trip-krainetrip-ukraine-dark
Eestlased Hispaanias.

Tere kõik see Trip.ee pere! Oleme sõbrannaga totaalsed Hispaania fännid ning sooviksime seoses sellega teada kui palju neid eestlasi seal Hispaanias ikkagi on ja kus kandis? :) Ette tänades, Carmeliita.

Väga palju on, peamiselt lõunarannikul aga ka mujal. Kas on ammendav vastus?

Kõige rohkem eestlasi on kindlasti Päikeserannikul ja saartel (Kanaarid, Ibiza ja Mallorca). Kuigi Ibzale kolis mul üks sõbranna pärast seda, kui oli juba aasta Hispaanias elanud. Sinna raskem sisse elada, sest kõik on palju kallim. Praegu aega mul üks tuttav elab Tenerifel ja töötab jäätisekohvikus =). Kokkuvõtteks siis jah, et soovitaksin suuremaid/kuulsamaid turismipiirkondi ja seda kolmel põhjusel. 1.) Kuna te eestlasi otsisite, siis seal on neid kindlasti kõige rohkem. 2.) Seal on kõige kergem ingliskeelset tööd leida. Costa del Solis (minu meelest reedeti) ilmub "Sur in English", see on tasuta ajaleht, mis sisaldab infot töökohtade ja villade/tubade/korterite üüri kohta jms. 3.)Lääne ja Kesk-Hispaanias ehk mitte-turistikates pole lihtsalt mitte midagi teha. Sõidad mööda kiirteid, käid sumbustes linnades, sest merd pole , ingliskeelt ei räägita ja ainuke vaatamisväärsus on päevalille ehk sihvkapõllud;););)

Eestlasi on Hispaanias kindlati väga palju , mul endalgi on erinevatel aegadel seal olnud/käinud/elanud 5 sõbrantsi ja kõik on öelnud, et teisele eestlase jooksed kindlati otsa.

Okei, ma vist panin natuke teemast mööda ka, ma eeldasin , et kuna olete fännid, siis tahate pikemaks minna;)....Aga samas jutt on sama ikka ju;););)

Soovime minna hispaaniasse elama ja kindlasti see koht on Costa Del Sol ükskõik seal kus piirkonnas. Kui keegi on seal ees juba ja elanud mõnda aega, siis oleks hea kuulda arvamust. Meie oleme juba seal käinud reisil umbes 5 korda. Meeldib igati see paik ja kõik on tore. Kuidas seal eluke veereb ja kas seal ka tööd leidub? Ühesõnaga on peaaegu tolm pühitud jalge alt ja sinna minek kindel. Ootan sõbralikute inimeste soovitusi. Tervitades Moos

Suure üllatusena taaskord seda kodulehte külastades märkasin, et mu küsimusele ongi paar vastust tulnud. Aitäh kõigile. Oleme tõesti väga suured Hispaania fännid ning esimesel võimalusel pageks kohe sinna mõnusasse Pürenee poolsaare riiki kus vähemalt meie jaoks on kõik nagu paradiisis. Ise käisin seal esimest korda 2006. aasta suvel ning viibisib paradiisis pea 2 nädalat. Sinna jõudes sai kohe selgeks see, et just Hispaania ongi see mis mu elust veel puudu on. Kui koju jõudsin hakkasin kohe järgmise aasta suveks plaane tegema. Teine kord sain siis sõbrannagi kampa. Läksime 2007. aasta suvel ja olime samuti pea kaks nädalat nagu mina esimesel korral. Peale seda hakkas sõbrannalegi Hispaania nii meeldima, et terve aasta rääkisime iga päev Hispaaniast. Kõigil viskas juba üle, aga peaasi, et meil endal seda ei juhtu. Igatahes nüüd 9ndal sai täpselt aasta sellest kui me eelmine aasta läksime. Selline kurb tunne kohe oli sees (nagu ka terve ülejäänud aasta). Me küll lootsime ja arvasime, et läheme ka see aasta sinna kuid võta näpust - kui eelnevad aastad saime peatuda ühe vana klassivenna juures kes elab seal juba ma ei tea mitmendat aastat, siis jah. See aasta ta ei ole kuidagi tahtnud meie meilidele ega midagi vastata. Seega jääb sel aastal paradiisis käik ära. Kurbus on südames nii suur, et oleme lausa paar korda pillinud. Ja eriti kurvaks teeb see, et enamjaolt kõik meie tuttavad on sel aastal Hispaanias. Nutt kipub tahes tahtmata kurku. Aga see selleks. Nüüd teeme siis vaikselt juba järgmiseks aastaks plaane ja loodame, et siis ikka saame sinna. Kusjuures, Elizabeth, sa rääkisid elama minemisest sinna või midagi taolist. Kui aus olla, siis minul on küll plaan sinna elama minna niiet suured tänud. Kuna järgmisel aastal saab keskkool lõpetatud siis olekski hea aastake-paar Paradiisis olla. Aga rääkides sinna elama minemisest... Mis tegema peab, et sinna elama saada? Ma tean, et seda ilmselt on teisteski foorumites või midagi küsitud, kuid eriti targaks ma tänu neile saanud ei ole... Taaskord ette tänades ja Hispaania päikest soovides, Carmeliita. :)

