Eestlased kes elavad/vms U-M´l.

Tere,

pesitsen Aucklandi äärelinnas, kas mõni eestlane lähedal?

Tere. Kasutan teemat ära. Me küll ei pesitse Uus-meremaal, aga tahasime taodelda WHM viisat sinna. Seetõttu huvitab, et kuidas seal kandis praegu majanduslangusega lood on. Kas selliseid lihttöösid väga raske leida. Ühesõnaga tahaks veenduda, kas on üldse mõtekas praegu taodelda seda viisat või lükata edasi, kui olukord paremaks läheb. Sest esialgu tuleks ju eestis ka aastaks siis end töölt lahti võtta, aga praegu siin töö olemas vähemalt. Tänud vastuse eest juba ette!

Tsau!

Olen siin uus meremaal nyyd juba pea aasta ja siin saab kiivi kasvandusse iga kell toole siia pole see majandus langus veel joudnud ! Kui tahad midagi tapsemalt teada siis mu msn on katy777@windowslive.com voi meil kdannion69@gmail.com voi kui siin oled void alati helistada kui majutust vaja voi mis iganes nr on +642102716635

Kadi

Elan juba pea aasta Uus Meremaal kyll mitte Aucklandi lahedal aga olen Waihi beacil see aint 160 km Aucklandist mu tlf nr on +642102716635 msn katy777@windowslive.com vota yhendust.

Terv Kadi

Karenko, jata moni kontakt, ma ka siinkandis.

Tere,

Elan ja õpin kolmandat aastat Wellingtonis.
Kui keegi siiakanti satub, andke märku (Larissa.Kus@gmail.com), hea meel oleks kokku saada ja veidi eesti keelt rääkida.

Larissa

Kadi kas voib ka sulle kirjutada kui kysimusi Uus-Meremaa osas?

Otsustasin oktoobri lõpus maailma avastama minnna. Nüüd siis avastangi. Tegelikult tahaksin leida eestlasi, kes enam-vähem samas regioonis peatuvad. Elan parasjagu Aucklandis, aga tahaksin peagi puuvilju korjama minna. Kui keegi viitsib võiks endast märku anda.
Aitäh.

Lendan Uus-Meremaale (Aucklandi) 17.novembril. Plaan on Aucklandis (või siis mujal, kui seal ei saa) hakatuseks mõneks ajaks mingi töö sebida. Tahaksin väga ka mõne eestlasega kokku saada ja muljeid/soovitusi kuulda selle riigi kohta. Kes on huvitatud, siis minu e-mail special_girl000@hotmail.com

Mina jõuan Uus-Meremaale 13. detsembril. Algus Auckland. Plaan seigelda 1+ kuud mõlemal saarel. Mitmekesi põnevam, kui huvi, siis räägib plaanidest allan.kahar@gmail.com

Druj ja teisele ka. Elan koos sõbrannaga Aucklandis alates septembrist ja kui on soovi infot teada jne ja Druj viitsime sinuga kokku ka saada, lihtsalt lisa msni ja seal arutame sandrapuusild@hotmail.com

Olen paikne Hamiltonis, Waikato district. Kui keegi lähedale satub siis number on +64 022 635 7066

Väike mõte on midagi huvitavat teha. Kuna olen noor & veel peret pole, siis why not?! Kas on keegi, kes elab & töötab juba Uus-Meremaal? Või siis äkki keegi on olnud Uus-Meremaal või sealkandis :) Palun võtke yhendust- katipoolak@hotmail.com. Tahaks leida reisikaaslast..sellist, kes juba teab asjast midagi =).

Tere

Olen praegu WH viisaga Uus-Meremaal. Soov oleks kauemaks siia jääda aga ei tea millist viisat taotleda. Partneri viisa tundub ainuke võimalus. Kas kellelgi on kogemusi sellega või peaksin mingit muud varianti proovima? Milliseid variante veel on? Skilled alla ma ei kuulu vist.
.

