Dokumentide saatmine postiga

Seoses Mehhikosse tööle asumisega on mul palutud kooli diplomid saata postiga. Kas kellelgi on kogemusi, kas on pidanud samamoodi tegema? Euroopas töötades olen hakkama saanud notari koopiate saatmisega. Võibolla olen paranoiline, aga originaalide postitamine tundub riskantne.

Tsiviliseeritud maailmas piisab dokumendi notariseeritud ja legaliseeritud või apostillitud koopiast. Jätkuvate kahtluste korral võivad nad igal ajal võtta ühendust kooliga. Originaali nõudmine välismaale on pehmelt öeldes kahtlane. Kas järgmiseks soovivad nad passi enda kätte saada? Või ei usalda nad Eesti riiki?

Mul käisid esimesena samad mõtted peast läbi, sest Euroopas oleme harjunud koopiate saatmisega või lausa skännitud versioonidega. Seetõttu uuringi, et võibolla on mujal maailmas teistmoodi kombeks.

Mitte mingil juhul ei tohi originaale saata.

Võta nendega ühendust ja küsi, kas notariseeritud või apostillitud dokumendist piisab. Arvesta ka sellega, et ehk tuleb sul oma dokumendid ka vandetõlgil hispaania keelde tõlkida lasta. Originaale ära kindlasti saada ja kui nad seda nõuavad, siis ütle, et nad saavad kas koopia, või ei saa midagi. Pole tähtust, kas hakkad tööle avalikus või erasektoris, originaalid peavad sinu kätte jääma.