Kuna me oleme suures ja võimasas Euroopa Liidus, siis liikmesriikidega suht lihtne. Mingite viisade ja muude lubade taotlemine pole enamus juhtudel vajalik. Täpsemat infot leiad siit....;) http://www.vm.ee/est/kat_428/3785.html Ps! Sellele teisele lõigule siis;)

Suured suured tänud, Elizabeth! Aga räägi kus kandis Sa Hispaanias peatunud oled ja kui kaua? :)

Ma ise olin kaks nädalat juunis nüüd ja tegime rendikaga ringi peale..Nii, et tegelikult olen ise ka täis-turist Hispaania koha pealt. Lihtsalt mitmed tuttavad elanud seal pikemalt, reisijutudest tean;););)

Ohh. Vedaaaaaas! Aga kuidas meeldis siis? Kisub tagasi ka? ;)

Minulgi saab järgmisel aastal keskkool läbi ja peas keerleb sama plaan, st plaanin umbes pooleks aastaks sinna elama-töötama minna. Selle aastaga, mis veel jäänud on, peaks ainult ühe hea korterikaaslase leidma. :)

Hispaaniast jätsid mulle kõige parema mulje öine Madrid ja sadamalinn Cadiz. Nendesse kohtadesse tahaks kindlasti tagasi minna. Aga üldiselt, et üle 40 miljoni inimese + miljonid turistid, minu jaoks oli ikka liiga palju inimesi. Selline suur sabimine igalpool, hullumaja liiklus ja natuke must rannaliiv. Käisime Portugalis ka, edela tipus (nimetatakse ka maailmalõpuks vms), seal oli üliilus. Sinine ookean, valge ja puhas-pehme rannaliiv ning kõrged-kõrged kaljud. Ainsateks inimesteks olid kohalikud kalurid ja surfarid;) Mulle nagu meeldis Portugal kuidagi rohkem...Aga selles mõttes jah, et kultuuri ja pidutsemise mõttes on Hispaania ületamatu;)

Tõesti? Kuhu kanti Sa suunduda tahaksid? Ma huvi pärast tahaks täitsa Sinuga Hispaaniast rääkida ;)

Haha. Minagi tahaks kunagi Portugalis ära käia kuid Hispaania valu on hetkel suurem ja ma ei kujuta ettegi kas see kunagi ka üle läheb... Madrid ja Cadiz? Neil vist päris suured vahemaad. Aga jah. Kultuur ja pidutsemine on seal viimase peal! Muide! Kas seal kandis kus sina liikusid oli ka umbes nii, et kutid olid üliilusad ja armsad ja kenasti riides ja hästi lõhnavaid kuid tüdrukud seevastu nagu täielikud hobusenäod - kõhud hiiglaslikult suured ja hääled suitsetamise tõtto madalamad kui pooltel meestel... Ja ega nad oma väljanägemise pärast eriti ei muretsenud ka. Vähemalt mulle tundus nii. :D