Elan kolmandat aastat Aucklandis. Kui huvi on võib kokku saada ja muljetada. Küsimustele, millele vastuste leidmine neti abil ei tohiks olla ülejõukäiv ma kahjuks ei suvatse vastata. +6421516181

Elan uus-meremaal juba 5 aastat.Elan Hawkes bays Hastingis.Kui keegi siia poole satub voib yhendust votta minuga +64 0277 715 122.Annely

Tere!

Olen olnud pisut rohkem kui nädala Uus Meremaal, Aucklandi lähistel Elleslies. Tahtsin kysida, kas leidub kuskil keegi, kellega ehk kokku saada ja pisut lobiseda?

Eve

Tere

Minu randamised selles huvitavas riigis on selleks korraks rannatud. Sellega seoses viibin 14-21 aprillil Aucklandis. Kui kellelgi on tahtmist kokku saada ja muljetada, oleks see vaga pro. Saaks eesti keelt harjutada natukene. Telefon on 0211474765

Martin

Tere,
Kle me jõudsime siis ju samal ajal kui sa tulid 14 :D. Ma olin Aucklandis 14-17. Mix nii vähe siin NZ is ?

Tere,
Kes on siin ja tahaks koos midagi teha, oleks väga huvitatud. Sest üksi pole just kõige huvitavam. Hetkel olen New Plymouthi kandis. Msn on kevin.sepp@hotmail.com. Lisaks on olemas ka kohalik nr, aga selle võib juba küsida.

Huvitav, miks minna kaheks kuuks nii kaugele, et tunda seal igavust???

Tunda igavust, okey :D. Siis sa pead igav inimene olema. Ma lihtsalt lootsin leida eesti inimesi lisaks kellega teha midagi.

No ma olin siin piisavalt kaua - 9,5 kuud. Lihtsalt vältisin Aucklandi. Suuremad linnad ei ole teps mitte Uus-Meremaa atraktiivseimaks vaatamisväärsuseks. Eritan soovitan hoiduda kohtadest nagu Palmerston North ja Invercargill;).

Martin

Veetsin ise 3 kuud Uus-Meremaal - ja üksi. Ei olnud igav! Ka ei takistanud inimestega suhtlemist see, et nad eesti keelt ei kõnelenud...

Mis tegid siin üksi, kuidas liikusid kus peatusid. Ma siin hetkel olen väikeses külas kus mul kõik tasuta (elamine, toit, nett, transport) ja mõtlen mida edasi teh ja kuhu minna.

Üritasin võtta sellelt lühikeselt ajalt, mis võimalik. Kusagil kohapeal pikalt ei peatunud. Üritasin olla pidevalt liikumises. Esmalt häälega (kuid selgus, et ajad pole enam endised - aasta oli 2006), hiljem rendiautoga. Et leida tegevusi (mida sõltuvalt muidugi inimtüübist - pakub Uus-Meremaa ohtralt), soovitan kõigepealt tutvuda siinse ülihea sissekandega: http://www.trip.ee/content/uus-meremaa/matkamine-uus-meremaal.html#new

Oot sul hääletamise asi siis ei toiminud et võtsid auto. Ma ise mõtlesid hääletada, sest üksi auto võtmine pole just kõige odavam lõbu.

