest rahvusvahelisepäraseks), selline nagu minu esivanemal oli. Selle kohta sain perekonnaseisuametist paberi, kus on kirjas mis oli mu vana perekonnanimi ja mis on uus nimi. Kas seda peab inglise keelde tõlkima ning veel notariaalselt kinnitama?

Veel küsimus selle kohta, et keda tohin kaasa võtta? Lugesin siit, et abikaasa võib kaasa tulla, aga näiteks vanemad ei saa, kuid kuidas on lood vennaga-õega?

Ahjaa, ja plaanin siis San Francisco Bay Areas resideeruda =) Kui keegi sealt, andke märku

@skyzer

Palju õnne ja tere tulemast USA-sse.

Viisa koha pealt ei oska 100% kindlalt väita, aga kuna H1-B on ainuke nn. dual-intent viisa, siis ei tohiks DV loteriis osalemine küll mingi probleem olla.

Abikaasale ja lastele saad sama loteriiprogrammi raames rohelised kaardid. Vanemad, õed ja vennad jäävad paraku ukse taha. Idee järgi saab saatkonnast taotletud turistiviisaga aasta jooksul maksimaalselt 6 kuud riigis viibida nii, et pikemalt külas saavad käia, samas töötada nad ei tohi.

Mingeid pabereid notariaalselt kinnitada ei ole vaja. Piisab vastava asutuse originaaldokumendist (perekonnaseisuametist saab kohe inglise keeles küsida). Osa dokumente tuleb tõlkida, osa mitte. Kui "dvselectee" veebilehelt vastust ei leia, siis küsi saatkonnast järele.

Intervjuu osas ei oskagi vastata, üldiselt on USA viisasüsteem selline, et viisa tüübi vahetamiseks tuleb riigist lahkuda. Ainuke erand on nn. fiancee viisa. Euroopast pärit tudengid käivad tihti Kanadas oma viisasid uuendamas. Tõenäoliselt seatakse Sulle esimene intervjuu aeg Tallinna saatkonda, kas ja kuidas seda mõnda teise riiki ringi saab "kolida", pead saatkonnast küsima. Ilmselt on kõige lihtsam ikkagi väike kodukülastus planeerida :)

Edu!

Tere!

Mina ka sain sel aastal positiivse vastuse. Minu case nr on 2014EU0004.... Mis on teie numbrid?

On ka üks küsimus, lugesin, et formid, mis on vaja täita ja USAsse saata pole vaja alla kirjutada. Kas on see nii või ma sain midagi valesti aru?

Ette tänades,

Kristina

@anttix

Tere, tänan vastuste eest. Sain perekonnaseisuametist inglise keelsed dokumendid juba, aga praegu neid polnud vaja saata, neid läheb vaja alles intervjuul. Praegu siis on saadetud ainult vormid. H1 viisa on mul ka käes ja lähen sellega sügisest sinna ning green cardi intervjuuks tulen Eestisse tagasi.

@Kristi.k
DS-230 lehekülg 4 all kus kirjutatud DO NOT WRITE BELOW THE FOLLOWING LINE, sinna ei pane allkirja. Lehel 2 panin allkirja kus on kirjas Signature of Applicant.
DSP-122 dokumendis mina panin allkirja alla kus kirjas Signature of Applicant.

@Kristi.k

Palju õnne võidu puhul.

Nagu skyzer juba kirjutas, siis paberitele on siiski allkirju vaja, need tuleb kirjutada lihtsalt märgitud kohtadesse.

Edu!

@skyzer

Tänan kiire vastuse eest. Siis ma saadan nüüd need kaks formi ära ja hakkan ootama intervjuu aega. Õige? Midagi rohkem saata pole vaja? Ootamise aja jooksul korjan kõik dokid ja võtan neid intervjuule. Nii?

kristi.k
täpselt nii, ainult et veel formide juurde 2 endast pilti veel kaasa panna.

Osalesin ka selles loteriis ja panen siis ka kirja oma loo algusest lõpuni. Ehk on kellelegi abiks.

Osalesin DV2013 programmis. Loteriis osalemine oli 2011 oktoobris. Online'is tuli vastata mõnele küsimusele (nimi, kodakondsus, kõrgeim lõpetatud haridustase jms) ning laadida üles portreepilt. Pärast andmete edastamist ilmuv kinnitusleht tuleks kindlasti välja printida ja säilitada soovitatavalt kogu taotlemisprotsessi lõpuni. Sellel oleva confirmation number'iga vaatasin oma tulemust 1. mail 2012. Ja mul õnnestus saada taotlemisõigus kohe esimese korraga. Taotlusvormid DS-0230 ja DSP-122 saatsin ära alles oktoobris.