Madrid on kesk- Hispaanias ja Cadiz täitsa all mere ääres, Gibraltari väinast Portugali poole veel. Suht suur vahemaa jah. Kusjuures, ma ei näinud ka ühtegi väga ilusat tüdrukut. Aga samas ma ei märganud ka üliliigset paksust. Ja Hispaania mehed käivad minu liigituse järgi ikka lõunamaa-pleikarite alla...Ihiiii;););)...Eestis on küll vähem selliseid hoolitsetud mehi, aga kui sa paned hoolitsetud Eesti mehe vastu Hispaania pleikari, siis on eestlane ikkagi ületamatu;) Aga see suhteline värk...

Me sattusime ühte kohalikku baari, kus turiste vist muidu ei käi....Ja siis ingliskeeles vist tahtsime kohvi ja croissante..ja siis hakkas mingi hull sumin ja arutamine üle baari ja kõik vahtisid meid..ma hispaania keelt ei oska, siiamaani mõtlen, mida nad arutasid..ei tundunud selline kuri jutt, ikka naeratsid ja nii... Sa oled õppinud muidu Hispaania keelt..Või midagi taipad?

olen käinud üle hispaania mitmeid kordi ning pean seda samuti üheks suurepäraseks kohaks! Mis puudutab aga Hispaania naisi, siis tähelepanek jämeda hääle ja suitsetamise kohta oli vale - hääled on neil kõigil geenidest sellised, mitte suitsetamisest. Ja tõepoolest on enamus Pepesid lõunamaised pleikarid - õige Elizabeth! Puhkusel on iga ühe jaoks erinev tähendus ja nendele kes otsivad hotellikomplekse mere ääres need kindlasti Hispaaniast ilma vaeva nägemata ka leiavad kuid kes soovivad puhata veidi rahulikumalt soovitaks näiteks Tarifa surfirandu, kuigi seal on enamuse ajast tuuline on seal ka tõeline chill.

Hahaha. Okei... Kui see kõik on tingitud geenidest, siis okei :D Ja need lõunamaa pleikarid - eks igaühel ole oma maitse ja minu maitse kohati ongi just need eelpool nimetatud Peped. Elizabeth, küsisid hispaania keele kohta... Olen õppinud hispaania keelt jah ja ka sügisest õpin edasi (See in juba kolmas aasta). Meil koolis sai kümnendasse minnes valida kas võtad kolmandaks võõrkeeleks hispaania või saksa keele. Mina enesest mõistevalt võtsin hispaania keele kuna armastus Hispaania ja -keele vastu algas tunduvalt varem. Vot tak. Nii on lood siin pool sood. Ma usun, et nad seal kohvikus olid väga äksi täis, et neist natsa erinevad inimesed seal on. Sellest ka see sosistamine jne :D muide. sorri kus tekst segane on sest ma suht alles ärkasin (nagu hispaanias:D).

Muidugi on see Pepe või mitte Pepe teema suhteline, nii et Go-girl;) Harjutad kõvasti "siestadeks"? =)

Eestlaste mõistes ikka kohutav ajarasikamine käib seal..aga samas kui seal kuumalaine , siis vist ilma lõunapausita ei saa. Lihtsalt kukud ära vahepeal, peab magama, muidu silmad tagurpidi õhtuks;)

Mul tuli veel meelde, et Portugalis , täpsemalt Lissabonis olid suured Ronaldo pildid majade peal (Just enne Em-i). Sellised ülisuured, lasnamäe majade suurused....Kohe näha, mida kummardatakse = pleikarid ja jalgpall...Nii, et Carmeliita, sa pead sinna kindlasti minema;)

Ojaaaaaa. Harjutan siestadeks nii, et vähe pole :D ja muide. See Portugali mõte on lausa super, sest Cristiano pilte tahaks küll ülimalt näha! Ta nimelt mu lemmik jalgpallur ja teda ma armastaaaaaaaaaaaaan täiega! :D Ta ka ju täitsa Pepe nii, et... :D

Ma teadsin, et see sulle meeldib;)