Ei toiminud ses mõttes, et kui varasemast peeti Uus-Meremaal hääletamist parimaks liikumisviisiks punktist A - punkti B (olla olnud nii, et ei pidavat soovi avaldamagi, sest kui olid seljakotiga või jalutasid maanteel, siis "iga teine" pakkus abi), siis muu maailma üldine suhtumine (90-date lõpu poolest alates - kohalike väitel) hääletajatesse on muutnud ka sealset suhtumist. Tänaseks ei erine hääletamisega liikumine (auto peale saamise kiirus või ka läbitud kilomeetrid päevas) seal oluliselt tänasest pildist Euroopas. Kuid vaatamata kõigele (ja jalgsi läbitava maa pikkusele päevas) on see siiski parim viis ja võimalus kohtuda väga eriskummaliste ja huvitavate inimestega. Jätkuvalt parim võimalus luua uusi tutvusi, suhteid ja imestada erinevate kirevate inimeste olemasolust. Kui aega on ja ootamatuid olukordi ei pelga, siis tasub alati seda teed minna. Sest ka seal peab paika tõde, et kui ise oled positiivne ja suhtleja, ei jäeta ka sind hätta (näiteks ei õnnestunud mul kordagi lageda taeva all ööbima jääda - mida Euroopa kohta enam öelda ei saa - ikka leidus juhus, kus kellegi kostiliseks olin palutud...) Positiivne on see maa jätkuvalt.

Okey, eks näis kuidas läheb. Enne vaja veel veidi raha teenida kui liikuma hakata.

Olen nuud ise Uus-Meremaal juba monda aega olnud ja pisut tootanud ning ringi vaadanud.Hetkel olen lounasaarel ja plaanin siia jaada veel paariks kuuks.
Kas sellel saarel on veel eestlasi, kes on suhtlemisest ja voib olla ka koos
seiklemisest huvitatud.Minu meil on rohututike@hotmail.com

Hei! Keegi Queenstowni satub ja muljetada tahaks siis anna märku. See ya!

Tore kuulda, et siin ikka moni eestlane ka leidub. Hetkel kull kohe pole plaanis Queenstowni tulla aga kindlasti lahitulevikus. Kas saaksid anda oma meili, et kui sinnapoole teel olen siis annan teada.

Kui keegi Samoale viitsib edasi minna, siis võib ühineda. Väike plaani sinna minna. Email on muide kevin.sepp@hotmail.com. Polegi veel seda kirjutanud. Enne on muidugi vaja NZ avastada.

Sooviks teada kas Cairnsis voi lahedal elab alaliselt moni kaasmaalane. Oleks tore suhelda ja emakeelt raakida. Ise oleme perega siin olnud pea viis aastat ja plikad 10 ja 11 hakkavad eesti keelt unustama. Andke teada kui on huvi metsoja@hot.ee

Kas keegi oskab soovitada/mitte soovitada. Plaan minna paariks kuuks tööd tegema. Kas poistel raske ehitus tööd leida ja, mis sobivat naistele oleks? Põllutöö tehtud ja isu täis.

Ele

Tervitus,

Lähen juuli alguses õppima ja elama Massey University'sse Uus-Meremaale Palmerston Northi. Kas seal kandis on mõni eestlane?

Otsin majutust ja reisikaaslasi.

Oleks väga hea meel, kui kirjuataksite piipuu@gmail.com

Nora, kuni eelmise kuuni oli sul suisa kaks eestlast lähedal, wanakas. Nüüd on üks neist tagasi eestisse sõitnud, aga mina olen edasi wanakas. Õigemini alates 20. juunist olen, sest tulin korraks Eestisse külla.

Mis sa Queenstownis teed?

Mann,
021 036 70 84

Tere kõigile,
kas on siis Aucklandis eestlasi hetkel pikemalt peatumas?

Reix22, ma olen Aucklandis, sa ikka siin? Võiks mõne eestlasega võibolla kohtuda. Anna oma telefoni number ma helistan sulle kui veel linnas oled.
.
.
.
Laused ja kohanimed algavad suure algustähega!

Tere, olen tulemas neljapäeval, 24.juunil kuni laupäeva õhtuni 26.juunini Aucklandi. mnjaa, tean - jaanipäev! kas keegi tahaks ühe tantsu teha olematu lõkke ümber ja unistada koduõllest? tulen Cairnsist , mul ainult Austraalia nr kahjuks +6140 468 4680. rõõm oleks kodumaist kohata! Mari

26.juunil tulin ja Aucklandi lennujaamas piirikontrollis kysiti ainult kolm kysimust, raha ega krediitkaarti ega tagasisoidupiletit ei kysinud keegi. Ma ei tea kust sa oma lendu alustad aga Londonis check-inis kysiti kyll ja kui ei ole tagasisoidupiletit siis tuleb WHS ette naidata.

