Eestlased Belgias

Tere,
Kas on ka teisi eestlasi elamas Mechelen/Rumst/Boom piirkonnas?

On küll. Peale minu paar tükki vist veel, aga pole veel tutvunud. Kirjuta mulle tartukass@yahoo.com

Hei,
Elan Terhagenis. Kohe varsti kolin Mecheleni. Mis teie seal teete?

Ja teine küsimus on, et kas keegi teab kedagi, kes vahel Eestist Belgiasse sõidab?

Kirjuta mulle. Tean eestlast, kes elab Leuvenis ning teine peaks varsti Zaventemi lähedale kolima.
annakasx(at)hotmail.com

http://trip.ee/node/7340

Tuletan siin ühte vana teemat meelde, bruest list endiselt olemas. Viimati kostis kuskilt kõrvu, et Belgias juba 1000 eestlase ringis kõigi tööliste, teenistujate, talupoegade ja pereliikmetega. Üldiselt laupäeval turule või linna ostlema minnes naljalt eesti keelt kuulmata ei pääse ; )
Tõsi küll, on teised end vist enamasti päälinna ligidusse sättinud...

A jah, meeleheitlikud koduperenaised vist kogunevad ka regulaarselt aeroobikatundides linna piiril, info samas listis. Ja lastele päris mitu ringi toimimas.

Bruest listist ei teadnud varem midagi, aga eestimaja.be on tore lehekülg. Infot huviringide ja muude tegevuste kohta.
Eks siis, kui see eespool toodud trip teema tehti, olid enamus Brüsseli eestlasi ikka EU ametkondadega seotud.
Siin, kus mina elan pole kordagi eesti keelt kuulnud, kuigi eestlasi peaks paar tükki olema. Ükskord tuli aga üks belglane juurde ja hakkas sulaselges eesti keeles rääkima, sest kuulis mind ja mu sõbrannat kõnelemas ja tuli küsis, et kas me tõesti Eestis pärit ja paistis juhusliku kohtumise üle väga õnnelik olevat.

Tervitusi kodumaale siis!
Miks tagasi lähed, kui küsida tohib. :)

Tundub, et Belgias on päris palju eestlasi. Olge nii kenad ja kirjutage lühidalt, kuidas Te sinna sattusite, kuidas tööd leidsite ja mis tööd teete? Lühidalt, kuidas sealse eluga rahul olete? Olen kindel, et selline info huvitab peale minu veel paljusid teisi, kes plaanivad kodumaa mulla jalgealt pühkida.

Mina sattusin siia Taanist, elukaaslase pärast. Siin on heal tasemel jalgrattasport, seega elukaaslane tuli ees ja mina pärast õpinguid järele.
Kui tööd alguses ei ole, siis on elu päris raske. Olen selle ise läbi teinud. Sulle antakse 3 kuud aega, et tööd otsida ja kui ei leia, siis lihtsalt saadetakse riigist välja. Kogu see paberimajandus võib hulluks ajada, sest mina näiteks siiani jaman sellega ja olen juba 8 kuud riigis olnud. Kuna tööd leidnud ei ole, siis peame tõestama, et olen oma elukaaslasega vähemasti 2 aastat koos olnud või 1 aasta koos elanud. Ja ametnikud annavad erinevat informatsiooni ja vahel nad ise ka ei tea, mida täpselt vaja.
Kui töö leiad, siis on asi lihtsam. Oleneb haridusest, aga ideaalne kandidaat on see, kes räägib inglise, hollandi ja prantsuse keelt.
Ilm on suvel soe, talvel pilvine ja vihmane, mõnikord ka lumine.
Vot nii.

Ja saksa keele oskus tuleb ka kasuks. :)

Mina tulin siia au-pairiks. See käis väga lihtsalt. Me ei tahtnud mind sisse kirjutada kui au-pair niisiis läksime mind niisama sisse kirjutama, kindlustuse pärast. Nad ütlesid, et see pole võimalik, kui ma ei tööta või ei õpi, aga andsid paberi sellegi poolest, et olen Belgia elanik. Nohh, see oli kummaline.

Muidu ma Antwerpenist kaugel ei ela, aga bussiga võtab siiski linna sõit 50 minutit ning see on väga tüütu, seetõttu tunnen end siin veidike üksikuna. Ja no lapsehoidmine ei ole ka siiski minu teema, niisiis lähen koju tagasi :) Proovin õnne ülikoolis (palju kasulikum ka :D).

Aga mis ma oskan riigi kohta öelda. Inglise keelt noored räägivad ka, aga suhteliselt vähe, ikka hollandi või prantsuse keelt (mina elan hollandi keelt kõnelevas piirkonnas). Rongiliiklus on väga hästi organiseeritud. Ilmad on enamasti vihmased (vähemalt nov-veebr). Ma arvan, et kui tööd leida, siis peab kindlasti rääkima hollandi ja prantsuse keelt. Inimesed on enamasti sõbralikud. Toit on vist kallim, aga palk peaks parem olema, kui Eestis. Eurodega harjub väga kiiresti.

Ma arvan, et kui linnas elada, siis võib see riik päris tore koht olla, aga maal elades mitte eriti.

Popimad kohad eestlaste seas? Kus eestlased kohtuda võivad?

Brussel toenäoliselt voi Antwerpen. Ega Mechelen ka paha ei ole :)

Võib-olla kui kõik hästi läheb, saan Brüsselisse lapsehoidjaks. Kas keegi on lapsehoidja olnud Brüsselis ja kuidas on seal elada? olen info eest tänulik!

Kirjuta mulle annakasx(at)hotmail.com
Minu üks tuttav oli just pool aastat Brüsseli lähedal lapsehoidja. Äkki saad tema käest rohkem infot.

Peretuttav kolib Brûsselisse ja vajab lapsehoidjat. Vajalik prantsuse,inglise, hispaania vôi araabia keele oskus. Kas keegi sealkandis otsib tôôd?

Ma olen kohe-kohe kolimas sinna kanti - teen vabakutseliselt tõlget EN- ET suunal, nii et vähemalt inglise keelt peaks oskama :), oleks huvitatud küll.

Liigun autoga Mai alguses Belgiasse täpsemalt Arendonki võimalik pakkuda transporti, kulude vähendamiseks.

Mina vist olingi seda Eesti keelt kõnelevat belglast Mechelenis. :-)

Ja on alati rõõm kohtuda eestlastega ...
(tean küll et kuskil põhja-pool neid leiab suuremas koguses, hetkel kahjuks ei saa reisida)

Hei, ma tean, et see on siin juba üsna vana teade, aga elan ise alates maist 2011 Antwerpenis ja otsin teisi eestlasi, kellega suhelda. Olen 24. aastane neiu ja viibin siin kindlasti oktoobri kuuni ning pärast mõningat reisimist, kolin siia jälle tagasi. Andke endast märku eestlased! :D

Töö leidmine Belgias (Valloonias)

Tere!
Kirjutan, et küsida nõu ja jagada muljeid :)
Töötan hetkel Eestis, kuid on kindel soov kolida Belgiasse. Olen internetis asja uurinud, aga tore oleks kuulda kellesti, kellel juba kogemus olemas. Kas on eestlasi, kes on suutnud endale leida töö Belgias alles ise Eestis olles? Mina otsin assistendi vms tööd. Räägin inglise, prantsuse (sellest ka soov minna Valloonia või siis Brüsselisse) ja vajadusel ka itaalia keelt.
Kust alustasite Teie…? Hea meelega loeks Teie Belgiasse kolimise lugusid…