Eestis omandatud kõrghariduse legaliseerimine Euroopas

Oleks selline küsimus, et kas keegi, kes on Eestis kõrghariduse omandanud on ka püüdnud seda legaliseerida mõnes EU-riigis, et hiljem leida omale erialast tööd?

Kuivõrd raske oli see kadalipp? Mida oli selleks vaja teha? Palju see umbkaudu maksma läks? Kas see üldse tasub ära või on hoopis mõtekam alustada uuesti uues asukohariigis õpinguid?

Mis eriala haridus Sul on ? Aleks

Oskan öelda ainult arstinduse kohta : Inglismaa , Iirimaa , Rootsi , Soome tunnevad meie astide taset s.t. võtavad meid vastu hea meelega , diplomi legaliserimiseks läheb 1-1,5 kuud , kui keel on suus - asu tööle . Raskem olukord on kesk euroopas : prntsusmaa , hispaania ... Minu arsti diplom kinnitamisel Madriidi teadus ja haridus ministeeriumis juba 2,5 aastad . S.p. küsisin Sinu käest : mis ala spetsialist oled ? Tervitades Alexander .

Majandus, ärijuhtimine. Olen täitsa kursis, et suht kehva eriala ses suhtes. Eelnevalt olen panganduses Eestis töötanud. Lõuna-Euroopas aga näiteks ei saaks enam-jaolt isegi hotelli adminnina töötada kui pole hotelliadminni paberit. Rääkimata siis veel pangaametnikust. Nii käib vähemalt suurtes ja korralikes ettevõtetes.

Paberite legaliseerimisest Inglismaal ei tea. Küll aga julgustaks kandideerima pangatelleriks, kui keel suus, eriti kui oskad mitut võõrkeelt. Kord Manchesteris tuli pangas juttu tööst ja teller mainis, et neil just paar poolakat tööle võetud. Poolakatest kliente ju siin palju.