  1. september jõuame Christchurci ja hetkel otsime inimest, kes oskaks nõu anda korterite suhtes. Plaanis on meil elada vähemalt aasta NZ ja mu partneril on töö Christchurchi kesklinnas. Üldse tahaks Christchurchi kohta veits infot ennem kui saabume. Muidugi on meil plaanitud kolm päeva korteri otsinguks...ehk keegi veits aitab? msn kadriliis@hotmail.com

Hei,

Olen koos elukaaslasega samuti sõitmas Uus-Meremaale ja esimeseks peatuskohaks on Auckland. Täpsemalt siis 28. okt 2010. Hetkel pole veel elu-ja töökohta. Oskab keegi aidata, kuidas ja kust tasuks alustada ja mida soovitate? Kuidas ja kus IRD nr teha? Eriti positiivne oleks kui keegi, kes seal varem käinud on või endiselt elab, ühendust võtaks. Uuriks elust-olust ja saaks kokkugi. E-mail on estlanders@gmail.com

Noored seiklejad(25-27.a) :) chill

Endal plaan jõuda Aucklandi ca. 23 okt. Ootaks ka kommentaare ja nõuandeid kust alustada ja mida silmas pidada. Plaan jääda aastaks, WH viisa raames.

email: martin_67@msn.com

Meie oleme ka minemas Uus-Meremaale jaanuari alguses. Christchurch on meie esimeseks maandumis paigaks. Esialgu küll plaanis osta endale minivan ehk siis minibuss, millega ringi tuuritaks paar kuud ja alles siis jääks kuskile paikseks. Vähemalt on esialgne plaan selline, kuid eks kõik loksub ise paika alles seal kohapeal.
KadriLiis01 anna aga kindlasti endast märku, kuidas teil seal elu-olu ja tegemised kulgevad ka. Oleks väga põnev lugeda.
Seniks aga edu kõigile reisisellidele ,kes selle pika teekonna ette võtavad. Ei jõua enam oodata millal isegi saaks ja see lõputu säästu periood end ära hakkab tasuma .

Tere!
Kas keegi teab soovitada mõnda head päkkerihostelit Christchurchis (paariks nädalaks). Ja äkki oskab keegi ka soovitada mõnda rajooni, kuhu saaks ennast pikemaks ajaks sisse seada (maja või korter üürimise näol). Saabun umbes 2 nädala pärast ;)

Olen olnud Aucklandis aasta aega ja pole kedagi kohanud. Tore oleks vahel valja minna kohvile, juttu lihtsalt ajada voi muud teha...

Angelina
angelinabentley@gmail.com
.
.
.
Trip.ee palub kasutada suuri algustähti lausete alguses ja kohanimedes, samuti kasutada numbrite asemel sarnaseid täppideta tähti!

Olen töötanud pea aasta Saksamaal , leidsin siin ka omale elukaaslase ja pidasime plaani koos kuskile elama minna , kus on kliima soojem ja elu ilusam . Jõudsime siis mõttele proovida , kuidas on elu Uus-Meremaal . Oleks väga tore , kui keegi jagaks oma teadmisi sealse eluolu ja töötamise kohta ja üleüldse , mis oleks hea teada enne sinnaminekut , hinnad ja kõik selline . E-mail : kerli741@hot.ee

Jauki!
Kas keegi Hastingsis või Hawke´s Bay kandis ka hetkel on?
Ise pesitsen Hastingisis nüüd mõnda aega kindlasti, kui keegi peaks siiakanti sattuma võiks juttu puhuda ja välja minna. Ühendust saab 02102996592