 1. jaanuaril 2013 tuli teade e-mailiga, et pean kontrollima dvlottery.state.gov lehelt oma staatust. Selleks oli uuesti vaja seda kõige esimesel korral saadud confirmation code'i. Õnneks oli see mul alles hoitud. Vajalikud andmed sisestatud, avanes sealt interview appointment. Posti teel intervjuukutset ega ühtegi muud dokumenti ei saadetud. Intervjuu toimumise aeg oli 7. märts.
  Tervisekontroll läks mul maksma umbes 150 € koos vaktsineerimistega ja paberid sain Sinu Arstist kätte vähem kui nädalaga.
  Intervjuule kaasavõtmiseks olid mul vajalikud gümnaasiumi lõputunnistus, kaitseväeteenistuse tunnistus, sünnitunnistus ja karistusregistri väljavõte ning Sinu Arstist kinnises ümbrikus saadud dokumendid. Ühtegi dokumenti ma enne intervjuud ära tõlkida ei lasknud, kuigi oleks võinud, sest neid läks siiski vaja. Tõlkida lasin need pärast intervjuud Luisa tõlkebüroos. Sünnitõendi saab Perekonnaseisuametist või mis tahes maavalitsusest kohe ingliskeelsena võtta. See maksab 4 €, s.o soodsam kui olemasolevat sünnitunnistust tõlkida lasta. Notariaalset kinnitust tõlgetele vaja ei olnud. Tõlgete hind kokku oli 43 €. Kuna olen vallaline ja lastetu, on kõik maksumused ühe inimese kohta. Vaja oli ka veel green cardi väljastamiseks postiaadressit USAs. Selleks andsin tuttava tuttava aadressi.
  Intervjuu kestis 20-30 minutit. Alguses rääkis minuga eesti keelt kõnelev assistent, kes võttis kõik dokumendid ja selgitas, mida on juurde vaja ja maksmine toimus ka kõige alguses ($330 ~ 250 €). Dokumendid sain kohe pärast ka tagasi.
  Seejärel oli vestlus konsuliga, kes küsis paar lihtsat küsimust, nt kas olen varem USAs käinud ja mis riikides olen käinud jms ning skaneeris sõrmejäljed. Midagi keerulist ei olnud. Dokumentide kohta ei küsinud ta midagi. Kuna karistusregistris oli ainult üks lause "Isikut ei ole karistusregistrisse kantud", ei olnud tal ka ilmselt suurt midagi selle kohta küsida. Finantsseisu kohta samuti ei küsitud. Et selle kohta üldse aru peaks andma, ei olnud ka juhendis kirjas.
  Hiljem, tõlgete viimisel vaadati vist korraks ka originaaldokumente, kuid need anti siis kohe tagasi. Vajaliku postiaadressi saatsin e-mailiga (Riiki saabumisel andsin aga tolliametnikule oma vahepeal selgunud tegeliku elukoha aardessi. Ametnik tegi küll natuke kurja nägu, kuid aadress sai ära korrigeeritud ja tuttavat oma postisaadetistega tülitada vaja ei olnud).
  Viisa väljastati 21. märtsil.
  Alates 1. veebruarist 2013 kehtib täiendav riigimaks - USCIS Immigrant Fee, mis on $165 ja tuleb tasuda pärast viisa kättesaamist, kuid enne USAsse saabumist. Selle tasusin üsna varsti pärast viisa kättesaamist ning USAsse lendasin 5. augustil. Green card jõudis postiga minuni 9. septembril. Viisataotlusel oli koht, kuhu sai märkida ka, et kas ma soovin SSN'i, millele vastasin jaatavalt. Seega peaks loodetavasti ka see varsti jõudma.

Tänan kasutajaid AavoP ja anttix ning teisi, kes oma kogemusi siin jagasid. Taotlemisprotsessi ajal vaatasin aeg-ajalt siia foorumisse ja siin jagatud infost oli mulle palju abi.
Soovin head loosiõnne ja edu tulevastele viisataotlejatele.

Tere

Proovisin ka osaleda green card loteriis aga seal on mingi tehniline rike. Olen juba 6 korda täitnud neid lahtreid seal aga see programm ei kinnita ära. Vahest tuleb kiri et proovi uuesti ja vahest ei tule midagi lihtsalt katkeb.Proovisin erinevatel aegadel. Ei tea kas on nii palju rahvast seal

@U400 võimalik, et on palju rahvast. On ka võimalik, et süüdi on nn "government shutdown" - poliitikud pole suutnud eelarvet kokku leppida ja mitte-kriitilised valitsusasutused seisavad.

Võibolla tõesti. Olen nüüd iga päev proovinud aga ikka sama jama. Proovin kuulõpu poole uuesti

sain ka viisa, 2014 mais vaatsin netist, et olen võitja - täitsin ankeedid ja 2014 dets sain intervjuu aja 2015 märtsiks... nüüd siis viisa passis. Kas keegi neist võitjatest kuidagi kahetseb kah eestist lahkumist?

@vrvz

Palju õnne võidu puhul ja teretulemast USA-sse.

Teiste eest ei tea rääkida, aga mina usun, et kahetseda tasub ikka neid asju, mis on tegemata jäänud.

Huvi pärast küsin, et need kes on loteriis võitnud- kas prooviste mitu korda, enne kui poistiivne vastus tuli või läks ludinal esimese korraga?

Huvi pärast küsin, et need kes on loteriis võitnud- kas prooviste mitu korda, enne kui positiivne vastus tuli või läks ludinal esimese korraga?

@Avu

Saatuseid on igasuguseid, on neid, kes võitsid esimesel korral, on neid, kes on 10a proovinud. Oluline on mõista, et tegemist on loteriiga ehk suuri lootusi ei tasu üles kütta.

Nii on jah - loterii. Arvasin, et mina loteriides ei võida kuid sel korral läks teisiti.. Tervitused Hawaiilt

@Aloha123

Õnnitlused ja tere tulemast. Loodetavasti ei muutunud sellesuvised eriliselt kurjad kuumalained teile liiga koormavaks ;)

Tripikad räägivad
Soovitused välismaal elavatelt eestlastelt