Eestlased Mehhikos

On keegi, kes elab töötab Mehhikos?

töötan. Miks sind huvitab?

Mind huvitaks, mis tingimustel sinna elama saab? On keeruline?

Aga olgu peale siis veel kord (võid vaadata ka mu varasemaid postitusi). Minu jaoks oli kõik väga lihtne. Pakkisin asjad, lendasin kohale ja hakkasin tööd otsima (mehhiklasest abikaasa oli ka suureks plussiks). Töö leidsin OCC Mundial portaali kaudu ning niipea kui tööle sain, läksin ka migratsiooniametisse pabereid ajama. 8 kuu pärast olid paberid käes ja mina legaalne. Paberid tuleb sisse viia vähemalt 3-6 kuu jooksul saabumisest, ja tööandja olemasolu on väga tähtis. St. kui sa tahad ametlikult elama ning tööle saada. Anna teada, kui midagi spetsiifilist soovid küsida. Tervitades, Rhea

Mind huvitas see küsimuse sellepärast, et ma alustasin just hispaania keele õppimist ning tahaksin pärast kursuste lõppu saada kohe praktika järgi. Kuna ma aga käin veel ülikoolis siis saaksin olla ainult 3 kuud-juuni, juuli ja augusti. Et küsimus olekski järgmine, et kas seal on võimalik saada selliseid hooajatöid ja mis paberimajandust see eeldaks kui tuleksin ainult 3ks kuuks ja kas on üldse mõtet hakata nii lühikeseks ajaks sinnapoole lendama? Loodan, et siiski on kuna hirmsasti tahaks.

Tervitades, Minni

kas need on algajate kursused? Sealt saab põhja alla küll. Kuidas sul inglise keelega on? Hooajatööd on näiteks Kariibi mere rannikul niimoodi lihtsam leida. Oled sa mõelnud, millist tööd sa teha tahaksid? Kolm kuud võid sa ju ka "mustalt" töötada, kui soovid. Aga mida paremini hispaania keelt räägid, seda lihtsam. Tervitades, Rhea

Jah, need on algajate kursused, 4 kuud kestavad ja 2 korda nädalas, et peaks hea põhja alla saama küll. Inglise keel on täitsa suus, sellega probleeme ei tohiks tekkida. Sa siis arvad et tasub lihtsalt kohale lennata ja on suur võimalus leida nii tööd? No mulle sobib iseenesest mistahes töö, olen eelnevad suved töötanud restoranides. Eelimine suvi näiteks Kreekas. Nüüd tahaks midagi uut ja mujale. Kuidas seal elukoha leidmisega on? Peaksin varem midagi Internetist vaatama ja broneerima või see käib seal lihtsalt? Kas nad võtavad hea meelega nii mustalt tööle? Sai vist palju küsimusi korraga.

Tervitades, Minni

sa ju tead seda "mañana" kultuuri, mis Ladina-Ameerika riikides valitseb? Näiteks kui meie pere kuhugi reisima läheb ning k6rghooaega kuskil pole, siis me ei broneeri kuskil midagi. Tegelikult, kui sa annaksid mulle oma e-maili aadressi, siis kirjutaksin sinna pikemalt. Eravestlus on midagi muud kui avalikus foorumis. Mu enda aadress on ka kuskil siin olemas, halley279@hotmail.com V6in abikaasa käest küsida, kuidas töökohtadega olukord on, aga asi selles, et meie elame Mexico Citys, aga sul v6ivad olla plaanid kuskil kaugemal töötada. Tervitades, Rhea

Guadalajara on suuruselt teine linn Mehhikos ning sooviksin teada kas on mõni eestlane ka Guadalajaras jalga kinnitanud või läbi rändamas? Ise hetkel juba paar kuud Guadalajaras elanud.

Teie, kes elate Mehhikos..

Kas olete rahul selle riigiga? Või olete läinud sinna suurte ootustega kuid nüüdseks natuke pettunud?