Heihei kõik muhedad eestlased-eestlased :D

Oleme juba pea 2 nädalat ringi ukerdanud mööda põhjasaart ja hetkel Aucklandis. Peatselt loodame saada mingid rattad-taad alla ja põrutada Bay of Plenty või Hawkes Bay-sse tööd otsima. Kui keegi on läheduses, võtke kontakti. Teeks väiksed kohvid-õlled ja jagaks mõtteid-muljeid :D

E-mail: estlanders@gmail.com

Cheers :)

Värske kogemus. Olin lõunasaarel Christchurch, edasi Queenstowni. Lootsin natuke soojemat kliimat, samas kui päike väljas, siis super! Kindlasti terve linn turismile orienteeritud, usun et tööpõld lai kui oskad mingit teenust pakkuda.

Tere!

Elan hetkel Gisborne linnas põhja saarel.
Hakkan otsima tööd (võimalusel kontoritööd) U-M´le, kuna riik meeldib väga ja kohe mitte ei taha 3 kuu pärast, aprillis, lahkuda. Seega kel samad plaanid või siis satub Gisborne´i enne veebruari lõppu, siis andke teada - sirletr@yahoo.com :)

Kas Aucklandis ka mõni eestlane leidub . Võiks vahel kohvile minna ja niisama lobiseda.
muxsa25@gmail.com

Tere!

On plaanis reisida Uus-Meremaale 7. oktoobril ja hakata tööle Aucklandis, ilmselt greenpeace-iga. Kui Aucklandis mõni tore eestlane elab siis võiks kokku saada ja mõnusalt aega veeta. Väga abiks oleks ka, kui keegi kohalikest ehk teab öelda, kust leida soodsaid ööbimisvõimalusi.

Tänud!

martsooba@hotmail.com

Tere!
Olen tulemas oma elukaaslasega oktoobri alguses Aucklandi Working Holiday Visaga elama ja tööle. Väga tore oleks kohata seal mõnd eestlast, kes elab hetkel seal ja kes oleks nõus meile sealsest elust ja olust natuke jutustama.
Kui elad Aucklandis ja oleksid nõus meiega kohtuma seal, siis oleksin väga tänulik, kui kirjutaksid mulle meilile:) Maryanne1@hot.ee Tänud juba ette!

Kuidas Working Holiday viisa taotlemine välja näeb? Mis summa korral üldse selline asi oleks mõtet ette võtta? Tahaks aastake kuskil mujal tööd teha ja elada.
Praegu uurin selle viisa taotlemist, aga tundub ikka nii keemia see.
Keegi ehk oskab nõu anda? :)
Edit: juba sain siin foorumis selle kohta palju infi. Kuidas muidu selle edasi-tagasi sõidupileti nõudmine on? Heameelega võtaks esialgu üheotsa pileti ja näitaks neile pangaväljavõtet, kui piletit nõudma hakkavad.

Mis seal rasket (101x siin seletatud). Teed netis viisataoluse ja maksad riigilõivu. Peale seda lähed Tallinna ja teen kopsupildi (riigilõiv + pilt tiba alla 200euri). Ostad lennupiletid. Alla 26a on näiteks Finnairiga Tallinn-Singapure 400euri + sealt Aucklandi 300euri Jetstariga. Raha võiks tonnike või rohkem vast ikka kaasas olla (oleneb ka kuidas ja kui palju inimene kulutab - eriti palju jood/suitsetad).

Pole kuulnud, et kellegil üheotsapiletiga probleeme oleks olnud (ka ise lendan okt nii sinna).

Hei! Olen oma elukaaslasega Aucklandis. Kui siin on eestlasi, siis tore oleks kokku saada ja muljetada, kuna ise oleme alles paar päeva siin olnud! :)
Tel: 0223234267

Mina jõuan 25 okt uuesti Aucklandi. Elasin seal ennem 2 aastat kuid nüüd vahe peal olnud natukene aega Eestis tagasi. Kui kellelgi soovi siis hea meelega võiks kohtuda :)
evamarimyts@gmail.com

Tripikad räägivad
Soovitused välismaal elavatelt eestlastelt