Ootused on inimeste enda teha. Kui keegi millelegi põhjendamatult liiga kõrgeid ootusi seab, on pettumus loogiline tagajärg. Üldiselt soovitan inimestel alati enne võõrale maale kolimist endale väga selgeks teha, miks nad sinna lähevad, siis on ka ootuste-pettumuste suhe võrdsem. Isiklikumalt pinnalt rääkides - olen oma eluga väga rahul. Mehhiko on minu jaoks võrratu maa. Samas pean ka mainima, et siin saavad hakkama vaid teatud tüüpi inimesed - igaühele Mehhiko ei sobi (ja ei peagi sobima).

Olen ka nüüd tagasi Mehhikos ja see kord paistab, et jään siia õige pikaks ajaks elama :) Elan pealinnas, nagu Rheagi, ja kuigi praegu on seoses uue elu sisseseadmisega väga palju tegemist, saan vahel ikka natuke linna näidata või nõu anda :)

Eestlased Mehhikos Monterrey linnas?

Tere. Mind huvitab, kas Mehhikos Monterrey linnas eestlaseid elab?

Kuna on plaanis linna külastada ja võibolla sinna ka kolida, siis tahaks natuke Monterrey elu-olu kohta natuke rohkem teada. Ei ole kunagi sealkandis käinud ja seetõttu puudub ettekujutlus, kuidas seal elada oleks.

Küsimus Mehhikos elavatele ja töötavatele: kas Mehhikos elamiseks on juhiload olulised? Kas ühistransport on hästi toimiv ja turvaline või on parem oma autoga sõita? Kui jääda üheks aastaks tööle Mehhikosse.

Tere cappelini! Jah, juhiload on väga olulised. Esiteks on vahemaad väga kauged ja autoga saab kiiremini tööle ja koju, teiseks on autoga märkimisväärselt turvalisem. Oled sa naine või mees, noor või vana, autoga on alati turvalisem. Ma olen ise liikunud nii auto, bussi kui metrooga (MC-s), aga autoga on parem. Jah, ka Monterreys on liiklusummikuid, aga ma eelistan ka ummikus olla oma autos ja mitte bussis. Eriti hommikuti ja õhtuti ja eriti pimedal ajal.

Tere,

aga nüüd kui juhilubasid pole, kui lihtne või keeruline oleks load Mehhikos teha? Ja kas hiljem Mehhiko load Euroopas kehtiksid?

Juhilubade tegemine on osariigiti erinev ja hiljuti muudeti seda korda veelgi. Üldiselt ei peaks see keeruline olema - kui juhtimise selge, siis tuleb teha õppesõit (või mitu, oleneb, kas sõiduõpetaja on rahaahne või mitte) ja seejärel täita vajalikud dokumendid nagu Eestiski. Mehhiko load peaksid Eestis kehtima küll, vähemalt minu abikaasa sai vabalt Eestis sõita, aga see oli ka hea mitu aastat tagasi. Soovitan sul uurida netist Nuevo Leoni osariigi seaduste kohta - igal osariigil on oma veebileht ja ka keskvalitsus on viimaste aastate jooksul küllaltki netisõbralikuks muutunud, nii et teavet saad sealt kindlasti. (Vist isegi mõnel lehel inglise keeles, kui ma ei eksi.) Jõudu!

Mina lähen aprillis-mais 3ks nädalaks, üksi, vaja saata lähedane Guadalajarasse ja tagasi, sealoleku aeg enda sisustada. Olen ma imelik, tegin plaanid nii, et alul ja lõpus mõne päeva Guadalajaras, ülejäänud aja lihtsalt puhkan Puerto Vallartas. St maad õieti ei näe, aga kuidas ma seal üksi reisin... Hisp keelt ei oska sõnagi.

Kas keegi eestlastest elab Guadalajara's voi Ajijic'i linnas?Soovin sinna kanti minna reisima ja tutvuma elu-oluga. Tanud info eest!